Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #13469, Refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky, Hypoteční poradna

B

Dobrý den, mám dotazy týkající se refinancování hypotéky. 1) Všude je doporučováno nečekat na nabídku stávající banky a zjistit nabídku konkurence. Momentálně máme hypotéku u ČS a konkurenční nabídky 4 jiných bank. V jedné z Vašich odpovědi však uvádíte: "Každá žádost o hypotéku se Vám propisuje do registru, tedy vyšší počet záznamů viditelný v registrech Vás může poškodit a hypotéku nakonec nemusíte vůbec získat." Nevím, jak tomu rozumět. Týká se to jen nových hypoték nebo i refinancování. 2) Některým bankám postačí původní odhad. I když jsme ho zaplatili, v ruce ho nemáme. Máme nárok, aby nám stávající banka tento odhad poskytla? 3) Zaplatili jsme si službu "Hypotéka s prémii". My jako klienti jsme splnili všechny podmínky. Banka nám nyní nabídla vyšší úrok než doposud, protože máme tuto "službu za věrnost" nebo stejný úrok, ale musíme se této služby vzdát. V našem případě se jedná o cca 180 000,- Pokud se služby nevzdáme, zaplatíme na úrocích a pojištění více než u nižšího úroku. Snažili jsme se vyjednat úrok nabízený pro refinancování na www stránkách. Bylo nám sděleno, že toto je jen pro nové klienty. Nemáme v plánu jít s bankou "do boje". Podle ČS je vše korektní a není zde nic, co by mi dávalo důvod k nespokojenosti. My se však jako klienti cítíme podvedeni, a znevýhodněni. Tady mně spíš zajímá Váš názor. Děkuji.

Nejlepší hypotéka na jedno kliknutí!

Dobrý den,

1) Oslovit konkurenci ano, ale všeho s mírou - každá žádost o refinancování hypotéky se Vám propisuje do registrů. Proto je lepší kontaktovat nezávislého hypotečního poradce, kteří Vám všechny nabídky porovná a ve finále osloví pouze jednu Vámi zvolenou banku. 

2) Nárok na odhad nemáte.

3) Cítíte-li se podvedeni resp. nelíbí-li se Vám přístup vaší banky, refinancujte hypotéku u konkurence k datu konce fixace úrokové sazby zcela bez sankce.


Pavel StrašákBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

Kapesné pro děti: Kdy s ním začít a kolik peněz dětem dávat?

20.9.2021, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Naučte děti hospodařit díky kapesnému. Mladším dětem stačí prasátko, pro větší se hodí dětský účet. Poradíme, kdy s kapesným začít a kolik peněz dávat.

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

Stavební spoření pro děti: Nabízí výhodnější podmínky i složitější ukončení

19.9.2021, Spoření, Autor: Jan Budín

Jak pomoci dětem se startem do života? Přece pomocí stavebního spoření. Podobně uvažuje řada lidí. Stavebko totiž přináší ze všech spořicích produktů nejlepší zhodnocení. Má ale svá specifika – a o stavebním spoření pro děti to platí dvojnásob.

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

Výpočet bonity? Roli hrají příjmy, výdaje i vaše pohlaví

15.9.2021, Hypotéka, Autor: Luboš Gregor

Dá mi banka hypotéku, jakou potřebuji? Nebo odejdu s prázdnou? To jsou otázky, kterou řeší každý žadatel o hypoteční úvěr. O tom, jaká bude odpověď, rozhoduje několik faktorů. A jedním z nejdůležitějších je vaše bonita. Proto vám řekneme, co tento pojem znamená a z čeho výpočet bonity vychází.

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

P

#15377, Záznam v registrech, Půjčka, 20.9.2021

Dobrý den, mam záznam v Solusu, který bude vymazán začátkem roku 2022. Známá co pracuje v bance mi sdělila, že i po výmazu bude ten záznam vidět. Mohou na něj brát banky zřetel i po té co byl smazán? Děkuji a přeji hezky den.

Dobrý den, smazaný záznam vidět nebude a banky obvykle berou v potaz pouze záznamy mladší 5 let. Banky si však též vedou vlastní záznamy o úvěrech, tedy banka, u které jste se dopustil delikvence (pozdní splátka půjčky, atd.), bude o horší úvěrové historii vědět i nadále. 

#15376, Nestihl jsem vybrat peníze z ING konta, Spoření, 20.9.2021

Dobrý den, prosím o radu, jakým způsobem v této chvíli získat vyplacení peněz z ING konta. Na webových stránkách banky již nejsou žádné postupy, podle kterých by to bylo možné. Také by mne zajímalo, jestli funguje nějaká pobočka banky pro osobní kontakt. Děkuji

Dobrý den, vybrání peněz z ING Konta standardní cestou (převod peněz přes internetbanking) bylo možné uskutečnit do konce srpna 2021. ING v ČR ukončila poskytování služeb osobního bankovnictví a nevybrané peníze přesunula na technický účet, ze kterého Vám úspory vyplatí na základě Vašeho požadavku. Pozor - o vyplacení peněz požádejte nejpozději do 3 let, jinak Vám vklad propadne v rámci všeobecné promlčecí lhůty. ING Bank ukončila činnost poboček a jako jedinou kontaktní adresu uvádí Českomoravská 2420/15, Praha 9. 

PC

#15375, Podřízené a nepodřízené pohledávky, Exekuce a insolvence, 20.9.2021

Dobrý den, od 1.12. 2020 mám schváleno oddlužení plněním splátkového kalendáře. Je pravděpodobné, že příští rok splatím všechny nepodřízené pohledávky ve výši 100%, tedy ještě dříve i než jsou 3 roky od začátku oddlužení. Bude se poté muset hradit i jedna podřízená pohledávka cca 120tis.? Děkuji

Dobrý den, insolvence končí: uhrazením 100% přihlášených pohledávek (podřízených i nepodřízených)uhrazením min. 60% nepodřízených pohledávek za 3 roky (při uhrazení 100% nepodřízených pohledávek se pokračuje ve splácení podřízených pohledávek až do konce 3. roku). uplynutím 5 letInsolvence Vám tak skončí až po uhrazení nepodřízené pohledávky nebo uplynutím 3 let. 

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 15 300 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR