Banky.cz Bankovní poradna zdarma #242, Dotaz v bankovní poradně

Jakou banku a účet si vybrat pro větší vklad bez penále a s volnou disponibilitou?

Dobrý den, prodávám byt a potřebuji zaslat větší částku na účet. Jakou banku a účet by jste mi doporučili, abych neplatila penále za příliš velký vklad a mohla bych s penězi volně disponovat Děkuji

Dobrý den,

penále za nadměrný vklad vybírají některé nemravné banky pouze z hotovostního vkladu, čili převodů na účet se to netýká. Je ovšem nutné dát pozor na limity pro transakce v internetovém bankovnictví, chcete-li s penězi manipulovat online z pohodlí domova - většina bank mívá nastavené limity pro online transakce na max. 1 mil. Kč a vše nad tuto částku již pouze na přepážce (ale je to o domluvě při zřizování účtu). Pro běžný účet obecně doporučuji např. mBank či FIO banku, kde je veškerý provoz účtu zdarma, minimum byrokracie a výborný pro-klientský přístup, Ani jedna z těchto dvou bank Vám však nenabídne zajímavější úrok na spořicím účtu, pakliže by jste peníze chtěla nechat na účtu nějoukou dobu ležet (má smysl to řešit, bude-li Vám na účtu ležet více než. 1 mil. Kč déle než měsíc). Pak by bylo vhodné se poohlédnout po nějakém spořicím účtu s úrokem kol 2,5% bez výpovědi a dalších podmínek, např. Equabank, Airbank, ZUNO banka, Moravský peněžní ústav.

Petr JermářBanky.cz