Banky.cz Banky.cz Dětské účty

Dětské účty

Účel hypotéky
CO JE TO LTV?

LTV je zkratka pro anglické Loan-to-value neboli půjčka k hodnotě. LTV zjednodušeně znamená v jakém poměru je výše půjčky, kterou banka nabízí a hodnota nemovitosti.


V praxi je LTV vyjádřeno procentuálně.

Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT HYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 1.59 %


FAQ

 • Za jakým účelem si klienti běžně americkou hypotéku pořizují?

  Klienti neúčelovým hypotečním úvěrem běžně financují např.


  - koupě nemovitosti v zahraničí nebo chaty


  - koupě garáže, auta a vybavení domácnosti


  - za účelem investiční příležitosti


  - splacení drahých spotřebitelských úvěrů (kreditní karta, spotřebitelský úvěr)

 • Proč je americká hypotéka dražší než klasická hypotéka?

  Je to z jednoduchého důvodu, banka totiž poskytuje peníze neúčelově (neví na co budou použity). Na druhou stranu je americká hypotéka levnější než klasické spotřebitelské úvěry (půjčky) z důvodu zástavy nemovitosti, díky němuž vzniká bance menší riziko. Na rozdíl od spotřebitelských úvěrů si také můžete splátky americké hypotéky rozložit na delší dobu, tudíž vás měsíční splátky tolik nezatíží.

 • Jaká je běžná sazba u amerických hypoték?

  Sazby neúčelových hypoték se u běžných fixací pohybují od 3,49% do 6%. Jsou banky, které se výhradně na americké hypotéky zaměřují a jsou schopny se přiblížit sazbám účelových hypoték. Jiné banky mají sazby vyšší, skoro rovnající se běžným spotřebitelským úvěrům. Každá desetina Vám v tomto případě může ušetřit nemalé peníze.

 • Jak dlouho trvá vyřízení americké hypotéky?

  Schvalování u americké hypotéky je rychlejší než u klasické hypotéky, jelikož se bance dokládá “pouze” příjem žadatelů a odhad nemovitosti. Záleží však vždy na rychlosti dodání těchto dokumentů do banky, počítejte s průměrnou dobou okolo 2x - 3x týdnů. V některých případech však lze úvěr vyřešit klidně během jednoho týdne, na druhou stranu se může také protáhnout.

 • Kolik maximálně mi banka na americkou hypotéku půjčí?

  Maximální výše americké hypotéky je u většiny bank omezena 5 mil Kč, existují ale i banky, u nichž maximální výše není zastropována. Dále je samozřejmě výše úvěru limitována až 75% LTV a také samozřejmě bonitou žadatelů o hypotéku.

 • Jak dlouho mohu americkou hypotéku splácet?

  Maximální doba splácení je 20 let, avšak omezena převážně věkem nejstaršího z žadatelů a to do jeho/jejich 67- 70 let věku.

 • Můžu americkou hypotéku kdykoliv splatit?

  Americkou hypotéku lze kdykoliv splatit, avšak počítejte se sankcí dle zákona o spotřebitelském úvěru. V případě, že chce úvěr doplatit do 2 let od data sjednání, tak po Vás banka může požadovat doplacení veškerých úroků do konce fixace. V případě, že se bude úvěr minimálně 2 roky splácet, tak potom po Vás banka může chtít 1% z výše nesplacené jistiny (dlužné částky), max. však 50.000,- Kč - přesnou výši sankce se dozvíte, jakmile Vám banka spočítá tzv. účelně vynaložené prostředky.

 • Mám drahý spotřebitelský úvěr, mohu použít na splacení tohoto úvěru americkou hypotéku?

  Určitě můžete, jen je potřeba aby byl úvěr v minimální výši 200 – 300 tisíc Kč (záleží dle konkrétní banky) a musíte mít nemovitost vhodnou k zástavě. Banka tak může přímo doplatit aktuální dluh a ještě Vám poskytnout i nějaké peníze navíc.

 • Chci neúčelově financovat nějaký záměr. Co je lepší? Spotřebitelský úvěr nebo americká hypotéka?

  Americkou hypotéku získáte s daleko lepším úrokem a delší splatností, musíte však mít k dispozici volnou zástavu.

 • Mohu si u americké hypotéky odečíst z daní zaplacené úroky?

  U neúčelové (americké) hypotéky nelze uplatnit odpočet úroků od základu daně.

Články o hypotékách v hypotečním magazínu

Úroky hypoték vyrostly ke 2 %. Poptávka je přitom stále rekordní

Úroky hypoték vyrostly ke 2 %. Poptávka je přitom stále rekordní

7.6.2021, Autor: Martin Silný

Už jen dvě setiny procenta. Tak málo chybělo na konci dubna k tomu, aby se průměrná úroková sazba hypoték vyšplhala na 2 %. Zdražování hypotečních úvěrů přitom ještě zdaleka nekončí.

Číst článek
Sjednat hypotéku on-line už není utopie. Nově to umí Moneta

Sjednat hypotéku on-line už není utopie. Nově to umí Moneta

26.5.2021, Autor: Luboš Gregor

Ještě před několika týdny bylo sjednání nové hypotéky přes internet jen „zbožným přáním“. To už ale neplatí. Od dubna na tuto možnost dosáhnou žadatelé u Moneta Money Bank. Ovšem jen v některých případech. Záleží totiž na tom, jakou nemovitosti kupujete.

Číst článek
Jak na odpočet úroků z hypotéky: kdo na něj dosáhne a kolik si můžete odečíst

Jak na odpočet úroků z hypotéky: kdo na něj dosáhne a kolik si můžete odečíst

11.5.2021, Autor: Martin Silný

Ušetřit každoročně díky splátkám hypotéky i desítky tisíc korun? Proč ne! Stačí u daně z příjmů využít odpočet úroků z hypotéky. Jednoduše tak můžete každý rok dostat část zaplacených úroků zpátky. Podívejte se, jak odpočet hypotéky z daní funguje a kdy na něj dosáhnete.

Číst článek
Čtěte více
Novinky, zajímavosti a tipy ze světa financí a bankovnictví přesně psané pro běžného uživatele

Dotazy k hypotékám v naší poradně

Hypotéka po insolvenci

22.6.2021

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, mám po skončení insolvence už 2 roky, chtěl bych si vzít hypotéku s přítelkyní ale nevím, zda nemá žádat o hypotéku raději sama. Nebo společně se mnou když sem byl v insolvenci?

23.6.2021 Odpoveď našeho experta

Dobrý den, 2 roky po insolvenci hypoteční úvěr velmi pravděpodobně nezískáte (více bonitní klienti nejdříve za 3 roky, ostatní za 5 let). Přítelkyně tak bude muset o hypotéku požádat sama.

Číst článek

Získáme hypotéku?

22.6.2021

Dobrý den, chci se zeptat, jak v dnešní době funguje žádost o hypotéku a zda bychom měli s přítelem nárok. Já jsem na mateřské dovolené a pobírám 8 535 Kč a mám ještě otevřenou živnost, kde se dá připočíst ještě dalších 12 115 Kč/měs. Kdybych žádala sama o hypotéku, tak by mi ji asi nedali, že? Nicméně, přítel je taktéž živnostník a můj druhý dotaz je, kolik by nám stačilo, připočíst k mým měsíčním financím, abychom hypotéky docílili (cca 4 mil.) Co všechno za podklady potřebujeme a v jaké bance by mi umožnili vzít si hypotéku na mateřské dovolené? Jinak jsem zaměstnána na dobu neurčitou a mám živnost. Mockrát Vám děkuji a přeji hezký den.

23.6.2021 Odpoveď našeho experta

Dobrý den, mateřskou lze uvažovat pouze jako doplňkový příjem k jinému příjmu ze zaměstnání či živnosti. Celkový příjem kolem 21 000 Kč (mateřská a živnost) pro získání hypotéky ve výši 4 mil. Kč nestačí. Budete tak muset o hypoteční úvěr požádat s přítelem společně. Prostudujte podmínky pro získání hypotéky a kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a doporučí nejlepší možné řešení. Doporučuji náš článek Hypotéka pro podnikatele.

Číst článek

Získáme hypotéku?

21.6.2021

Dobry den, chteli bychom s manzelem koupit ci opravit nemovitost v Cechach, ale oba dva zijeme v Nemecku, jen ja mam trvaly pobyt v CR. Rada bych vedela, zda mi daji hypoteku v CR a na jakou castku dosahnu. Dekuji za odpoved.

23.6.2021 Odpoveď našeho experta

Dobrý den, hypotéku získáte i s příjmem ze zahraničí, jen se bude jednat o tzv. cizoměnovou hypotéku s kurzovým rizikem (úvěr v Kč, příjem v EUR), u které banky kladou na žadatele vyšší nároky. Kontaktujte prosím naše hypoteční poradce, kteří s Vámi vše proberou a navrhnou nejlepší možné řešení. 

Číst článek
Prohlédnout další dotazy
Celkem více než 14 600 přehledně členěných dotazů


Banky v ČR