Nefunguje mi internetbanking
Nejde mi přihlásit se do internetového bankovnictví, co mám dělat?
Dobrý den, doporučuji kontaktovat technickou podporu vaší banky.

Nejde mi přihlásit se do internetového bankovnictví, co mám dělat?
Dobrý den, doporučuji kontaktovat technickou podporu vaší banky.
Dobry den, mam vice pujcek, naskocila mi exekuce z minulosti, 2 mesice jsem byla na PN, takze jsem mela min penez, tak jsem nemohla nektere pujcky platit. Jak resit problem, aby nenaskocila exekuce?
Dobrý den, vždy byste měla mít na účtu naspořenou rezervu ve výši 3-6 násobku pravidelných měsíčních výdajů (např. 60 000 Kč). Tato rezerva Vám pomůže přečkat období pracovní neschopnosti a jinak obtížné životní situace, kdy čelíte sníženému příjmu.

Dobrý den, po řádném splnění insolvence mi exekutor poslal dopis o zastavení exekuce, ale zároveň v něm žádá o zaplacení exekutorských poplatků dané platebním rozkazem, který byl vydán ještě před zahájením insolvence. Prosím o radu jak dále postupova
Dobrý den, dluhy vzniklé před vstupem do insolvence jsou po úspěšném ukončení osobního bankrotu prominuty a nelze je dále vymáhat.

Dobrý den, již řadu let si platím čtvrtletně životní pojištění, platba odchází převodem z mého bankovního účtu automaticky přes SIPO do příslušné pojišťovny. Běží to bez mého zásahu už dlouho, čísla účtů ani variabilní symbol se nemění. Náhle se ozva
Dobrý den, platíte-li pojištění přes SIPO, pak neřešíte číslo účtu ani variabilní symbol. Měl-li jste na účtu dostatek peněz pro stržení celé částky SIPO, nemohl jste nikde více pochybit. Doporučuji podat reklamaci České poště.
Dobrý den, 14.11. 2019 mne navštívila insolvenční spravkyně a do dneška jsem neobdržela od soudu žádne vyrozumění o oddlužení. Jak dlouho to trvá než mi něco prijde?
Dobrý den, lhůty pro schválení oddlužení jsou závislé na aktuální vytíženosti soudů, obvykle celý proces trvá 3-6 měsíců (momentálně jsou soudy vytížené více díky novele insolvenčního zákona, která od 1/6/2019 výrazně zmírnila podmínky osobního bank

Dobrý den,t v květnu 2017 nám byla ukončena insolvence. Zajímalo by nás, kdy budeme vymazáni ze Solusu, případně zda můžeme zažádat o vymazání z tohoto registru. Děkuji za radu.
Dobrý den, banky obecně nepřihlížejí k záznamům v registrech starším 3-4 let. Nejdříve Vám tak banky půjčí až v roce 2020-2021. O výmaz z registru žádat nelze.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám podaný a schválený návrh na insolvenci, byla sepsána majetková podstata včetně návrhu na prodej majetku, nyní čekám na konečné vydání usnesení soudem, aby začalo oficiální splácení. Jde mi o to, v případě výhry n
Dobrý den, není-li proti Vám vedene exekuce, neprobíhají žádné srážky a Vy nemáte povinnost své příjmy ins. správci odevzdávat. Můžete tak spořit na horší časy.
Dá se i na internetu zjistit, kolik procent mám splaceno nebo mám kontaktovat insolvenčního správce?
Dobrý den, tuto informaci Vám podá insolvenční správce.

A dá se po 4 letech insolvence vyjmout dárce? Děkuji
Dobrý den, odvolání daru je možné, nicméně stále musíte plnit podmínky insolvence pro zdárné ukončení osobního bankrotu (např. splatit min. 30% dluhů nebo měsíčně splácet min. 2 200 Kč - dle podmínek, které byly stanoveny pro váš osobní bankrot). Do

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda je možné, aby exekutor zablokoval můj účet, když si přítel s exekucí nechá zasílat výplatu na můj účet. Jelikož někde právníci tvrdí že nemohou někde zas tvrdí že mohou. Jak to je? Děkuji
Dobrý den, v praxi tato situace probíhá následovně: 1) exekutor účet zablokuje 2) majitel účtu podává vylučovací žalobu na své peníze a dlužník na své peníze, které pocházejí z nezabavitelného minima po výplatě 3) po mnoha měsících úředního vyřiz
Pokračování dotazu č. 8 753: A těch 10 107 Kč by mi mělo zůstat i kdybych si třeba vydělala o nějakou stokorunu více?
Dobrý den, nikoliv, nejedná se o fixní částku, pokud si vyděláte více, zůstane Vám více (a naopak pokud si vyděláte méně, zůstane Vám méně). Nezabavitelné minimum se vždy počítá z aktuální čisté mzdy. Teprve z výdělku nad 28 000 Kč by šlo dále vše n

Dobrý večer, mám pátým rokem insolvenci a již 16 letou studující dceru. Moje čistá mzda v průměru činí 13 800 Kč. Kolik by mi správně mělo zůstávat? Loni mi nechávali 9 300 Kč a od září loňského roku (ačkoli jsem odevzdala v práci potvrzení o studiu
Dobrý den, z čistého příjmu 13 800 Kč při jedné vyživované osobě (1 dítě, bez manžela) by Vám mělo zůstávat od ledna 2020 10 107 Kč (v minulém roce o několik stokorun méně). Se mzdovou účetní případně doporučuji ověřit, zda Vám správně aplikovali sl

Dobrý den, rád bych zeptal, jestli mohu do insolvence jít i pokud mám uznaný dluh vůči bývalému zaměstnavateli, který momentálně nedokáži splácet. Může být tento dluh uznám v rámci insolvence? Měsíčně musím splácet bývalému zaměstnavateli 10 000 Kč
Dobrý den, do insolvence můžete vstoupit i s podepsaným uznáním dluhu. Dnem vstupu do insolvence přestáváte splácet své závazky a věřitelé (včetně vašeho bývalého zaměstnavatele) musí své pohledávky vůči Vám přihlásit do insolvence. Během následujíc
Dobrý den, jsem OSVČ a zároveň splácím úvěr bytovému družstvu z nového bytu. Lze si v tomto případě odečíst úroky na daních?
Dobrý den, úroky si lze odečíst z úvěru poskytnutého na řešení Vašich bytových potřeb. Musíte být účastníkem úvěrové smlouvy a vlastnit nemovitost. Doporučuji Váš specifický případ konzultovat s finančním úřadem a případně se předem domluvit na doku

Dobrý den, ráda bych se s Vaší pomocí informovala, ve které bance v ČR je nejvýhodnější založení pouze euro účtu (není třeba CZK měna). Aby banka disponovala Visa kartou, vklady na pobočce v cizí měně a výběry z bankomatů pouze v zahraničí, int. bank
Dobrý den, doporučuji běžný účet v EUR od Banky Creditas, která splňuje všechny podmínky výše (mimo platební karty VISA - v nabídce mají MasterCard, ale mezi těmito kartami není rozdíl) a vedení účtu je zdarma.

Dobrý den, jak moc bezpečně se Vám jeví investovat coby fyzická osoba do firemních dluhopisů? Čtu si nabídku na www, kde uvádějí zhodnocení úspor 8,3%. Jsou tyto investice pojištěny?
Dobrý den, investice do dluhopisů, akcií, zlata a dalších aktiv jsou vždy na Vaše vlastní riziko, nejsou pojištěny, můžete přijít o všechno. Tento web na mě působí velmi nedůvěryhodně, neboť slibuje na dluhopisy vysoký výnos a zároveň vůbec nezmiňuj
Dobrý den, pro naše vnoučata jsme při jejich narození založili dětskou vkladní knížku u Poštovní spořitelny a na ní jsme ukládali peníze s tím, že když budou mít 18 let, tak dostanou 18 000 Kč. Nyní očekáváme narození dalšího vnoučete a protože jsme
Dobrý den, když dnes uložíte 18 000 Kč, za 18 let budou mít tyto peníze zhruba poloviční hodnotu. S oficiální inflací 3% (a na bydlení/stravu 6%) se peníze v delším čase velmi rychle znehodnocují. Nejvyšší zhodnocení bez rizika nabízí stavební spoře

Dobry den, potrebuji poradit, mela jsem uver u společnosti Cfig Se a zesplatily mi ho. Jistina 40 000 Kc, jenze jsem za rok uhradila 20 000 Kc, z toho je pry z jistiny uhrazeno cca 3 000 Kc a zesplatneni je v celkove vyssi 127 000 Kc. Nauctovali si t
Dobrý den, již od dětství je každý veden k tomu, aby nebral drogy, nekouřil, nepůjčoval si u nebankovních společností, atd. Na půjčování peněz tu máme přes 30 bank, které nabízejí vždy férové podmínky a úroky u spotřebitelských úvěrů 5-7%. Nemohu po

Dobrý den, chtěla bych požádat zaměstnavatele o příspěvek na penzijní připojištění. Co to pro zaměstnavatele obnáší? Má nějaké zvýhodnění, když zaměstnanci přispívá? Nebo je to pro něj jen papírování navíc? Děkuji
Dobrý den, příspěvek na doplňkové penzijní spoření pro Vás i zaměstnavatele přináší úsporu na odvodech, neboť tento příspěvek nepodléhá zdanění ani odvodům na sociální a zdravotní pojištění. Pokud by Vám chtěl zaměstnavatel navýšit mzdu o 1 000 Kč h

Dobrý den, kde mám požádat o vyúčtování roční daně - do října 2019 jsem byl zaměstnán, pak do 15.1. 2020 veden na úřadě práce jako nezaměstnaný a teď jsem u jiného zaměstnavatele. Můžu požádat současného zaměstnavatele?
Dobrý den, zkuste požádat současného zaměstnavatele, případně je Vám povinen vyhotovit roční zúčtování daně Váš poslední zaměstnavatel před nástupem na ÚP.
Dobrý den, prosím o radu ohledně uplatnění úroků z hypotéky v daňovém přiznání. V rámci hypotečního úvěru jsou zafinancovány dvě nemovitosti (doplatek původní hypotéky na byt a úvěr na dům). Byt byl po celý rok pronajímán, v domě trvale bydlíme a má
Dobrý den, nevím jak přesně máte koncipován hypoteční úvěr na 2 nemovitosti a zda-li je technicky možné rozpočítat úroky mezi obě nemovitosti, nicméně je pravdou, že tuto daňovou slevu nelze uplatnit na nemovitost, která nesloužila k uspokojování Va

Dobrý den, mohu si vyřídit daňové zvýhodnění na dítě, i když je v péči mé matky, ale já platím soudem stanovené výživné? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, slevu na dani za děti může uplatnit pouze ten, kdo vychovává děti ve své domácnosti. Pokud se o děti stará někdo jiný než Vy a Vy platíte pouze výživné (a o děti se nestaráte), nemůžete uplatňovat slevu na děti.
