Prodal jsem byt, musím příjem zdanit?
Dobrý den, zdědil jsem se svými bratry byt po své zemřelé sestře v září 2019. Byt jsme prodali v březnu 2020 za cenu, která byla vyšší než byl odhad nemovitosti pro dědické řízení. Musím platit daň z celého přijmu z prodeje bytu nebo pouze
Dobrý den, daň se platí ze zisku, tedy pouze z rozdílu prodejní ceny a nabývací hodnoty. Od placení daně jste osvobozen pokud jste nemovitost min. 5 let vlastnil nebo v ní min. 2 roky bydlel (do těchto lhůt se v případě dědictví započítává i doba, p
