Jak ovlivní vaše činnost a příjem hypotéku? Jaká výše hypotéky je pro vás dostupná?

Sjednejte si hypotéku online
30.12.2021 Hypoteční poradna

Dobrý den, jsem vedlejší OSVČ, protože ještě studuji. Za rok 2021 jsem vydělala 420 000 Kč čistého a v roce 2023 si budu chtít vzít společně s přítelem (který je zaměstnanec) hypotéku. Chtěla bych vědět, jestli banku při udělování hypotéky zajímá, jestli je moje činnost hlavní nebo vedlejší, nebo jestli je zajímá pouze čistý zisk. Budu mít větší šanci dosáhnout na vyšší hypotéku, když si v roce 2022 převedu OSVČ z vedlejší činnosti na hlavní činnost? Také by mě zajímalo, na jakou výšku hypotéky si myslíte, že jsme schopni dosáhnout s vkladem 1,5 mil. Kč a dvěma daňovými přiznáními - první 420 000 Kč a druhé 600 000 Kč (po uplatnění nákladů) a příjmem mého přítele 23 000 Kč čistého za měsíc ze zaměstnání. Předem díky za odpověď.

Dobrý den,

z ročního čistého OSVČ příjmu bere banka jako měsíční příjem 1/12, tedy 35 000 Kč. Dohromady s přítelem tak činí celkový měsíční příjem 58 000 Kč a na splátky všech úvěrů můžete dávat max. 45-50% (max. 29 000 Kč). Při splatnosti 30 let a úrokové sazbě 4-4,5% byste dosáhli na hypoteční úvěr 5,5-5,8 mil. Kč. Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a v případě zájmu zařídí hypotéku na klíč.