Banky.cz Bankovní poradna zdarma Hypoteční poradna #12513, Které registry kontroluje banka při žádosti o hypotéku?

Které registry kontroluje banka při žádosti o hypotéku?, Hypoteční poradna

Sjednejte si hypotéku online

Dobrý den, chci s manželkou požádat o hypotéku, ale nejdříve si chceme zkontrolovat, jestli nejsme někde v registrech v červených číslech. Víme, že k tomu slouží kolikmam.cz (bankovní a nebankovní registry) a nejsemdluznik.cz (obsahuje výpis z registru Solus). Můžete prosím poradit, do jakých registru banky nahlížejí při schvalování hypotéky, kromě výše uvedených? Některé banky při posouzení bonity využívají službu Tellscore (od údaju tel. operátora). Můžeme si někde zjistit své aktuální tellscore nebo to mohou jen banky? Děkuji

Dobrý den,

většina bank při žádosti o hypotéku kontroluje pouze BRKI a NRKI (občas SOLUS). Doporučuji prostudovat Podmínky hypotéky.