Banky.cz Články Půjčka AirBank půjčky - která půjčka je ta pravá?

AirBank půjčky - která půjčka je ta pravá?

11.8.2021 Půjčka

I banku prý můžeme mít rádi. Tak se pojďme podívat, jestli nám právě Air Bank dává podněty k tomu, abychom si ji mohli oblíbit. Podíváme se na AirBank půjčky, které nám v současnosti tato banka nabízí. Jaké zkušenosti přináší Air Bank půjčka, co ji odlišuje od ostatních bankovních úvěrů? jak přísně Air bank žadatele o půjčku hodnotí. Jde vůbec o banku, které se dá věřit, když je ve stejné finanční skupině jako Home Credit nebo Kamali? A zůstane i nadále českou bankou pod názvem Air Bank?

REKLAMA
REKLAMA

Půjčka od Air Bank není jen jedna

Každá banka má nastaveno portfolio úvěrů, které poskytuje. Air Bank patří mezi původně internetové banky zaměřující se na běžné (nepodnikající) klienty. A tak i její nabídka úvěrů je dost omezená, alespoň ve srovnání s velkými komerčními bankami. U velkých bank se potkáte s širokým záběrem půjček pro různé klienty a různé účely, včetně mnoha typů podnikání či investování. U Air Bank nikoliv.

Půjčky od AirBank mají v současnosti tři varianty a na všechny se postupně podíváme:

Porovnejte si sami podmínky Air půjčky s půjčkami jiných bank

Produkty
RPSN
100 000 Kč sazba RPSN p.a. platná pro půjčku ve výši 100 000 Kč na 48 měsíců
Splátka
100 000 Kč měsíční splátka úvěru platná pro půjčku ve výši 100 000 Kč na 48 měsíců
Max.
výše úvěru maximální výše půjčky, není-li stanovena její přesná hranice, je max. výše úvěru závislá na bonitě klienta
Převedení půjčky
Více informací
RPSN 100 000 Kč
6,07 %
Splátka 100 000 Kč
2 358
Max. výše úvěru
900 000
TIP BANKY.CZ
Mám zájem
Více informací
TIP BANKY.CZ
Mám zájem
Půjčka
Více informací
RPSN 100 000 Kč
6,07 %
Splátka 100 000 Kč
2 358
Max. výše úvěru
900 000
TIP BANKY.CZ
Mám zájem
Více informací
TIP BANKY.CZ
Mám zájem
mPůjčka Konsolidace
Více informací
RPSN 100 000 Kč
5,01 %
Splátka 100 000 Kč
2 298
Max. výše úvěru
600 000
TIP BANKY.CZ
Mám zájem
Více informací
TIP BANKY.CZ
Mám zájem

Nová AIR BANK půjčka

Kdo si jde pro novou půjčku, má možnost u Air Bank získat 5 000 až 900 000 Kč s úrokem od 3,9 % p.a. a se splatností od 6 do 92 měsíců. Air půjčku můžete získat komplet online a bez poplatků za vyřízení nebo vedení úvěru.

Příjemné jsou dva měsíce splátkových prázdnin každý rok, k tomu možnost předčasného splacení kdykoliv zdarma. V těchto bodech nabízí Air Bank půjčka podmínky opravu vstřícné, transparentní - a ve srovnání s některými tradičními bankami o dost výhodnější (viz porovnání půjček). Tedy přesně v duchu vtipně vymyšlených Air Bank reklam se dvěma bankéři: jedním dobrosrdečným, s druhým hamižným a navíc líným.

Půjčka od AirBank se dá pojistit pro ztrátu schopnosti splácet. Zdarma si u AirBank úvěru můžete snížit měsíční splátku, či ji třeba i navýšit. Pro všechny, kdo splácejí včas, je připravena bonusová úroková sazba. I zde platí, že čím vyšší částku si půjčujete, na tím nižší úrokovou sazbu se můžete těšit.

Online vyřízení je možné i pro neklienty. Banka provozuje síť poboček, na kterých se úvěr také dá sjednat, když se vám do online komunikace nechce. Na tento úvěr mohou dosáhnout i cizinci žijící trvale v ČR. Pro vyřízení si musíte připravit:

  • občanský průkaz (cizinci svůj národní doklad totožnosti),
  • druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz, cestovní pas, zbrojní průkaz nebo rodný list),
  • potvrzení o příjmu,
  • email a mobilní telefon. 

Pokud nedojde u Air Bank k zamítnutí žádosti o půjčku, můžete mít peníze na účtu již během několika málo hodin od jejího schválení. Samotné schválení banka provádí nejpozději následující pracovní den od odeslání žádosti (nebo jejího vyplnění na pobočce). Smlouva o půjčce se v případě online sjednání a čerpání úvěru podepisuje kódem ze SMS.

Převedení půjček - Air Bank nahradí vaše půjčky

Nejlevnější půjčka od Air Bank

V případě, že máte půjčky čerpané kdekoliv jinde a s vyššími náklady (úroky, RPSN, poplatky), je jistě dobrým nápadem převést je k levnější Air Bank. Dá se převést jak jen jeden úvěr (refinancování), tak i několik stávajících půjček (konsolidace). Stávající půjčky se u současných věřitelů splatí a sloučí do jedné nové právě u Air Bank pomocí převedení půjček Air Bank.

RPSN je roční procentuální sazba nákladů za úvěr, či půjčku (úrok p.a. a další poplatky a výdaje s úvěrem spojené, např. za poskytnutí či správu úvěru, za povinně vedený běžný účet, atd.). RPSN sazba je tedy prakticky vždy vyšší než úroková sazba.

RPSN má umožnit spotřebiteli vyhodnotit výhodnost či nevýhodnost úvěru, který hodlá přijmout. V České republice musí poskytovatelé úvěru tuto sazbu spotřebiteli prezentovat v nabídce financování.

V rámci konkurenčního boje bank i nebankovních poskytovatelů jsou často využívány praktiky různých dodatečných poplatků, jako je administrativní poplatek za uzavření smlouvy, poplatek za správu úvěru, poplatek za převod prostředků, pojištění schopnosti splácet, apod.

Air Bank převedená půjčka nabízí stejné podmínky, jako když byste žádali o úvěr nový – platí tedy vše, co jsme uvedli u nové půjčky od Air Bank. Jediný rozdíl je v tom, že peníze nepřijdou na váš běžný účet, ale splatí se jimi současný dluh (dluhy) i jiných bank či nebankovek. Dluh se tím převede na AirBank uver, a vy budete nově splácet jedinou splátku právě této bance. Budete to samozřejmě dělat proto, že vám AirBank sníží úrokovou sazbu, nebo prodloužením splatnosti zajistí nižší měsíční splátku!

Kontokorent AirBank

U banky si můžete zřídit i možnost přečerpání svého běžného účtu. Jeho výhodami jsou jednoduchost, okamžitý přehled o tom, zda právě čerpáte a kolik. Obvykle pomůže i okamžitá dosažitelnost peněz nad rámec vašich aktuálních možností. Nezapomínejme ani na bezplatné vedení kontokorentu, u nějž sice platíte úroky z čerpání, ale už ne poplatek za vedení účtu nebo za možnost čerpat.

Zapnutí kontokorentu je u Air Bank velmi snadné – zvládnete to ve svém internetovém bankovnictví nebo mobilní aplikaci. Samozřejmě, že musíte mít u Air Bank účet, abyste na něm mohli jít do minusových položek. Schválení možnosti přečerpání vždy předchází posouzení banky, zda budete schopni splácet. Někdy si banka vyžádá doklady nad rámec toho, co jste předkládali při zřízení běžného účtu.

Roční úroková sazba na přečerpání v kontokorentním účtu od Air Bank je 18,9 %. Limit přečerpání se nastavuje od  5 000 do 50 000 Kč, přečerpání je ale k mání pouze v českých korunách. A jaké jsou další podmínky vedení kontokorentu? Banka vyžaduje celkem tři:

  • dostat se do roka od začátku nebo od jakéhokoliv dalšího čerpání kontokorentu na svém účtu zpět do plusu,
  • pokud máte Air Bank půjčku (půjčky), musí každý měsíc přijít dostatek peněz na zaplacení všech splátek,
  • každého prvního v měsíci musíte mít na svém účtu peníze na zaplacení úroků z kontokorentu za minulý měsíc.

Air Bank půjčka recenze

Nejlevnější půjčka od Zonky

K recenzím nejpovolanějším rozhodně můžeme zařadit ty, které na půjčky pravidelně sestavuje organizace Člověk v tísni. Tady pro vás máme dobrou zprávu: Air Bank se pravidelně umisťuje na předních příčkách žebříčku sestaveného z Indexu odpovědného úvěrování. Žebříček se každoročně aktualizuje a Air Bank je stále v čelních pozicích. Jinou AirBank půjčku recenzi pak snad ani není nutné hledat.

Je bezpečné si u Air Bank půjčit když patří do skupiny s Home Credit, či Kamali?

Air Bank je vlastněna skupinou PPF, do níž v ČR spadají i další finanční projekty, ze kterých musíme jmenovat hlavně Home Credit, Kamali či Zonky coby nebankovní společnosti, nebo PPF Banku. V zahraničí je pak součástí skupiny PPF anglická Clear.Bank či srbská Mobi Banka.

PPF se ale věnuje i jiným odvětvím, například telekomunikacím (O2), médiím (CME), biotechnologiím (Sotio), realitám, pojišťovnictví (PPF Life Insurance), zemědělství, dopravním systémům, e-commerce (Heureka, Mall.cz) a dalším aktivitám.

K provozování banky získala Air Bank licenci ČNB. Tu centrální banka uděluje mimo jiné na základě toho, že má banka nastavena všechna pravidla a obchodní podmínky i smlouvy přesně tak, jak to vyžaduje zákon. Banka je nejvyšším stupněm finančního podnikání, v porovnání s nebankovními půjčkami jsou tedy její úrokové sazby velmi příznivé.

Rozhodně se tedy nemusíte obávat, že by půjčka u Air Bank byla drahá. Nebo, že by tato banka používala neobvykle vysoké sankce nebo způsoby vymáhání pohledávek po splatnosti. Jde o oddělené společnosti s naprosto odlišnými podmínkami fungování. Spíše lze konstatovat, že podnikání Home Credit v nebankovních půjčkách rozšiřuje záběr PPF i na méně bonitní klientelu a na spotřebitelské nákupní půjčky. Podnikání Zonky zase pro změnu sází více na půjčky pro podnikatele a OSVČ a umožňuje Zonky investorům podílet se na výnosech z těchto půjček.

AIRBANK NEBO AIR BANK?

Jak je to s názvem této banky? Píše se jakou dvouslovný nebo jednoslovný? Na internetu narážíme na obě varianty – ale která z nich je ta správná? V registru bank a poboček zahraničních bank, který vede Česká národní banka, je tahle banka vedena pod názvem Air Bank a.s. Do tohoto registru se banky zapisuje poté, co jim ČNB udělila bankovní licenci.

Z toho jasně plyne, který přepis jména banky je správný (Air Bank). Ovšem i sama banka si na internetu zadává reklamu, kde vystupuje pod názvem AirBank, neboť si je dobře vědoma, že lidé s přepisem jejího jména někdy zkrátka váhají. Aktuálně se ale zdá, že problém s mezerou v názvu se brzy radikálně vyřeší...

Z AIR BANK nejspíše bude MONETA

Již několik let se hovoří o fúzi mezi Monetou i Air Bank. Současný návrh vypadá tak, že Moneta bude moci získat 100 % akcií Air Bank, Home Credit a Zonky (Benxy) – výměnou za vydání nových akcií Monety do rukou PPF (prozatím 100% vlastník Air Bank, Home Credit a Zonky). To by vedlo ke vzniku rozhodného podílu PPF v Moneta Money Bank. Analytici tuto fúzi doporučují jako výhodnou pro obě strany, když počítají se synergií širší klientské základny a s úsporami nákladů. Zejména malí akcionáři Moneta ale reklamují příliš vysokou cenu nákupu akcií Air Bank. Pokud k obchodu dojde, je již prakticky jasné, že nové bance zůstane název Moneta. A my se můžeme těšit na nové díly vtipné televizní reklamy se dvěma bankéři a novou značkou.

ANKETA k článku AirBank půjčky - která půjčka je ta pravá?

Sloučí se Moneta s Air Bank?

Počet odpovědí: 93

KOMENTÁŘE k článku AirBank půjčky - která půjčka je ta pravá?

Přidejte nový komentář

Z AirBank nejspíš bude Moneta., Komentoval(a): Tomáš Krejčí

30.12.2021 22:53:41
Dobrý den, píšete tady, že tento web moderují lidé, kteří bankám a všemu kolem rozumí. Tak mi potom vysvětlete názor paní Lenky Rutteové, že ze spojení Airbank a Moneta Money Bank vzejde Moneta Money Bank. Vážená dámo, je vidět, že vy jste ze všech moderátorů nejslabší článek. Již po prvním pokusu o spojení bylo jasné, že po spojení zbude AirBank. Nevím kde na takové nesmysly chodíte, ale evidentně o tom vůbec nic nevíte. Raději o tom vůbec nepište, když nejste schopná si o tom něco přečíst a nepište tu bludy, které ostatní lidi matou. Děkuji.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Půjčka bez registru: Přehled, srovnání, výhody a nevýhody

26.2.2024 Půjčka

Půjčka bez registru je jedním z mnoha typů spotřebitelského úvěru, zároveň patří k nejdiskutovanějším. Dost totiž mate svým zjednodušeným názvem, navíc málokdo tuší, že má ve skutečnosti dvě verze. Název sám o sobě působí dost podezřele, budí dojem porušování pravidel daných zákonem o spotřebitelském úvěru. 

Půjčka na OP: Přehled, srovnání, výhody a nevýhody

22.2.2024 Půjčka

Půjčka na OP dnes čelí stínům minulosti. V době, kdy nebankovní půjčky ještě nepodléhaly regulaci, byla právě půjčka na OP jednou z nejdostupnějších, ale často i nejvíce zneužívaných půjček pro „problémové klienty“. S přijetím nového zákona o spotřebitelském úvěru se vše změnilo. Dnes už je půjčka na OP, vyřízená u licencovaného poskytovatele, tou nejlepší volbou, když potřebujete peníze pro osobní/rodinnou potřebu.

Rychlá půjčka: Přehled, srovnání, výhody a nevýhody

21.2.2024 Půjčka

Rychlá půjčka je fenoménem internetové doby. Díky možnosti vyřídit ji online, téměř kdykoliv, bez čekání, přitom z pohodlí domova, se stala online rychlá půjčka nejpopulárnějším úvěrem. Rozmach digitálních technologií dal možnost rychlého vyřízení i poskytnutí peněz. Stránkou stinnou a málo připomínanou je unáhlené rozhodování, což může vést až do dluhové pasti. Prozkoumejte s námi detaily rychlých půjček i tipy, jak ji využít správně.

Půjčka na účet: Přehled, srovnání, výhody a nevýhody

19.2.2024 Půjčka

Uvažujete o online půjčce na účet, vyřízené bez běhání po pobočkách? Ale váháte s výběrem? Přinášíme informace, klíčové pro odpovědné zvážení půjčky na účet. Dozvíte se, kdo je poskytuje a jak dlouho trvá vyřízení. Ale i co potřebujete ke schválení žádosti nebo jak dlouho se splácí. Dostaneme se i k otázkám bezpečnosti a k ověřovacímu poplatku online půjčky na účet.

Půjčka online: Přehled, srovnání, výhody a nevýhody

13.2.2024 Půjčka

Půjčka online ihned vyplácená na účet nebo v hotovosti. To je jedno z nejčastějších spojení, na které lze v souvislosti s online půjčkami narazit. Online úvěry jsou dobře dostupné a k dispozici i nonstop. Získat se dají z pohodlí domova, bez probírání své situace na veřejnosti (na přepážce), a bez cestování na kamennou pobočku finančního domu (a trefení se do otevírací doby). Aby online půjčka proběhla v pořádku, musíte o ní znát několik faktů. Vše důležité najdete zde.

Z naší bankovní poradny

Pojmy ve slovníku

100% Hypotéka

Půjčka, která pokryje celou koupi. Taková je 100% hypotéka. LTV této hypotéky je 100 %, což znamená, že vám banka půjčí peníze na celou odhadní cenu nemovitosti, kterou ručíte.

Díky 100% hypotéce tak získáte dost peněz na nákup domu či bytu nebo například na výstavbu. Zároveň ale musíte počítat s vyšším úrokem než u menších půjček. Pro banky je totiž úvěr bez spoluúčasti klienta rizikovější, a proto jsou jeho podmínky přísnější.

V současnosti navíc čeští poskytovatelé 100% hypotéky neposkytují. Česká národní banka totiž v roce 2016 zpřísnila podmínky pro získání hypotéky a jejich součástí bylo také ukončení 100% hypoték. Banky tak nabízí maximálně 90% hypotéky. Pouze u 5 % objemu poskytnutých půjček smí být LTV vyšší než 90 %.

Přesto existuje možnost, jak pomocí půjčky na bydlení získat dost peněz na úhradu celé kupní ceny nemovitosti. V podstatě tedy můžete dosáhnout na 100% hypotéku.

Jak na to? Musíte ručit více nemovitostmi. Kromě kupovaného bytu či domu to může být například nemovitost rodičů. Samozřejmě ale platí, že majitel této nemovitosti musí s ručením souhlasit.

Díky ručení více nemovitostmi se zvýší hodnota zástavy. I při 90% či menším LTV tak získáte peníze na nákup vybraného domu či bytu.

Banky navíc obvykle umožňují druhou nemovitost z hypotéky vyvázat, jakmile splatíte potřebnou část úvěru. Dál tedy ručíte pouze kupovaným domem či bytem.

Další možností je dofinancovat hypotéku dalším úvěrem. Například úvěrem ze stavebního spoření.

ZOBRAZIT CELÝ VÝZNAM

90% Hypotéka

Až 90 procent z ceny nemovitosti, kterou ručíte. Přesně tolik si můžete půjčit na hypoteční úvěr. Abyste ale 90% hypotéku dostali, musíte splnit několik požadavků.

Jsou to zejména základní podmínky pro získání hypotéky – tedy například:

věk,příjemči bonita.

Oproti nižším půjčkám ale musíte u 90% hypotéky počítat s méně výhodnými podmínkami. Protože má hypotéka pokrýt 90 procent z ceny nemovitosti, je pro banku riskantnější než menší úvěry. A proto poskytovatelé toto riziko obvykle kompenzují vyšším úrokem.

Pro většinu lidí je přitom 90% hypotéka nejvyšší možná. Podle pokynů České národní banky mohou poskytovatelé víc peněz půjčit jen v 5 procentech případů. Potřebujete tak mít naspořeno alespoň 10 procent z kupní ceny.

V praxi to vypadá tak, že u bytu za 3 000 000 korun získáte maximálně 2 700 000 korun. Zbytek doplatíte vy.

Pokud si chcete pomocí hypotéky půjčit víc než 90 procent z ceny domu či bytu, musíte ručit více nemovitostmi. V takovém případě stoupne hodnota zástavy, ze které se půjčka počítá.

Výhodou je, že se tím pádem můžete dostat na nižší LTV (obvykle do 80 %) a získáte tak nižší úrok než u 90% hypotéky.

Pokud jste například původně ručili bytem za 2 500 000 korun a nyní k němu přidáte další byt ve stejné ceně, stoupne hodnota zástavy na 5 000 000 korun. U hypotéky na zmíněných 2 500 000 tak bude LTV 50 %.

ZOBRAZIT CELÝ VÝZNAM

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena