Jak pozastavit splátky hypotéky v případě dočasné finanční krize?

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Momentálně mám u vás hypotéku od roku 2009, vždy jsem řádně splácela, ale teď jsem s rodinou ve finanční krizi, jelikož mi skončila mateřská a momentálně jsem bez práce, tudíž manžel se svou výplatou neutáhne výdaje a naše živobytí. Chtěla bych pozastavit splátky na přechodnou dobu. Jak se tato situace řeší nebo jaké dokumenty k tomu doložit, aby to šlo? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Romana.

Dobrý den,

nejsme vaše banka, ale poradenský portál. V případě finančních problémů co nejdříve kontaktujte svou banku a vysvětlete ji celou situaci. Obvykle lze na několik měsíců domluvit odklad splátek, resp. odklad splácení jistiny (nadále platíte jen úroky). Ale není na to nárok a záleží jen na ochotě banky.

V případě nesouhlasu banky s odkladem splátek zkuste maximálně snížit výdaje na živobytí (třeba být několik měsíců o "chlebu a vodě", dokud si nenajdete práci). Určitě nepřestávejte splácet (banka by Vám mohla zesplatnit úvěr a prodat střechu nad hlavou) či si neberete jiné půjčky (to by byl definitivní začátek konce).