Proč zůstat u České spořitelny? Porovnání s Raiffeisenbank a výhody zabezpečeného internetového bankovnictví.

1.1.2019 Běžný účet

Dobrý den, mám dilema. U ČS jsem už od 15 let, ale zdá se mi, že v dnešní době má ČS zpoplatněné některé služby díky množství poboček a zaměstnanců. Navíc je nemilé, že doba čekání se v ČS spíše prodlužuje. Napadají mě tyto důvody proč u ČS zůstat - vyvrátíte mi je čí potvrdíte? Duel mezi ČS a Raifkoou. Zabezpečení Int. bankovnictví, jištění státu v případě nějakých problémů z důvodu změny kvůli zahraniční měně. Děkuji za odpověď P.S. pokud vás napadá nějaký dodatek ke zmíněnému tématu, ocením váš pohled na mé setrvání či změnu banky.

Dobrý den,

nevidím žádný důvod pro setrvání u ČS či Raiffeisenbank. Mnoho poplatků, podmínek, nekonečné sazebníky, nízké úroky u spoření atd. Volte banku, která Vám nabídne bankovní služby zcela zdarma a bez podmínek a navrch přidá ještě zajímavý úrok na spoření. Doporučuji Equa bank, Air Bank, Creditas nebo Hello bank. Vše vyřídíte online, již nikdy nebudete muset osobně na pobočku, úrok 1-1,5% na spořícím účtu bez výpovědní lhůty, běžný účet zcela zdarma (u Equa včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank, Creditas úročí běžný účet 1,5%, Air Bank 1%).

Zabezpečení internetového bankovnictví je v celém bankovním sektoru na velmi vysoké úrovni. Vklady u všech bank jsou ze zákona pojištěny na 100% hodnoty až do cca 2,5 mil. Kč.