Banky.cz Banky.cz Články Banka Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse
7.1.2021, Banka

Česká spořitelna přebírá od ledna 2021 českou pobočku rakouské regionální banky Waldviertler Sparkasse. Co se mění pro klienty Sparkasse?

Rakouská regionální banka Waldviertler Sparkasse (WSPK) působila na českém trhu v letech 1994-2020. Menší banka spíše lokálního významu měla 7 poboček na jihu Čech a Moravy. WSPK používala podobnou infografiku jako Česká spořitelna, přestože se jednalo o zcela separátní banku nezávislou na skupině Erste. I to mohlo být jedním z důvodů, proč měla Česká spořitelna o koupi WSPK zájem.

Co se mění pro klienty Sparkasse?

Kód banky

Během prvního pololetí 2021 budou převedeny stávající čísla účtů ze současného bankovního kódu WSPK (7940) pod bankovní kód ČS (0800). Změní se tak poslední 4 číslice čísla účtu za lomítkem.

Pobočky

V průběhu prvního kvartálu 2021 (leden - březen) dojde s integraci poboček WSPK do již existující sítě poboček ČS. Většina poboček WSPK pravděpodobně zanikne. Klienti WSPK ale budou nově obslouženi na všech pobočkách ČS.

Internetové bankovnictví

Prozatím zůstává funkční stávající internetbanking WSPK. V budoucnu lze očekávat migraci pod George České spořitelny, což přinese klientům WPSK nejen modernější systém pro správu osobních financí, ale hlavně možnost využívat Bankovní IDentitu (kterou zatím od ledna 2021 nabízí pouze ČS a ČSOB). 

Obchodní podmínky

U již sjednaných produktů (hypotékypůjčkytermínované vklady) platí nadále stávající podmínky. Výše úrokových sazeb zůstává platná do konce sjednaného termínu. Ze strany klientů tak v souvislosti s převodem pod ČS není třeba žádná akce.

KOMENTÁŘE k článku Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

17.3.2021 14:05:00

Služby pro klienty České spořitelny, Komentoval(a): Marie Kubátová

Dobrý den, děkujeme Vám za info o koupi nějaké zanedbatelné banky. Naopak nás netěší co se stále děje v menších městech, kde jsou pobočky spořitelen. Staří lidé jsou donucováni, aby se naučili používat nové technologie v návaznosti na Vámi upravené služby. Zavádí se vkladomaty, kde si člověk může vybrat ze svého účtu peníze. Při výběru vyšší částky hrozí nejen mladým, ale více starším přepadení a zcizení často celoživotních úspor. Za to, že si používáte peníze klientů a vyděláváte nemalé peníze na úrocích. Jen se všude znepříjemňuje život na vesnicích tím, že je ve stáří nutíte jezdit za vyřízením složitějších peněžních transakcí do okresních měst. Ke konci roku jen slyšíme kolik vydělal který peněžní ústav. Je mi 68 roků, léta jsem pracovala na úřadech a teď když bych potřebovala dostupnější službu, budu jezdit do 35 km vzdálené Chrudimě. Z jakého důvodu se bude "rušit" pobočka ve Skutči a ponechají se tam pouze automaty ? Jsem z toho opravdu smutná, jen se žehrá na důchodce.
19.3.2021 23:56:38

Re: Rušení poboček, Komentoval(a): Petr Jermář

Dobrý den, banky velmi pozorně sledují vytíženost svých poboček, která neustále klesá. Většina lidí dnes vše vyřídí online přes internetbanking, platí nákupy kartou a hotovost vůbec nepotřebuje (pokud výjimečně ano, většina preferuje bankomat/vkladomat před hotovostní přepážkou na pobočce). Provoz i menší pobočky stojí na mzdových nákladech, nájemném a energiích statisíce korun měsíčně. Proto jsou banky nuceny dostatečně nevyužívané pobočky zavírat a celkově své pobočkové sítě zeštíhlovat. 

Máte-li pocit, že má ČS vysoké zisky, kupte si její akcie - stanete se spoluvlastníkem banky. Získáte zcela nový pohled na věc a během dělení zisku mezi všechny akcionáře si uvědomíte, že vyplácená dividenda na akcii (35 Kč) při ceně akcie 750 Kč činí pouhých 4,7%.

Petr JermářBanky.cz

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Wüstenrot hypoteční banka se sloučila s Moneta Money Bank

Wüstenrot hypoteční banka se sloučila s Moneta Money Bank

22.1.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

Wüstenrot hypoteční banka se k 1/1/2021 sloučila s Moneta Money Bank. Co se mění pro klienty Wüstenrot?

Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

Hotovo! Wüstenrot už patří Monetě Money Bank

7.4.2020, Banka, Autor: Jan Budín

Přijít do některé pobočky Monety Money Bank a zřídit si v ní stavební spoření? Proč ne! Tuto možnost máte už od 1. dubna, kdy Moneta Money Bank dokončila převzetí Wüstenrot – stavební spořitelny a Wüstenrot hypoteční banky. Obě společnosti koupila za téměř 4,5 miliardy korun.

Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

Růst úrokových sazeb: Polepší si střadatelé, zdraží úvěry

15.5.2019, Banka, Autor: Petr Jermář

2T Repo dosáhla poprvé od roku 2008 úrovně 2%. Dobrá zpráva pro střadatele, horší pro zájemce o úvěr. Jak se bude dále vyvíjet cena peněz? A jakou fixaci zvolit u hypotéky?

Další zvýšení sazeb na březnové radě ČNB?

Další zvýšení sazeb na březnové radě ČNB?

26.2.2019, Banka, Autor: Petr Jermář

Překvapivě vysoká lednová inflace (2,5%) a pozitivnější odhad loňského růstu HDP (3%) povedou pravděpodobně na březnovém zasedání rady ČNB k dalšímu navýšení základních úrokových sazeb. O kolik zdraží hypotéky a jak si polepší střadatelé?

Bankovní radu ČNB posílí Michl a Holub

Bankovní radu ČNB posílí Michl a Holub

29.10.2018, Banka, Autor: Jan Budín

Mojmíra Hampla a Vladimíra Tomšíka vystřídá v radě ČNB Aleš Michl a Tomáš Holub. Oběma viceguvernérům končí v listopadu druhé funkční období. Jakou roli hraje centrální banka v ekonomice?Banky v ČR