Zasíťovaný pozemek, Reality

Sjednejte si hypotéku online
13.11.2020 Reality

Dobrý den, mám koupený stavební pozemek a řešíme stavební povolení. Je to zasíťovaný pozemek, plyn, voda a elektřina. Na kraji pozemku vše připraveno. Starosta mi řekl, že je podmínkou studna a odpadní nádrž, protože stavební pozemky nejsou připojené na vodu a kanalizaci, i když jsou všude v silnici už rozvody. Ale ve smlouvě studna ani odpadní nádrž není napsaná. Můj dotaz zní, jestli půjde financovat pomocí hypotéky také vrtaná studna. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jak to tedy prosím máte s pozemkem, je zasíťovaný nebo ne? Za zasíťovaný pozemek se považuje takový, který má přípojky vyvedené na hranici svého pozemku. Vodovodní přípojka končí ve vodoměrné šachtě, kanalizační přípojka revizní šachtou, plynovodní přípojka v plynoměrném sloupku a elektrická přípojka v HDS (smyčka NN ve sloupku na hranici pozemku, vedle elektroměrného pilíře). Vedou-li Vám pouze kolem pozemku hlavní řády, pak pozemek zasíťovaný není a Vás čeká administrativně náročná výstavba přípojek.

Vrtaná studna přijde na několik desítek tisíc korun a můžete ji určitě financovat hypotékou i půjčkou. Výhodnější by však bylo se místo vrtané studny napojit na hlavní vodovodní řád. Vede-li Vám hlavní řád přímo kolem pozemku, neměl by být problém postavit vodovodní přípojku do 40 000 Kč.

Doporučuji náš článek Jak na zasíťování pozemku: Elektrická přípojka (druhý a třetí díl o vodovodní, kanalizační a plynovodní přípojce vydáme v následujících týdnech).