Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník 80% Hypotéka

80% Hypotéka

Definice 80% Hypotéka

Je nejčastěji sjednávaná hypotéka z více důvodů (ČNB s ohledem na růst ceny nemovitostí a krytí bankovních rizik omezila poskytování 90% hypoték a úplně zakázala poskytovat 100% hypotéky)
Jde o hypotéku s nejvýhodnější úrokovou sazbou na trhu - v tomto segmentu je nejvyšší konkurence mezi bankami poskytujícími hypotéky.

Příklad: pokud máte odhad nemovitosti na 1.000.000,- Kč, tak vám banka poskytne 800.000,- Kč formou hypotečního úvěru za nejvýhodnějších podmínek. Z vlastních prostředků tedy financujete 200.000,- Kč.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 1.48 %

Dotazy v poradně k 80% Hypotéka

M

#11769, Hypotéka po insolvenci, Hypoteční poradna, 13.11.2020

Dobrý den, jak moc velký problém pro mě jako spolužadatele hypotéky je skončena insolvence (cca 4 a 3/4 roku, splaceno 80% dluhu)? Pořizujeme domeček, hypotéka bude do výše cca 50%, zbytek z vlastních zdrojů. Manžel bez jakýchkoliv problémů co se týče dluhů, vždy vše platil a platí. Tohle byla moje mladická nerozvážnost a delší pracovní neschopnost ze zdravotních důvodu. Jsou banky, které půjčí za rozumný úrok? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

získání hypotéky po 5 letech od skončení insolvence by neměl být problém. Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí banku, která Vám nabídne s ohledem na prodělanou insolvenci nejlepší možné podmínky.

H

#11735, Společná hypotéka pro partnery, Hypoteční poradna, 10.11.2020

Dobrý večer, chceme kupovat baráček a chci zeptat, zdali při žádosti o hypotéku budeme muset skládat nějakou hotovost i pokud odhadní cena této nemovistosti je 4 mil. Kč a my si budeme chtít půjčit jen 3,5 mil. Kč (nynější majitele chtějí za dům menší hodnotu, než má). A taky jestli nebude banka mít problém, když si hypotéku budeme brát ve dvou lidech a nejsme manželé. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

banka Vám může půjčit max. 80-90% zástavní hodnoty nemovitosti, tedy dáte-li bance do zástavy RD v hodnotě 4 mil. Kč, nebude problém získat hypotéku ve výši 3,5 mil. Kč (a bez vlastních zdrojů se obejdete). Partnerská hypotéka pro nesezdané páry dnes není ničím mimořádným, určitě budete moci o úvěr žádat společně. 

VK

#9472, Převzetí hypotéky, Hypoteční poradna, 30.3.2020

Dobrý den, uvažujeme o převzetí hypotéky. Prodávající by přenechal hypotéku ve výši 1,2 mil. Kč a chce 800 000 Kč navrch. Splácí 8 000 Kč měsíčně. Jaký je v tomto případě postup? Půjčí nám banka 2 miliony s tím, že se pokryje dluh a vyjme ze zástavy a zbytek převede na účet prodávajícího nebo se jen převede ta hypotéka na nás se stejnou výší splátky a budeme si muset dobrat úvěr na 800 000 Kč a splácet tak mnohem více? Děkuji

Dobrý den,

převzetí hypotéky kupujícím je možné za souhlasu banky, nicméně lepším řešením by pro kupujícího bylo zřídit si svou hypotéku na částku, kterou potřebuje ke koupi nemovitosti. Už proto, že kupující evidentně potřebuje půjčit dalších 800 000 Kč a celkově chce možná jinou výši splátky, jinou dobu splatnosti a obecně jiné podmínky.

TK

#8042, Stavba RD a ručení pozemkem, Hypoteční poradna, 16.11.2019

Dobrý den, vlastním stavební pozemek v hodnotě 1,35 mil. Kč, čisté LV bez zatížení. Chci na něm postavit dřevostavbu na klíč. Firmy mi ji podle stavební dokumentace oceňují na cca 5 mil. Kč. Chci se zeptat, zda-li mi banka půjčí tolik peněz. S bonitou problém není, spíš jestli bude stačit ručit pozemkem a nebudu muset dávat do hypotéky další vlastní prostředky. Také bych se rád zeptal jak banka pozná, že bude dům stát 5 nebo 4 miliony. Jelikož se bude jednat o dům podlahovou plochou malý, ale z nadstandardních materiálů a stavebních postupů. Tak aby se bance nezdálo divné, že to bude stát tolik peněz a nebudou chtít tolik půjčit.

Dobrý den,

banka Vám může půjčit max. 90% ze zástavní hodnoty nemovitosti (pro lepší úrok max. 80%). Ručením nemovitostí s celkovou hodnotou 6,35 mil. Kč podmínky pro poskytnutí hypotéky ve výši 5 mil. Kč splníte (LTV 79%). Hypotéka na stavbu se čerpá po částech, platit budete dodavateli vždy jen dokončenou část, kterou banka nechá ocenit znalcem (takto banka pozná, jak hodnotný dům stavíte). Doporučuji kontaktovat naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky - vše s Vámi projdeme a nabídneme nejlepší možné řešení. 

A

#5258, Úvěr ze stavebního spoření, Hypoteční poradna, 7.10.2018

Dobrý den, kupujeme s přítelem byt v novostavbě za 4,4 mil. Kč. 2,5 mil. Kč zaplatíme v hotovosti a na 1,9 mil. Kč si chceme vzít hypotéku. Hypotéka bude na mě, přítel v ní nebude figurovat. Klíčové pro nás je, abychom byt mohli splatit co nejdříve. Já mám čistý příjem 35 000 Kč a přítel by mohl přispívat každý měsíc ze svého příjmu minimálně 80 000 Kč. Byla jsem se poptat na hypotéku v mé bance ČSOB. A v Modré pyramidě na hypoúvěr, protože spolupracuje s realitní kanceláří, od které byt kupujeme, a byla nám doporučena, že má výhodu právě v tom, že můžeme splácet kdykoliv bez sankcí a poplatků. V ČSOB bych měla fixaci na 3 roky a úrok 2,83 %. Mimořádná splátka až 25 % za rok bez poplatku a pokud bychom to celé chtěli splatit dříve než za tři roky, tak by sankce byla individuální, ale maximálně 50 000 Kč. V Modré pyramidě fixace na 3 roky a úrok 2,63 %. Splácet prý můžeme kdykoliv kolik chceme, bez sankcí. Úrok na stavebním spoření by byl 3 %. My bychom reálně chtěli úvěr splatit za dva roky (počítám s ročními bonusy ze zaměstnání). Na internetu čtu na Modrou pyramidu jen negativní ohlasy, problémy se vším, pokuty atd. Například nám neřekli, že musíme mít našetřeno na spořícím účtu alespoň 40 %, aby se začal čerpat řádný úvěr. Těch 40 % (950 000,-) bychom tam mohli reálně mít za rok. A při osobní schůzce jsem podepisovala formulář, kde byly podmínky a úroky a moje osobní údaje. Kopii jsem nedostala. Obávám se, jestli jsem se tím nezavázala k založení stavebního spoření. Můžete nám prosím poradit, jestli se v našem případě více vyplatí klasická hypotéka u ČSOB, nebo hypoúvěr u Modré pyramidy? Děkuji

Dobrý den,

Modrá pyramida Vám nabídla úvěr ze stavebního spoření, který je pro Vás coby velmi bonitního klienta nevhodný (máte dostatečnou zástavu a nadstandardní příjmy). Nejprve byste totiž spořila na stavebním spoření a po naspoření 40% z cílové částky by se teprve úvěr překlopil do anuitního splácení (do té doby byste platila vysoký úrok z překlenovacího úvěru a vždy z celé půjčené částky - Vaše splátky by totiž šly na stavební spoření, ne na umoření úvěru). 

Určitě volte hypotéku. Ze zákona můžete u hypotéky každý rok splatit mimořádně až 25% bez sankcí. To není výsada ČSOB. To jsou podmínky dané zákonem, které musí dodržovat všechny banky. Dále úvěr můžete splatit kdykoliv bez sankcí k datu výročí fixace. Chcete-li úvěr splatit za 2-3 roky, doporučuji fixaci na 3 roky. Nabízený úrok 2,83% se mi zdá vysoký, určitě lze získat lepší nabídku. Případně kontaktujte naše hypotéční specialisty prostřednictvím formuláře hypoteční kalkulačka, kteří Vám najdou hypotéku s nejnižším úrokem na trhu. Určitě by neměl být problém se dostat pod 2,5%.

Články o 80% Hypotéka

Hypotéka pro firmy: na co ji můžete využít a jak ji získat

Hypotéka pro firmy: na co ji můžete využít a jak ji získat

17.11.2020, Hypotéka

Zcela specifická kategorie hypotečních úvěrů.I tak můžeme označit hypotéky pro firmy. Využijete je například k rozšířeníprovozu, stavbě nových kanceláří nebo k nákupu továrních strojů. Podívejte se,jaké podmínky musíte splnit, abyste na hypotéku pro firmu dosáhli, a čím setyto půjčky liš…

Pokles úrokových sazeb hypoték zrychluje. Do zlevňování se pustily i velké banky

Pokles úrokových sazeb hypoték zrychluje. Do zlevňování se pustily i velké banky

15.6.2020, Hypotéka

O 14 desetin procentního bodu. Tak výrazně v květnu kleslaprůměrná úroková sazba hypoték, kterou banky nabízí novým klientům. Ukázal toindex GOFI, který sleduje právě nabídky poskytovatelů hypoték na českém trhu.Vše navíc nasvědčuje tomu, že v červnu budou úroky ještě nižší. Na 2,29% kle…

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

Koronavirus, splátky bankám a osobní finance

4.4.2020, Osobní a rodinné finance

Přinášíme vám velký přehled dopadů koronavirus krize (COVID-19) na finance Čechů.Prověřujeme od 13.3.2020aktuální možnosti změny splátek půjček a hypoték u českých bank a dopady odkladů splátek v bankovních registrech.Odpovídáme na snížení příjmů v důsledku koronavirus krize a dopady na …

Hypotéky v roce 2019: přinesly zlevnění, pokles zájmu i naději pro mladé

Hypotéky v roce 2019: přinesly zlevnění, pokles zájmu i naději pro mladé

1.1.2020, Hypotéka

Rok 2019 byl pro hypoteční trh v několika ohledechpřelomový. Výrazně opadl zájem o nové úvěry, průměrná výše hypotéky poprvépřekonala 2,5 milionu korun a na trhu se opět objevily půjčky s úrokem pod 2 %.Podívejte se proto na největší změny, které rok 2019 přinesl do světa českýchhypotečn…

Rok poté: 7 změn, které přineslo loňské zpřísnění pravidel pro hypotéky

Rok poté: 7 změn, které přineslo loňské zpřísnění pravidel pro hypotéky

4.11.2019, Hypotéka

Větší zájem o nájemní bydlení, častější využíváníspolužadatelů nebo menší počet nových úvěrů. To jsou některé následky loňskéhozpřísnění podmínek pro poskytování hypoték. Od jejich zavedení na podzimuplynul už rok. Podívejte se, jak se za tu dobu změnil hypoteční trh. V souvislosti s loň…Banky v ČR