Máme šanci na hypotéku u jiné banky a kdy bude záznam v registru vymazán?

Sjednejte si hypotéku online
27.11.2017 Hypoteční poradna

Dobrý den, s přítelkyní jsme podali žádost o hypotéku na koupi nemovitosti (kupní cena 1 490 000 Kč) u České spořitelny. 20% z ceny nemovitosti bychom pokryli z vlastních zdrojů, zbývajících 80% by nám poskytla banka. Po podání žádosti jsme zjistili, že mám v záznam v registru a následně nám ihned byl zaslán dopis o zamítnutí žádosti o hypotéku z tohoto důvodu. Záznam se týká kontokorentu a kreditní karty, který jsem v určitém období nehradil. Všechny závazky vůči dané společnosti jsem plně uhradil před dvěma lety, Jednalo se o částku 21 600 Kč. Rád bych se Vás zeptal z Vašeho hlediska, zda máme nyní šanci, že by nám poskytla hypotéku jiná bankovní společnost a popřípadě která? Dále prosím o informaci, po jaké době dochází k výmazu v registrech. Popřípadě, kde bychom mohli zjistit a poradit se, jaké máme možnosti. Děkuji a přeji pěkný den.

Dobrý den,

banky nepřihlížejí k záznamům v registrech starších 4-5 let, tedy nejpozději za 3 roky Vám banky opět budou ochotny poskytnou hypotéku. Drobné prohřešky (Váš případ) toleruje Equa bank, ale za cenu vyšší úrokové sazby (3,89% versus standard 1,99%, platné pro fixaci na 5 let). Případně vyplňte hypoteční kalkulačku a kolegové se Vás pokusí oslovit s konkrétní nabídkou.