Hypoúvěr nebo hypotéku?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, uvažuji o hypotéce a byla mi v bance nabídnuta sazba 1,89% bez pojištění, což se mi líbilo. Když jsem šel ale vybrat stavebko, tak jsem se bavil s jejich poradcem a tvrdil, že dokáže sazbu okolo 1,6%, což žádná banka za takových podmínek na klasickou hypotéku nedá. Zkoumal jsem to a jedná se o nějaký hypoúvěr. Vyplatí se to více než klasická hypotéka? Přijde mi to zvláštní, že jen tak dokážou dát o tolik menší sazbu. Jaké jsou v tom prosím rozdíly? Moc děkuji za odpověď. Aleš K.

Dobrý den,

hypoúvěr je typem úvěru ze stavebního spoření. Doporučil bych Vám kontaktovat naše hypoteční poradce, kteří Vám zajistí klasickou hypotéku s úrokem 1,69-1,79% bez nutnosti sjednávat životní pojištění. Podmínkou pro získání nižší sazby než 1,89% je dobrá bonita (dostatečný příjem, LTV do 80%, bez negativní úvěrové historie).