Nejlepší banka pro hypotéku 2,3 mil. s možností vrácení nevyčerpaných prostředků a mimořádných splátek bez sankce

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, jakou banku byste doporučil pro hypotéku 2,3 mil., s možností vrácení nevyčerpaných prostředků, s možností mimořádných splátek bez sankce a nutnosti dokládat faktury (co největší část realizována svépomocí)? Nutnost povolení výjimky pro věk jednoho z manželů (52 + 35) pro co nejdelší dobu splácení z důvodu únosných splátek. Vlastní pozemek, stavební povolení, projekt, hotova základová deska, (panelový 3+1 v OV, garáž v OV v panelovém domě - po kolaudaci prodej a umoření části hypotéky). Na nemovitostech nevázne žádná zástava, žádný záznam v negativních registrech. Děkuji a přeji úspěšný den.

Dobrý den,

u hypoték jsou obecně dvě možnosti:

  • mít levnou hypotéku (úrok 1,99% u fixace 5 let) a žádné extra podmínky (tedy být dostatečně bonitní, mít adekvátní věk, dokládání faktur, žádné vracení nevyčerpaných peněz, atd.) => doporučuji Equa Bank, Wüstenrot
  • mít drahou hypotéku (úrok 2,6-4% u fixace 5 let) a extra podmínky (banka je obecně ke všemu tolerantnější) => doporučuji Hypoteční banku

Vám bych spíše doporučil Hypoteční banku, neboť chcete více "extra podmínek". Mimořádné splátky lze v obou případech provádět při výročí fixace, tedy zhruba každých 5 let. Za možnost častějších mimořádných splátek se platí obvykle poplatek, což mi přijde zbytečné (lépe si počkat na to výročí a peníze mezitím úročit na spořícím účtu či termínovaném vkladu za 1,5-2,5%).