Bývalá manželka zneužila účet a zadlužila přítele - Jak se bránit a co hrozí?

23.6.2018 Podvod

Dobrý den, řeším s přítelem nepříjemnou situaci. S bývalou manželkou měl účet u Cetelem, kde měli kartu, se kterou mohli platit a pak spláceli. Momentálně už přes čtyři roky jsou rozvedení, karty se zničily, ale účet zůstal, jen si přítel změnil údaje k přihlášený. Kartu jsme nevyužili, ale teď jsme se dozvěděli, že je na ní dluh 13 000 Kč a že se vybíralo postupně od začátku roku 2018. Tak zjišťoval kde je chyba a bylo mu sděleno, že si jeho bývalá (vzhledem k tomu že zná jeho RČ a všechny osobní údaje) předělala hesla a zadala své telefonní číslo na sebe a vesele kartu využívá aniž by o tom dala vědět. Když se přítel s ní snažil domluvit, poslala ho slušně řečeno někam, a teď už přišla z banky SMS, že půjčené peníze nesplácí, ale samozřejmě je chtějí po přítelovi. V bance mu řekli, ať to nahlásí na PČR, že jde o podvod z její strany a zneužití osobních údajů. Je to pravda? Může se takto bránit a co jí hrozí? Děkuji

Dobrý den,

jedná se o úvěrový podvod a zneužití osobních údajů, což neprodleně nahlaste na PČR. Banka po Vás dlužnou částku může začít kdykoliv vymáhat. Doporučuji tento trestný čin nahlásit ještě dnes.