Insolvence a hypotéka
Dobry den, jakou mam šanci na získání hypotéky po řádně splacené insolvenci? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, banky Vám hypotéku neposkytnou po dobu 4 let od momentu úspěšného ukončení insolvence.


Dobry den, jakou mam šanci na získání hypotéky po řádně splacené insolvenci? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, banky Vám hypotéku neposkytnou po dobu 4 let od momentu úspěšného ukončení insolvence.

Dobry den, v září mám po zkušební době a chtěl bych žádat o půjčku 180 000 Kč. Mám smlouvu na dobu neurčitou, přiznanou výplatu mám 13 000 Kč. A dále mám smlouvu ve druhém zaměstnání, kde si každý měsíc vydělám 6-7 000 Kč. Mám nárok na půjčku?
Dobrý den, splátka půjčky 180 000 Kč na 8 let vychází na cca 2 500 Kč - na takovouto půjčku se svými příjmy dosáhnete.
Dobrý den, mám dotaz ohledně hypotéky. S přítelkyní jsme se po 5 letech vztahu rozhodli koupit byt. V okolí je poslední, který se líbí nám oběma a velmi by nám vyhovoval. Cena 2,75 mil. Kč. Příští týden bychom rádi zašli do nějaké banky a pozjišťoval
Dobrý den, získat 90% hypotéku není problém, jen jen oproti 80% mírně dražší (počítejte na úroku cca +0,5%). Přes co nejede vlak jsou parametry LTV, DTI, DSTI. Banka Vám může půjčit max. 90% z hodnoty nemovitosti, takže je třeba mít min. 10% z vlast

Dobrý den, už několik let máme hypotéku u Hypoteční banky. Nedávno k nám přišel nějaký "velice chytrý" finanční poradce, který nám poradil, abychom si už teď s předstihem refinancovali hypotéku, protože nám příští rok bude končit fixace a úroky půjd
Dobrý den, od úvěrové smlouvy můžete bez udání důvodu a bez sankcí odstoupit ve lhůtě 14 dnů od podpisu. Dále se již platí sankce (obvykle 5% z nevyčerpané části úvěru). V době zpomalování ekonomiky a snižování úrokových sazeb obecně platí, že s ref

Dobrý den, druhým rokem mám exekuci na plat. Mám trvalý pobyt na městkem úřadě a přechodný každou chvíli jiná ubytovna. Mám možnost jít do insolvence, když nemám žádný majetek? Můj příjem je cca 24 000 Kč a potřeboval bych, aby mi zůstávalo min 13 0
Dobrý den, nemajetnost vstupu do insolvence nebrání, stačí být schopen měsíčně splácet min. 2 000 Kč a projevit snahu uhradit co nejvíce dluhů během 5 let. Nezabavitelné minimum závisí na výši příjmu a počtu vyživovaných osob. S příjmem 24 000 Kč a
Dobrý den, jsem krátce v insolvenčním řízení a mám důchodové a penzijní spoření. Ještě s garancí a k tomu je i pojištěna dcera. Můžou na to mít nárok? Děkuji za odpověď.
Dobrý den, v rámci exekuce ani insolvence nelze zabavit úspory na doplňkovém penzijním spoření. Pokud byste ovšem spoření ukončil a peníze vybral, jednalo by se o mimořádný příjem, který by byl použit na úhradu Vašich dluhů.

Dobrý den, jak je to z vyplacením živ. minima z účtu zablokovaného exekutorem? Je to vždy u každé exekuce zvláště nebo je tam výjimka? Nebo když je souvislá řada exekuci, tak nelze vyplácet? Děkuji.
Dobrý den, nárok na výplatu dvojnásobku životního minima z Vašeho účtu máte pouze jednou za dobu exekuce při blokaci účtu (máte-li na účtu dostatek peněz). Více exekucí není překážkou ve výplatě peněz, ale taktéž nezískáváte nárok na další výplatu z

Dobrý den, mám u jedné banky hypotéku na stavební pozemek a součástí je i pojištění nemovitosti, které musí být vinkulováno ve prospěch banky a které po mě pracovnice banky vyžaduje. Já si ale myslím, že pojištění pozemku nedává smysl, ani mě nenapad
Dobrý den, banka za poskytnutí hypotečního úvěru požaduje do zástavy pojištěnou nemovitost s vinkulovaným pojistným plněním ve prospěch banky, to je v pořádku. Nicméně dáváte-li bance do zástavy pouze pozemek bez stavby, nemá samozřejmě smysl pozeme
Dobrý den, dnes mi poslali z Afriky email. Chci se zeptat, jestli to je lež. FROM THE HONORABLE DESK OF MR.AFRIQ TINO. DIRECTOR INTERNATIONAL REMITTANCE DEPARTMENT.BANK OF AFRICA (B.O.A.B) 24/BLOCK B.021 AKPAKPA ROAD COTONOU-BENIN REPUBLIC OF
Dobrý den, samozřejmě se jedná o podvod, pouze se z Vás snaží vytáhnout peníze. Proč si myslíte, že by Vám neznámý cizinec z Afriky chtěl poslal miliony dolarů?

Dobrý den, jsem 9 měsíců po ukončení insolvence. Je možné dostat hypotéku? Děkuji
Dobrý den, obávám se, že toto bohužel nebude možné. Obvykle jsou banky ochotny poskytnout hypotéku nejdříve po 4 letech od momentu zdárného ukončení insolvence.

Dobrý den, mám dotaz ohledně podepisování smluv při sjednání úvěru. Kolik osob má být dle vnitřních směrnic banky zastoupeno na smlouvě při sjednání úvěru např. na částku 400 000 Kč? Je možné, že nemusí být dodrženo tzv. pravidlo "4" očí? Tzn. sm
Dobrý den, většinu úvěrových smluv pro retailové i korporátní klienty podepisuje za banku pouze jeden pracovník, který má k tomu patřičné oprávnění. Samotný podpis smlouvy je pouhou třešničkou na dortu, které předchází důkladný skóring (na kterém mů

Dobrý den, prosím o radu, jak mám postupovat. Před 2 roky jsem ukončila spolupráci s OVB. V srpnu jsem odjela na měsíc na dovolenou, 13.9. jsem se vrátila a zjistila jsem, že 7.8. mi přišel domů obyčejný dopis s upozorněním a žádostí o vyrovnání zá
Dobrý den, pokud byl dluh oprávněný a uhradila jste ho včas, neměla byste platit nic navíc. Jednat s oběma firmami určitě můžete, ale je otázkou, čeho se doberete u společnosti, o které byl natočen dokument Rada nad zlato (doporučuji shléd

Dobrý den, jsem v insolvenci již třetím rokem. Řádně platím své závazky. Momentálně jsem z mateřské nastoupila do práce a mám dotaz. V rámci povolení oddlužení mám darovací smlouvu, dle které jsem povinna platit každý měsíc částku 2 800 Kč. Nově mi b
Dobrý den, v rámci insolvence započaté před 1/6/2019 máte povinnost splatit min. 30% dluhů během 5 let. Pokud tuto podmínku splníte pouze se srážkami ze mzdy, neměl by být problém darovací smlouvu zrušit a na insolvenci posílat pouze zákonné srážky
Pokračování dotazu. č 7516: Děkuji za odpověď, mám ještě jeden dotaz. Když neprodleně doplatím dluh na nájemném, jak mám dál postupovat? Mám zaslat kopii platby na insolvenční soud nebo insolvenční správkyni a nebo řešit s ÚMČ, tak aby nebyla zrušena
Dobrý den, o doplacení dluhu informujte svého insolvenčního správce, který je Vaším průvodcem v osobním bankrotu (on bude dále v případě potřeby informovat soud). ÚMČ s Vaší insolvencí nebude mít po doplacení dluhu nic společného.

Dobrý den, manžel má hypotéku na rodinný dům, který je výhradně v mém vlastnictví. Zástavbu jsem podepsala já jako majitelka domu. Hypotéku máme pojištěnou pro případ úmrtí, nemoci. Chtěla bych se zeptat, jak by to bylo s domem, kdyby jeden z nás ze
Dobrý den, máte-li k hypotéce sjednané životní pojištění kryjící riziko úmrtí, pak by zbylý dluh v případě úmrtí dlužníka doplatila pojišťovna.

Dobrý den, chceme společně s manželkou vyhlásit společný bankrot. Máme 1 dítě, manželka platí na své další 2 děti výživné ve výši 1 500 Kč měsíčně. Já mám příjem cca 18 000 Kč, manželka 6 000 Kč (rodičovská). Dosáhneme alespoň na minimální splátku, a
Dobrý den, ano, na minimální splátku ve výši min. 2 000 Kč měsíčně dosáhnete, takže Vám osobní bankrot povolen být může.
Dobrý den, jsem již druhým rokem v insolvenci a za tu dobu mi vznikl dluh na nájemném, který již řeší insolvenční soud a insolvenční správkyně, která navrhuje konkurz. Prosím o radu, co v tomto případě dělat a co mě přibližně čeká. Děkuji
Dobrý den, insolvence je Vaše šance na nový začátek, nepromarněte ji! Pokud jste se v insolvenci opět zadlužil, může Vám být osobní bankrot ukončen a nevyhnete se exekucím (třeba i doživotním). Doporučuji vyvinout maximální úsilí a dluh na nájemném

Dobrý den, promiňte že otravují, ale asi jste jediný, kdo by mi mohl nějak pomoct. Bohužel si už vážně nevím rady. Je mi pouhých 20 let, jsem rok zaměstnaný hned po střední škole a mám smlouvu na dobu neurčitou. Můj měsíční příjem v čistém ke 20 500
Dobrý den, Vaše situace má pouze 2 možná řešení: 1) Zatnout zuby, snížit výdaje na minimum (žít "o chlebu a vodě"), zvýšit své příjmy směnami navíc či brigádou a splácet dluhy jak jen to půjde. 2) Požádat o osobní bankrot - žít 5 let pouze s nezab

Mám spořící účet. Jak si mohu vybrat peníze v hotovosti? Děkuji
Dobrý den, nejjednodušší je peníze převést ze spořícího účtu na běžný a peníze vybrat z bankomatu debetní kartou.
Dobrý den, jsem v insolvenci. Manželka má dům již z doby před manželstvím, než jsme se znali. Tudíž je její. Správce mi řekl, že manželka o dům přijít nemůže, jelikož dum není ve společném mění manželů. Ptám se - nemůžu nám správce stejně dům vzít? D
Dobrý den, za dluhy v manželství ručíte společně a nerozlučně. Na úmor těchto dluhů lze použít i majetek, který není v SJM, ale pouze ve výlučném vlastnictví jednoho z manželů.

Dobrý den, bude se u žádosti o oddlužení zkoumat i výpis z účtu, aby bylo zjištěno, za co jsem předchozí půjčky utratila?
Dobrý den, původ dluhů se v insolvenci nezkoumá. Je jedno, jestli jste se do osobního bankrotu dostala nerozvážnými půjčkami, neplacenými pokutami za jízdy načerno či z jiného důvodu. Soud pouze ověřuje poctivost záměru.

Dobry den, můj bratr si bude dělat insolvenci, ale chodí k němu na účet výplata strejdy. Když mu insolvence schválí a dal mu budou peníze chodit (strejdovi) na bratrův účet, budou se ty strejdovi peníze brát jako jeho další příjem a budou mu strhávat
Dobrý den, každý by si měl nechat výplatu zasílat pouze na svůj účet, jinak velmi riskuje. Zejména v situaci, kdy je majitel účtu v dluzích a žádá o insolvenci. Exekutor ani insolvenční správce nemůže vědět, že na účtu jsou ještě jiné než dlužníkovi
