Dobrý den, jedná-li se o Doplňkové penzijní spoření od Penzijního fondu ČS, naleznete potvrzení o zaplacené částce nad 12 000 Kč ve svém internetové bankovnictví George (dokument ve formátu pdf stáhnete a vytisknete).
Bankovní poradna zdarma - strana 1026

Refinancování
Pokračování dotazu č. 5967: Úrok je 6,8%. Teď dlužím 80 000 Kč. Nevím jestli to má ještě cenu. Děkuji
Dobrý den, děkuji za doplnění. Půjčku ve výši 80 000 Kč je možné refinancovat u Equa bank s úrokem 5,7%. Naopak přechod k Air Bank (úrok 6,9%) by se Vám nevyplatil. Rozdíl 1,1% oproti ČS dělá ročně 880 Kč.

Jsem v insolvenci a chtějí mi prodat dům
Dobry den, od června roku 2017 jsem v insolvenci. Vlastním půl rodinného domu a nějaké podíly na pozemky. Byla mi schválena insolvence prodaní majetkem, i když jsem žádala oddluženi splátkami. Na to jsem se odvolala s tím, že jsem ochotna splácet. Zn
Dobrý den, není to dlužník, kdo v insolvenci diktuje pravidla hry (jaký majetek je ochoten prodat a co splácet). Máte dluhy, které nesplácíte. Proto jste nyní v tzv. "nucené správě", kde o způsobu vypořádání dluhů rozhodují jiní (soud na návrh insol

Refinancování
Dobrý den, mám půjčku u České spořitelny a platím velké poplatky. Je možné ji přepsat do jiné banky? Děkuji
Dobrý den, kolik dlužíte a jak vysoký máte úrok? Půjčku je určitě možné refinancovat u konkurence za 6-7%. Doporučuji Equa bank a Air Bank, které nabízejí nízký úrok a nulové poplatky. Nemálo ušetříte i na převodu běžného účtu.
Neuvedl jsem všechny dluhy v žádosti o oddlužení
Pokračování dotazu č. 5963: Dobrý den, děkuji za odpověď. Dluh na sociálním pojištění nebyl uveden v žádosti o oddlužení z důvodu, že se o něm nevědělo. Děkuji
Dobrý den, na dluhy které jste neuvedl v žádosti o oddlužení se nevztahuje osvobození po úspěšně dokončené insolvenci. Věřitel (ČSSZ) je po Vás může dále vymáhat.

Mám volit exekuci nebo insolvenci?
Dobrý den, mám exekuci na plat už skoro rok a za tu dobu jsem zaplatil necelých 100 tisíc z celkové částky 380 tisíc (od 5 věřitelů). Rád bych se zeptal, jestli se mi vyplatí více nechat si to strhávat z platu (což mi zbude tak akorát na živobytí 14,
Dobrý den, zvládnete-li ročně splácet 100 000 Kč, pak zbylý dluh (280 000 Kč) doplatíte za necelé 3 roky. V exekuci platíte náklady spojené s exekučním vymáháním, v osobním bankrotu zase odměnu insolvenčního správce (a poplatek za podání žádosti o o

Osobní a družstevní vlastnictví
Dobrý deň, mám dotaz ohľadne typu vlastníctva v kúpnej zmluve. Vzali sme sa s manželom na Slovensku. Banka pri zariaďovaní hypotéky nepozadovala od nás zriadenie prechodného pobytu (stačili doklady o príjme a nájomná zmluva). Otázkou je chceme kupova
Dobrý den, typ vlastnictví nemovitosti (osobní nebo družstevní) závisí na kupované nemovitosti. Nemovitost v osobním vlastnictví můžete koupit jen do osobního vlastnictví.
Dluh na sociálním pojištění
Dobrý den, při žádosti o zaslání počtu let na důchod bylo zjištěno, že nebylo placené soc. pojištění cca. půl roku jako OSVČ v roce 2001. Od roku 2014 jsem v insolvenci. Ptám se, jestli se na to insolvence vztahuje. ČSSZ dluh nepřihlásila. Děkuji za
Dobrý den, neplacené měsíce se Vám pro nárok na důchod nezapočtou. Dluh na sociálním pojištění měl být uveden v žádosti o oddlužení. Pokud tam dluh uveden byl a ČSSZ ho do insolvence nepřihlásila, bude tento závazek po úspěšném dokončení oddlužení p

Manželství a exekuce
Exekutor mi kvůli manželčině exekuci zablokoval účet. Nemám už 3 měsíce z čeho platit nájem a energie. Co mám dělat?
Dobrý den, v manželství ručíte za své dluhy společně a nerozlučně. Proto po Vás exekutor vymáhá dluh manželky. Jediným řešením je platit své závazky včas a nedlužit nikomu peníze.

Bezplatný účet pro neziskovou organizaci
Dobrý den, jsme divadelní soubor a jako nezisková organizace máme účet u ERA Poštovní spořitelny. Chtěli bychom to však změnit. Poskytuje někdo jiný tuto službu? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, doporučuji běžný účet od Fio banky, který je zcela zdarma a bez podmínek (pro fyzické i právnické osoby, včetně neziskových organizací a spolků).
Penzijní připojištění a výsluhová penze
Dobrý den, mám nárok na výsluhovou penzi po 15 letech spoření u transformovaného penzijního fondu Stabilita - ČSOB. Zvažuji jestli využít možnosti finance vybrat a zhodnotit třeba v termínovaném vkladu (aktuálně 1,6%) nebo raději do "penzijka" nezasa
Dobrý den, máte pravdu, transformované penzijní fondy jsou extrémně konzervativní. Jejich výhodou může snad jen být garance neznehodnocení přímo ze zákona. Peníze zhodnotíte i pouhým bankovním vkladem lépe než u transformovaného penzijního fondu. Do
Euroúčet
Dobrý den, zajímalo by mne, jestli jsou nějaké rozdíly mezi vytvořením euroúčtu u nás a v okolních státech. Je vůbec možné, pokud bydlím v ČR, založit si účet třeba na Slovensku nebo v Německu? Má představa je, že by to mohlo být levnější než euro
Dobrý den, běžný účet zdarma v korunách i cizích měnách (včetně EUR) nabízí Equa bank, Air Bank, Fio banka a Creditas. Není proč hledat štěstí za hranicemi. Můžete si založit účet ve kterékoliv zemi EU, ale banky po Vás mohou chtít doložit vztah k d

Další půjčka po oddlužení
Dobrý den, jsou to dva roky co byla úspěšně doplacena insolvence. Chtěl bych si někde zažádat o půjčku na auto. V bance mi řekli, že po dobu 5 let nemám šanci dostat půjčku. Funguje to takto všude že až za těch 5 let mi někde dají půjčku? Děkuji za r
Dobrý den, po úspěšně dokončené insolvenci Vám nikdo dalších 4-5 let nepůjčí. Vy osobně byste půjčil své peníze někomu, kdo se sotva vyhrabal z dluhů? Zákon o spotřebitelském úvěrů nařizuje bankám se před poskytnutím půjčky důsledně přesvědčit, že d
Dluh na zdravotním a sociálním
Dobrý den, můj manžel pochází ze Slovenska. Tu v ČR jsme absolvovali společnou insolvenci. Teď po skončení oddlužení se ozvala slovenská zdravotní pojišťovna, že dluží na zdravotní a sociálním. Je toto možné, že se ozvali až po ukončení insolvence, i
Dobrý den, přijde na to, kdy dluh na zdravotním a sociálním pojištění vznikl. Pokud před zahájením insolvence, pak měl být dluh uveden v žádosti o oddlužení a část ho měla být v rámci insolvence splacena (a zbytek prominut). Jestliže dluh vznikl až

Mohu žádat o hypotéku bez manželky?
Dobrý den, mám dotaz ohledně hypotéky. Uvažujeme o stavbě RD. Cena stavby je cca 2,5 mil Kč. Máme jedno dítě a manželka jedno z předchozího vztahu. Bohužel skrz dřívější problémy je v registru dlužníků. Je možné získat hypotéku za takových podmínek?
Dobrý den, banky přihlížejí k záznamům v registrech pouze 4 roky zpětně, tedy pokud Vaše manželka měla problémy dříve, současnou žádost o hypotéku to neovlivní. Také můžete o hypotéku požádat sám bez manželky, ale je třeba mít dostatečný příjem (spl

Manželství a společné dluhy
Dobry vecer, jsem 2 mesice po ukoncene insolvenci a ted je na me exekuce za manzela, ktery v insolvenci je a ta pohledavka je dokonce v te insolvenci zahrnuta. Co muzu delat, kdyz uz mam zablokovany ucet? Maji na tohle pravo? Musim to platit, kdyz dl
Dobrý den, v manželství ručíte za všechny dluhy společně a nerozlučně, resp. přesněji až za 100% dluhů vzniklých během manželství a až 50% dluhů manžela vzniklých před manželstvím. Manželé vždy žádají o insolvenci společně, jinak by druhý z manželů
Výživné a přednostní pohledávka
Dobrý den, výživné na mé dvě děti jsem vymáhala úspěšně exekučně od bývalého partnera. V 6/2018 si zažádal o insolvenci a já byla bez výživného, které se deponovalo u zaměstnavatele a čekalo se na schválení soudu. Do dnešního dne i po schválení povol
Dobrý den, výživné je přednostní pohledávka a měla by být vyplácena insolvenčním správcem prioritně před ostatními dluhy (je-li z čeho/má-li Váš ex-partner dostatečný příjem). Doporučuji kontaktovat insolvenčního správce a blíže se informovat o průb

Dosáhnu na oddlužení?
Dobrý den, chtěla bych požádat o oddlužení po účinnosti nového IZ, protože zatím na oddlužení nedosáhnu. Mohu požádat o oddlužení dle nového IZ po 1.6.2019, když jsem stále jednatelem společnosti, která je už 10 let v likvidaci bez činnosti a majetku
Dobrý den, novela insolvenčního zákona bude platná až od listopadu 2019. Sice odpadá povinnost splatit během 5 let min. 30% dluhů (posuzuje se snaha), ale zároveň je třeba měsíčně splácet min. cca 2 000 Kč (polovina jde na splátku dluhu, druhou polo

Stará akcie
Dobrý den pane Jermář, po dlouhém hledání na internetu jsem narazil na Vás a začínám u Vás jako u odborníka s dotazem, či prosbou o kontakt na někoho jiného. Můj tchán vlastní akcii v listinné podobě (dědictví) od svého prastrýce na jméno. Je
Dobrý den, takto stará akcie má dnes již pouze historickou/sběratelskou hodnotu.

Příchozí tuzemská dolarová platba
Chci si nechat od společnosti Trade Center, sídlící v Praze (jejichž banka je UniCredit Bank, přes kterou dolary posílají zpět), poslat zpět neinvestované USD na svůj dolarový účet u ČSOB, avšak nevím, zda si bude UniCredit Bank účtovat poplatek za t
Dobrý den, ČSOB si za příchozí tuzemskou dolarovou platbu nic neúčtuje. Nemá-li Trade Center v sazebníku poplatek za vrácení peněz, pak Vám nic dalšího účtováno nebude. Samotná UniCredit Bank není Vaším obchodním partnerem, taktéž Vám nic účtovat ne
Pobočky Hello bank
Dobrý den, proč Hello bank nesídlí také v Karlovarské kraji? S pozdravem
Dobrý den, Hello bank má momentálně pobočky pouze v Praze, Brně a Ostravě. Trendem je dnes pobočky spíše zavírat než rozšiřovat, neboť klienti nemají důvod pobočky navštěvovat - vše lze vyřídit online z pohodlí domova přes internetbanking.

Srážky z důchodu
Dobrý den, mám dotaz ohledně exekuce na starobní důchod. Tu částku, co mi strhávají každý měsíc z důchodu, posílají to hned exekutorovi každý měsíc, nebo to posílají najednou ve chvíli kdy mi postupně strhli celou exekuci? Jde o to, že exekutor mi tv
Dobrý den, stržené peníze z důchodu se posílají exekutorovi obratem, nikde nic nezůstává odloženo. Kolik je Vám měsíčně sráženo? Je možné, že naskakující penále, úroky z prodlení a náklady na exekuci jsou vyšší než Vaše měsíční splátky. Proto dluh t