Zdanění prodeje akcií
Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda musím do svého daňového přiznání úvést prodej cenných papírů v případě, že příjmy z prodeje cenných papírů prodaných před uplynutím časového testu byly větší jak 100 000 Kč, ale také výdaje na nákup cenných papírů
Dobrý den, pokud jste nesplnila podmínky pro osvobození (příjem nad 100 000 Kč NEBO jste nedržela akcie min. 3 roky), pak je třeba příjem z prodeje akcií uvést v daňovém přiznání (byť vaše daňová povinnost může být nulová).
