Phishing mBank, Podvod

18.9.2017 Podvod

Dobrý den, před půl hodinou tedy v 19,15 jsem obdržel SMS zprávu, že bylo mé mKonto z bezpečnostních důvodů zablokováno a pro odblokování mám navštívit https://mbank-cz.pw a zodpovědět několik bezpečnostních otázek... jak je to možné, když u vás žádné konto ani účet nemám?

Dobrý den,

toto je pokus o podvod zvaný phising, kdy se z Vás podvodník snaží vylákat citlivé údaje. V tomto případě pod smyšlenou historkou (blokace účtu) se Vás snaží přimět k zadání přihlašovacích údajů do internetbankingu na falešnou stránku mBank. Tuto stránku neprovozuje mBank, ale podvodník, kterému byste tak dobrovolně vydal citlivé údaje, pomocí kterých by získal přístup k Vašemu účtu.

Podvodníci neví, kdo a je a kdo není klientem mBank, proto tuto zprávu posílají všem a doufají, že se někdo chytí. Banky nikdy takto s klienty nekomunikují. Jakékoliv odblokování účtu či změna hesla probíhají výhradně na pobočkách bank po předložení OP - nikdy ne na dálku (přes email/telefon).