Banky.cz Články Banka Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

7.1.2021 Banka

Česká spořitelna přebírá od ledna 2021 českou pobočku rakouské regionální banky Waldviertler Sparkasse. Co se mění pro klienty Sparkasse?

Rakouská regionální banka Waldviertler Sparkasse (WSPK) působila na českém trhu v letech 1994-2020. Menší banka spíše lokálního významu měla 7 poboček na jihu Čech a Moravy. WSPK používala podobnou infografiku jako Česká spořitelna, přestože se jednalo o zcela separátní banku nezávislou na skupině Erste. I to mohlo být jedním z důvodů, proč měla Česká spořitelna o koupi WSPK zájem.

Co se mění pro klienty Sparkasse?

Kód banky

Během prvního pololetí 2021 budou převedeny stávající čísla účtů ze současného bankovního kódu WSPK (7940) pod bankovní kód ČS (0800). Změní se tak poslední 4 číslice čísla účtu za lomítkem.

Pobočky

V průběhu prvního kvartálu 2021 (leden - březen) dojde s integraci poboček WSPK do již existující sítě poboček ČS. Většina poboček WSPK pravděpodobně zanikne. Klienti WSPK ale budou nově obslouženi na všech pobočkách ČS.

Internetové bankovnictví

Prozatím zůstává funkční stávající internetbanking WSPK. V budoucnu lze očekávat migraci pod George České spořitelny, což přinese klientům WPSK nejen modernější systém pro správu osobních financí, ale hlavně možnost využívat Bankovní IDentitu (kterou zatím od ledna 2021 nabízí pouze ČS a ČSOB). 

Obchodní podmínky

U již sjednaných produktů (hypotékypůjčkytermínované vklady) platí nadále stávající podmínky. Výše úrokových sazeb zůstává platná do konce sjednaného termínu. Ze strany klientů tak v souvislosti s převodem pod ČS není třeba žádná akce.Běžný účet bez poplatků je zde!

KOMENTÁŘE k článku Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

Přidejte nový komentář

Služby pro klienty České spořitelny, Komentoval(a): Marie Kubátová

17.3.2021 14:05:00
Dobrý den, děkujeme Vám za info o koupi nějaké zanedbatelné banky. Naopak nás netěší co se stále děje v menších městech, kde jsou pobočky spořitelen. Staří lidé jsou donucováni, aby se naučili používat nové technologie v návaznosti na Vámi upravené služby. Zavádí se vkladomaty, kde si člověk může vybrat ze svého účtu peníze. Při výběru vyšší částky hrozí nejen mladým, ale více starším přepadení a zcizení často celoživotních úspor. Za to, že si používáte peníze klientů a vyděláváte nemalé peníze na úrocích. Jen se všude znepříjemňuje život na vesnicích tím, že je ve stáří nutíte jezdit za vyřízením složitějších peněžních transakcí do okresních měst. Ke konci roku jen slyšíme kolik vydělal který peněžní ústav. Je mi 68 roků, léta jsem pracovala na úřadech a teď když bych potřebovala dostupnější službu, budu jezdit do 35 km vzdálené Chrudimě. Z jakého důvodu se bude "rušit" pobočka ve Skutči a ponechají se tam pouze automaty ? Jsem z toho opravdu smutná, jen se žehrá na důchodce.

Re: Rušení poboček, Komentoval(a): Petr Jermář

19.3.2021 23:56:38

Dobrý den, banky velmi pozorně sledují vytíženost svých poboček, která neustále klesá. Většina lidí dnes vše vyřídí online přes internetbanking, platí nákupy kartou a hotovost vůbec nepotřebuje (pokud výjimečně ano, většina preferuje bankomat/vkladomat před hotovostní přepážkou na pobočce). Provoz i menší pobočky stojí na mzdových nákladech, nájemném a energiích statisíce korun měsíčně. Proto jsou banky nuceny dostatečně nevyužívané pobočky zavírat a celkově své pobočkové sítě zeštíhlovat. 

Máte-li pocit, že má ČS vysoké zisky, kupte si její akcie - stanete se spoluvlastníkem banky. Získáte zcela nový pohled na věc a během dělení zisku mezi všechny akcionáře si uvědomíte, že vyplácená dividenda na akcii (35 Kč) při ceně akcie 750 Kč činí pouhých 4,7%.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Equa bank se v listopadu 2022 změnila na Raiffeisenbank.

13.11.2022 Banka

Nový název i kód banky, většinou však stejné číslo účtu. Zároveň víc bankomatů nebo možnost využívat bankovní identitu. Klienti Equa bank prošli 14. listopadu mnoha změnami. Jejich banka totiž právě k tomuto datu zmizela z bankovní mapy České republiky. Značku Equa bank plně nahradila Raiffeisenbank.

Max banka nahradila původní Expobank a láká na nejlepší spořicí účty

12.10.2022 Banka

Přejmenování Expobank na Max banku je formálním zakončením prodeje této původně ruské banky Bance CREDITAS, resp. investiční skupině CREDITAS. Stávající produkty banky zůstávají v nabídce, přibyl ale nejlepší spořicí účet, který je teď na českém bankovním trhu k mání. Úrok startuje na 6,01 %, dokonce bez omezení výše vkladu.

Expobank přešla pod Banku Creditas, zatím zůstává samostatnou bankou

23.9.2022 Banka

Banka Creditas se stala novým majitelem původně ruské banky Expobank CZ a.s. Pro klienty Expobank se tím však nic nemění - obě banky budou v následujících letech fungovat zcela samostatně, včetně garantovaného pojištění vkladů. Transakce má být dalším impulsem k růstu Expobank CZ na českém trhu, obě banky plánují těžit ze vzájemné synergie a zázemí silného, ryze českého vlastníka.

Bankovních poboček rychle ubývá. Lidé chtějí vše vyřešit on-line

5.6.2022 Banka

Zajít na pobočku banky? To láká stále méně klientů. Často raději  bankovní operace vyřeší on-line přes počítač nebo mobilní telefon. Proto banky postupně omezují počet míst, kam mohou lidé zajít osobně. Jen za loňský rok v České republice ubylo 85 poboček bank.

Česká spořitelna uhájila prvenství v počtu klientů, ČSOB v objemu peněz

9.5.2022 Banka

Zatímco jedna vede v počtu klientů, druhá se může pyšnit největším objemem spravovaných peněz. Řeč je o finanční skupině České spořitelny, která se loni starala o 4,5 milionu klientů. A také o skupině ČSOB, která ve stejném období spravovala 1,8 bilionu Kč. Obě společnosti tak uhájily prvenství z předchozího roku.

REKLAMA
REKLAMA

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena