Kam uložit 300 000 Kč?
Chci uložit 300 000 Kč, nevím kdy je budu potřebovat. Prosím o radu, díky.
Dobrý den, doporučuji spořící účet od Trinity Bank s úrokem 1,88% pro úložky ve výši 250 000 Kč - 1 mil. Kč.

Chci uložit 300 000 Kč, nevím kdy je budu potřebovat. Prosím o radu, díky.
Dobrý den, doporučuji spořící účet od Trinity Bank s úrokem 1,88% pro úložky ve výši 250 000 Kč - 1 mil. Kč.
Dobrý den, pokud zažádám o insolvenci a jeden nebo i více věřitelů nebude s insolvencí souhlasit, co se stane dál? Mohou mi zabavit majetek? Na jednom úvěru je zástavní právo. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, věřitelé s insolvencí obvykle nesouhlasí, neboť skrz ní většinou získávají zpět méně peněz než jim dlužníci dluží. Nicméně věřitel není ten, kdo by k osobnímu bankrotu dával souhlas. O povolení oddlužení rozhoduje soud. Ručíte-li za úvěr

Dobrý den, v aplikaci internetového bankovnictví v mobilu se mi nabízí od mé banky jako jejich klientovi, že mám možnost sjednání spotřebitelského úvěru ve výši až 290 000,- CZK, mají tam rovnou i kalkulátor, kde jsem si zadala, že bych si půjčila 49
Dobrý den, úrokem 7,9% se úročí pouze aktuálně dlužná částka, takže 3 871 Kč byste platila pouze pokud byste si dnes peníze půjčila a za rok splatila vše naráz. Vy ale budete splácet průběžně každý měsíc, takže se Vám aktuálně dlužná částka bude sni
Dobrý den, v manželství nám vznikly dluhy, měly jsme exekuce. Nyní jsem rozvedená, měla jsem penzijní připojištění a exekutor mi všechny peníze vzal. Má na to nárok, i když dluh byl pouze na manžela, ale vznikl v době manželství? Děkuji
Dobrý den, v manželství ručíte za dluhy společně a nerozlučně. I pokud se zadlužil jen jeden z vás (manžel), za půjčku jste ručili oba (proto exekutor mohl peníze vymáhat i po Vás). Penzijní spoření exekucí postihnout nelze (jen pokud byste ho zruši

Zdravím, minulý rok jsem se dostal do exekuce a následně mi byla schválena insolvence. Chci se zeptat, jak je to s penzijním spořením, které mám cca 7 let vedené u České spořitelny. Myslel jsem, že mi vše zabavili kvůli exekuci, ale teď mi přišel výp
Dobrý den, exekucí/insolvencí lze postihnout penzijní spoření jen ve výjimečných případech (v insolvenci - je-li řešen úpadek dlužníka zpeněžením jeho majetkové podstaty). Pokud byste však penzijní spoření ukončil a peníze vybral, jednalo

Dobrý den, můj dotaz se týká doby splatnosti kontokorentu (konkrétně se jedná o společnost Equa bank). V srpnu loňského roku jsem si založila na svém osobním účtu kontokorent. Od té doby jsem částku opakovaně navyšovala, nejedná se o nijak závra
Dobrý den, kontokorent je speciálním typem úvěru, který nemá jasně dané datum čerpání, výši čerpání a splátky a datum splacení. Vy můžete čerpat peníze až do výše schváleného úvěrového rámce kdykoliv a splácet taktéž kdykoliv (vše najednou, částečně

Dobrý den, mám úvěry jak fyzická osoba a k tomu podnikatelský úvěr. Bohužel u toho podnikatelského je ve smlouvě napsáno, že nesmím jít po dobu splácení do insolvence a nebo osobního bankrotu. Je možné i přes toto jít do insolvence a co mám d
Dobrý den, není možné takto zakazovat vstup do osobního bankrotu, do insolvence vstoupit můžete. Jen tím porušíte smluvní podmínky úvěru a věřitel tak může úvěr zesplatnit (požadovat vše zpět), což na Vás v insolvenci nebude mít žádný dopad (věřitel

Dobry den, kdyz si pritel zalozi ucet kvuli mne, aby mi tam chodila moje vyplata jelikoz ja nemuzu mit kvuli exekutorovi, kdyz si ho pritel poridi a budou tam chodit moje penize, je nejaky problem v tom, ze on nema svuj prijem a dluzi na alimentech,
Dobrý den, posílat svoji výplatu na cizí účet není dobrý nápad, zejména v případě, kdy majitel účtu neplatí alimenty a hrozí mu exekuce. I bez jeho alimentů by účet mohl zablokovat exekutor kvůli Vašim dluhům (a problémy by pak měl i Váš přítel). Má

Chci zrusit vkladni knizky u Ceske sporitelny a Postovni sporitelny, jsou nejake poplatky?
Dobrý den, nikoliv, zrušení vkladních knížek je bez poplatků. Vkladní knížky určitě zrušte, jedná se relikt doby minulé, který ve 21. století nahradil spořící účet.
Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. S přítelem jsem prováděli rekonstrukci rodinného domu, na což máme od roku 2018 hypoteční úvěr s fixací na 10 let a vzhledem k nedostačujícím peněžním prostředkům na vybavení domácnosti jsme si byli nucen
Dobrý den, refinancování mimo výročí fixace je možné (včetně sloučení úvěrů u nové banky). Požádejte svou banku o vyčíslení penále a následně se rozhodněte, zda se Vám refinancování s tímto penále vyplatí či nikoliv. Penále může činit max. 1% z výše

Dobrý den, jsem na rodičovské, mám exekuce (i z podnikání), před novelou jsem chtěla jít do oddlužení, ale jeden věřitel mi to zamítl, že se dostatečně nesnažím. Je to po novele (červen 2019) již možné? Mohla bych si přivydělávat jako odhadce nemovi
Dobrý den, věřitel Vám nemohl před novelou a namůže ani nyní po novele zamítnout oddlužení. Žádost o oddlužení se podává k soudu a soud žádosti vyhoví, pakliže jste měsíčně schopna splácet min. 2 200 Kč po dobu následujících 5 let a nesledujete oddl

Dobrý den, rozvádíme se po 20letém manželství. Manžel je Rakušan, budu pravděpodobně dostávat výživné v eurech. Budu si muset zřídit účet pro cizí měnu. Zajímalo by mě, kde by pro mně byly nejvýhodnější podmínky a jak by to bylo, kdybych z konta vybí
Dobrý den, přijde na to, v jaké zemi (v jaké měně) budete tyto peníze utrácet. Žijete-li v ČR, máte výdaje v korunách. Proto by bylo lepší přijímat euro platby přímo na korunový účet s automatickou konverzí na koruny (dle kurzu banky ze dne připsání
Dobrý den, jak se postupuje v případě více exekucí, přítel je zaměstnán na HPP a přivydělává si i jako OSVČ. Exekutor mu zabavil celou část vyplácenou na HPP, že si určitě vydělá jako OSVČ dost, ale když se stane, že není žádná práce? Jak to tedy je
Dobrý den, dlužníkovi v exekucích musí každý měsíc zůstat nezabavitelné minimum (které se kalkuluje z celkového příjmu, počtu vyživovaných osob a typu pohledávek). U OSVČ se na rozdíl do zaměstnanců (kde je známá mzda) vychází z odhadu.

Dobrý den, byla jsem teď na poště a vybrala si 5 000 Kč z mého účtu. Po příchodu domu jsem se podívala na elektronický účet abych se ujistila kolik mi celkově zbylo. Měla jsem na účtě 41 000 Kč,ale po výběru mi disponibilní zůstatek ukazuje 31 000 Kč
Dobrý den, pokud jste si vybrala hotově na přepážce 5 000 Kč a disponibilní zůstatek Vám ukazuje o 10 000 Kč méně, doporučuji podat bance reklamaci.

Dobrý den, bratr má dluhy, přišel o byt. Nechává si posílat peníze na účet matky. Můžou i jí obstavit účet a nemovitost? Děkuji mockrát za odpověď.
Dobrý den, zatímco nemovitost kvůli bratrovi obstavit nemohou, blokaci účtu vyloučit nelze (nemovitost náleží vaší matce, peníze na jejích účtu vašemu bratrovi - lze postihnout pouze majetek bratra). Vaše matka by se musela domáhat navrácení sv

Převádím z části svůj majetkový podíl vzešlý z transformace zem. družstva na děti. Převedený majetkový podíl přesahuje několikanásobně základní členský podíl jak u převodce, tak u nabyvatele. Odmítavé stanovisko bylo odůvodněno, že se jedná o majetko
Dobrý den, toto je složitější případ, který nejsme schopni řádně okomentovat bez prostudování všech podrobností a detailů. Doporučuji vyhledat odbornou právní pomoc.
Lze v průběhu insolvence darovat nemovitost, která není nikým z věřitelů blokována? K oddlužení dojde zabavením další jiné nemovitosti a splátkovým kalendářem. Děkuji za odpověď.
Dobrý den, to bych nedělal, je to jako dráždit hada bosou nohou. Abyste nepřišla o všechny nemovitosti, bylo domluveno zpeněžení pouze jedné nemovitosti a zbytek splátkovým kalendářem. Pokud byste takto dala najevo, že nepotřebujete ani druhou nemov

Dobrý den, mám povoleno oddlužení a za 14 dní mám schůzku s ins. správcem. Co od toho mám prosím očekávat? Na co se mám připravit? Už jsem z toho nervózní. Děkuji
Dobrý den, správce je vaším osobním průvodcem insolvencí, řeknete si co a jak, na všechno ze ho zeptáte a domluvíte se na dalším postupu. Netřeba mít obavy.
Když bych chtěla osobní bankrot, co musím udělat anebo co musím splňovat, abych o to mohla požádat Děkuji
Dobrý den, je třeba mít závazky po splatnosti min. u 2 věřitelů a být schopna splácet min. 2 200 Kč měsíčně po dobu následujících 5 let. Více info v našem článku Insolvence a osobní bankrot.

Dobrý den, teď mam práci na DPP. Kvůli insolvenci chci jít na HPP. Náklady mám 15 400 Kč podnájem, paušál u Vodafone 1 800 Kč, jízdenka 850 Kč, to je vše bez jídla. Na 1 hod mám 120 Kč ×160 hod jako hlavák. Jestliže náklady budou převyšovat moji mzdu
Dobrý den, vaše individuální životní náklady jsou v insolvenci irelevantní, ty máme každý jiné (každý má jiné životní preference a výdaje). Z příjmu 19 200 Kč Vám bude bez vyživovaných osob zůstávat vždy 10 806 Kč. Je pak jen na Vás, jak s těmito pe

Dobrý den, mám insolvenci a mám založený investiční účet. Když budu zhodnocovat peníze, musím zisk hlásit insolvenčnímu správci? Nebo správce může investiční účet zablokovat?
Dobrý den, příjem z investic je mimořádným příjmem, který se odevzdává insolvenčnímu správci. Naopak změnu hodnoty majetku (zhodnocení investic bez výplaty) hlásit nemusíte. Nezapomeňte, že insolvenci lze řešit nejenom splátkovým kalendářem, ale tak
Rád bych převedl 50 000 dolarů (moje úspory) z finanční instituce "Fidelity Investments" v USA do některé banky v Plzni. Zatím nevím jakou cestou tuto transakci provést a na které banky se obrátit. Nevím jaké jsou možnosti. Mám šekovou knížku
Dobrý den, pro převod peněz z USA doporučuji klasickou bankovní platbu (šeky v Evropě akceptuje málokterá banka a když už, tak šeky proplácí pouze svým klientům a za tučný poplatek). Equa bank si za příchozí zahraniční platbu ze zemí mimo EU účtuje
