Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #6533, Americká hypotéka a refinancování

Americká hypotéka a refinancování, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Mám syna (20 let), který si vzal půjčku 700 000 Kč a tím mi pomohl cca před devíti měsíci, protože jako jediný v té době byl zaměstnán na dobu neurčitou a byl pro banku bonitní. Peníze jsem potřeboval na mimosoudní vyrovnání. Šlo o Americkou hypotéku u mBank. Úvěr je zajištěn nemovitostí, ve které žijeme. Odhad nemovitosti bankou vyšel na 2,8 mil. Kč. Jde o nemovitost, kterou jsem před dvěma roky daroval synovi. Splátky platím já a dále nechceme, aby tuto finanční zátěž nesl on, protože časem se jistě bude sám uvazovat o hypotéce. Blíží se roční fixace a chtěla bych, aby půjčka byla na mě. Již mám zaměstnaní a stejný výdělek jako má syn. Což jen tak nejde ale převést dluh na jinou osobu. Zajímá mě, zda je možné, abych si já u téže banky půjčil 700 000 Kč americkou hypotékou a ručil stejnou nemovitostí. Syn by mi souhlas se zastavením bance podepsal. Jinou nemovitost nemáme k zástavě a jiné řešení mě nenapadá. Navíc bychom chtěli použít původní odhad k nemovitosti, aby se nemusel dělat nový. Touto druhou hypotékou bych splatil celý závazek syna a dál dlužil bance jen já 700 000 Kč z druhé hypotéky. Lze to tak vůbec provést či co s tím?

Dobrý den,

jestli jsem vše pochopil správně, tak syn má nyní půjčeno na americkou hypotéku 700 000 Kč (ručí svou nemovitostí) a Vy byste chtěl tento úvěr převést na sebe a ručit dál jeho nemovitostí, ano?

Toto lze určitě zařídit (převzetím hypotéky nebo jejím doplacením novým úvěrem), ale je třeba být dostatečně bonitní. Banky vyžadují dostatečný příjem, pracovní smlouvu na dobu neurčitou, nebýt ve zkušební ani výpovědní lhůtě a mít čisté registry dlužníků. Úvěr je třeba doplatit nejpozději v 65 letech (výjimečně do 70 let). Pokud všechny tyto podmínky splňujete, kontaktujte prosím naše hypotéční specialisty vyplněním hypoteční kalkulačky. Najdeme pro Vás co nejvhodnější řešení s nejlepší možnou úrokovou sazbou.