Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13351, Jaké jsou podmínky pro získání hypotéky?

Jaké jsou podmínky pro získání hypotéky?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý deň, chcem s priateľkou riešiť bývanie cez hypotéku a zaujímalo by ma čo je dôležité, na čo sa pýtať a aké máme vlastne možnosti. Na internete som sa dočítal, že viac ako 90% LTV mi z banky neposkytnú. Čo zo zvyškom ak nemáme dostatočnú rezervu? Ako sa to dá dofinancovať? Zároveň by ma zaujímalo či banka sleduje aj nejaké iné parametre. Známi na Slovensku mi hovoril, že banky berú do úvahy ešte parameter DTI (celková zadĺženosť) a DSTI (pomer splátky k mesačnému príjmu). Rovnako to je aj v ČR? Je ešte niečo iné na čo si treba dať pozor? Za odpoveď. Ďakujem.

Dobrý den,

prostudujte podmínky pro získání hypotéky. Banky Vám mohou půjčit max. 80-90% ze zástavní hodnoty nemovitosti, tedy zbylých 10-20% je třeba pokrýt z vlastních zdrojů (nebo bance ručit ještě jinou než kupovanou nemovitostí). Na splátky všech úvěrů můžete dávat max. 45-50% příjmů (DSTI). Parametr DTI již banky nesledují.