Banky.cz Bankovní poradna zdarma Půjčka #8735, Banka mi zamítla kontokorent

Banka mi zamítla kontokorent, Půjčka

Nejlevnější půjčka od Zonky
28.1.2020 Půjčka

Dobrý den, díky Vašemu článku a diskusi pod ním jsem se dostal k Vašemu jménu. Třeba mi budete schopen poradit, proč mi byl odmítnutý kontokorent. Moje aktuální situace: příjem cca 55 000 Kč/měsíčně čistého, nutné náklady cca 20 000 Kč, 2 děti, manželka, BRKI - 1 kontokorent 50 000 Kč, 1 měnový úvěr na obchodování přes FIO zajištěný hotovostí, NRKI - nic, SOLUS - nic, historie u Air Bank - nikdy žádný úvěr, platím si ročně službu "Hlídím si kolik mám", která kontroluje jakýkoli požadavek do registrů a informuje mne (pro případ zneužití identity).  Požadoval jsem kontokorent ve výši 20 000 Kč u Air Bank, která při online žádosti během vteřin povolené přečerpání zamítla, aniž by se "dívala" do registrů" (měl bych o tom notifikaci). Když jsem se dotazoval, proč mi tento produkt byl zamítnut, tak že prý "na základě interních kriterií banky". Nedokáži pochopit, co je špatně - rád problémy řeším - někde musím mít nějaký vroubek o kterém nemám ponětí, protože jinak by mi na základě okolností výše uvedených nemohli úvěr zamítnout. Napadá Vás příčina? Předem děkuji za odpověď

Dobrý den,

možná se jednalo jen o technickou chybu, neboť během pár vteřin pravděpodobně neproběhla plná lustrace (náhled do BRKI, NRKI, Solus). Pokud by proběhla důkladnější kontrola Vaší bonity, pak by mohlo vzbudit otázku, proč s platem 55 000 Kč potřebujete vůbec kontokorent (zejména máte-li již jeden na 50 000 Kč sjednaný). Kontokorenty jsou vysoce úročené (u Air Bank např. 18,9%, u jiných bank i více) a půjčování peněz skrz tento úvěrový nástroj je pro většinu lidí spíše poslední šancí, když Vám "teče do bot". Vůbec to nesedí k Vašemu bonitnímu profilu.