Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #4059, Bez podmínky aktivního užívání

Bez podmínky aktivního užívání, Běžný účet

27.11.2017 Běžný účet

Dobry den, prosím Vás, u jaké banky si mohu otevřít účet, který nebudu využívat, jen bych chtěla převést jistou finanční částku na tento účet, jelikož prodávám nemovitost. Žádný účet v ČR nemam, protože bydlím v UK. Mam zájem o termínovaný účet. Nějakou částku bych si chtěla převést na účet v UK a nějakou částku si spořit. Velice dekuji, s vřelým pozdravem Julie

Dobrý den,

bezplatný běžný účet, který není třeba aktivně využívat, nabízejí Equa bank, Air Bank, Fio banka a Creditas. Běžný účet slouží k platebnímu styku, např. k příjmu peněz z prodeje nemovitosti, není úročen. Pro spoření a dlouhodobé uložení peněz volte termínovaný vklad. Z bank lze doporučit J&T Banku (při termínu 1-5 let úrok 0,65-1,10%). Termínované vklady nabízejí též družstevní záložny (např. NEY Spořitelní družstvo s úrokem 1,2-3%), ale zde je třeba investovat 10% z vkladu do nepojištěného základního kapitálu kampeličky. Kompletní přehled vkladů zde.