Ztratil jsem OP, Osobní a rodinné finance

Dobrý den, prosím, ztráta OP a řidičáku. 1) dá se ztráta těchto dokladů nahlásit přes bankovní identitu Air Bank? 2) Musim jit zároveň na Policii, magistrát (tam vydávají OP) a ještě zároveň na dopravní inspektorát? (tam vydávají řidičák) Tedy na 3 místa? Diky

Dobrý den,

Bankovní IDentita je pouze způsobem přihlašování, např. na portál občana, který jste měl pravděpodobně na mysli (Air Bank a ostatní banky pouze ověřují vaši identitu při přihlašování, ale dále nemají nic společného s portálem občana, katastrem, ČSSZ a dalšími portály, na které se přes Bankovní IDentitu můžete přihlásit).

Ztrátu dokladu můžete nahlásit Policii ČR nebo obecnímu úřadu s rozšířenou působností (je tak možné učinit i elektronicky přes datovou schránku nebo s elektronickým podpisem).