Zdanění darů
Dobrý den, s partou známých jsme založili e-sportovou ligu, zisky nemáme a nejsme zatím nikde registrovaní, ale chtěli bychom udělat transparentní účet, kam by lidé mohli posílat finanční dary, pokud by chtěli. Můj dotaz tedy zní, je potřeba někde na
Dobrý den, dary můžete přijímat jako fyzická i právnická osoba. Pokud byste provozovali podnikatelskou činnost jako FO či PO, daníte zisk (příjmy mínus výdaje). Naopak jako nepodnikající FO daníte dary od cizích sazbou 15% (daň z příjmu).
