Pouliční umělci a daně
Dobrý den, zajímalo by mě, jak to mají pouliční umělci s placením daní. Pokud peníze takto vydělané na ulici jsou hlavním a jediným příjmem, jak se daní? Jak by se v takovém případě evidovaly příjmy a jak by se dokazovalo zda je výše příjmu pravdivá?
Dobrý den, protože při této činnosti nevydáváte účtenky ani jiné doklady o přijatých platbách, nelze přesnou výši příjmu nijak prokázat a spoléhá se zde na Vaši poctivost. Nejste-li veden na pracovním úřadě jako nezaměstnaný (ani jinde jako osoba, z
