Banky.cz Bankovní poradna zdarma #1277, Dotaz v bankovní poradně

Jak získat finanční produkt pro nákup zemědělské půdy ve výši 800 000 Kč při stávající hypotéce u ČSOB?

Dobrý den, jaké jsou možnosti získat finanční produkt na zakoupení zemědělské půdy. Jedná se o částku 800 000 Kč. Mám hypotéku u ČSOB ve výši 5000 Kč na stávající nemovitost. Děkuji Malínek

Dobrý den,

zemědělskou půdu je možné zastavit. Některé banky poskytují hypoteční úvěr pouze na trvale obyvatelné nemovitosti, tedy nemusí Vám úvěr nabídnout nutně všechny banky, ale někde určitě pochodíte.

Současná hypotéka, je na 5 mil. Kč, ano? Kolik činí nesplacená část k dnešnímu dni/jaký je Váš čistý měsíční příjem/kolik měsíčně splácíte?

Skupina ČSOB (ČSOB, Hypoteční banka, Poštovní spořitelna, atd.) má poměrně drahé hypotéky, nadprůměrný úrok a vysoké poplatky. Hypoteční banka za tento "příplatek" však umí řešit i komplikovanější situace (menší bonita, komplikovanější zástava, atd.). Pokud budete takto komplikovaný klient, pomůže Vám za vyšší cenu spíše Hypoteční banka než jiné levnější banky. Pokud naopak budete bonitní klient, vyplatí se vzít si levnější hypotéku u konkurence (např. Equa Bank, atd.)

Petr JermářBanky.cz