Banky.cz Bankovní poradna zdarma Osobní a rodinné finance #12015, Výplata mzdy ze zahraničního účtu

Výplata mzdy ze zahraničního účtu, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, chtěl bych se zeptat - pokud na území ČR sídlí pobočka firmy, která sídlí v Německu, dosud prováděla platby zaměstnancům, institucím prostřednictvím bankovního účtu v ČR, nyní má dojít ke změně a platby se mají provádět z účtu mateřské firmy přímo z Německa - je to korektní ve vztahu k zákonům v ČR? Jaké podmínky má tento nový postup splňovat?

Dobrý den,

zaměstnavatel musí vyplácet zaměstnancům mzdu řádně a včas (termín výplaty určuje pracovní smlouva). Už ale není nikde stanoveno, ze kterého účtu má být mzda vyplácena (zaměstnanec si volí pouze účet, na který má být mzda vyplácena). Pokud Vám bude zaměstnavatel vyplácet mzdu z německého účtu a Vám na český účet peníze vždy dorazí včas a v dohodnuté výši, je vše v pořádku.