Banky.cz Termínovaný vklad

Přehled a porovnání termínovaných vkladů Srovnání podle Termín 5 let sestupně

Při výběru nejlepšího termínovaného vkladu je důležitá hlavně úroková sazba. Nezapomínejte ale ani na podmínky výběru peněz, navýšení vkladu a jiné. Stačí jen využít náš přehled a porovnání termínovaných vkladů a srovnat si parametry, které vás zajímají.


Typ
   Produkty
   Termín 1 rok úroková sazba p.a. pro termín 1 rok s měsíčním připisováním úroků
   Termín 2 roky úroková sazba p.a. pro termín 2 roky s měsíčním připisováním úroků
   Termín 5 let úroková sazba p.a. pro termín 5 let s měsíčním připisováním úroků
   NEY PRO zhodnocení
   Více informací
   Termín 1 rok
   1,60 %
   Termín 2 roky
   2,45 %
   Termín 5 let
   2,60 %
   Úrok EUR
   -banka danou službu neposkytuje
   DOPORUČUJEME
   Sjednat online
   Více informací
   DOPORUČUJEME
   Sjednat online
   Termínované vklady
   Více informací
   Termín 1 rok
   1,80 %
   Termín 2 roky
   2,10 %
   Termín 5 let
   2,60 %
   Úrok EUR
   1,60 %
   DOPORUČUJEME
   Více informací
   DOPORUČUJEME
   Artesa Standard
   Více informací
   Termín 1 rok
   1,60 %
   Termín 2 roky
   2,10 %
   Termín 5 let
   2,50 %
   Úrok EUR
   2,00 %
   DOPORUČUJEME
   Více informací
   DOPORUČUJEME
   Termínované vklady
   Více informací
   Termín 1 rok
   1,60 %
   Termín 2 roky
   1,80 %
   Termín 5 let
   2,20 %
   Úrok EUR
   1,40 %
   DOPORUČUJEME
   Více informací
   DOPORUČUJEME
   Vkladový účet Bonus+
   Více informací
   Termín 1 rok
   0,90 %
   Termín 2 roky
   1,30 %
   Termín 5 let
   -banka danou službu neposkytuje
   Úrok EUR
   -banka danou službu neposkytuje
   DOPORUČUJEME
   Sjednat online
   Více informací
   DOPORUČUJEME
   Sjednat online
   Naše tipy

   Termínovaný vklad s
   nejlepší úrokovou sazbou

   přehled a porovnání termínovaných vkladů všech bank

   Získejte nejvýhodnější
   stavební spoření

   Přehled a porovnání stavebního spoření

   Konsolidace půjček přesně pro vás

   Porovnání refinancování a konsolidací půjček

   Nejvýhodnější nebankovní půjčka

   Podmínky a srovnání nebankovních půjček

   Penzijní spoření
   s nejvyšším výnosem

   Porovnání penzijního spoření na českém trhu

   Nejvhodnější půjčka
   přesně pro vás

   PODMÍNKY A SROVNÁNÍ PŮJČEK VŠEHO DRUHU

   Kreditka
   s nejnižším úrokem

   POROVNÁNÍ KREDITNÍCH KARET NA ČESKÉM TRHU

   Získejte
   nejvýhodnější hypotéku

   PŘEHLED A POROVNÁNÍ HYPOTÉK VŠECH BANK

   Aktuálně porovnáváte Termínovaný vklad podle Termín 5 let (sestupně)

   Bankovní produkty kategorie Termínovaný vklad jsou právě srovnané sestupně podle Termín 5 let. Termín 5 let znamená "úroková sazba p.a. pro termín 5 let s měsíčním připisováním úroků".

   Termínované vklady - více o podmínkách bank a záložen, srovnání TV

   Máte volné peníze a řešíte, jak je letos zhodnotit? Na jedné straně je spořicí účet s nižším výnosem a velkou flexibilitou, na druhé jsou více či méně riskantní investice. Střední cestou jsou termínované vklady. Nabízí vyšší úroky než spoření a zároveň díky pojištění vkladů nehrozí, že o peníze přijdete.

   PODLE ČEHO VYBRAT NEJVÝHODNĚJŠÍ TERMÍNOVANÝ VKLAD

   Když chcete najít nejlepší termínovaný účet, musíte si v první řadě ujasnit, jak dlouho můžete mít peníze uložené? Jakmile je totiž pošlete bance, nemůžete je jednoduše vybrat. Pokud se stane něco nečekaného a vy musíte peníze vybrat dřív, musíte zpravidla za zrušení vkladu.

   Důležité je samozřejmě také úročení vložených peněz. Z porovnání termínovaných vkladů přitom vyplývá jednoduchá rovnice: delší doba spoření = vyšší úrok. Vyšší zhodnocení tak většinou přináší účty, na kterých peníze zůstanou alespoň 5 let.

   U krátkodobých termínovaných vkladů nabízí většina poskytovatelů úrokovou sazbu do 2% p.a.. V současnosti tak na výnos nad inflací u účtů s dobou uložení do 2 let nedosáhnete. I když ty nejlepší krátkodobé termínované vklady slibují zhodnocení až okolo 3,5 %. Pokud uložíte peníze na termínovaný vklad, můžete působení inflace na vaše úspory zmírnit.

   Při výběru nejvýhodnějšího termínovaného účtu také zvažte, jestli zvolíte banku nebo družstevní záložnu (neboli kampeličku). Každá z nich má své výhody i nevýhody.

   • Termínovaný účet v záložně – zpravidla získáte vyšší úrok než v bance. K vkladu ale musíte přidat ještě jeho jednu desetinu jako členský vklad do družstva. Tyto peníze přitom nejsou úročené ani pojištěné. Pokud by tedy záložna zkrachovala, o tyto peníze přijdete.
   • Termínovaný účet v bance – celý váš vklad je pojištěný, a to až do výše 100 000 eur. Většinou ale musíte počítat s nižším úrokem.

   JAK VYUŽÍT SROVNÁNÍ TERMÍNOVANÝCH ÚČTŮ

   Délka trvání vkladu, úroková sazba, měna účtu, někdy i minimální výše vkladu. Tyto prvky musíte vzít v úvahu při výběru nejlepšího termínovaného účtu. A podle těchto parametrů pak jednotlivé nabídky srovnejte pomocí našeho aktualizovaného přehledu a porovnání termínovaných vkladů.

   A jak přesně vypadá nejlepší postup při srovnání termínovaných účtů?

   V první řadě si rozmyslete, jestli do srovnání zahrnete družstevní záložny i banky. Pokud chcete přehled omezit, stačí vybrat příslušnou záložku.

   Následně si zvolte, na jak dlouho chcete peníze uložit a podívejte se, který z poskytovatelů vám nabízí nejlepší úrok. Za zřízení a vedení TV naštěstí banky neúčtují poplatky, které by snižovaly váš výnos.

   Základ pro výběr nejvýhodnějšího termínovaného vkladu, máte hotový. Abyste ale vybrali opravdu nejlepší účet, zaměřte se ještě na poslední sloupec. V něm jsou nejdůležitější dvě položky:

   • Minimální vklad – říká, jakou nejmenší částku musíte uložit, abyste od poskytovatele termínovaný vklad dostali. Zatímco někde si vystačíte s několika tisíci, jinde potřebujete alespoň 100 000 korun.
   • Ostatní – najdete zde například informace o možnostech předčasného výběru nebo úročení u termínovaných vkladů nad 5 let.

   Pokud patříte mezi zkušenější investory, můžete si sjednat termínovaný účet v cizí měně, například v eurech. V takovém případě nezapomeňte při srovnání termínovaných účtů zkontrolovat úrokovou sazbu v eurech či dolarech.

   Termínovaný vklad u malé nebo velké banky?

   Typickým poskytovatelem TV jsou spíše malé banky a kampeličky. Výhodnější termínovaný vklad tak založíte zejména u Expobank, J&T Banky, Creditas, nebo Trinity Bank

   Velké banky termínované vklady mají jako poslední alternativu po jiných možnostech spoření a investicích do fondů. Termínovaný vklad u Sberbank, Unicredit, či Komerční banky vám tak mnoho peněz nevydělá. 

   Zejména u menších bank a kampeliček nezapomeňte na rozložení rizika a vklady ukládejte ve výši do 100 tis EUR na instituci. V případě neočekávaného krachu banky vám termínovaný vklad i s úroky vyplatí Fond pojištění vkladů. U družstevních záložen pak musíte zohlednit, že realizaci termínovaného vkladu musí předcházet váš členský vklad ve výši 10% z hodnoty vkladu. Vzhledem k tomu, že jde o kapitálový vklad, (obdobně jako akcie) u této částky reálně riskujete ztrátu.

   Hledáte termínovaný vklad, nebo spořící účet?

   Pokud máte zájem o vklad u vybrané banky nebo spořitelny, tak je dobré vědět, že ne všechny instituce musí produkt termínovaného vkladu poskytovat! Například Česká spořitelna zmodernizovala své produkty tak, že již poskytuje jen spořící účty a vkladní knížky. Nebo Komerční banka - ta prezentuje možnost termínovaných vkladů a stejně vám nakonec založí termínovaný účet.

   Jiný název produktu vás nemusí zneklidnit - parametry termínovaného vkladu i spořícího účtu jsou velmi podobné. Peníze uložíte na předem dohodnutou lhůtu, jen u TV úrok obdržíte na konci vkladu. V případě že si vyberete termínovaný účet, tak technicky bude mít nastavenu výpovědní lhůtu na datum konce vkladu. Je tedy jen důležité uvědomit si, že z termínovaného vkladu nebo účtu vám banka neumožní vybrat peníze před koncem sjednané doby. Nebo za takový výběr zaplatíte tučný poplatek. Proto se domníváme, že v dnešní době je pro uživatele vhodnější zřídit spořící účet.

   Jakmile si porovnáte všechny potřebné parametry, hravě vyberete ten nejlepší termínovaný vklad. Stačí jen zjistit, který poskytovatel splňuje veškeré vaše požadavky a k tomu nabízí nejvyšší úrok.

   Dotazy v poradně k bankovnímu produktu Termínovaný vklad

   © Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena