Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Podvod #3847, Phishing mBank

Phishing mBank, Podvod

J

Dobrý den, před půl hodinou tedy v 19,15 jsem obdržel SMS zprávu, že bylo mé mKonto z bezpečnostních důvodů zablokováno a pro odblokování mám navštívit https://mbank-cz.pw a zodpovědět několik bezpečnostních otázek... jak je to možné, když u vás žádné konto ani účet nemám?

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Dobrý den,

toto je pokus o podvod zvaný phising, kdy se z Vás podvodník snaží vylákat citlivé údaje. V tomto případě pod smyšlenou historkou (blokace účtu) se Vás snaží přimět k zadání přihlašovacích údajů do internetbankingu na falešnou stránku mBank. Tuto stránku neprovozuje mBank, ale podvodník, kterému byste tak dobrovolně vydal citlivé údaje, pomocí kterých by získal přístup k Vašemu účtu. 

Podvodníci neví, kdo a je a kdo není klientem mBank, proto tuto zprávu posílají všem a doufají, že se někdo chytí. Banky nikdy takto s klienty nekomunikují. Jakékoliv odblokování účtu či změna hesla probíhají výhradně na pobočkách bank po předložení OP - nikdy ne na dálku (přes email/telefon).

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

Chcete stavební spoření bez vstupního poplatku? Máte šanci 45 %

18.1.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Stačilo mít jen trochu štěstí a mohli jste loni při založení stavebního spoření ušetřit i několik tisíc korun. Stavební spořitelny se totiž předháněly v akcích, při kterých klientům odpouštěly vstupní poplatek. Šance, že se do takové akce trefíte, byla 45 %. Vychází to z analýzy serveru stavebky.cz.

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

Jak změnit investiční životní pojištění a nepřijít o slevy na daních

11.1.2021, Pojištění, Autor: Jan Klusák

Před několika lety patřilo investiční (a předtím kapitálové) životní pojištění k oblíbeným pojistkám. Hlavně díky kombinaci pojistné a investiční či spořicí složky. Postupem času se ale objevily praktičtější produkty. Lidé proto mnohdy původní pojistky ruší a sjednávají si nové. Takové řešení vás však může stát spoustu peněz. Naštěstí známe způsob, jak se tomu vyhnout.

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

Česká spořitelna koupila banku Sparkasse

7.1.2021, Banka, Autor: Petr Jermář

Česká spořitelna přebírá od ledna 2021 českou pobočku rakouské regionální banky Waldviertler Sparkasse. Co se mění pro klienty Sparkasse?

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

K

#12532, Hypotéka po exekuci, Hypoteční poradna, 20.1.2021

Dobrý den, s manželem bychom si rádi vzali hypotéku na cca 4 mil. Kč. Manžel měl ale bohužel před 2 lety exekuci na částku cca 30 000 Kč kvůli tomu, že před 8 lety zapomněl uhradit něco na VŠ a nevěděl o tom, že do něčeho takového spadl. Příjmy máme 70 000 Kč měsíčně, jsme bez dluhů, bez závazků, 10% částky, kterou si chceme půjčit máme. Máme šanci hypotéku dostat? Děkuji.

Dobrý den, kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení. Příjem 70 000 Kč je více než dostatečný pro získání hypotéky 4 mil. Kč, ale exekuce před 2 lety by mohla vést u mnoha bank k zamítnutí žádosti o úvěr.

PL

#12531, Jak požádat o vrácení daňového přeplatku?, Daně, 20.1.2021

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, dcera je studentkou vysoké školy, přivydělává si brigádami. U Střediska volného času, kde pomáhá s volnočasovými aktivitami dětí (DPP) podepsala v lednu 2020 prohlášení poplatníka daně z příjmu. Doložila potvrzení o studiu, tudíž jí nebyla strhávána daň. Během roku měla ještě další brigády u více zaměstnavatelů (DPP, DPČ), kde samozřejmě prohlášení poplatníka k dani podepsané neměla, takže jí u těchto zaměstnavatelů daň strhávali. Může si nějakým způsobem požádat o vrácení této daně a co vše pro to potřebuje? Děkuji za odpověď.

Dobrý den, ano, o vrácení sražených záloh na daň z příjmu si může požádat podáním daňového přiznání. Vyžádejte si Potvrzení o zdanitelných příjmech od všech zaměstnavatelů a na základě těchto dokumentů vyplňte daňové přiznání. Více info v našem článku Daň z příjmu.

J

#12530, Insolvence a COVID odměna, Exekuce a insolvence, 20.1.2021

Dobrý den, dostal jsem odměny za Covid v první vlně. Jsem v insolvenci a přišel jsem o ně. Je to správné? Děkuji za odpověď

Dobrý den, covid odměna je mimořádným příjmem, který podléhá exekučním a insolvenčním srážkám. Odměna tak byla správně použita na umoření vašich dluhů.

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 12 500 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR