Jak dlouho banka archivuje dokumenty?
Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jak dlouho musí banka archivovat doklad i jeho kopii o hotovostním výběru na bankovní přepážce. Děkuji
Dobrý den, banky tyto záznamy musí archivovat min. 10 let.

Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, jak dlouho musí banka archivovat doklad i jeho kopii o hotovostním výběru na bankovní přepážce. Děkuji
Dobrý den, banky tyto záznamy musí archivovat min. 10 let.
Dobrý den, byl jsem na Vás odkázán ohledně dotazu k postupu FÚ v Trutnově. V roce 2018 jsem koupil byt v Trutnově za 2,2 mil. Kč. Když jsem byt následně prodal za 2,7 mil. Kč a to z důvodu možnosti výhodné koupi pozemku určeného k výstavbě rodin
Dobrý den, je třeba rozlišit příjem (2,7 mil. Kč) a zisk (500 000 Kč). Použijete-li peníze z prodeje nemovitosti na uspokojení vlastních bytových potřeb do 1 roku od data přijetí peněz z prodeje, jste od placení daně osvobozen (tuto skutečnost je vš

Dobrý den, jsem majitelem ideální 1/3 nemovitosti - rodinný domek se zahradou, kde i se svou manželkou bydlím. Bratr vlastní 2/3 a přes 40 let zde již nebydlí. Bylo provedeno vypořádání spoluvlastnictví dohodou, a za jeho 2/3 jsem mu uhradil sjednano
Dobrý den, od daně z nabytí nemovitosti byste byl osvobozen v případě bezúplatného převodu mezi blízkými příbuznými (kdyby Vám bratr nemovitost daroval nebo odkázal). Při úplatném převodu (koupi) daň zaplatit musíte.

Dobry den, mohu si vzit osobni pujcku, a pak dat vypoved v praci? Bude s tim mit ma banka problem, i kdyz budu splacet? Mam v planu cestovat.
Dobrý den, toto udělat může (bance dokládáte příjem ze zaměstnání a potvrzení o tom, že nejste ve výpovědní lhůtě, jen v momentě žádosti o úvěr), nicméně nemohu to doporučit. Dlužit peníze a nemít pravidelný příjem je velmi riskantní.

Pokračování dotazu č. 8560: Dobrý den, když soud vyzve věřitele aby podali svou přihlášku a vydal to dne 22.11. 2019, tak to znamená, že nejdéle se mohou pohledávky přihlašovat do 22.1. 2020? Děkuji
Dobrý den, ano - nicméně soud může určit i kratší lhůtu.

Dobrý den, do června 2019 jsem byl zaměstnaný a od té doby jsem nezaměstnaný v evidenci ÚP. Musím podat daňové přiznání nebo jenom požádám bývalého (posledního) zaměstnavatele o roční zúčtování a do 15. února u něj podepíšu prohlášení? Děkuji
Dobrý den, můžete podat daňové přiznání sám, ale jednodušší pro Vás asi bude požádat bývalého zaměstnavatele o roční zúčtování daní. Doporučuji náš článek Daň z příjmu za rok 2019.
Dobrý den, soud vyzývá věřitele, aby podali u soudu svou přihlášku. Do kdy se musí přihlásit? Děkuji
Dobrý den, lhůtu pro přihlášení pohledávek do insolvenčního řízení oznamuje soud. Tato lhůta nemůže být kratší než 30 dnů a delší než 2 měsíce.

Dobrý den, jak moc je či není bezpečné přistupovat do Internetbankingu mé banky ze svého PC s operačním systémem Win 7, který již od dnešního dne není podporován? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, doporučuji co nejdříve přejít na Win 10, neboť nejde jen o přístup do internetbankingu - obecně užívání počítače s nepodporovaným OS (bez bezpečnostních aktualizací) je velmi rizikové a mimo ztráty peněz z účtu riskujete i ztrátu či zneuž
Dobrý den, žádáme s přítelem dohromady o hypotéku na stavbu domu. Pozemek vlastním já (nechci darovat 1/2 pozemku příteli kvůli vysoké dani), jsme si tedy vědomi toho, že vlastníkem stavby budu také pouze já. Chtěla bych se zeptat na dvě věci.
Dobrý den, při zapsaném věcném břemenu "zákaz zcizení" je možné měnit vlastníka pouze se souhlasem banky (každé podání návrhu na katastr stojí 2 000 Kč a o další peníze si řekne banka za tuto "klientskou změnu"). Smluvní ošetření Vám za úplatu vypra

Dobrý den, budu dělat daňové přiznání sám. Mám otázku na slevu na dítě. Každý měsíc mám ve výplatě slevu na dani pro dítě. A teď mám dilema, daňové přiznání vyplňuji online, tak jsem zaškrtl, že chci uplatnit slevu za 12 měsíců. Když jsem o tom hovoř
Dobrý den, slevu na dani uplatněte za 12 měsíců, jinak byste o tyto peníze přišel (finanční úřad by je chtěl vrátit zpět). V průběhu roku s každou výplatou váš zaměstnavatel finančnímu úřadu posílá pouze zálohy na daň z příjmu (předběžně jsou zohled

Dobrý den, jsem přistupitelem v hypoteční smlouvě od začátku platnosti smlouvy, od dubna 2019. V podstatě hypotéku také splácím z mých příjmů na předmět hypotéky, teda byt, ve kterém mám trvalé bydliště. V katastru jsou jako majitelé uvedeni moje
Dobrý den, pro uplatnění slevy na dani za zaplacené úroky musíte být nejen účastníkem úvěrové smlouvy, ale taktéž majitelem nemovitosti (a nemovitost užívat k uspokojování svých bytových potřeb). Na slevu na dani tak nedosáhnete. Proč jste si brala

Dobrý den, vlastním jednu čtvrtinu bytu, kterou mi v roce 2018 darovala moje maminka. Ta v létě 2019 zemřela a byt má teď 6 majitelů (polovinu vlastní čtyři dcery zemřelého manžela mojí maminky a čtvrtinu moje sestra). Dvě z těchto dcer mají o byt zá
Dobrý den, dohodněte se na ceně a sepište kupní smlouvu. Pokud jste v součtu Vy a Vaše maminka byt vlastnili déle než 5 let, neplatíte při prodeji daň z příjmu (15% ze zisku).

Jsem v důchodu a pronajímám 1 místnost, nájem činí 5 500 Kč. Musím dělat daňové přiznání? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, ano, daňové přiznání musí podávat každý, kdo má zdanitelné příjmy (přestože výsledkem daňového přiznání bude třeba nulová daň - po aplikaci slev na poplatníka). Doporučuji náš článek Daň z příjmu za rok 2019.

Dobrý den, jsem v insolvenci a zaměstnaná na HPP, další práce nebo brigády nemám. Mohu v práci podepsat daňové prohlášení a požádat o roční zúčtování daně a nemusím to nikomu dále oznamovat nebo více řešit? Přeplatek tam asi nebude, ale i kdyby an
Dobrý den, ano, v případě jediného pracovního poměru bez vedlejších příjmů je nejjednodušší požádat zaměstnavatele o roční zúčtování daně z příjmu (a dále nemusíte nic řešit - případný přeplatek bude zahrnut do výplaty).
Dobrý den, také potřebuji zjistit, zda já a členové rodiny nemáme zapomenuté nějaké akcie z doby privatizace. Bohužel Vámi zveřejněný odkaz na službu CDCP je již neplatný, neboli jejich služba byla k 1.1.2020 ukončena. Děkuji
Dobrý den, CDCP bohužel k 1/1/2020 ukončila poskytování této služby bezplatně online. Nyní Vám stejnou službu poskytnou pouze za úplatu a v papírové formě (výpis obdržíte poštou).

Pokračování dotazu č. 8531: Dobrý den pane Jermář, děkuji Vám za vaši reakci. Je mi jasné, že nejlepší by bylo pozemek a rodinný dům rozdělit, aby každá rodina měla svoji část. Možná, že k tomu i časem dojde, stejně se počítá, že polovina nemovitosti
Dobrý den, ano, je to tak jak píšete (katastr po podání návrhu vyznačí plombu na 20 dní a vklad tak reálně provede zhruba za měsíc). Darovací daň, resp. daň z příjmu, v rámci darování nemovitosti v rodině neplatíte. Daň z nemovitosti se platí

Dobrý den, ráda bych uložila peníze do nákupu investičních zlatých mincí vydávaných ČNB. Prosím poraďte mi postup nebo uveďte kontakt na společnost, od které bych mohla toto investiční zlato nakupovat se zárukou, že jde skutečně o zlaté mince vydávan
Dobrý den, investici do mincí bych doporučil pouze numismatikovi, který je expertem ve svém oboru (stejně jako nákup veterána/investičního auta automechanikovi, nákup známek filatelistovi, atd.). Budete-li investovat v oboru kterému nerozumíte, velm

Platím penzijní připojištění 1 000 Kč za manželku a za sebe. Manželka v prosinci 2016 zemřela a já jsem měsíční platbu 1 000 Kč zrušil. Nevím, zda jsem omylem nezrušil platbu za sebe, ta má pokračovat. Děkuji za objasnění.
Dobrý den, u platby zkontrolujte variabilní symbol (VS), který se musí shodovat s VS uvedeným ve Vaší smlouvě o penzijním připojištění. V případě chybného VS kontaktujte penzijní fond, u kterého máte penzijní spoření sjednáno a domluvte se na náprav
Dobrý den, mám hypotéku a chtěla jsem se zeptat, je možnost si dát úroky do daní? A jaká je možnost? V bytě na který jsem vzala úvěr nebydlím. Jak to tedy prosím je? Děkuji
Dobry den, snížení daňového základu o zaplacené úroky za hypotéku je možné využít pouze v případě, kdy předmětná nemovitost slouží k uspokojování Vašich bytových potřeb. Pokud v bytě nebydlíte Vy ani blízká rodina, nelze tuto daňovou slevu vyu
Dobrý den, pokud žiji sám a mám dluh cca 200 000 Kč a plat v čistém 15 000 Kč, kolik budu mít měsíční příjem na žití?
Dobrý den, s čistým příjmem 15 000 Kč lze měsíčně srážet až 5 594 Kč, tedy Vám bude zůstávat 9 406 Kč (v insolvenci a exekuci s přednostními pohledávkami).

Pokračování dotazu č. 8539: Dobre moc Vam dekuji za rady a Vas cas :) Posledni dotaz, kdyz ted zvysuji rodicovsky prispevek, tudiz misto 7 600 Kc budu mit 10 600 Kc, tak nam to vezmou? Kdyz se nam tim prijmy navysi?
Dobrý den, ani po navýšení rodičovské na 10 600 Kč nebudete při 5 vyživovaných osobách nic platit.

Dobrý den, když je u insolvence Pověřený asistent soudce/VSÚ, co to znamená? Děkuji
Dobrý den, jde o označení osoby, která samostatně vykonává vybrané úkony v soudním řízení (z pověření soudce). Podobný pojem jako např. "soudce", "insolvenční správce", "právní zástupce", atd (označení osoby, která má něco společného se soudním říze