Banky.cz Banky.cz Bankovní poradna zdarma Běžný účet #5665, Volba banky

Volba banky, Běžný účet

Dobrý den, mám dilema. U ČS jsem už od 15 let, ale zdá se mi, že v dnešní době má ČS zpoplatněné některé služby díky množství poboček a zaměstnanců. Navíc je nemilé, že doba čekání se v ČS spíše prodlužuje. Napadají mě tyto důvody proč u ČS zůstat - vyvrátíte mi je čí potvrdíte? Duel mezi ČS a Raifkoou. Zabezpečení Int. bankovnictví, jištění státu v případě nějakých problémů z důvodu změny kvůli zahraniční měně. Děkuji za odpověď P.S. pokud vás napadá nějaký dodatek ke zmíněnému tématu, ocením váš pohled na mé setrvání či změnu banky.

Běžný účet bez poplatků je zde!

Dobrý den,

nevidím žádný důvod pro setrvání u ČS či Raiffeisenbank. Mnoho poplatků, podmínek, nekonečné sazebníky, nízké úroky u spoření atd. Volte banku, která Vám nabídne bankovní služby zcela zdarma a bez podmínek a navrch přidá ještě zajímavý úrok na spoření. Doporučuji Equa bank, Air Bank, Creditas nebo Hello bank. Vše vyřídíte online, již nikdy nebudete muset osobně na pobočku, úrok 1-1,5% na spořícím účtu bez výpovědní lhůty, běžný účet zcela zdarma (u Equa včetně neomezených výběrů z bankomatů všech bank, Creditas úročí běžný účet 1,5%, Air Bank 1%). 

Zabezpečení internetového bankovnictví je v celém bankovním sektoru na velmi vysoké úrovni. Vklady u všech bank jsou ze zákona pojištěny na 100% hodnoty až do cca 2,5 mil. Kč. 

Petr JermářBanky.cz

Máte jiný dotaz? Ptejte se

Články ZE SVĚTA FINANCÍ

Penzijní spoření – výnosy 2018

Penzijní spoření – výnosy 2018

18.3.2019, Spoření, Autor: Petr Jermář

Po letech tučných zisků dynamických fondů zasáhla letos klienty studená sprcha v podobě záporných výnosů. Kladné nuly dosáhly pouze dva konzervativní fondy. Jak hospodařil váš penzijní fond?

Velké porovnání hypoték – březen 2019

Velké porovnání hypoték – březen 2019

6.3.2019, Hypotéka, Autor: Pavel Strašák

Po dlouhém období zdražování hypoték přišlo koncem února první zlevnění. Některé banky snížily sazby pouze kosmeticky, jiné až o 0,4%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

Nebankovní půjčky už dávno nejsou tabu

1.3.2019, Komerční sdělení, Autor: Komerční sdělení

Doby, kdy se lidé dívali na nebankovní poskytovatele půjček přes prsty, jsou už dávno pryč. Nemůžeme říct, že se nemáte čeho obávat. Stále se najdou tací, kteří se vám budou snažit zatajit různé poplatky, a především se vždycky můžete přivést do problémů vlastní neschopností splácet. 

Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Poradna banky.cz - ptáte se

TD

#6244, Daň z příjmu a sleva na děti, Daně, 18.3.2019

Dobrý den, manžel má exekuce na plat. Má několik exekuci, z toho i alimenty na dítě z předešlého manželství. Nyní jsme manželé já pobírám rodičovsky příspěvek a máme 5 děti ve společné domácnosti, 2 děti jsou naše společné a 3 mám z předešlého manželství. Má otázka je - jaké je nezabavitelne minimum pro nás všechny a jestli může uplatňovat slevu na dani na všech pět dětí, které s námi sdílí domácnost. Paní účetní totiž tvrdí, že uplatňovat slevu na dani může pouze na manželku a děti jen co máme společné.

Dobrý den, slevu na dani za děti je možné nárokovat na děti vlastní, osvojené či v náhradní péči (nelze nárokovat pro děti druhů). Více info v našem článku Daň z příjmu za rok 2018. Výše nezabavitelného minima se odvíjí od výše Vašich příjmů a množství přednostních pohledávek (např. za alimenty).

SB

#6243, Výměna valut, Banka, 18.3.2019

Dobrý den, mám velkou prosbu. Chci se zeptat, jestli mi v ČNB vymění starý běloruský rubl. Je to bankovka 100 000. Zkoušela jsem volat, ale zřejmě nejsem šikovná dle instrukcí z automatu. Předem moc děkuji.

Dobrý den, ČNB mění pouze české koruny. Valuty mění jejích emitenti (centrální banky zemí, ve kterých jsou dané peníze v oběhu). V ČR Vám bohužel nikdo neplatné běloruské rubly nevymění.

JJ

#6242, Daň z příjmu a sleva na invalidní manželku, Daně, 18.3.2019

Podávám přiznání k dani z příjmu. Manželka je v částečném invalidním důchodu. Započítává se výše důchodu do čásky 68 000 Kč nebo se uvádí jen vydělané peníze z jiných aktivit? Děkuji

Dobrý den, do limitu 68 000 Kč (6 násobek minimální mzdy) pro získání slevy za manželku (24 840 Kč nebo 49 680 Kč - je-li manželka držitelem průkazu ZTP/P) se počítají všechny příjmy Vaší manželky včetně vypláceného důchodu, nemocenské či mateřské (naopak se nepočítá rodičovská).

Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 6100 přehledně členěných dotazů


Rychlé odkazy

Banky v ČR