Banky.cz Banky.cz Články Půjčka AirBank půjčky - která půjčka je ta pravá?

AirBank půjčky - která půjčka je ta pravá?

AirBank půjčky - která půjčka je ta pravá?
11.8.2021, Půjčka

I banku prý můžeme mít rádi. Tak se pojďme podívat, jestli nám právě Air Bank dává podněty k tomu, abychom si ji mohli oblíbit. Podíváme se na AirBank půjčky, které nám v současnosti tato banka nabízí. Jaké zkušenosti přináší Air Bank půjčka, co ji odlišuje od ostatních bankovních úvěrů? jak přísně Air bank žadatele o půjčku hodnotí. Jde vůbec o banku, které se dá věřit, když je ve stejné finanční skupině jako Home Credit nebo Kamali? A zůstane i nadále českou bankou pod názvem Air Bank?

Půjčka od Air Bank není jen jedna

Každá banka má nastaveno portfolio úvěrů, které poskytuje. Air Bank patří mezi původně internetové banky zaměřující se na běžné (nepodnikající) klienty. A tak i její nabídka úvěrů je dost omezená, alespoň ve srovnání s velkými komerčními bankami. U velkých bank se potkáte s širokým záběrem půjček pro různé klienty a různé účely, včetně mnoha typů podnikání či investování. U Air Bank nikoliv.

Půjčky od AirBank mají v současnosti tři varianty a na všechny se postupně podíváme:

Porovnejte si sami podmínky Air půjčky s půjčkami jiných bank

Produkty k porovnání isazba RPSN p.a. platná pro půjčku ve výši 100 000 Kč na 48 měsíců RPSN 100 000 Kč iměsíční splátka úvěru platná pro půjčku ve výši 50 000 Kč na 24 měsíců Splátka 50 000 Kč iměsíční poplatek za vedení půjčky
Equa bank Minutová půjčka 3,87 % 2 305 Kč 0 Kč Sjednat online
mBank mPůjčka Konsolidace 5,01 % 2 191 Kč 0 Kč Sjednat online
Equa bank RePůjčka 3,87 % 2 305 Kč 0 Kč
Air Bank Půjčka 6,07 % 2 279 Kč 0 Kč
Air Bank Převedení půjčky 6,07 % 2 279 Kč 0 Kč

Nová AIR BANK půjčka

Kdo si jde pro novou půjčku, má možnost u Air Bank získat 5 000 až 900 000 Kč s úrokem od 3,9 % p.a. a se splatností od 6 do 92 měsíců. Air půjčku můžete získat komplet online a bez poplatků za vyřízení nebo vedení úvěru.

Příjemné jsou dva měsíce splátkových prázdnin každý rok, k tomu možnost předčasného splacení kdykoliv zdarma. V těchto bodech nabízí Air Bank půjčka podmínky opravu vstřícné, transparentní - a ve srovnání s některými tradičními bankami o dost výhodnější (viz porovnání půjček). Tedy přesně v duchu vtipně vymyšlených Air Bank reklam se dvěma bankéři: jedním dobrosrdečným, s druhým hamižným a navíc líným.

Půjčka od AirBank se dá pojistit pro ztrátu schopnosti splácet. Zdarma si u AirBank úvěru můžete snížit měsíční splátku, či ji třeba i navýšit. Pro všechny, kdo splácejí včas, je připravena bonusová úroková sazba. I zde platí, že čím vyšší částku si půjčujete, na tím nižší úrokovou sazbu se můžete těšit.

Online vyřízení je možné i pro neklienty. Banka provozuje síť poboček, na kterých se úvěr také dá sjednat, když se vám do online komunikace nechce. Na tento úvěr mohou dosáhnout i cizinci žijící trvale v ČR. Pro vyřízení si musíte připravit:

  • občanský průkaz (cizinci svůj národní doklad totožnosti),
  • druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz, cestovní pas, zbrojní průkaz nebo rodný list),
  • potvrzení o příjmu,
  • email a mobilní telefon. 

Pokud nedojde u Air Bank k zamítnutí žádosti o půjčku, můžete mít peníze na účtu již během několika málo hodin od jejího schválení. Samotné schválení banka provádí nejpozději následující pracovní den od odeslání žádosti (nebo jejího vyplnění na pobočce). Smlouva o půjčce se v případě online sjednání a čerpání úvěru podepisuje kódem ze SMS.

Převedení půjček - Air Bank nahradí vaše půjčky

V případě, že máte půjčky čerpané kdekoliv jinde a s vyššími náklady (úroky, RPSN, poplatky), je jistě dobrým nápadem převést je k levnější Air Bank. Dá se převést jak jen jeden úvěr (refinancování), tak i několik stávajících půjček (konsolidace). Stávající půjčky se u současných věřitelů splatí a sloučí do jedné nové právě u Air Bank pomocí převedení půjček Air Bank.

RPSN je roční procentuální sazba nákladů za úvěr, či půjčku (úrok p.a. a další poplatky a výdaje s úvěrem spojené, např. za poskytnutí či správu úvěru, za povinně vedený běžný účet, atd.). RPSN sazba je tedy prakticky vždy vyšší než úroková sazba.

RPSN má umožnit spotřebiteli vyhodnotit výhodnost či nevýhodnost úvěru, který hodlá přijmout. V České republice musí poskytovatelé úvěru tuto sazbu spotřebiteli prezentovat v nabídce financování.

V rámci konkurenčního boje bank i nebankovních poskytovatelů jsou často využívány praktiky různých dodatečných poplatků, jako je administrativní poplatek za uzavření smlouvy, poplatek za správu úvěru, poplatek za převod prostředků, pojištění schopnosti splácet, apod.

Air Bank převedená půjčka nabízí stejné podmínky, jako když byste žádali o úvěr nový – platí tedy vše, co jsme uvedli u nové půjčky od Air Bank. Jediný rozdíl je v tom, že peníze nepřijdou na váš běžný účet, ale splatí se jimi současný dluh (dluhy) i jiných bank či nebankovek. Dluh se tím převede na AirBank uver, a vy budete nově splácet jedinou splátku právě této bance. Budete to samozřejmě dělat proto, že vám AirBank sníží úrokovou sazbu, nebo prodloužením splatnosti zajistí nižší měsíční splátku!

Kontokorent AirBank

U banky si můžete zřídit i možnost přečerpání svého běžného účtu. Jeho výhodami jsou jednoduchost, okamžitý přehled o tom, zda právě čerpáte a kolik. Obvykle pomůže i okamžitá dosažitelnost peněz nad rámec vašich aktuálních možností. Nezapomínejme ani na bezplatné vedení kontokorentu, u nějž sice platíte úroky z čerpání, ale už ne poplatek za vedení účtu nebo za možnost čerpat.

Zapnutí kontokorentu je u Air Bank velmi snadné – zvládnete to ve svém internetovém bankovnictví nebo mobilní aplikaci. Samozřejmě, že musíte mít u Air Bank účet, abyste na něm mohli jít do minusových položek. Schválení možnosti přečerpání vždy předchází posouzení banky, zda budete schopni splácet. Někdy si banka vyžádá doklady nad rámec toho, co jste předkládali při zřízení běžného účtu.

Roční úroková sazba na přečerpání v kontokorentním účtu od Air Bank je 18,9 %. Limit přečerpání se nastavuje od  5 000 do 50 000 Kč, přečerpání je ale k mání pouze v českých korunách. A jaké jsou další podmínky vedení kontokorentu? Banka vyžaduje celkem tři:

  • dostat se do roka od začátku nebo od jakéhokoliv dalšího čerpání kontokorentu na svém účtu zpět do plusu,
  • pokud máte Air Bank půjčku (půjčky), musí každý měsíc přijít dostatek peněz na zaplacení všech splátek,
  • každého prvního v měsíci musíte mít na svém účtu peníze na zaplacení úroků z kontokorentu za minulý měsíc.

Air Bank půjčka recenze

K recenzím nejpovolanějším rozhodně můžeme zařadit ty, které na půjčky pravidelně sestavuje organizace Člověk v tísni. Tady pro vás máme dobrou zprávu: Air Bank se pravidelně umisťuje na předních příčkách žebříčku sestaveného z Indexu odpovědného úvěrování. Žebříček se každoročně aktualizuje a Air Bank je stále v čelních pozicích. Jinou AirBank půjčku recenzi pak snad ani není nutné hledat.

Je bezpečné si u Air Bank půjčit když patří do skupiny s Home Credit, či Kamali?

Air Bank je vlastněna skupinou PPF, do níž v ČR spadají i další finanční projekty, ze kterých musíme jmenovat hlavně Home Credit, Kamali či Zonky coby nebankovní společnosti, nebo PPF Banku. V zahraničí je pak součástí skupiny PPF anglická Clear.Bank či srbská Mobi Banka.

PPF se ale věnuje i jiným odvětvím, například telekomunikacím (O2), médiím (CME), biotechnologiím (Sotio), realitám, pojišťovnictví (PPF Life Insurance), zemědělství, dopravním systémům, e-commerce (Heureka, Mall.cz) a dalším aktivitám.

K provozování banky získala Air Bank licenci ČNB. Tu centrální banka uděluje mimo jiné na základě toho, že má banka nastavena všechna pravidla a obchodní podmínky i smlouvy přesně tak, jak to vyžaduje zákon. Banka je nejvyšším stupněm finančního podnikání, v porovnání s nebankovními půjčkami jsou tedy její úrokové sazby velmi příznivé.

Rozhodně se tedy nemusíte obávat, že by půjčka u Air Bank byla drahá. Nebo, že by tato banka používala neobvykle vysoké sankce nebo způsoby vymáhání pohledávek po splatnosti. Jde o oddělené společnosti s naprosto odlišnými podmínkami fungování. Spíše lze konstatovat, že podnikání Home Credit v nebankovních půjčkách rozšiřuje záběr PPF i na méně bonitní klientelu a na spotřebitelské nákupní půjčky. Podnikání Zonky zase pro změnu sází více na půjčky pro podnikatele a OSVČ a umožňuje Zonky investorům podílet se na výnosech z těchto půjček.

AIRBANK NEBO AIR BANK?

Jak je to s názvem této banky? Píše se jakou dvouslovný nebo jednoslovný? Na internetu narážíme na obě varianty – ale která z nich je ta správná? V registru bank a poboček zahraničních bank, který vede Česká národní banka, je tahle banka vedena pod názvem Air Bank a.s. Do tohoto registru se banky zapisuje poté, co jim ČNB udělila bankovní licenci.

Z toho jasně plyne, který přepis jména banky je správný (Air Bank). Ovšem i sama banka si na internetu zadává reklamu, kde vystupuje pod názvem AirBank, neboť si je dobře vědoma, že lidé s přepisem jejího jména někdy zkrátka váhají. Aktuálně se ale zdá, že problém s mezerou v názvu se brzy radikálně vyřeší...

Z AIR BANK nejspíše bude MONETA

Již několik let se hovoří o fúzi mezi Monetou i Air Bank. Současný návrh vypadá tak, že Moneta bude moci získat 100 % akcií Air Bank, Home Credit a Zonky (Benxy) – výměnou za vydání nových akcií Monety do rukou PPF (prozatím 100% vlastník Air Bank, Home Credit a Zonky). To by vedlo ke vzniku rozhodného podílu PPF v Moneta Money Bank. Analytici tuto fúzi doporučují jako výhodnou pro obě strany, když počítají se synergií širší klientské základny a s úsporami nákladů. Zejména malí akcionáři Moneta ale reklamují příliš vysokou cenu nákupu akcií Air Bank. Pokud k obchodu dojde, je již prakticky jasné, že nové bance zůstane název Moneta. A my se můžeme těšit na nové díly vtipné televizní reklamy se dvěma bankéři a novou značkou.

ANKETA k článku "AirBank půjčky - která půjčka je ta pravá?"

Sloučí se Moneta s Air Bank?
Počet odpovědí: 87

KOMENTÁŘE k článku AirBank půjčky - která půjčka je ta pravá?

Zatím nejsou přidány žádné komentáře. Podělte se s námi o Váš názor.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Finanční gramotnost roste. O cenu půjčky se zajímá už 60 % lidí

Finanční gramotnost roste. O cenu půjčky se zajímá už 60 % lidí

6.9.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

Na kolik mě půjčka vyjde, můžu ji splatit předčasně a kolik budu měsíčně splácet? Právě tyto tři otázky si lidé při sjednávání půjčky pokládají nejčastěji. Vyplývá to alespoň z nového průzkumu Air Bank.

Manželská půjčka

Manželská půjčka

3.9.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Někdy si půjčku berou lidé jen sami na sebe, často se ale zadluží v jednom úvěru oba manželé. Buď proto, aby společně dosáhli na vyšší částku, nebo si podpis smlouvy oběma manželi vyžádá banka. Pravidelně se tak děje u hypoték a často u manželských úvěrů nad půl milionu korun. Jak fungují manželské půjčky, kdo za co ručí a kdy je v pořádku vzít si úvěr bez souhlasu manžela?

Novomanželská půjčka

Novomanželská půjčka

19.8.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Brát si novomanželské půjčky bývalo dříve zcela běžné. Stát je poskytoval bezúročně, některé podniky ani nevyžadovaly jejich vrácení (splácení). Novomanželská půjčka byla brána jako investice do nově získaných zaměstnanců v regionech, kam bylo složitější nové obyvatele přilákat. Ale co půjčka pro novomanžele dnes? Funguje ještě a je také zdarma? 

Mikropůjčky: rozdíl v ceně je až stonásobný

Mikropůjčky: rozdíl v ceně je až stonásobný

9.8.2021, Půjčka, Autor: Jan Budín

Krátkodobá půjčka 10 000 korun může znamenat, že budete vracet necelé dvě stovky navíc. Nebo můžete za takovou půjčku zaplatit klidně i přes 18 000 korun. Záleží na tom, u koho si půjčíte.

Půjčka bez dokládání příjmu

Půjčka bez dokládání příjmu

8.8.2021, Půjčka, Autor: Lenka Rutteová

Už jste se také potkali s nabídkami na úvěr, které nevyžadovaly žádný příjem? Většinou jsou nazvány „Online půjčka bez příjmu“, „Půjčka bez dokládání příjmu“ nebo „Půjčka pro každého bez doložení přijmu“. Co si o nich myslet? Jsou podobně nebezpečné jako většina půjček bez registru? Vyhnout se jim, nebo se naopak není čeho bát? Poskytují úvěry bez příjmů jen nebankovní společnosti? A jak se u půjček bez příjmu prokazuje, že půjčené peníze dokážete vrátit? Na všechny tyto otázky hned odpovíme.Banky v ČR