Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník 80% Hypotéka

80% Hypotéka

Definice 80% Hypotéka

Je nejčastěji sjednávaná hypotéka z více důvodů (ČNB s ohledem na růst ceny nemovitostí a krytí bankovních rizik omezila poskytování 90% hypoték a úplně zakázala poskytovat 100% hypotéky)
Jde o hypotéku s nejvýhodnější úrokovou sazbou na trhu - v tomto segmentu je nejvyšší konkurence mezi bankami poskytujícími hypotéky.

Příklad: pokud máte odhad nemovitosti na 1.000.000,- Kč, tak vám banka poskytne 800.000,- Kč formou hypotečního úvěru za nejvýhodnějších podmínek. Z vlastních prostředků tedy financujete 200.000,- Kč.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.38 %

Dotazy v poradně k 80% Hypotéka

P

#13500, Mohu mít 2 hypotéky?, Hypoteční poradna, 16.3.2021

Dobrý den, mám překlenovací úvěr ze stavebního spoření s fixací na 5 let. Nyní uběhly 4 roky. Je možné si vzít druhou hypotéku na byt (obě hypotéky by se vlezly do 80% ceny bytu) a tím tento překlenovací úvěr splatit? Důvod je jednoduchý. Úrok na překlenovacím úvěru je 4,5%, hypotéka je do 2%. Děkuji předem

Dobrý den,

ano, toto možné je a dávalo by to smysl z důvodu značné úspory na úrocích. Dražší překlenovací úvěr se používá dočasně jako nouzové řešení v situacích, kdy dlužník nemůže ručit nemovitostí. Jednou nemovitostí můžete ručit za úvěry pouze u jedné banky, tedy obě hypotéky budou muset být u stejné banky.

M

#11769, Hypotéka po insolvenci, Hypoteční poradna, 13.11.2020

Dobrý den, jak moc velký problém pro mě jako spolužadatele hypotéky je skončena insolvence (cca 4 a 3/4 roku, splaceno 80% dluhu)? Pořizujeme domeček, hypotéka bude do výše cca 50%, zbytek z vlastních zdrojů. Manžel bez jakýchkoliv problémů co se týče dluhů, vždy vše platil a platí. Tohle byla moje mladická nerozvážnost a delší pracovní neschopnost ze zdravotních důvodu. Jsou banky, které půjčí za rozumný úrok? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

získání hypotéky po 5 letech od skončení insolvence by neměl být problém. Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí banku, která Vám nabídne s ohledem na prodělanou insolvenci nejlepší možné podmínky.

H

#11735, Společná hypotéka pro partnery, Hypoteční poradna, 10.11.2020

Dobrý večer, chceme kupovat baráček a chci zeptat, zdali při žádosti o hypotéku budeme muset skládat nějakou hotovost i pokud odhadní cena této nemovistosti je 4 mil. Kč a my si budeme chtít půjčit jen 3,5 mil. Kč (nynější majitele chtějí za dům menší hodnotu, než má). A taky jestli nebude banka mít problém, když si hypotéku budeme brát ve dvou lidech a nejsme manželé. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banka Vám může půjčit max. 80-90% zástavní hodnoty nemovitosti, tedy dáte-li bance do zástavy RD v hodnotě 4 mil. Kč, nebude problém získat hypotéku ve výši 3,5 mil. Kč (a bez vlastních zdrojů se obejdete). Partnerská hypotéka pro nesezdané páry dnes není ničím mimořádným, určitě budete moci o úvěr žádat společně. 

VK

#9472, Převzetí hypotéky, Hypoteční poradna, 30.3.2020

Dobrý den, uvažujeme o převzetí hypotéky. Prodávající by přenechal hypotéku ve výši 1,2 mil. Kč a chce 800 000 Kč navrch. Splácí 8 000 Kč měsíčně. Jaký je v tomto případě postup? Půjčí nám banka 2 miliony s tím, že se pokryje dluh a vyjme ze zástavy a zbytek převede na účet prodávajícího nebo se jen převede ta hypotéka na nás se stejnou výší splátky a budeme si muset dobrat úvěr na 800 000 Kč a splácet tak mnohem více? Děkuji

Dobrý den,

převzetí hypotéky kupujícím je možné za souhlasu banky, nicméně lepším řešením by pro kupujícího bylo zřídit si svou hypotéku na částku, kterou potřebuje ke koupi nemovitosti. Už proto, že kupující evidentně potřebuje půjčit dalších 800 000 Kč a celkově chce možná jinou výši splátky, jinou dobu splatnosti a obecně jiné podmínky.

TK

#8042, Stavba RD a ručení pozemkem, Hypoteční poradna, 16.11.2019

Dobrý den, vlastním stavební pozemek v hodnotě 1,35 mil. Kč, čisté LV bez zatížení. Chci na něm postavit dřevostavbu na klíč. Firmy mi ji podle stavební dokumentace oceňují na cca 5 mil. Kč. Chci se zeptat, zda-li mi banka půjčí tolik peněz. S bonitou problém není, spíš jestli bude stačit ručit pozemkem a nebudu muset dávat do hypotéky další vlastní prostředky. Také bych se rád zeptal jak banka pozná, že bude dům stát 5 nebo 4 miliony. Jelikož se bude jednat o dům podlahovou plochou malý, ale z nadstandardních materiálů a stavebních postupů. Tak aby se bance nezdálo divné, že to bude stát tolik peněz a nebudou chtít tolik půjčit.

Dobrý den,

banka Vám může půjčit max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti (pro lepší úrok max. 80%). Ručením nemovitostí s celkovou hodnotou 6,35 mil. Kč podmínky pro poskytnutí hypotéky ve výši 5 mil. Kč splníte (LTV 79%). Hypotéka na stavbu se čerpá po částech, platit budete dodavateli vždy jen dokončenou část, kterou banka nechá ocenit znalcem (takto banka pozná, jak hodnotný dům stavíte). Doporučuji kontaktovat naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky - vše s Vámi projdeme a nabídneme nejlepší možné řešení. 

Články o 80% Hypotéka

Půjčka pro OSVČ nebo spotřebitelský úvěr?

Půjčka pro OSVČ nebo spotřebitelský úvěr?

17.6.2021, Půjčka

Půjčky pro OSVČ jsou speciální kategoriípůjček spadající do úvěrů na podnikání (tedy půjčky pro živnostníky). Ty nejsou nijak propojeny spodmínkami a zákonnou úpravou spotřebitelských úvěrů. V podstatě s nimi nemajínic společného – snad jen to, že jde o půjčku peněz.  Půjčka pro OSVČ se …

Výhodnější hypotéky pro mladé jsou na dosah. Poslanci schválili novelu zákona o ČNB

Výhodnější hypotéky pro mladé jsou na dosah. Poslanci schválili novelu zákona o ČNB

12.4.2021, Hypotéka

Konečně! Po mnohaměsíčním čekání mají lidé do36 let na dosah mírnější podmínky u hypoték. Přinese jim je novela zákona oČeské národní bance, kterou koncem března schválila poslanecká sněmovna. Ještěletos se tak lidé můžou dočkat vyšších hypotečních úvěrů. Novela zákona o České národní ba…

Hypotéky začínají zdražovat. Blíží se konec úroků pod 2 %?

Hypotéky začínají zdražovat. Blíží se konec úroků pod 2 %?

17.3.2021, Hypotéka

Konec zlevňování? Zdá se, že ano. Po řaděměsíců, kdy úrokové sazby hypoték padaly, nastal podle všeho obrat. A začalozdražování, o kterém se mluví už od začátku roku. Pro zvýšení sazeb se totiž pomenších bankách rozhodl i jeden z nejvýznamnějších hráčů na českém trhu –skupina ČSOB. Ještě…

Hypotéka pro firmy: na co ji můžete využít a jak ji získat

Hypotéka pro firmy: na co ji můžete využít a jak ji získat

17.11.2020, Hypotéka

Zcela specifická kategorie hypotečních úvěrů.I tak můžeme označit hypotéky pro firmy. Využijete je například k rozšířeníprovozu, stavbě nových kanceláří nebo k nákupu továrních strojů. Podívejte se,jaké podmínky musíte splnit, abyste na hypotéku pro firmu dosáhli, a čím setyto půjčky liš…

Pokles úrokových sazeb hypoték zrychluje. Do zlevňování se pustily i velké banky

Pokles úrokových sazeb hypoték zrychluje. Do zlevňování se pustily i velké banky

15.6.2020, Hypotéka

O 14 desetin procentního bodu. Tak výrazně v květnu kleslaprůměrná úroková sazba hypoték, kterou banky nabízí novým klientům. Ukázal toindex GOFI, který sleduje právě nabídky poskytovatelů hypoték na českém trhu.Vše navíc nasvědčuje tomu, že v červnu budou úroky ještě nižší. Na 2,29% kle…Banky v ČR