Banky.cz Bankovní poradna zdarma #218, Dotaz v bankovní poradně

Jak zřídit vhodný sporící účet pro dceru s vysokým úrokem a možností přehledu?

dobry den chtel bych zřídit sporící účet pro moji dceru ale nevi m jakej by byl vhodnej je ji pet let a chtel bych abych mel o nem prehled . mel by mit vysoky urok a dcera aby na nej mohla az treba od 15 let dekuji za odpoved

Dobrý den,

rovnou zapomeňte na veškeré produkty určené speciálně pro děti, neboť jejich parametry jsou trvale nejhorší možné na trhu. Mrkněte třeba na Equabank, Airbank, Zuno banku či Moravský peněžní ústav. Zde najdete jednoduché spořicí účty bez podmínek s úrokem kol 2,5% bez výpovědi a s výpovědí i více.. Termín výpovědi nevolte delší než 1-1,5 roku, neboť i když si dcera nebude moci vybrat peníze dříve než v 15 letech, je rozumné si ponechat možnost s penězi disponovat v případě nečekaných událostí (prudké znehodnocení měny vlivem politických změn, atd).

Petr JermářBanky.cz