Banky.cz Články Půjčka AirBank půjčky - která půjčka je ta pravá?

AirBank půjčky - která půjčka je ta pravá?

11.8.2021 Půjčka

I banku prý můžeme mít rádi. Tak se pojďme podívat, jestli nám právě Air Bank dává podněty k tomu, abychom si ji mohli oblíbit. Podíváme se na AirBank půjčky, které nám v současnosti tato banka nabízí. Jaké zkušenosti přináší Air Bank půjčka, co ji odlišuje od ostatních bankovních úvěrů? jak přísně Air bank žadatele o půjčku hodnotí. Jde vůbec o banku, které se dá věřit, když je ve stejné finanční skupině jako Home Credit nebo Kamali? A zůstane i nadále českou bankou pod názvem Air Bank?

Půjčka od Air Bank není jen jedna

Každá banka má nastaveno portfolio úvěrů, které poskytuje. Air Bank patří mezi původně internetové banky zaměřující se na běžné (nepodnikající) klienty. A tak i její nabídka úvěrů je dost omezená, alespoň ve srovnání s velkými komerčními bankami. U velkých bank se potkáte s širokým záběrem půjček pro různé klienty a různé účely, včetně mnoha typů podnikání či investování. U Air Bank nikoliv.

Půjčky od AirBank mají v současnosti tři varianty a na všechny se postupně podíváme:

Porovnejte si sami podmínky Air půjčky s půjčkami jiných bank

Produkty
RPSN
100 000 Kč sazba RPSN p.a. platná pro půjčku ve výši 100 000 Kč na 48 měsíců
Splátka
100 000 Kč měsíční splátka úvěru platná pro půjčku ve výši 100 000 Kč na 48 měsíců
Max.
výše úvěru maximální výše půjčky, není-li stanovena její přesná hranice, je max. výše úvěru závislá na bonitě klienta
mPůjčka Konsolidace
Více informací
RPSN 100 000 Kč
5,01 %
Splátka 100 000 Kč
2 298
Max. výše úvěru
600 000
DOPORUČUJEME
Sjednat online
Více informací
DOPORUČUJEME
Sjednat online
Půjčka
Více informací
RPSN 100 000 Kč
6,07 %
Splátka 100 000 Kč
2 358
Max. výše úvěru
900 000
DOPORUČUJEME
Více informací
DOPORUČUJEME
Převedení půjčky
Více informací
RPSN 100 000 Kč
6,07 %
Splátka 100 000 Kč
2 358
Max. výše úvěru
900 000
DOPORUČUJEME
Více informací
DOPORUČUJEME

Nová AIR BANK půjčka

Kdo si jde pro novou půjčku, má možnost u Air Bank získat 5 000 až 900 000 Kč s úrokem od 3,9 % p.a. a se splatností od 6 do 92 měsíců. Air půjčku můžete získat komplet online a bez poplatků za vyřízení nebo vedení úvěru.

Příjemné jsou dva měsíce splátkových prázdnin každý rok, k tomu možnost předčasného splacení kdykoliv zdarma. V těchto bodech nabízí Air Bank půjčka podmínky opravu vstřícné, transparentní - a ve srovnání s některými tradičními bankami o dost výhodnější (viz porovnání půjček). Tedy přesně v duchu vtipně vymyšlených Air Bank reklam se dvěma bankéři: jedním dobrosrdečným, s druhým hamižným a navíc líným.

Půjčka od AirBank se dá pojistit pro ztrátu schopnosti splácet. Zdarma si u AirBank úvěru můžete snížit měsíční splátku, či ji třeba i navýšit. Pro všechny, kdo splácejí včas, je připravena bonusová úroková sazba. I zde platí, že čím vyšší částku si půjčujete, na tím nižší úrokovou sazbu se můžete těšit.

Online vyřízení je možné i pro neklienty. Banka provozuje síť poboček, na kterých se úvěr také dá sjednat, když se vám do online komunikace nechce. Na tento úvěr mohou dosáhnout i cizinci žijící trvale v ČR. Pro vyřízení si musíte připravit:

  • občanský průkaz (cizinci svůj národní doklad totožnosti),
  • druhý doklad totožnosti (řidičský průkaz, cestovní pas, zbrojní průkaz nebo rodný list),
  • potvrzení o příjmu,
  • email a mobilní telefon. 

Pokud nedojde u Air Bank k zamítnutí žádosti o půjčku, můžete mít peníze na účtu již během několika málo hodin od jejího schválení. Samotné schválení banka provádí nejpozději následující pracovní den od odeslání žádosti (nebo jejího vyplnění na pobočce). Smlouva o půjčce se v případě online sjednání a čerpání úvěru podepisuje kódem ze SMS.

Převedení půjček - Air Bank nahradí vaše půjčky

V případě, že máte půjčky čerpané kdekoliv jinde a s vyššími náklady (úroky, RPSN, poplatky), je jistě dobrým nápadem převést je k levnější Air Bank. Dá se převést jak jen jeden úvěr (refinancování), tak i několik stávajících půjček (konsolidace). Stávající půjčky se u současných věřitelů splatí a sloučí do jedné nové právě u Air Bank pomocí převedení půjček Air Bank.

RPSN je roční procentuální sazba nákladů za úvěr, či půjčku (úrok p.a. a další poplatky a výdaje s úvěrem spojené, např. za poskytnutí či správu úvěru, za povinně vedený běžný účet, atd.). RPSN sazba je tedy prakticky vždy vyšší než úroková sazba.

RPSN má umožnit spotřebiteli vyhodnotit výhodnost či nevýhodnost úvěru, který hodlá přijmout. V České republice musí poskytovatelé úvěru tuto sazbu spotřebiteli prezentovat v nabídce financování.

V rámci konkurenčního boje bank i nebankovních poskytovatelů jsou často využívány praktiky různých dodatečných poplatků, jako je administrativní poplatek za uzavření smlouvy, poplatek za správu úvěru, poplatek za převod prostředků, pojištění schopnosti splácet, apod.

Air Bank převedená půjčka nabízí stejné podmínky, jako když byste žádali o úvěr nový – platí tedy vše, co jsme uvedli u nové půjčky od Air Bank. Jediný rozdíl je v tom, že peníze nepřijdou na váš běžný účet, ale splatí se jimi současný dluh (dluhy) i jiných bank či nebankovek. Dluh se tím převede na AirBank uver, a vy budete nově splácet jedinou splátku právě této bance. Budete to samozřejmě dělat proto, že vám AirBank sníží úrokovou sazbu, nebo prodloužením splatnosti zajistí nižší měsíční splátku!

Kontokorent AirBank

U banky si můžete zřídit i možnost přečerpání svého běžného účtu. Jeho výhodami jsou jednoduchost, okamžitý přehled o tom, zda právě čerpáte a kolik. Obvykle pomůže i okamžitá dosažitelnost peněz nad rámec vašich aktuálních možností. Nezapomínejme ani na bezplatné vedení kontokorentu, u nějž sice platíte úroky z čerpání, ale už ne poplatek za vedení účtu nebo za možnost čerpat.

Zapnutí kontokorentu je u Air Bank velmi snadné – zvládnete to ve svém internetovém bankovnictví nebo mobilní aplikaci. Samozřejmě, že musíte mít u Air Bank účet, abyste na něm mohli jít do minusových položek. Schválení možnosti přečerpání vždy předchází posouzení banky, zda budete schopni splácet. Někdy si banka vyžádá doklady nad rámec toho, co jste předkládali při zřízení běžného účtu.

Roční úroková sazba na přečerpání v kontokorentním účtu od Air Bank je 18,9 %. Limit přečerpání se nastavuje od  5 000 do 50 000 Kč, přečerpání je ale k mání pouze v českých korunách. A jaké jsou další podmínky vedení kontokorentu? Banka vyžaduje celkem tři:

  • dostat se do roka od začátku nebo od jakéhokoliv dalšího čerpání kontokorentu na svém účtu zpět do plusu,
  • pokud máte Air Bank půjčku (půjčky), musí každý měsíc přijít dostatek peněz na zaplacení všech splátek,
  • každého prvního v měsíci musíte mít na svém účtu peníze na zaplacení úroků z kontokorentu za minulý měsíc.

Air Bank půjčka recenze

K recenzím nejpovolanějším rozhodně můžeme zařadit ty, které na půjčky pravidelně sestavuje organizace Člověk v tísni. Tady pro vás máme dobrou zprávu: Air Bank se pravidelně umisťuje na předních příčkách žebříčku sestaveného z Indexu odpovědného úvěrování. Žebříček se každoročně aktualizuje a Air Bank je stále v čelních pozicích. Jinou AirBank půjčku recenzi pak snad ani není nutné hledat.

Je bezpečné si u Air Bank půjčit když patří do skupiny s Home Credit, či Kamali?

Air Bank je vlastněna skupinou PPF, do níž v ČR spadají i další finanční projekty, ze kterých musíme jmenovat hlavně Home Credit, Kamali či Zonky coby nebankovní společnosti, nebo PPF Banku. V zahraničí je pak součástí skupiny PPF anglická Clear.Bank či srbská Mobi Banka.

PPF se ale věnuje i jiným odvětvím, například telekomunikacím (O2), médiím (CME), biotechnologiím (Sotio), realitám, pojišťovnictví (PPF Life Insurance), zemědělství, dopravním systémům, e-commerce (Heureka, Mall.cz) a dalším aktivitám.

K provozování banky získala Air Bank licenci ČNB. Tu centrální banka uděluje mimo jiné na základě toho, že má banka nastavena všechna pravidla a obchodní podmínky i smlouvy přesně tak, jak to vyžaduje zákon. Banka je nejvyšším stupněm finančního podnikání, v porovnání s nebankovními půjčkami jsou tedy její úrokové sazby velmi příznivé.

Rozhodně se tedy nemusíte obávat, že by půjčka u Air Bank byla drahá. Nebo, že by tato banka používala neobvykle vysoké sankce nebo způsoby vymáhání pohledávek po splatnosti. Jde o oddělené společnosti s naprosto odlišnými podmínkami fungování. Spíše lze konstatovat, že podnikání Home Credit v nebankovních půjčkách rozšiřuje záběr PPF i na méně bonitní klientelu a na spotřebitelské nákupní půjčky. Podnikání Zonky zase pro změnu sází více na půjčky pro podnikatele a OSVČ a umožňuje Zonky investorům podílet se na výnosech z těchto půjček.

AIRBANK NEBO AIR BANK?

Jak je to s názvem této banky? Píše se jakou dvouslovný nebo jednoslovný? Na internetu narážíme na obě varianty – ale která z nich je ta správná? V registru bank a poboček zahraničních bank, který vede Česká národní banka, je tahle banka vedena pod názvem Air Bank a.s. Do tohoto registru se banky zapisuje poté, co jim ČNB udělila bankovní licenci.

Z toho jasně plyne, který přepis jména banky je správný (Air Bank). Ovšem i sama banka si na internetu zadává reklamu, kde vystupuje pod názvem AirBank, neboť si je dobře vědoma, že lidé s přepisem jejího jména někdy zkrátka váhají. Aktuálně se ale zdá, že problém s mezerou v názvu se brzy radikálně vyřeší...

Z AIR BANK nejspíše bude MONETA

Již několik let se hovoří o fúzi mezi Monetou i Air Bank. Současný návrh vypadá tak, že Moneta bude moci získat 100 % akcií Air Bank, Home Credit a Zonky (Benxy) – výměnou za vydání nových akcií Monety do rukou PPF (prozatím 100% vlastník Air Bank, Home Credit a Zonky). To by vedlo ke vzniku rozhodného podílu PPF v Moneta Money Bank. Analytici tuto fúzi doporučují jako výhodnou pro obě strany, když počítají se synergií širší klientské základny a s úsporami nákladů. Zejména malí akcionáři Moneta ale reklamují příliš vysokou cenu nákupu akcií Air Bank. Pokud k obchodu dojde, je již prakticky jasné, že nové bance zůstane název Moneta. A my se můžeme těšit na nové díly vtipné televizní reklamy se dvěma bankéři a novou značkou.Jít na srovnání půjček

ANKETA k článku AirBank půjčky - která půjčka je ta pravá?

Sloučí se Moneta s Air Bank?

Počet odpovědí: 93

KOMENTÁŘE k článku AirBank půjčky - která půjčka je ta pravá?

Přidejte nový komentář

Z AirBank nejspíš bude Moneta., Komentoval(a): Tomáš Krejčí

30.12.2021 22:53:41
Dobrý den, píšete tady, že tento web moderují lidé, kteří bankám a všemu kolem rozumí. Tak mi potom vysvětlete názor paní Lenky Rutteové, že ze spojení Airbank a Moneta Money Bank vzejde Moneta Money Bank. Vážená dámo, je vidět, že vy jste ze všech moderátorů nejslabší článek. Již po prvním pokusu o spojení bylo jasné, že po spojení zbude AirBank. Nevím kde na takové nesmysly chodíte, ale evidentně o tom vůbec nic nevíte. Raději o tom vůbec nepište, když nejste schopná si o tom něco přečíst a nepište tu bludy, které ostatní lidi matou. Děkuji.

Přidejte nový komentář

Mohlo by vás zajímat

Půjčka 50 000 Kč? Někde vrátíte i čtyřnásobek!

12.12.2022 Půjčka

Půjčíte si 50 000 korun, po roce ale vrátíte i 4× víc. Jen úrok a další náklady spojené s půjčkou vás tak vyjdou na 100 000 korun. I tak může vypadat extrémní příklad, kdy si vyberete drahého poskytovatele úvěru. Vyplývá to z aktuálních dat organizace Člověk v tísni, která vydává Index odpovědného úvěrování.

Nákup jídla a dalšího zboží na dluh? Zájem o odložené platby roste

14.11.2022 Půjčka

Nakoupit na internetu zboží, které je zrovna v akci nebo ho nutně potřebujete, i když na účtu nemáte dost peněz? Žádný problém. Obchodníci stále častěji nabízejí takzvané odložené platby. Celkovou částku za zboží díky nim zaplatíte třeba až za dva týdny. Bez jakéhokoliv navýšení.

Diners Club - nejlevnější kreditní karty skončily, jakou kreditku si vybrat?

2.6.2022 Půjčka

Rakouský vlastník značky Diners Club (DC), pod kterého spadá i český, slovenský a polský trh, se rozhodl kreditní karty Diners Club ukončit. A tím i všechny služby, včetně bonusů, pojištění a úvěrů. Máte kreditku Diners Club? Řekneme vám, co bude teď následovat. Poradíme, jak to udělat, aby vám nepropadly bonusy, jak splácet čerpanou půjčku z kreditky, do kdy bude platit pojištění a vstup do salonků, ale hlavně: čím tuto kreditní kartu nahradit.

Zesplatněný úvěr – kdy k zesplatnění dochází a co bude následovat?

11.5.2022 Půjčka

Co je zesplatnění půjčky, kdy má poskytovatel na takový krok nárok a co to znamená pro dlužníka? Co poskytovatel udělá s takovým úvěrem a proč je zesplatnění úvěru rychlejší u půjček podnikatelských než ve světě spotřebitelském? Může k zesplatnění dojít i z jiných důvodů, než je nesplácení? A jak se při finančních potížích vyhnout zesplatnění půjčky? Jestli vás zajímají odpovědi na tyto otázky, jste tu na správném místě.

Průzkum: refinancování půjčky využil každý třetí. Ušetřili i přes 10 000 Kč

5.3.2022 Půjčka

Další možnost, jak ušetřit, i cesta z dluhové spirály. To je refinancování půjčky. Lidé díky němu mohou zlevnit své úvěry o tisíce korun. Ukázal to aktuální průzkum jedné z malých bank mezi tisícovkou respondentů, kteří mají spotřebitelský úvěr.

REKLAMA
REKLAMA

Srovnáváme hypotéky od

© Banky.cz 2023, všechna práva vyhrazena