Jde pozastavit insolvenci?
Dobry den, chci se zeptat, jestli jde pozastavit insolvenci na nejakou dobu.
Dobrý den, ano, můžete požádat o pozastavení insolvence až na 12 měsíců.

Dobry den, chci se zeptat, jestli jde pozastavit insolvenci na nejakou dobu.
Dobrý den, ano, můžete požádat o pozastavení insolvence až na 12 měsíců.
Dobrý den, chystám se pořídit si hypotéku na byt od developera (bude dokončen asi za 10 měsíců, čili fixace bude o tuto dobu zkrácena - čerpání proběhne za těch 10 měsíců). Pokud si nepořídím hypotéku od finančního centra developera, budu muset z
Dobrý den, výše úrokové sazby je jistě důležitým parametrem, ale záleží i na ostatních detailech. Např. zda máte povinnost si sjednat životní pojištění, dostanete-li k hypotéce tzv. offsetový účet (o peníze uložené na tomto účtu se Vám snižuje aktuá

Dobrý den, přítelkyně má 2 děti, obě ZTP/P. Já otec nejsem. Biologický otec platí alimenty. Plánujeme svatbu. Mám nárok dát si děti tzv. do výplaty a manželku do ročního zúčtování daní? Přítelkyně nepracuje, na obě děti pobírá Příspěvek na péči a pří
Dobrý den, Sleva na děti: Můžete uplatnit slevu na děti žijící ve společné domácnosti. Musí se jednat o děti vlastní, osvojené, v náhradní péči či děti druhého z manželů. Sleva na manželku: Můžete uplatnit slevu na manželku za každý měsíc, po který
Dobrý den, je mi 57 let a mám fondy ve dvou bankách, kam vkládám měsíčně peníze, aby se mi zhodnotily. Pokud bych rád investoval i jinde nebo jinak aby se mi peníze ještě víc zhodnotily, rád bych věděl, co by bylo nejméně rizikové a hodilo se pro mě.
Dobrý den, neexistuje jedna univerzální rada, do čeho je nejlépe investovat. Každá investice má svá pro a proti. Riziko je přímo úměrné očekávanému zisku. Určitě nereagujte na žádné nabídky z ciziny ani od Čechů, kteří se Vás takto snaží kontaktovat

Dobrý den, chci se zeptat, zdali mi muže matka ručit za půjčku na cokoliv, když byla v insolvenci. Dluh má už skoro dva roky splacený.
Dobrý den, takového ručitele banka velmi pravděpodobně odmítne. Velmi dobře zvažte, zda je rozumné si brát půjčku, kterou svými silami pravděpodobně nebudete schopna splácet (jinak by po Vás banka nežádala ručitele). Půjčka vždy představuje riziko.

Dobry den, chci se zeptat po doplaceni insolvence. Za jak dlouho si muzu vzit uver nebo hypoteku v bance? V registru mi sdelili, ze vymaz je po 3 letech a za 4 roky budu vymazan. A za druhe se chci zeptat, kdyz doplatim celou insolvenci, jak dlouho
Dobrý den, po jednorázovém doplacení všech dluhů budu zahájen proces ukončení insolvence. Délka trvání tohoto úkonu bude s ohledem na vytíženost ins. správce a soudu, nicméně se to určitě nestihne za 8 dní (počítal bych minimálně měsíc). Hypotéku zí
Pokračování dotazu č. 11859: Děkuji za rychlou a stručnou odpověď. Motorka je právě úvěrové společnosti. Tak z 99% je mi jasné, že se s ní můžu rozloučit.
Dobrý den, přijde na to, jak přesně máte stanovené podmínky při nesplácení v úvěrové smlouvě. V nejhorším případě by motorka zůstala v majetku leasingové společnosti či poskytovatele půjčky.

Dobrý den, jdu s manželkou do insolvence a v létě jsem si pořídil motorku na splátky. Je splaceno 25% a i nadále bych ji splácel já nebo někdo z rodiny. Když budu v insolvenci, můžu o ní přijít? Může ji správce zabavit? I když je psána na mě a jsem j
Dobrý den, v insolvenci si nemůžete vybírat, které dluhy budete dále řádně splácet a které nikoliv. Jednalo by se o zvýhodňování vybraného věřitele. Věřitelé si přihlásí své pohledávky a insolvenční správce bude mezi všechny rovnoměrně rozdělovat vý
Dobrý den, pokud bylo v rámci insolvenčního řízení schváleno oddlužení a je vypočítána částka kolik má dlužník měsíčně splácet, tak jak tuto částku ještě ovlivní přihlášky pohledávek, které ještě postupně 2 měsíce budou přihlašovat další věřitelé? Po
Dobrý den, pro úspěšné oddlužení stačí po dobu 5 let splácet měsíčně min. 2 200 Kč (polovina jde věřitelům, polovina správci za výkon jeho činnosti). Starobní důchodci a invalidé ve 2-3. st. mají tuto lhůtu zkrácenou na 3 roky. Nezávisle na výši dlu

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně trvalého bydliště. Jsem majitelkou nemovitostí (dům, pole, zahrada), dcera má přítele, který by chtěl mít trvalý pobyt na naší adrese. Přítel je od loňského roku v insolvenci, kromě svých osobních věcí (obl
Dobrý den, pokud u Vás dcery přítel nebydlí, proč by měl mít na vaší adrese trvalé bydliště? Ubytovat u sebe dlužníka představuje vždy riziko. Pokud by např. insolvence skončila neúspěchem, spadl by dlužník zpět do exekucí a zbytečně by Vám hrozilo

Dobrý den, mám podepsanou smlouvu od června příštího roku s bankou, která mi bude refinancovat můj aktuální hypoteční úvěr za poměrně vysoký úrok. Mohu od smlouvy odstoupit, když bych měl začít čerpat až v červnu příštího roku? A popřípadě jaké tam j
Dobrý den, od smlouvy odstoupit můžete, ale banka po Vás bude chtít uhradit sankci za nenačerpání hypotéky. Obvykle se účtuje 2-5% z nenačerpané částky. Doporučuji požádat banku o vyčíslení poplatku.

Dobrý den, jde převést půjčka z Německa do Čech? Vyjde mi nějaká banka vstříc, když nemám žádnou pracovní minulost v ČR? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, převézt půjčku ze zahraničí do ČR lze tím způsobem, že si v ČR peníze půjčíte a splatíte svou zahraniční půjčku. Absence pracovní historie v ČR nevadí. Banku bude zajímat výše současného příjmu ze zahraničí, typ pracovní smlouvy, atd. Pra

Dobrý den, ze Slovenska mi mají poslat 5 690 EUR na můj běžný účet u Equa bank, který je v CZK. Jak dlouho to cca trvá?
Dobrý den, euro platba ze Slovenska do ČR trvá 1 pracovní den. Equa bank připisuje platby obratem, není zde žádné zpoždění.
Pokračování dotazu č. 11849: Dobry den, mam jeste jeden dotaz. Kdyz ma teda sestra tu insovelnci a bydli v byte ktery dedime, spolecne se sestrou jsme byly vzdycky dohodnute tak, ze ona me jen vyplati z meho podilu a byt bude pak jeji tak jak to ted.
Dobrý den, je těžké odhadovat, jak ins. správce a soud naloží s mimořádným příjmem či dědictvím vaší sestry. Zohledňuje se mnoho parametrů. Příjem z dědictví (podíl na bytu) se může ale nemusí zpeněžit. Z Vašeho předchozího dotazu jsem pochop

Dobrý den, po komplikacích jsem předložila veškeré podklady v KB k refinancování. Toto řeším od srpna. Vše mělo být v pořádku. Převod všech účtu na jinou pobočku, již rovněž v srpnu. Nyní na této pobočce objevili další překážku ve smlouvě, které si p
Dobrý den, refinancování hypotéky je poměrně složitým procesem, který má mnoho úskalí. Proto je lepší takovou věc svěřit profesionálům, kteří Vám jsou schopni garantovat bezproblémový přechod k jiné bance. Takto je vše na Vás - Vy běháte do banky, n

Dobrá den, kvůli první vlně pandemie jsem se rozhodla vstoupit do oddlužení. Momentálně mám vydanou vyhlášku a zjišťuje se úpadek. Dnes ráno mi mobilní operátor vypnul služby aniž by mě předem informoval. Vše řádně platím a smlouvu už mám u nich přes
Dobrý den, žádný zákon lidem v insolvenci paušály určitě nezakazuje. Pravděpodobně se tak jedná o interní opatření vašeho operátora. Je pravdou, že u klientů v exekucích a insolvencích bývá obecně horší platební morálka, a proto část poskytovatelů s

Dobrý den, chci se zeptat, jestli může exekutor, když mám exekuci na plat a mám to strhnuté, mi zablokovat ještě účet?
Dobrý den, ano, exekutor Vám může mimo srážek ze mzdy ještě blokovat i běžný účet (přestože si na něj zasíláte pouze nezabavitelné minimum). Řešením bude tzv. chráněný účet, který by mělo být možné si zřídit zhruba od poloviny roku 2021 (momentálně

Dobry den, jaka je sankce za nenacerpani hypoteky (refinancovani), z jake castky se sankce vypocitava a kdy je splatnost sankce? Castka na smlouve je 4,4 mil. Kc, vycisleni stavajici banky, kde mi bylo nabidnuto pokracovat v hypotece za stejnych pod
Dobrý den, za nenačerpání hypotéky si banky účtují obvykle 2-5% z nenačerpané částky. Ve Vašem případě tak může být smluvní pokuta až 220 000 Kč.
Dobrý den, jsme s manželkou v insolvenci, máme 1 dítě. Manželka má rodičovský příspěvek 9 497 Kč a za brigádu jí přišlo 4 600 Kč. Kolik máme zaslat insolvenčnímu správci? Děkuji
Dobrý den, z celkového příjmu 14 097 Kč by manželce mělo zůstat při dvou vyživovaných osobách (dítě a Vy) 13 335 Kč. Na insolvenci by tak měla odevzdat 762 Kč. Předpokládám, že jste v oddlužení coby manželé společně. Nezapomeňte, že u řízeních započ
Dobrý den, s mou sestrou budeme společně dědit byt. Sestra je v insolvenci a navíc v bytu bydlí. Byly jsme dohodnuté, že byt si ponechá a mě vyplatí. Jenže když byt společně zdědíme a ona má insolvenci, znamená to, že o byt přijde? A já přijdu taky o
Dobrý den, v rámci dědického řízení připadne každému podíl na nemovitosti dle výše jeho dědického podílu. Zatímco Vy budeme moci nakládat se svým podílem zcela libovolně (budete moci svůj podíl prodat či si ho ponechat), sestra bude v nakládání se s

Dobrý den, má vliv na omezení výše sankce za předčasné splacení úvěru fixační období? Podmínku, že musí uplynout období 24 měsíců od podepsání smlouvy, splňuji (podepsáno 2011). Ale nevím jak je to v případě, že mi zrovna začala nová lhůta fixačního
Dobrý den, lhůta 24 měsíců se bere od podpisu původní úvěrové smlouvy nebo od data nové fixace. Na nové fixační období se pohlíží z hlediska Zákona o spotřebitelském úvěru jako na novou smlouvu. Proto se na Vás také nově vztahují mírnější pravidla s

Pokračování dotazu č. 11842: Dobrý den, myslíte, že má smysl vše nahlásit na Policii ČR?
Dobrý den, v rámci statistiky trestných činů to může mít smysl, ale šance na vypátrání pachatele je bohužel nulová. Nesmíte zkrátka posílat své peníze neznámým cizincům do zahraničí, kteří Vám slibují zbohatnutí.
