Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13019, Získám hypotéku s minimální mzdou?

Získám hypotéku s minimální mzdou?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli v mém případě je vůbec možné dosáhnout na hypotéku ke koupi domu. Pracovní smlouva na dobu neurčitou, minimální mzda, celkové náklady na bydlení 6 000 Kč, výplata v hotovosti, žádné půjčky. 31 let, žádné vyživované osoby, bez úspor. Děkuji mnohokrát za odpověď.

Dobrý den,

s minimální mzdou máte čistého cca 13 500 Kč? Obávám se, že s takto nízkým příjmem hypotéku na koupi RD nezískáte. Banky Vám navíc mohou poskytnout úvěr jen do 80-90% zástavní hodnoty nemovitosti, tedy obvykle je třeba mít našetřeno min. 10-20% z kupní ceny (nemůžete-li bance ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí).