Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #6916, Ručení druhou nemovitostí a vyvázání zástavy

Ručení druhou nemovitostí a vyvázání zástavy, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobry den, s pritelkyni uvazujeme o koupi mensiho domku, prodejni cena nemovitosti je 1,3 mil. Kc. Spolecny prijem mame cca 40 tisic cisteho mesicne. 10% z kupni ceny nemovitosti bychom dali dohromady. Pokud by to bylo vice nez 10%, mohli bychom mit k dispozici byt v hodnote cca 1 milion jako zastavu. Moje otazka zni - pokud bychom pouzili zastaveni toho bytu za 1 mil. Kc na hypoteku v hodnote 1,3 mil. Kc, za jak dlouho by bylo mozne vyvazat byt ze zastavy? Vyvazani je mozne po zaplaceni te jistiny kterou musime mit vlastni, tedy tech 10-20% co nam banka neni ochotna pujcit, nebo az po celkovem doplaceni hypoteky, popr. do nejakeho urciteho procenta z kupni ceny nemovitosti? Jedna se o byt prarodicu, kteri jsou vuci tomu dosti skepticti, a byt by meli vyvazany ze zastavy co nejrychleji. Dekuji a hezky den

Dobrý den,

banky Vám mohou půjčit až 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti. Celkově ale mohou mít banky v portfoliu pouze 15% úvěrů s LTV v rozmezí 80-90% (proto jsou tyto úvěry dražší). S LTV do 80% dosáhnete na nižší úrok a některé banky dávají další bonus v podobě ještě nižší sazby za LTV do 70%. Doporučuji si nechat od hypotečního poradce udělat návrh úrokové sazby na 70/80/90% LTV a pak zvolit pro Vás nejoptimálnější variantu.

Druhou nemovitost je možné vyvázat ze zástavy ihned po poklesu jistiny (zbylého dluhu) pod sjednanou hodnotu LTV. Tento poměr Vám snižuje nejen splácení úvěru, ale také růst cen nemovitostí (nemovitost je možné nechat za 2-3 roky přecenit odhadcem banky). Vyplňte prosím hypoteční kalkulačku a naši specialisté s Vámi vše proberou a navrhnou nejvhodnější řešení.