Jaké jsou mé šance na hypotéku ve výši 3,3 až 3,5 miliónu korun s ručením rodičů a existujícím úvěrem?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, uvažuji o hypotéce kolem 3,3 až 3,5 miliónu korun. Je mi 29 let, jsem svobodný, bezdětný. Můj příjem je průměrně kolem 32-33 tisíc korun čistého, ale nemám našetřeno 10% s tím, že by mi ručili rodiče vlastním bytem po celkové rekonstrukci v hodnotě taky těch cca 3,3 miliónu korun. A ještě mám úvěr u svoji banky, zbývá mi splatit zhruba 180 tisíc korun. Jaké jsou moje reálné šance? Díky za odpověď.

Dobrý den,

banka Vám může půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti (LTV), tedy je třeba financovat 10-20% z vlastních zdrojů (nebo bance ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí). Chybějící úspory tak lze nahradit zástavou bytu rodičů.

Na splátky všech úvěrů můžete dávat max. 45-50% svých příjmů. Čistý příjem 32-33 000 Kč by na hypoteční úvěr ve výši 3,3-3,5 mil. Kč byl dostatečný, ale pokazit Vám to může stávající půjčka. Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení.