Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #11844, Hypotéka a starší záznamy v registrech

Hypotéka a starší záznamy v registrech, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online
19.11.2020 Hypoteční poradna

Dobrý den, mám dotaz ohledně starých pohledávek z mého rodinného podnikání v roce 2009, kdy jsem odstoupila a přišla tak o větší měsíční příjem. V tomto roce jsem ale měla závazky v bance, kreditní karta, paušály za telefony prodejny, smlouvy o dodávání zboží atd. Rodinný příslušník se kterým jsem vedla podnik mi ale finančně nepomohl, protože chvíli na to zkrachoval a smlouvy se mnou nepřepsal, takže jsem závazky musela zaplatit. Bylo to náročné, protože jsem nebyla schopná tolik měsíčně splácet, ale v roce 2015 jsem zaplatila poslední dluh kreditní karty s dlouhým prodlením. V registru BRKI jsem měla v roce 2016 jediný registrovaný dluh na debetním účtu, který jsem ihned zaplatila a zrušila účet. Žádný jiný záznam BRKI v roce 2016 nebyl, což mě dnes vrtá hlavou, ta kreditní karta. V NRKI jsem v 2016 žádný záznam neměla. Bylo mi ale řečeno, že registry se od té doby změnily a dnes zaznamenávají skoro vše. Je možné, že v těch registrech jsem byla vložena i zpětně, když v té době neměla pohledávky evidované v BRKI a NRKI? Chtěla bych si vzít hypotéku a mám obavy, že mi jí nedají. Dnes mám měsíční příjem cca 50- 60 tis. čistého ve státním podniku. Vím, že nejlepší bude si nechat udělat výpis, ale bojím se nečekaného, když jsem v roce 2016 dle výpisů kromě debetního účtu byla čistá. Česká spořitelna mi jasně řekla, že na registry koukají i 10 let zpět. Jak funguje náhled v na registry v bance, vidí něco jiného než to co já ve výpisu? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jak sama píšete, je těžké spekulovat ohledně existence záznamů v registrech. Nechte si vyhotovit výpisy z BRKI a NRKI. A hned bude vědět, na čem jste. Každá banka přistupujte ke starším prohřeškům trochu jinak a svět hypoték nekončí u České spořitelny. Doporučuji kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení.