Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #7537, Hypotéka na vypořádání majetku v rodině

Je možné získat hypotéku po darování chaty od dědy?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, plánujeme odkoupit chatu po dědovi, nicméně děda za ní chce částku cca 500 000 Kč (mezi námi). Abychom byli osvobozeni od daně, tak by nám jí mohl darovat (vnučka - první linie), ale lze následně získat hypotéku na delší období, abychom mu mohli "mezi námi" dát peníze? Jaké jsou možnosti? Děkuji za pomoc

Dobrý den,

hypotéku je možné čerpat nejenom na koupit nemovitosti, ale taktéž na vypořádání majetku v rodině, zpětné refinancování již zaplacené nemovitosti atd. Nemusíte tedy nutně aranžovat prodej a možná postačí darovací smlouva. Doporučuji kontaktovat naše hypo specialisty prostřednictvím hypoteční kalkulačky, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení.