Banky.cz Banky.cz Štítky hypotéka

hypotéka

Velké porovnání hypoték – říjen 2018

Cena peněz roste. Hypotéky výrazně zdražují, průměrná sazba pětiletého fixu se blíží 3%. Stále je však možné sehnat úrok i pod 2,5%. Které banky nabízejí nejvýhodnější sazby?

Hypotéka na stavbu domu

Málokdo dnes zvládne postavit dům ze svých úspor. Řešením je hypotéka na výstavbu. Jak požádat banku o úvěr a které dokumenty si předem připravit?

Finanční hříchy mladých

Každá věková skupina se dopouští specifických finančních hříchů. Zatímco senioři nakupují v předváděcích akcích předražené a nepotřebné zboží, čerství absolventi středních škol si po zkušební době nejčastěji kupují auta na úvěr. Proč by tak neměli činit?

Průběh realitní transakce

Prodej nemovitostí má mnoho specifik, která není radno podceňovat. K čemu je dobrá rezervační smlouva a jak dlouho trvá přepis vlastnického práva na katastru? V následujících řádcích si popíšeme průběh realitní transakce krok za krokem. 

Hypotéka: Jakou nemovitostí lze ručit?

Za hypotéku lze ručit nejen kupovaným bytem, domem či pozemkem, ale taktéž zcela jinou nemovitostí v našem i cizím vlastnictví. Jaké nemovitosti může banka přijmout do zástavy?

Státní půjčka na bydlení

Od poloviny srpna nabízí stát prostřednictvím fondu rozvoje bydlení (SFRB) úvěry mladým na pořízení bytu či domu. Půjčky ale mají mnoho omezení a na zvýhodněný úrok (aktuálně 1,12%) dosáhne málokdo. Co je třeba splnit pro získání úvěru?

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

Kupujete nemovitost na úvěr nebo jen refinancujete hypotéku? Vyřízení hypotéky trvá obvykle 2-4 týdny. Jak vše urychlit a čeho se naopak vyvarovat?

Velké porovnání hypoték – červenec 2018

Průměrná sazba u hypoték klesla na 2,4%. Největší banky na trhu nečekaně zlevnily. Poslední šance na úvěr za dobrých podmínek před zavedením dalších omezení? Poradíme, které banky nabízejí nejnižší úroky. 

ČNB zvýšila úrokové sazby

Centrální banka v červnu zvýšila úrokové sazby. Základní 2T Repo nyní dosahuje 1%. Oproti očekávání banky úvěry nezdražily, ale naopak zlevnily. Předzvěst realitní krize nebo snaha prodat více před další vlnou omezení hypoték?

Pojištění schopnosti splácet u hypotéky

Nabízí Vám banka slevu z úrokové sazby za sjednání pojištění schopnosti splácet? Na první pohled lákavá nabídka se nemusí vždy vyplatit. Pojďme se blíže podívat na jednotlivé druhy připojištění.

Hypotéky čeká od října další omezení

Po snížení LTV na 90% zavádí ČNB další zpřísnění pro hypotéky. Od října bude splátka úvěru omezena na max. 45% čistého měsíčního příjmu. Celkové zadlužení nebude moci být vyšší než devítinásobek ročního příjmu.

Hypotéka a RPSN

Celková nákladovost hypotéky v sobě nezahrnuje pouze placené úroky, ale taktéž všemožné poplatky za sjednání a vedení úvěru či povinné doplňkové služby (pojištění, vedení běžného účtu). Jaký je rozdíl mezi úrokem a RPSN?

Úvěry pro bytová družstva a SVJ

Přemýšlíte o revitalizaci bytového domu? Banky a stavební spořitelny půjčují i bytovým družstvům a SVJ. Co lze úvěrem financovat a jak vysoký bude úrok? Poradíme, proč se vyplatí mít kvalitně vedené účetnictví, minimum neplatičů a rozumně nastavené odvody do fondu oprav.

Hypotéka pro OSVČ

Jste OSVČ a přemýšlíte o hypotečním úvěru? Oproti zaměstnancům je výpočet čistých měsíčních příjmů u podnikatelů komplikovanější. Banky mohou naši bonitu kalkulovat ze základu daně i z obratu. Který přístup je pro nás výhodnější?

Investice do nemovitostí a realitní bublina

Vyplatí se aktuálně investovat do nemovitostí? Nepraskne realitní bublina? Otázky, které si klade mnoho investorů. Jednoznačná odpověď však neexistuje. V následujících řádcích se pokusím vysvětlit, proč tomu tak je.

Velké porovnání hypoték – duben 2018

Průměrná sazba hypoték vzrostla na 2,5% a již není možné sehnat úvěr na bydlení pod 2%. Nicméně i přes všeobecnou vlnu zdražování dvě banky zlevnily. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Hypotéční trh v roce 2018 – jak si povedou největší banky?

Banky a stavební spořitelny za loňský rekordní rok 2017 rozpůjčovaly na bydlení 289 mld. Kč. To je o necelých 9 mld. Kč více než v předchozím roce, který byl považován za přelomový díky historicky nejnižším úrokovým sazbám. Jak se bude hypotéční trh vyvíjet letos?

Hypotéka: Refinancování nebo refixace?

S blížícím se jarem a stoupajícími teplotami neúprosně rostou i úrokové sazby hypoték. Refinancovat úvěr u konkurence nebo raději refixovat úrok u stávající banky? Poradíme, jak získat co nejlepší sazbu.

Předčasné splacení hypotéky

Doby kdy si banky účtovaly vysoké poplatky za předčasné splacení hypotečních úvěrů jsou pryč. Nově uzavřené hypotéky po 12/2016 lze splácet výhodněji. Vyhráli jste v loterii, zdědili miliony nebo se Vám začalo dařit více v práci a chcete se zbavit hypotéky dříve? Poradíme jak na to.

Dokumenty potřebné pro vyřízení hypotéky

Přemýšlíte o koupi nebo výstavbě nemovitosti na hypotéku? Obrňte se trpělivostí a připravte se na malou „papírovací válku“. Které dokumenty po Vás bude banka požadovat?

Nízký úrok u hypotéky nemusí být vždy nejvýhodnější

Většina bank se snaží „ulovit“ klienty na nízké úrokové sazby u hypotečních úvěrů. Pozornost je však třeba věnovat celkové nákladovosti úvěru. Podezřele nízký úrok často maskuje vysoké poplatky za čerpání a pojištění úvěru. Které parametry hypotéky se vyplatí sledovat?

Základní podmínky pro získání hypotéky

Pro získání hypotéky je potřeba splnit několik základních podmínek. Mimo dostatečného příjmu a čistých rejstříků je třeba mít i adekvátně hodnotnou zástavu, přiměřený věk a aspoň přechodný pobyt v ČR. Na co se před jednáním s bankou připravit?

Hypotéka a její zajištění

Na vlně současného hypotéčního boomu často zapomínáme na úvěrová rizika. Jak je to se zajištěním hypotečního úvěru a jak postupovat v případě pojistné události?

Velké porovnání hypoték – leden 2018

Hypotéky zdražují. Za méně než 2% už nabízí úvěry jen Fio. Průměr ostatních bank se blíží 2,4%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku? A jakou zvolit fixaci úrokových sazeb?

Zdražování hypoték a nemovitostí v roce 2018

Touha po vlastním bydlení, nedostatečná bytová výstavba a ekonomiku krotící centrální bankéři ženou výše ceny nemovitostí a úroky hypoték. Co očekávat od hypotečního a realitního trhu v roce 2018? 

Bankovní produkty – půjčky a hypotéky

Je výhodnější si půjčit přes spotřebitelský úvěr nebo kreditní kartu? A proč volit raději hypotéky oproti úvěrům ze stavebního spoření? Přinášíme Vám přehled půjček a úvěrů na bydlení.

Nejčastější finanční hříchy

Jak efektivně spravovat své osobní a rodinné finance a čeho se naopak vyvarovat? Přinášíme Vám přehled nejčastějších finančních hříchů. 

Velké porovnání hypoték – září 2017

Konec léta s sebou přinesl zdražování hypoték. Průměrná sazba překročila hranici 2% a z 90% úvěrů se pomalu začíná stávat nedostatkové zboží. 8 bank stále nabízí pětiletou fixaci pod 2%. Kam pro nejvýhodnější hypotéku?

Předhypotéční úvěr: Jak koupit nemovitost v dražbě

Nedostatek realit na trhu nás nutí hledat alternativní nabídkové kanály bytů a domů k prodeji. Zajímavou cestou je koupě nemovitosti v dražbě na předhypotéční úvěr. Které banky jsou ochotny půjčit peníze dočasně bez zástavy?

Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (červenec 2017)

Od 4/2017 již nelze sjednat hypotéku nad 90% LTV. Úvěry v pásmu 80-90% LTV výrazně podražily, neboť jich banky mohou mít v portfoliu jen 15%. Stále je však možné dosáhnout na sazbu 1,58% pro fixaci na 5 let. 

Průvodce hypotékou

Hypotéční úvěr si nebereme každý den. Pro většinu klientů je to celoživotní závazek. Redakce Banky.cz Vám přináší detailní postup sjednání hypotéky. Co je to scoring a jaké dokumenty je třeba bance doložit pro získání úvěru?

Hypotéka nebo nájem?

Ceny nemovitostí a mzdy rostou, inflace hraje ve prospěch dlužníků. Vyplatí se po desítky let splácet hypotéku nebo raději žít v nájmu?

Spotřebitelské úvěry dále zlevňují

Průměrné RPSN u spotřebitelských úvěrů letos kleslo k hranici 10%. Za posledních 7 let tak půjčky zlevnily téměř o polovinu. Co stojí za tam výrazným poklesem úroků a poplatků? A jaký trend očekávat do budoucna?

Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (únor 2017)

Zatímco hypotéky během ledna mírně zdražily na průměrná 2%, spotřebitelské úvěry nadále stagnovaly pod 10%. Poradíme, kde získáte hypotéku už za 1,58% a kterým bankám se naopak raději vyhnout.

Hypotéky čeká od dubna další omezení

Po loňském zrušení 100% hypoték dojde letos k dalšímu omezení. Od dubna půjčí banky max. 90% hodnoty nemovitosti a většina hypoték bude poskytována pouze do 80% LTV. Zbytečná regulace nebo nutná prevence proti další realitní bublině?

Slovník osobních a rodinných financí

Chcete si vylepšit své znalosti z oblasti osobních a rodinných financí nebo si jen vyjasnit konkrétní pojem? Portál Banky.cz vám přináší slovník základní finanční gramotnosti.

Hypotéky mírně zdražují

S účinností nového zákona 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru došlo od 1/12/2016 k výraznému posílení práv klientů bank na poli hypoték. Díky tomu úvěry mírně zdražily. Stále je ovšem možné sehnat fix na 5 let za 1,39%. Které banky nabízejí nejnižší sazby?

Air Bank roste, ale klesá jí zisk

Po loňském veleúspěšném roce a zisku přes 0,5 mld. Kč očekává letos Air Bank propad o 45%. Přesto banka dál expanduje, letos o 100 tisíc nových klientů. Dohnaly banku nízké úrokové sazby nebo je to cena za růst tržního podílu?

Kam pro nejvýhodnější hypotéku? (září 2016)

Rekordně levné peníze a zlepšující se ekonomická situace domácností přejí nákupům nemovitostí. Hypotéku nad 1 mil. Kč s fixací 3-10 let je možné pořídit už za 1,29% (efektivně po odečtení úroků od základu daně 1,1%).

Bankovní slovník

Chcete si vylepšit své znalosti z oblasti bankovnictví nebo si jen vyjasnit konkrétní pojem? Portál Banky.cz vám přináší kompletní bankovní slovník. V následujících týdnech přidáme i pojišťovnický slovník.

Spotřebitelské úvěry – půjčky a mikro-půjčky

Zatímco nejlepší hypotéka za rok zlevnila z 1,89% na 1,54% (fix 5 let, úvěr nad 1 mil. Kč), nejvýhodnější půjčka se nehnula ani o desetinu procenta a zůstává na RPSN 7,13% (100 000 Kč na 4 roky). Kam zajít pro nejvýhodnější půjčku a mikro-půjčku?

Hypotéky klesají na 1,54%

Zatímco jarní teploty i přes aprílové počasí pomalu stoupají, sazby u hypoték dále padají. Pětiletou fixaci pro refinancování je možné pořídit již za 1,54%, nové úvěry začínají na 1,64%. Přiblíží se hypotéky závěrem letošního roku 1%?

Hypotéky dosáhly nového dna 1,69%

Fixaci na 5 let lze pořídit u refinancování již za 1,69%, nové úvěry začínají na 1,79%. Najdou se ale i takové banky, které identické úvěry nabízejí za 2,5% a více. Kam zajít pro dobrou hypotéku a kterým bankám se raději vyhnout?

Stavební spoření zakládáme v prosinci

Zatímco většinu spořících produktů je možno v bance založit stejně výhodně kdykoliv, stavební spoření má svou hlavní sezónu v prosinci. Státní podpora se totiž vyplácí za každý započatý kalendářní rok, tedy 2 000 Kč lze získat i za 20 000 Kč složených 31/12.

Kam pro nejlevnější půjčku a hypotéku?

Tří až pětiletá fixace pro hypotéku za 1,99% či půjčka pro řádně platící klienty za 9,9% dnes již nikoho nepřekvapí. Air-Bank zašla tento týden ještě dále a začíná nabízet hypotéku za 1,89% a půjčku za 7,13%.

Regulace spotřebitelských a hypotéčních úvěrů

Již v příštím roce se český finanční trh možná dočká několika zásadních novinek na poli retailového úvěrování: regulace poskytovatelů nebankovních půjček, zákonem daná možnost předčasně splácet hypotéku bez sankcí a konec 100% hypoték.

Reverzní hypotéka aneb šance na důstojné stáří

Senior prodá pojišťovně svou nemovitost, dostane zajímavou doživotní rentu a ve svém obydlí může spokojeně dožít. Na Západě úspěšně fungující produkt se své premiéry v ČR dočká možná již v roce 2016. O co přesně jde?

Perpetum mobile na peníze

Rekordně nízké úrokové sazby u hypoték a zvýšená potřeba ruských bank po kapitálu vytvořily na trhu malé perpetum mobile na peníze. Stačí vlastnit nemovitost, mít dostatečný příjem a ročně si přilepšíme až o 15 tisíc korun, s garancí na 5 let.

Hypotéky - úroky nerostou, spíše klesají

V minulých dnech proběhla médii poplašná zpráva o růstu úrokových sazeb u hypoték. Spíše než o realitu se ale jednalo pouze o dobře promyšlený marketingových tah bank před nadcházející okurkovou sezónou. Pojďme se společně podívat na fakta.

5 věcí, které byste měli před pořízením hypotéky vědět

Konečně jste našli svůj vysněný dům a jdete zažádat o hypotéku? Hypoteční úvěr může být Vaším velkým pomocníkem, ale můžete se také nehezky spálit. Hypotéka totiž není úplně pro každého, jak se může z mnohých reklamních sloganů zdát. Zároveň však není třeba se jí přehnaně bát, pokud se dokážete chovat zodpovědně a jste schopni zohlednit možná rizika. Zde jednoznačně platí přísloví „štěstí přeje připraveným.“ Co je tedy dobré vědět? Připravili jsme si pro Vás několik zásadních rad, tady jsou!

Prodej obecních bytů nájemníkům

Brněnský magistrát tento týden definitivně rozhodl o cenách privatizovaných obecních bytů. Dosavadní nájemníci si je budou moci odkoupit za 75% tržní hodnoty. Nájemníkům je tato sleva málo a chtějí platit jen 25% tržní hodnoty. Je rozhodnutí radních správné?

Hypotéka za 1,99% - realita nebo fikce?

Cena peněz se stále drží rekordně nízko a na trhu pomalu přibývají banky nabízející hypotéku s pětiletou fixací za 1,99%. Je skutečně možné si půjčit takto levně, nebo to má nějaký háček či skryté poplatky?

Mizím z mBank

Před sedmi lety přišla mBank na český trh a přinesla s sebou první téměř bezpoplatkový běžný účet. Nyní roli leadra na poli bankovních inovací definitivně převzala Equa Bank, která nabídla zcela bezpoplatkový běžný účet bez podmínek.

Vánoční hypotéka od Wüstenrotu už od 1,64 % ročně

Podle hypoindexu.cz poskytovaly banky v říjnu hypotéky na účely bydlení v průměru za 2,51 % p. a. Pokud však potřebujete vyšší úvěr a jste dostatečně bonitní, budete platit výrazně nižší úrok. Wüstenrot nabízí hypotéky již od 1,64 % ročně.

Kam pro hypotéku?

Uvažujete o koupi nemovitosti a přemýšlíte, kde si na to půjčit? V říjnu dosáhly úrokové sazby u hypoték nového dna a pětiletou fixaci lze nyní pořídit při refinancování za 1,99%. Které banky nabízejí nejnižší úroky a nulové poplatky?

Velké porovnání bankovních půjček - zpravodaj září 2014

Pořizujete si vlastní bydlení a hledáte nejlepší možnou hypotéku? Nebo jen splácíte spotřebitelský úvěr za letní dovolenou a chtěli byste lepší podmínky? Portál banky.cz Vám přináší velké porovnání hypoték, spotřebitelských úvěrů a kreditních karet.

Vedení rozpočtu

Ať je váš příjem jakýkoliv, nesmíte utrácet více než vyděláte, abyste zůstali solventní. Pokud vaše účty a další výdaje pravidelně překračují váš příjem, začnou se vám kupit problémy. Tam je jejich počátek. Nepotřebujete být účetní, abyste si sestavili váš vlastní jednoduchý osobní rozpočet. Důvodem vzniku průvodce Banky.cz je snaha pomoci vám naučit se sledovat vaše peněžní prostředky a korigovat vaše finanční potřeby.

Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 1. díl

Na trhu máme přes 30 bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen. I přes veškeré možné porovnávače úvěrů, spořicích produktů a běžný účtů může být komplikované se v takto široké nabídce bankovních domů orientovat. Redakce banky.cz Vám přináší stručné, rychlé a přehledné hodnocení všech institucí na českém trhu působících. Jedna banka, jeden odstavec, seřazeno podle abecedy. A jdeme na to, první díl A až J.

Velké hodnocení bank, záložen a stavebních spořitelen (září 2014) – 2. díl

Na trhu máme přes 30 bank, stavebních spořitelen a družstevních záložen. I přes veškeré možné porovnávače úvěrů, spořicích produktů a běžný účtů může být komplikované se v takto široké nabídce bankovních domů orientovat. Redakce banky.cz Vám přináší stručné, rychlé a přehledné hodnocení všech institucí na českém trhu působících. Jedna banka, jeden odstavec, seřazeno podle abecedy. A jdeme na to, druhý díl K až Z.

S ProRefinem ušetříte na splátkách

Cestou, jak odlehčit rodinnému rozpočtu nebo se zachránit před finančním kolapsem, je refinancování a konsolidace úvěrů. Na splátkách hypotéky a úvěrů lze nyní ušetřit i tisíce korun měsíčně.

Jak se dotkne rodinné peněženky nižší odpočet úroků z bydlení

Pořízením pěkného vlastního bydlení na hypoteční úvěr si plníme své sny a chováme se finančně zodpovědně, což stát podporuje formou daňového odpočtu. Jak pocítí rodiny případné snížení maximálního daňového odpočtu z 300 tisíc na 80 tisíc Kč za rok?

Velké porovnání bankovních půjček - zpravodaj říjen 2013

V minulém díle našeho pravidelného měsíčního zpravodaje Banky.cz jsme se blíže podívali na běžné účty a spořicí produkty (spořicí účet, terminovaný vklad, vkladní knížka a stavební spoření). Tento měsíc podrobně prozkoumáme úvěrové produkty a to konkrétně kreditní karty, spotřebitelské úvěry a hypotéky. Zaměříme se především na úroky a poplatky s úvěry spojené.

Průvodce: Jak si půjčit od banky

Vypůjčit si od banky může být příjemný způsob, jak srovnat rozdíl mezi vašimi příjmy a výdaji. Můžete také financovat větší nákupy (například automobil nebo dovolenou) a dopřát si tak radosti hned; nečekat, až si nastřádáte.

Představy o ideálním bydlení a jak je naplnit

Hypoteční banka provedla v dubnu 2013 velký průzkum na téma O čem sní Češi v oblasti bydlení, kterého se zúčastnilo 701 respondentů od 25 do 45 let. Výsledky asi nikoho moc nepřekvapí – většina lidí v produktivním věku si přeje žít v rodinném domku, kde bude mít každý člen rodiny své soukromí a zároveň zde bude prostor pro setkávání širšího příbuzenstva a přátel, muži by nejraději takový dům viděli někde u lesa a většina dotázaných si přeje zůstat v České republice.

Letos je nejlepší doba na refinancování hypoték či úvěrů ze stavebního spoření. Úrok je již 2,29%!

Nový web lepsihypo.cz poradí, jak získat úrok 2,29% a bonus 5400 Kč.  Refinancování hypoték nebo refinancování úvěru ze stavebního spoření není složité, sníží vám měsíční splátky hypotéky a ušetříte na celkově zaplacených úrocích.

Půjčujeme si odpovědně

Na nejen bankovním trhu je dnes k dispozici nepřeberné množství všelijakých půjček a úvěrů, od drobných kontokorentů, kreditek, spotřebitelských úvěrů a leasingů až po velké hypotéky, a reklamami jsme neustále pobízeni, abychom po nějaké té půjčce sáhli a žili na dluh. Jaké dluhy jsou dobré a jaké špatné? Je lepší si vzít spotřebitelský úvěr nebo hypotéku a od koho je nejlépe si půjčovat? Pojďme se na problematiku dluhů podívat podrobněji.

Nenechte se napálit nejvýhodnějším hypotečním úvěrem

Rozhodnete-li se vzít si z důvodu nepříznivých finančních podmínek hypoteční úvěr, nezapomeňte si uvědomit, jak velkou zodpovědnost na sebe tímto krokem připoutáte. Příslib úvěru a vidina brzkého bydlení ve „vlastním“ často lidi připravuje o objektivní zvážení všech kladů a záporů takovéhoto kroku.

Bankovní produkty

Potřebujete půjčit a nevíte, zda je lepší peníze čerpat ze spotřebitelského úvěru, kontokorentu, hypotéky či kreditní karty? Nebo naopak chcete spořit a přemýšlíte, kde peníze nejlépe zúročit za co nejpříznivějších podmínek? K mání je termínovaný vklad, spořící účet, vkladní knížka i stavební spoření. Bankovních produktů je celá řada a my se dnes seznámíme s těmi nejpoužívanějšími.

Hodnocení bank, družstevních záložen a stavebních spořitelen 2

Druhý díl našeho poznávacího výletu po českých bankách, stavebních spořitelnách a družstevních záložnách, ve kterém tentokráte objevíme převážně méně známé banky a záložny, o kterých je mnohdy škoda nevědět, neboť nabízené podmínky můžou být velmi zajímavé. Budete mile překvapeni.

Hodnocení bank, družstevních záložen a stavebních spořitelen

Redakční tým banky.cz pro vás připravil krátké komentáře k tuzemským bankám, družstevním záložnám a stavebním spořitelnám. Nejedná se o vyčerpávající hodnocení veškerých produktů nabízených oněmi finančními ústavy, ale jde zde spíš o vystižení podstaty těchto institucí a našeho pocitu z nich. Někdo jedná s klienty férově, jiný méně, další se tváří jako noblesní banka pro vybrané prémiové klienty a ve skutečnosti nabízí jen předražené podprůměrné produkty. Doufáme, že naše poznatky Vám pomohou ve volbě pro Vás optimálního bankovního ústavu.

Bankovní inovace roku

V článku Ideální banka a její produkty jsme si definovali, jak by banka měla vypadat, jaké služby poskytovat a jak se ke klientům chovat. Shrnuto, banka by klienty mělo nechat téměř vše vyřídit online z pohodlí domova a poskytovat standardní produkty s nulovými poplatky (již promítnutými do úrokových sazeb). Bezplatných resp. transparentních produktů nám přibývá, administrativa se snižuje a čím dál tím více úkonů lze vyřídit online. Za bezkonkurenčně největší bankovní inovaci roku však lze bezesporu prohlásit počin Air Bank v podobě revolučního full online založení účtu.

Stručné hodnocení webových prezentací bankovních institucí

Měsíc co měsíc poctivě navštěvujeme níže uvedené weby a čerpáme z nich nejaktuálnější informace pro naši databázi. Článek primárně hodnotí, jak dobře se nám s weby pracuje (kvalita a dostupnost informací, přehlednost a spousta dalších poznámek).

Mám ručit synovi za hypotéku?

Dobrý den, chtěla bych se poradit. Syn si chce vzít hypotéku na koupi bytu 2,5 mil. Kč a požádal mne, zda bych mu (jsem jeho matka) ručila svým bytem (odhad ceny 3,5 mil. Kč). Co se stane v případě neplacení hypo splátek? Je možné, že bych o tento byt kterým ručím přišla a zůstala bych na dlažbě? Nevím zda mám dát souhlas k ručení. Děkuji moc za odpověď.

Úvěr ze stavebního spoření nebo hypotéka?

Dobrý den, chtěla bych poradit. Syn má naspořené peníze. Chtěla bych, aby si je dal do banky. Navrhla jsem mu, že asi by to chtělo stavební spoření, poněvadž by chtěl stavět. Poradíte mi, jaké spoření a u které banky udělat, aby se vyplatilo? Nebyl by vysoký vstupní poplatek, popřípadě aby šel vzít úvěr předčasně? Nevím si rady. Mnohokrát děkuji za odpověď.

Hypotéka a kreditní karta

Pokračování dotazu č. 5262: Vše mám ukončeno, doplaceno, ve výpisu to i najdu, jen jednu kreditku mám stále existující, minulý týden jsem ji doplatila a odeslala žádost o celkové zrušení kreditní karty. Banka mi vyhověla, do týdne prý mohu očekávat dopis informující o ukončení. Jak dlouho se bude ve výpisu tvářit jako existující? O hypotéku si chceme zažádat tento týden. Děkuji

Záznam v registrech

Dobrý den, s partnerem si chceme vzít hypotéku na částku 3,5 mil, hodnota nemovitosti je 5 mil (novostavba), z vlastních zdrojů dofinancujeme 1,5 mil. Nechala jsem si zaslat výpis z BRKI a NRKI, co prosím znamená Datum poslední delikvence? A co je hlavní na co banka pří žádosti o hypotéku (spolužadatel) přihlíží ve výpisu? Jsou pro něj podstatné statusy u konkrétních půjček? U Kontokorentu je kolonka platební neschopnost od 0-8, někde mám nulu a někde číslo 8, můžete mi prosím poradit, jak moc je toto podstatné pro získání hypotéky?

Úvěr ze stavebního spoření

Dobrý den, kupujeme s přítelem byt v novostavbě za 4,4 mil. Kč. 2,5 mil. Kč zaplatíme v hotovosti a na 1,9 mil. Kč si chceme vzít hypotéku. Hypotéka bude na mě, přítel v ní nebude figurovat. Klíčové pro nás je, abychom byt mohli splatit co nejdříve. Já mám čistý příjem 35 000 Kč a přítel by mohl přispívat každý měsíc ze svého příjmu minimálně 80 000 Kč. Byla jsem se poptat na hypotéku v mé bance ČSOB. A v Modré pyramidě na hypoúvěr, protože spolupracuje s realitní kanceláří, od které byt kupujeme, a byla nám doporučena, že má výhodu právě v tom, že můžeme splácet kdykoliv bez sankcí a poplatků. V ČSOB bych měla fixaci na 3 roky a úrok 2,83 %. Mimořádná splátka až 25 % za rok bez poplatku a pokud bychom to celé chtěli splatit dříve než za tři roky, tak by sankce byla individuální, ale maximálně 50 000 Kč. V Modré pyramidě fixace na 3 roky a úrok 2,63 %. Splácet prý můžeme kdykoliv kolik chceme, bez sankcí. Úrok na stavebním spoření by byl 3 %. My bychom reálně chtěli úvěr splatit za dva roky (počítám s ročními bonusy ze zaměstnání). Na internetu čtu na Modrou pyramidu jen negativní ohlasy, problémy se vším, pokuty atd. Například nám neřekli, že musíme mít našetřeno na spořícím účtu alespoň 40 %, aby se začal čerpat řádný úvěr. Těch 40 % (950 000,-) bychom tam mohli reálně mít za rok. A při osobní schůzce jsem podepisovala formulář, kde byly podmínky a úroky a moje osobní údaje. Kopii jsem nedostala. Obávám se, jestli jsem se tím nezavázala k založení stavebního spoření. Můžete nám prosím poradit, jestli se v našem případě více vyplatí klasická hypotéka u ČSOB, nebo hypoúvěr u Modré pyramidy? Děkuji

Úvěr ze stavebního spoření a hypotéka

Dobrý den, potřeboval bych se zorientovat v mých možnostech, protože moje finanční poradkyně ve stav. spořitelně mi skoro nic neřekla a dost jsem z ní otázky páčil a stejně mi neřekla všechno. Podle Lišky pokud budu dále spořit, mám po nějaké chvíli možnost čerpat malý úvěr až na 900 000 Kč, 20% z toho lze použít na vybavení domácnosti. Zbytek můžu použít na koupě bytu, stavbu domu, nebo koupi pozemku. Byl by to takový malý úvěr. Jen si prostě nejsem jist, jestli to funguje takto. Reprezentativní příklady A) koupit pozemek + postavit dům cena včetně pozemku 4 000 000 Kč měl bych naspořeno 450 000 Kč + bych měl peníze od Lišky - až 900 000 Kč Takže bych si půjčoval hypotéku na 2 650 000 Kč? Takže bych splácel úvěr za hypotéku + úvěr od Lišky na těch 900 000 Kč ano? Lze to takto realizovat? B) koupi bytu Nemovitost bude stát 2 000 000 Kč mohu použít své úspory (minim. 10% raději více) + zaplatit koupi částečně i z té sumy od Lišky? Takže bych třeba při příkladu bytu za 2 mil. měl 900 tis. od Lišky + 300 tis našetřeno, tzn 2 mil. - 1,2 mil. a hypotéka by byla na 800 tis? Příjem: aktuálně mám 17 tis. měsíčně většinou i více, ale je tu možnost přesčasů /respektive brigády/ s tím bych mohl mít ve firmě další příjem až na 27-28 tis. měsíčně. Jen nevím jaký typ pracovního poměru v tomto případě zohledňují banky jako akceptovatelný příjem, který se počítá. Smlouva na neurčito/určito: A taky zaměstnavatel mi dává smlouvu pravidelně na půl roku, není to smlouva na neurčito, tu mi může dát až za dva, tři roky. Tak mě zajímá, jak banky hledí na tyto smlouvy, protože každý druhý má dneska nejdříve smlouvy na třeba 4x půl roku a nikoliv na neurčito. Mnohokrát děkuji za odpovědi, abych měl jasno jak si to nastavit a jaké mám v budoucnu možnosti.

Změna kupovaného bytu

Dobry den, mame schvalenou zadost o hypo na novostavbu, ale rozmysleli jsme si to a vybrali jsme si jiny byt, levnejsi u jineho developera. Bude vymena bytu u banky problem? Zatim neni nic podepsano, jen zadost. Musi cely proces zavit znovu a bude se znovu posuzovat dle novych a prisnejsich pravidel? Dekuji E.

Příjem

Pokračování dotazu č. 5223: Dobrý den, díky za odpověď. Ještě jedna otázka. Jaký příjem musíme mít, pokud chceme koupit dům v ceně 5,5 mil Kč? Děkuji!

Zájem o hypotéku

Dobrý den, jsem z Ukrajiny a ráda bych si koupila dům v České republice. Můj manžel a já už máme 5 let trvalého pobytu. Za jakých podmínek můžeme získat hypotéku?

Přítel je v insolvenci

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, s bývalým přítelem máme hypotéku na byt. On je žadatel a já přistupitel, na LV máme každý polovinu. Hypotéku platím já ze svého účtu, není tam dluh. Bývalý přítel chce jít do insolvence. Po našem rozchodu si vzal několik půjček, které nesplácí. Je možné, že by insolvenční správce mohl prodat byt bez mého souhlasu a souhlasu banky?

Změna banky

Dobrý den, jsem klient ČS, kde mám osobní účet, splácím zde úvěr ze stavebního spoření od Buřinky a dále menší spotřebitelskou půjčku od ČS. Výše splátek je 3 000 Kč měsíčně. Ze zdravotních důvodů, které nesouvisí s pracovní neschopností a omezením prac. aktivit, bych potřebovala ještě čerpat částku ve výši cca 100 000 Kč. Uvažuji zároveň o kompletní změně banky - bez poplatků za vedení os.účtu včetně půjček. Jakou vhodnou banku a půjčku doporučujete? Předběžně jsem uvažovala o celkové splátce po navýšení do 5 000 Kč měsíčně včetně. Nač si dát případně pozor při této kompletní změně? Podotýkám, že jak úvěr ze stavebního spoření, tak půjčku mám sloučenou a pojištěnou pro případ úmrtí, abych neohrozila příbuzné dědickými pasivy a dluhy. Děkuji za odpověď.

Jak na hypotéku

Dobrý den, chci si s přítelem vzít hypotéku na 2 300 000 na byt (v tom je započítaný i přítelův úvěr v hodnotě 200 000 Kč a můj v hodnotě 300 000 Kč). Jelikož nejsme manželé, tak mě zajímá, jak to bude po rozchodu. Zda je problém z hypotéky jednoho vyloučit, či byt prodat a splatit výdělkem hypotéku. Dále by mě zajímala přibližná doba splácení úroků. Kdyby byla hypotéka třeba na 30 let s fixací 5 let. Tedy po jaké době by bylo možné byt prodat a doplatit hypotéku. Děkuji za informaci

Nízká hypotéka

Dobrý den, chtěli bychom koupit nový byt od developera, na který chceme získat hypotéku 3 mil. Cena tohoto bytu je však 6 mil. Dostaneme tak “nízkou” hypotéku, respektive zajímá banku potažmo developera výše naší hypotéky a to, kde vezmeme zbylou částku na nový byt? Nebo si musíme vzít hypotéku ve výši ceny bytu, aby banka developerovi zaručila, že ty peníze budeme mít? Druhou polovinu z ceny bytu bychom zaplatili po prodeji našeho starého bytu. Je to takto možné? Děkuji za odpověď

Dědictví a dluhy

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, sestra s manželem si vzali hypotéku na mého taťku a ten minulý rok zemřel. Vyřešilo se dědictví a hypotéku rozpůlili mezi nás dvě, protože jsme byly dědičky. Jenže ségra je na mateřské a její manžel má rok po insolvenci a chtějí po nich, aby to do 3 měsíců zaplatili celé, jinak jim vezmou exekutoři barák. Nevíme co s tím.

Načerpání úvěru

Dobrý den, vzala jsem si hypotéku a vzala jsem si něco navíc kvůli vybavení bytu. V pondělí byl zadán příkaz, ale peníze ještě na účet nepřišly. Myslíte, že do konce týdne přijdou? Banka jeto Wüstenrot, děkuji

Ručím za hypotéku rodičů

Dobrý den, s přítelem máme rodinu, chtěli bychom požádat o hypotéku pro mladé. Jenže já mám záznam v registru dlužníků. Při studiích na VŠ se moji rodiče dostali do dluhové pasti. Byly v insolvenci a abychom nepřišli o rodinný dům, který tenkrát byl a je na hypotéku, tak jsem podepsala souhlas, že jim budu se splátkami pomáhat. Tenkrát jsem netušila, že tím si zavařím na spoustu let a moje vidina vlastního bydlení je v nedohlednu. Automaticky jsem byla zapsána do registru, i když vlastně nejsem přímo dlužník já, ale moji rodiče. Já jsem si nikdy, nikde nic nepůjčila a vždy vše platila. Nutno podotknout, že rodiče rodinný dům řádně splácejí. Nevím jak z toho ven. Zda teda čekat ještě 3 roky než rodiče doplatí a pak 5 let než mě vůbec vymažou. Nyní mi je 30 let a máme roční dcerku a nechceme žít po podnájmech. Přítel pracuje, má smlouvu na dobu neurčitou, vlastně se díky tomu nemůžeme ani vzít, protože by nás posuzovali jako celek a zřejmě by nedali hypotéku ani příteli. Předem moc děkuji za odpověď. S pozdravem.

Ručení za hypotéku nemovitostí rodičů

Pokračování dotazu č. 5139: Bylo nám řečeno od finančního poradce, že jde zhruba po 2 letech nechat odhadnout znovu náš dům. Dům má ve skutečnosti vyšší hodnotu o cca 1 milion. V roce 2004 byl odhadnut na 3,1 milionu a to bylo ještě před rekonstrukcí. Teď je po rekonstrukci a odhadli ho na 2,7 milionu. Tak mě zajímá, jestli se dá napsat třeba smlouva s omezenou dobou ručení a po té provést znovu odhad a tím vyvázat dům rodičů. Děkuji

Rodiče mi ručí svým domem

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Rodiče nám budou svým domem ručit za hypotéku, protože nemáme své úspory (20%). Po jaké době je lze vyvázat a přepsat vše jen na náš dům? Děkuji za odpověď

Finanční poradce

Dobrý den, finanční poradce mi nabízí podepsání hypotéky mimo banku. Nebudu kvůli tomu mít nějaké další komplikace? Děkuji.

Mám šanci získat hypotéku?

Dobry den, muj pritel si v bance pujcil penize (uver 800 000 Kc). Samozrejmne splaci, ale potrebujeme dalsi penize na byt. Jenze banka nam nechce pujcit a vsude to zamitaji. Prosim vas, co mame delat? Hypoteku si nemame jak vzit bo nemame rucitele. Prosim vas, co mame delat?

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

Dobrý den, již pátý týden se mi u vás vyřizuje hypotéka. Nedělejte si z lidí srandu. Realitka chce 80 000 Kč zálohu a co mám jako dělat. Napište mi prosím, jestli mi jí dáte nebo ne.

Dokládání faktur

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když se dokládají faktury bance skrz hypotéku, vyžaduje banka originály nebo stačí kopie? Raději bych si originály nechala, kvůli případným reklamacím. Děkuji za odpověď, hezký den

Mohu ručit svým dětem za hypotéku?

Pokračování dotazu. č 5064: Dobrý den, dětem byla zamítnuta hypotéka. Můžu ručit já jako matka? V registrech jsem čistá ,ale mám taky hypotéku a půjčky a zbývá mi jen životní minimum? Domek mám taky zastavěný. Děkuji za odpověď. 

Požadavky na získání hypotéky

Dobry den, dcera si zadala u Ceske sporitelny o hypoteku. Zamitli ji to. Ze vse splnuje, ale ze nemela ona ani jeji pritel drive zadne pujcky, tak chteji rucitele nebo jeste jednu nemovitost do zastavy. Prosim jaka banka nema takove podminky? Pozemky maji vybornou bonitu. Dekuji za pomoc

Konsolidace

Dobrý den, mám u vás hypoteční úvěr a spotřebitelský hypoteční úvěr. U úvěru končí k 31.10.2018 sjednaná úroková sazba. Je možné sloučení úvěrů a získání tím lepších platebních podmínek? Nebo lze refinancovat jenom u jiných bank? Předem děkuji

Záznam v registrech

Dobrý den, chtěl jsem se Vas prosím zeptat. V minulosti jsme s manželkou prošli insolvencí, kterou jsme zdárně vyplatili v plné výši. Chtěli bychom si pořídit rodiny domek a hypotéku ve výši 1,3 mil. Kč. Je nějaká možnost? Pracujeme oba, smlouvu máme na dobu neurčitou a čistý příjem každý cca 25 000 Kč. Děkuji moc

Mohu mít dvě hypotéky?

Dobrý den, máme s manželem hypotéku na 2 miliony, něco už je splacené. Minimálně půlka je splacená. Chci se zeptat. Řešíme doma situaci, že bychom se chtěli odstěhovat do jiné lokality do rodinného domku se dvěma dětmi. Domek je kolem 3 500 000 Kč. Dá se to řešit hypotékou, když už ji máme? Děkuji

Záznam v registrech

Dobrý den, mám dotaz ohledně hypotéky. Syn žádal o hypotéku a žádost mu byla zamítnuta z důvodu záznamu v registru. Jelikož si nebyl vědom toho, že by nějaký záznam měl, zažádal si o jeho výpis. Ale přišlo mu, že v žádném registru není. Bylo mu řečeno, že příjem by mu stačil, byl jen problém v tom registru. Ale co dělat pokud ho má čistý a banka mu nechce hypotéku dát? Jak je to ze zamítnutými předchozími žádostmi o hypotéku? To jen kvůli tomu, že by se poptal ve více bankách, ale měl jinak splněné požadavky na hypotéku na ni nemá nárok? Děkuji Jana

Mám šanci získat hypotéku?

Dobrý den, můj příjem je cca 24 000 Kč čistého a celkové současné splátky z půjčky mám ve výši 6 000 Kč. Chtěla jsem se zeptat, jestli má smysl žádat o hypotéku ve výši 200 000 Kč na koupi zahrady, protože jsem slyšela, že neschválení žádosti o jakýkoli úvěr se negativně zaznamenává v bankovních registrech. Žiji s přítelem, takže by se mohl započítat i jeho příjem, ale stejně se bojím, jestli mám vůbec nějakou šanci hypotéku dostat. Velmi děkuji

Pracovní smlouva na dobu určitou

Dobrý den, s manželem si budeme brát hypotéku na stavbu RD. On má smlouvu na dobu neurčitou, já bohužel měnila zaměstnání a na dobu určitou s 3měsíční zkušební dobou. Je možné žádat o hypotéku před uplynutím zkušební doby nebo musíme počkat až budu mít skončenou zkušební dobu? Děkuji.

Mimořádná splátka

Dobrý den, mám hypoteční úvěr u České spořitelny (na rekonstrukci domu) a chtěl jsem zaplatit po roce extra splátku do výše 25% původního úvěru. Na přepážce mi řekli, že si za to budou účtovat 10% penále. Není to proti zákonné? Když existuje ten zákon, že jednou ročně lze zaplatit 1/4 hypotéky bez poplatků... Děkuji za Odpověď

Zástava cizího pozemku

Dobrý den, v průběhu několika měsíců budu žádat o hypotéku, splňuji všechny podmínky, vlastní zdroje mám. Moje otázka zní: Mohu nějakým způsobem využít také k zástavě pozemek moji sestry? Ona je ochotná mi ho poskytnout jako zástavu, ale jiný právní nebo vlastnický vztah k němu nemám. Ona se mnou nemůže být spolu-žadatel o hypotéku, je na mateřské dovolené. Lze to nějakým způsobem vymyslet? Děkuji a přeji hezký zbytek dne.

Splacení hypotéky při výročí fixace

Dobry den, blizi se mi konec fixace (letosni rijen) hypoteky u KB . Chci cely uver splatit ke dni fixace. Prosim o radu, jak mam spravne postupovat, abych neco nepromeskal, nebo aby KB banka nerekla, ze jsem neco neudelal spravne. Bohuzel nikde nemohu najit spravny postup. Vsichni zmninuji pouze jak postupovat pri refinancovani u jine banky. Dekuji a s pozdravem

Úvěr ze stavebního spoření

Dobrý den, může si Raiffeisen stavební spořitelna nárokovat zpět zástavní právo k nemovitosti, když se ho vzdala vyvázáním před necelým rokem? A jako nové zajištění použila zástavní právo k pohledávce na spořícím účte. Děkuji

Hypotéka a vinkulace pojistného plnění

Dobrý den, když by klient banky vypověděl pojistku na dům, která je vinkulovaná ve prospěch banky (Česká spořitelna) za hypotéční úvěr a sjednal novou až o měsíc a půl později a chtěl ji znovu vinkulovat, hrozí klientovi sankce za ten měsíc a půl prodlení? Prosím o rychlou odpověď. Mnohokrát děkuji. Nikola

Zástavní právo

Dobrý den, kdo bude zástavcem v případě, že si budu brát na koupi bytu hypotéku? Já nebo současný majitel bytu? Jde mi o to, jestli mohu být zástavcem něčeho, co ještě není moje. Případně když to bude současný majitel, kdy a jakým způsobem se stanu zástavcem já? Děkuji za vaši odpověď.

Dodatek ke smlouvě před refixem

Pokračování dotazu č. 4909: Toto chápu, ale v dotaze jsem chtěl vědět, zda když se podepíše před refixem dodatek k úvěrové smlouvě (v mém případě změna pojištění), tak jestli se od podpisu tohoto dodatku aplikují také již stejná pravidla, jako po refixu (pro splacení celé hypotéky je sankce jen 1%). Tzn. jestli v případě smluv o hypotečním úvěru sepsaných před platností nového zákona o spotřebitelském úvěru jsou 2 možné varianty, kdy se dá již aplikovat nový zákon na mimořádnou splátku, včetně úplného doplacení úvěru. První varianta je, když hypotéka projde nejbližším refixem, druhá méně známá je, když se udělá jakýkoliv dodatek k úvěrové smlouvě? Děkuji za odpověď, zda i dodatek k úvěrové smlouvě zajistí změnu sankce za předčasné doplacení úvěru i před refixem.

Refixace a mimořádná splátka

Dobrý den, za rok mi končí fixace úroku hypotečního úvěru. Teď si sjednávám dodatek k hypoteční smlouvě, který mění typ pojištění v případě úmrtí, invalidity atd. V případě, že bych chtěl po akceptaci dodatku celý hypoteční úvěr splatit (ale před refixem úrokové sazby), chová se hypoteční smlouva (po dodatku) jako nová smlouva podle nového zákona o spotřebitelském úvěru? Tzn. bude sankce za předčasné splacení úvěru sankcionováno jen 1%? V případě hypotéky u ČS, kde je sankce za předčasné splacení 10%, by to byl značný finanční rozdíl. Děkuji za odpověď. 

Hypotéka a kupní smlouva

Přeji dobrý den, jsme spoluvlastnicí 1/2 rodinného domu, ve kterém jsou 2 samostatné bytové jednotky. Můj spoluvlastník nabídl (ne mně) svůj podíl k prodeji. Moje dcera by o tento podíl měla zájem, ale musela by si vyřídit hypotéku. Spoluvlastník ovšem z důvodu rodinných neshod prodá svůj podíl pouze jiným zájemcům nebo mně (podle zákona), nikoliv mým rodinným příslušníkům. Mohu ručit dceři svou bytovou jednotkou pro získání hypotéky? Je možné, aby kupní smlouva, která by byla na mé jméno, byla uhrazena touto hypotékou a poté byl koupený podíl přepsán na dceru? Doufám, že jsem alespoň trochu srozumitelně popsala náš problém. Srdečně děkuji za odpověď.

Nebankovní půjčka a zástava domu

Dobrý den, potřebuji rekonstruovat dům. Mám nebankovní půjčku, na domě je věcné břemeno užívání a zástavní právo vzhledem k půjčce. Jak nejlépe realizovat rekonstrukci? Refinancováním nebankovní půjčky a hypotékou? Děkuji

Vyplacení dědictví

Dobry den, otec mi daroval před svým úmrtím nemovitost, na kterou bych ráda čerpala americkou hypotéku za účelem vyplacení bratra. Bohužel jsem byla s dvěma dětmi po sobě na mateřské dovolené cca 7 let. Do října 2017 mi běžela zaměstnanecká smlouva, tu jsme po dohodě ukončili při dovršení synových tří let, protože jsem s ním musela zůstat doma pro absenci místa v mateřské školce. Poslední daňové přiznání, kdy jsem dělala jako OSVČ je šest let staré. Příjmy mám dostatečné, ale bohužel doložitelné jen výpisy z účtu. Mohu doložit i výpis ze spořícího účtu, kde je dostatečná rezerva i v případě jakéhokoliv výpadku v příjmu. Dům si chci nechat a užívat ho. Ráda bych věděla, jaké mám šance na získání takového úvěru. Děkuji za rady

Refinancování

Dobrý den, rád bych refinancoval hypotéku, ale mám záznam v registru. Bude to pro banky problém? Děkuji

Výmaz zástavního práva

Dobrý den, mám dvě hypotéky na jeden byt. Letos skončila jedna a příští rok končí druhá. Je možné počkat až skončí i ta druhá hypotéka a požádat o výmaz z katastru najednou, abych nemusela platit 2x? Děkuji

Půjčka na byt

Dobrý den, s přítelem bychom si chtěli vzít půjčku 900 000 Kč na byt a nechceme jít do hypotéky, protože nemáme čím ručit. Myslíte, že by nám banka mohla dát půjčku, když přítel má čistý příjem 18 000 Kč a já 15 000 Kč? Přítel splácí auto 3 000 Kč měsíčně a lednici 1 678 Kč měsíčně (lednice bude splacena příští měsíc). Žádné dluhy nemáme a máme čisté trestní rejstříky. Předem děkuji

Předčasné splacení hypotéky

Mužů doplatit hypotéku bez sankci po fixaci? Děkuji

Pro cizince

Dobry den, reknete mi neco prosim o moznostech pujcky, uveru nebo hypoteky? Byl bych rad za nejake informace. V Polsku v bance je problem, protoze plat mam v ceskych korunach. V Polsku nedavaji pujcky v mene Kc, ve ktere mam plat. Bydlim v Polsku, delam u zamestnavatele v Ceske Republice. Mam nasetreno 20%. Prosim nabidku. 

Refinancování a pochybení banky

Dobrý den, ke konci dubna jsem měla refinancovat hypotéku nová banka však opomenula stávající bance zaslat částku k doplacení úvěru a stávající banka mi nyní účtuje účelně vynaložené náklady cca 100 000 Kč za předčasné splacení k dalšímu měsíci, protože vlastně peníze neobdržela ke konci fixačního období. Stále platím splátku tedy stávající bance a nová se k tomu zatím nevyjadřuje. V hypoteční smlouvě s novou bankou jsem měla termín do kdy musím začít platit splátky a ten už je také pasé. Jak toto prosím řešit? Děkuji za odpověď

Insolvence

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal, jaká je možnost získaní hypotéky po skončení insolvence tohoto roku v září. Peníze jsou posílány insolvenčnímu správci. Jsme manžele,  z výplaty nám strhávají pevnou částku 4 500 Kč. Příjmy já 24 000 Kč (po zaplacení insolvence) , manželka 22 500 Kč. Předem děkuji za odpověď.

Rozvod a hypotéka

Dobry den, s manzelem jsme si brali hypoteku zhruba pred rokem u Hypotecni banky, mame k tomu jeste uver u CMSS. Je to dohromady zhruba 8 000 Kc. Nas vztah prestal fungovat a ja bych chtela odejit nebo rozvod, jenze nas poradce mi tvrdi, ze pokud se s manzelem nedohodneme na prodeji bytu, nebude to mozne. Vim, ze manzel na to nepristoupi a ja nevim jak to vyresit. Muzete mi poradit, jak tuto situaci mam resit? Dekuji

Příjmy ze zahraničí

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli nějaká banka v ČR akceptuje příjmy ze zahraničí (Velká Británie) na hypotéku. Děkuji

Mám šanci získat hypotéku?

Dobrý den, jsem rozvedený. Rád bych si vzal hypotéku 1,5 mil Kč. Čistý příjem mám cca 17 000 Kč. Disponuji 20% částkou potřebnou k dosažení hypotéky. Chci se zeptat, zda by mi nějaká banka poskytla hypotéku na 25 let, když mi letos bude 45 let. Děkuji

Pojištění proti povodním

Dobrý den, hledám banku na hypoteční úvěr, která nemá jako podmínku pojištění proti vodě a záplavám. Toto riziko mohu mít ve vlastní režii. Děkuji

Pojištění nemovitosti proti záplavám

Při hypotéce ručím nemovitostí. Je nutné pojištění na povodně a záplavy? Pokud ano, jsou nemovitosti ve 4 povodňovém pásu vyloučeny z možnosti získat hypotéku? Která banka neřeší povodně, či jak jinak mohu nemovitost financovat? Děkuji

Doplacení úvěru

Dobrý den, potřebovala bych informaci ohledně částky k doplacení mé hypotéky u vaší banky . Prosím o informaci, na koho se mám obrátit. Hypotéka je u Hypoteční banky. Děkuji za odpověď, Věra 

Průměrný plat

Dobrý den, mám v plánu si vzít hypotéku a chci se zeptat, z kolika měsíců zpětně se počítá průměrný plat?

Ručení nemovitostí

Dobrý den, manželova neteř si chce vzít hypotéku na byt a chce, abychom ji ručili barákem. Manžel dům dostal darovací smlouvou od svých rodičů, a tudíž tam je věcné břemeno. Může v tomto případě ručit svojí nemovitostí? Děkuji za odpověď

Na stavbu domu

Dobrý den, chtěl bych jsi vzít hypotéku 2 miliony korun. Pozemek už mám a mám našetřeno cca 300 tisíc. Můj průměrný plat je 20 tisíc korun. Myslíte, že na hypotéku dosáhnu? Ještě jsem přemýšlel, že bych si udělal základovou desku, a pak teprve žádal o hypotéku, ale bych už neměl těch 300 tisíc. Nebo je lepší mít peníze na účtě a zažádat? Děkuji za odpověď.

Na rekonstrukci

Dobrý den, poradili byste mi, prosím, u které hypoteční banky, stavební spořitelny či banky si vzít výhodný hypoteční úvěr nebo půjčku na rekostrukci bytu. Zdědila jsem byt a chtěla by jej komplexně zrekonstruovat. Počítám s částkou 600 000-700 000 Kč. Takovou částku momentálně však k dispozici nemám, ale 10-20% z té částky ano. Mohla bych splácet zhruba 2 500 - 4 000 Kč měsíčně . Zároveň bych však chtěla mít i možnost mimořádné splátky, alespoň jednou ročně v rozpětí 10 000- 20 000 Kč, možná i vyšší. Existuje hypoteční banka, stavební spořitelna nebo banka, která by mi tuto částku půjčila s mými možnostmi a jaké by byly eventuální další podmínky? Poplatek za vedení, LTV, úrok, RSPN, délka splácení a celková výše splacené půjčené částky. Děkuji za odpověď. Oceňuji velmi vaši poradenskou činnost, kvalifikované rady a také vždy rychlé zodpovězení. S pozdravem Iris.

Hypotéka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné si po insolvenci vzít hypotéku, třeba i krátkodobě nebankovní, kdy po insolvenci a v jaké procentuální výši z hodnoty nemovitosti. Děkuji

Na investici

Dobrý den, řeším teď koupi nemovitosti na penzion. Chtěl bych si vzít hypotéku na koupi i rekonstrukci, což je cca o milion více než je kupní cena nemovitosti. Dozvěděl jsem se, že abych mohl dostat standardní hypotéku na bydlení (nižší úrok, delší splatnost), musel by být penzion rozlohou max na 50% nemovitosti. Zajímalo by mne, jakým způsobem banka ošetří, že těch zbylých 50% nemovitosti nebudu také pronajímat k bydlení. Řeší se to nějak, nebo už to banku pak nezajímá? Dále jsem slyšel, že na podnikatelskou hypotéku je potřeba vklad min 50% LTV, je to tak? Děkuji.

Konsolidace půjček a hypotéky

Dobry den, mam hypoteku, dva preklenovaci uvery, pujcku. Nedali mi bohuzel 100% na koupi a opravu domu, tak jsem musela takto rozpujcovat. Hledam nejake refinancovani v podobe jen hypoteky s rucenim nemovitostí. Mam sanci, ze nekdo slouci vsechny pohledavky jen do jedne hypoteky? Jedna se cca o 3 500 000 Kc. Dekuji za odpoved.

Hypotéka a úvěr na rekonstrukci

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Mam úvěr, který pravidelně a včas splácím ve výši 5 500 Kč měsíčně. Nyní bych chtěl zažádat s přítelkyní (a jedno dítě) o hypotéku v hodnotě 350 000 Kč, ale jelikož byt je v původním stavu, chtěli bychom ještě i nějaké peníze navíc pro rekonstrukci, zhruba 250 000 Kč. Příjem máme měsíčně okolo 44 000 Kč. Myslíte, že je to reálné? Nebo nám banky nepůjčí?.

Insolvence a záznamy v registrech

Dobrý den, ráda bych si v průběhu dvou let pořídila domeček. Jsem bez dluhů a závazků, jsem svobodná, mam v péči čtyři děti a přítele, kterému za rok končí insolvence. Mé příjmy měsíčně 27 000 Kč. Za ty dva roky se k tomu připočte i přítelův příjem, který kdyby se zadařilo, by činil min. 20 000 Kč. Nejde mi o nic konkrétního, jen jaká je šance na hypotéku. Já mám určitě nějaký zápis v registru a přítel tedy tu insolvenci. Vlastni peníze bychom měli. Jde mi o to, jestli máme vůbec nějakou šanci. Děkuji

Mám šanci získat hypotéku?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li je nějaká šance, že bych mohl získat hypotéku. Je mi 27 let, jsem zaměstnán na dobu neurčitou s pravidelným příjmem cca 22 000 Kč. Mám jednu takzvaně krátkodobou půjčku, tak jestli je to nějaký problém.? Předem děkuji

Kdo platí poplatky na katastru?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat: Po doplacení úvěru (11/2017) mi banka poslala až v 3/2018 návrh na výmaz z katastru nemovitostí, který mám zaplatit já. Je to tak správně? Banka se chtěla pojistit zástavním právem, já jsem platila úroky a ostatní poplatky, tak toto se mi nechce již platit. Děkuji za odpověď. Pěkný den Zlata

Doklady potřebné k vyřízení úvěru

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, proč při vyřízení hypotéky vyžaduje banka občanský průkaz od manžela prodávajícího, aniž by byl majitelem? Děkuji

Rekreační objekt bez přístupu

Dobrý den, mám hypotéku na rekreační objekt, který nyní prodávám. Bylo zjištěno, že pozemek nemá přístupovou cestu, respektive, spolu s dalšími 4 chatami leží na "ostrůvku" pozemku, který patří soukromé společnosti. Můj pozemek od obecní cesty dělí pás cca 120 cm po celé délce. Při koupi chaty o tomto nepadla ani zmínka, na pozemku soukromé společnosti není věcní břemeno užívání. Můj dotaz zní, jak mi mohla banka poskytnout hypotéku na nepřístupný pozemek? Lze to nějak reklamovat? Chata je z tohoto pohledu neprodejná.. Na koho se mohu obrátit, jak dále postupovat? Děkuji za radu!! Hezký den. MP

Sleva za úroky na hypotéku

Dobrý den, prosím o informaci, přebrala jsem hypotéku po zesnulém bratrovi, pokračuji mám jen dodatky ke smlouvám. Podala jsem FÚ daň přiznání s tím, že tam mám i potvrzení z HB za r 2017. FÚ mě to nechce uznat, protože mám trvalé bydliště jinde než se movitost nachází a znám lidi, kteří to mají stejně a FÚ jim to uzná/l. Je to jen pečlivou paní účetní nebo jak to tedy je? Platím pravidelně, tak nechápu. Vždyť trvalá adresa a korespondenční je běžná věc. Vždyť já tam můžu říct, že v tom domě žije osoba blízká. Proč FÚ dělá na lidi, kteří tvrdě pracují takovou lichvu? Můžete my poradit co s tímto případem můžu udělat? Děkuji Klára

Překlenovací úvěr nebo hypotéka

Dobrý den, plánuji rekonstrukci RD a chtěl bych přikoupit sousední pozemek. Předpokládám náklady cca 1,5 milionu. Na domě je zástavní právo u Modré pyramidy a když si vezmu překlenovací úvěr u nich, odpustí nám poplatky za předčasné ukončení starého úvěru. Zajímalo by mě tedy, jestli je klasická hypotéka výhodnější než překlenovací úvěr, aby pokryla tyto poplatky. A dále jestli u rekonstrukce bude chtít banka stavební povolení? Předem děkuji za odpověď

Daň z nabytí nemovitosti

Dobrý den, mám jeden dotaz. Když vyřizuji hypotéku na koupi bytu, musím daň z nabytí zaplatit hned? Někde jsem četl, že na uhrazení daně z nabytí mám 3 měsíce. Je tomu tak? Předem děkuji za odpověď.

Refinancování

Dobrý den, rád bych k Vám přešel z jiné banky a refinancoval hypotéku, nicméně než se tak stane, bylo by možné si nějak prohlédnout internetové bankovnictví, jak funguje atd. nějakou aplikaci, nebo náhled? Děkuji

Jak doložit výši příjmů

Dobry den, chceme si brat hypoteku a chci se zeptat, jestli se banka muze podivat na muj ucet, kolik doopravdy dostavam vyplatu a kolik mesicu zpetne? Potrebuji pro banku napsat vyssi plat nez mam, tak jestli to staci napsat u ucetni fiktivne, ze beru vic nebo mi to musi posilat dopravdy na ucet skrz to, ze se banka muze podivat? Mockrat dekuji za odpoved

Ručení nemovitostí

Pokračování dotazu č. 4321: Dobrý den, pane Jermáři, klient Miroslav měl na mysli zřejmě spoluúčast ve výši 10% z pořizovací ceny domu, potažmo výší hypotéky. Zřejmě se domnívá, jaké je to z jeho strany velké plus. Pokud vím, dnes je (vzhledem k novému zákonu) spoluúčast nutná již všude. Dle dotazu se klient se zřejmě domnívá, že by složil 10% z požadované částky a nemusel by zastavovat nemovitost. :)

Ručení nemovitostí

Dobrý den, prosím Vás, ve které bance mohu místo ručením domu nebo auta ručit jistotou 10% z požadované částky? Předem děkuji za odpověď Miroslav

Mám šanci získat hypotéku?

Dobrý den, kamarádka si bude brát Ukrajince. České občanství bude mít za dva roky. Mají šanci získat hypotéku a ještě když plánují miminko? Takže její příjem bude 7 600 Kč a jeho asi 20 000 Kč? Děkuji

Ručení bytem rodičů

Dobrý den, chceme si společně s přítelkyní koupit byt. Lze si vzít hypotéku i na provizi realitní kanceláře? Do zástavy totiž budeme mít byt rodičů. Děkuji

Fixace úrokových sazeb

Dobrý den, fixace hypotéky mi končí až v prosinci 2019. Je možné nějakým způsobem zajistit současné relativně nízké sazby již nyní u stávající banky? A myslíte, že se to vyplatí? Jaký předpoklad vývoje úrokových sazeb panuje mezi realitními odborníky? :-)

Byt nebo dům?

Dobrý den, bydlím v nájmu v Brně. Uvažuji koupit v Brně byt k bydlení a pozdějšímu pronájmu. S partnerkou máme čistý příjem 57 tisíc Kč (34+23). V horizontu 3-4 let bych si chtěl postavit/koupit dům v okolí Brna. Našetřeno mám cca 300 tisíc Kč, které bych použil jako 10 % pro nákup bytu (3 miliony). Když budu chtít za cca 3-4 roky stavět dům a budu si chtít půjčit dalších 4-5 milionu, tak budu potřebovat dalších 400-500 tisíc, abychom splňoval LTV 90 %? Nebo bude možné ručit již prvním koupeným bytem ? Považujete takový druh investice za rozumný ? Děkuji za odpověď

Kreditní karty

Dobrý den, mám dotaz ohledně registrů. Musím po doplacení všech kreditek a půjček žádat o zrušení evidence u těch společností? (př. Cetelem, Home Credit..) Ptám se kvůli hypotéce, zda nebude banka pohlížet na tyto další spojení. Známá i když měla kreditku splacenou, úvěr nedostala, dokud neměla smlouvu s úvěrovou společnosti zrušenou. Ta smlouva nezanikne automaticky po splacení? Děkuji

Hypotéka po insolvenci

Dobrý den, v říjnu 2016 jsem splatila 100% insolvence (již po 3 letech). Dnes bydlím v podnájmu za 9 tisíc/měsíc, mám stálou práci s čistým příjmem 22 tisíc. Chtěla bych se zeptat, zda mám šanci získat hypotéku, zda až po dalších 4 letech, nebo možnost přes stavební spoření? Děkuji moc za odpověď. 

Vlastní úspory

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať,či je možné zobrať si hypoteku, aj keď máme trvalý pobyt na SR. S priateľom žijeme v ČR už 2 roky a 7 mesiacov. Peniaze si šporime, sme bez dlhov a máme prijem spolocne 46000 czk mesačne. Chceli by sme si zobrať hypoteku na zhruba 3 mil. CZK. Bol by to nejaký problém? A ešte koľko percent potrebujeme našetrených, aby ste nám požičali? Ďakujem

Refinancování

Dobrý den, potřebovali bychom odejít od Lišky, kde máme úvěr na stavbu domu. Tento rok v dubnu nám končí fixace. Hledáme výhodnější podmínky. Děkuji, Jarka

Bonita žadatele

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na radu, jak banky postupují při hodnocení bonity, když je manželka na mateřské dovolené. Nyní vlastníme družstevní byt, jako členové družstva a jsme absolutně bez dluhů, úvěrů, kontokorentů a půjček. Chtěli bychom si půjčit 4.000.000 s tím, že 80% (tj. 3.200.000) by se ručilo koupenou nemovitostí a na zbytek by nám ručili rodiče jejich domem. Chtěli bychom totiž původní družstevní byt pronajímat s předpokládanou výši příjmu z nájmu 5.000 měsíčně. Nyní máme dohromady příjem cca 35 000 Kč čistého (můj příjem a rodičovská). Myslíte, že jsme schopní dosáhnout na hypotéku? Já pracuji ve státních službách na dobu neurčitou a manželka je učitelka, nyní na rodičovské dovolené. Samozřejmě je možnost prodat byt včetně garáže v osobním vlastnictvím - pak by hypotéka byla poloviční a nebyl by problém. Ale drží se mne myšlenku pronájmu. Díky za radu

Příjem ze zahraničí

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možnost si vzít hypotéku nebo úvěr na byt s tím, že žiji a pracuji v zahraničí (Irsko). A jaké jsou výhody či nevýhody ? Děkuji moc

Nestíhám splácet

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Momentálně mám u vás hypotéku od roku 2009, vždy jsem řádně splácela, ale teď jsem s rodinou ve finanční krizi, jelikož mi skončila mateřská a momentálně jsem bez práce, tudíž manžel se svou výplatou neutáhne výdaje a naše živobytí. Chtěla bych pozastavit splátky na přechodnou dobu. Jak se tato situace řeší nebo jaké dokumenty k tomu doložit, aby to šlo? Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Romana.

Nízký příjem

Dobrý den, chci hypotéku na cca 900 000 Kč. Cena nemovitosti je 1 000 000 Kč. Problém je, že mám velice nízký příjem (12 000 Kč), ale mohu ručit jinou nemovitosti. Je to alespoň trochu reálné nebo nemá cenu ani zkoušet? Děkuji.

Hypoúvěr

Dobrý den, mám na vás dotaz, protože můj finanční poradce mi nabízí produkt, který se jmenuje hypoúvěr. Nikdy jsem se s tímto nesetkal, pouze s klasickou hypotékou. Má tento hypoúvěr nějaká negativa? Děkuji za odpověď. Václav

Peníze navíc

Dobrý den, mám u vás hypotéku a v dubnu mám mít termín kolaudace, který bohužel nestihnu. Jde nějak tento termín posunout? Jde na stávající úvěr půjčit víc peněz? Kde se tohle dá vyřešit, na pobočce Olomouc Šantovka?

Na pozemek a stavbu domu

Dobrý den, prosím o radu, jak nejlépe postupovat v případě, že bych ráda zakoupila stavební pozemek v hodnotě 1 000 000 Kč. Úspory mám ve výši 300 000 Kč. Existuje nějaká forma hypotéky, kterou je postupně možné navyšovat se zvyšující se hodnotou nemovitosti a využít ji zároveň na pozemek i dům? Tj. ráda bych dostala hypotéku na pozemek a tuto hypotéku postupně splácela a průběžně šetřila na stavbu. Po roce řádného splácení hypotéky na pozemek bychom měli řekněme základovou desku na dům, čímž by se hodnota nemovitosti zvýšila cca o 200 000 Kč, je možné v této chvíli požádat o navýšení původní hypotéky o dalších 200 000 Kč a tyto peníze využít na část hrubé stavby? Případně jak jinak tuto situaci nejefektivněji vyřešit? Děkuji za odpověď

Lze započítat důchod jako příjem?

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zdali příjem ze smlouvy o důchodu (jsem měsíční příjemce peněz) lze započítat jako příjem pro získání úvěru nebo hypotéky? Děkuji a přeji hezký den.

Zrušení kreditky a kontokorentu

Pokračování dotazu č. 4149: Děkuji za rychlou odpověď. Paní v bance mi řekla, že neprojdu kvůli registru. Když prý zruším kartu a kontokorent, tak by to mělo vyjít. A v Cetelemu (kde mám kartu), mi řekli, že mi ji zruší až za měsíc.

Záznam v registrech

Pokračování dotazu č. 4144: Dobrý den, mám záznam v registru za opožděnou splátku 1 měsíc, šlo o 500 Kč. Může to být problém u KB? Dále mám kontokorent a kreditní kartu - jak dlouho trvá zrušení? Děkuji Vám za případnou odpověď.

Jak banky posuzují bonitu klientů

Dobrý den, známý mi sdělil, že při žádání o úvěr/hypotéku, mu pracovnice dané bankovní instituce drze řekla, že vidí na účtu transakce se sázkovou kanceláří a že mu na základě toho úvěr nedají, že je rizikový klient. Na to ale přece banka nemá právo. Je čistě na uvážení daného klienta, jak s financemi nakládá, za co internetovou platbu provádí. Při schválení úvěru přece hraje roli výše příjmu, bonita, plat. historie, poz./neg. záznam v bank. a nebank. registru, úvěrová angažovanost, atd a nikoliv fakt, že si párkrát do roka nadotuje sázkařské konto. Je možné, aby vás banka na základě nějakých vašich transakcí diskriminovala, popř. znevýhodnila vám podmínky úvěru? Toto se mi zdá jako absurdní. Děkuji mockrát.

Překlenovací úvěr 1 mil. Kč

Dobrý den, bydlíme v bytě v OV, současně máme ve výstavbě a zaplacený byt na Praze-východ, který chceme po kolaudaci prodat a synchronně bude kolaudován dům, zaplacený ze 2/3, kde bychom vzhledem k opožděnému prodeji pražského bytu potřebovali dofinancovat 1 mil. Kč. Celkový příjem domácnosti je 65 000 Kč. Nemáme žádný dluh, nikoho nevyživujeme. Manžel má pracovní smlouvu na dobu neurčitou. Jsme ročníky 1950 a 1951. Jak bychom mohli tuto situaci řešit do prodeje bytu? Děkuji.

Novostavba od developera

Dobrý den, na základě Vaši fundované odpovědi v poradně ohledně hypotéky bych se na Vás obrátil ohledně poradenství hypotečního úvěru. Věřím, že pochopíte, že se obracím přímo na Vás. Pokud byste byl ochoten se podívat na můj případ tak níže naleznete základní informace. S pozdravem, Martin 

Základní informace: 

  • výše úvěru: cca 2.6 - 2.88 mil. Kč
  • vlastní zdroje: 20-25%
  • nemovitost: byt
  • ručení: kupovanou nemovitostí
  • prodejce: developer
  • stav výstavby nemovitosti: výstavba 2018

Mám šanci získat hypotéku?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Jsem rozvedená, mám dvě děti (10 a 16 let). Bydlíme momentálně u matky a chci žádat o hypotéku. Jedná se o částku 1,525 mil. Kč. Cca 325 000 Kč mám našetřeno. Příjem 16 000 Kč a 10 000 Kč výživné na děti. Zrušila jsem veškeré karty a kontokorent, takže jsem úplně bez výdajů. Prosím Vás, mám šanci uspět? Děkuji za odpověď.

Půjčka nebo spoření?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Teď mám dostat smlouvu na neurčito. Můj měsíční čistý příjem mám ve smlouvě 15 000 Kč, ale ve skutečnosti mám 15 000 Kč čistého + 6 000 Kč prémie, to dělá 21 000 Kč čistého. Moje finanční výdaje jsou takové, že bydlime s rodiči na baráku a všichni 3 pracujeme. A já dávam mamce 3 500 Kč. Toto jsou moje jediné výdaje, ale z toho si třeba 6 000 Kč utratím za věci, jídlo, pití atd. Chtěl bych se zeptat, jestli mám nárok na půjčku ve výši 300 000 Kč? Je to možné? Poskytne mi to banka? Podotýkám, že nejsem v exekuci ani nemám jiné finanční zatížení (dluhy, jiné půjčky). Děkuji moc.

Záznam v registrech

Dobrý den, s přítelkyní jsme podali žádost o hypotéku na koupi nemovitosti (kupní cena 1 490 000 Kč) u České spořitelny. 20% z ceny nemovitosti bychom pokryli z vlastních zdrojů, zbývajících 80% by nám poskytla banka. Po podání žádosti jsme zjistili, že mám v záznam v registru a následně nám ihned byl zaslán dopis o zamítnutí žádosti o hypotéku z tohoto důvodu. Záznam se týká kontokorentu a kreditní karty, který jsem v určitém období nehradil. Všechny závazky vůči dané společnosti jsem plně uhradil před dvěma lety, Jednalo se o částku 21 600 Kč. Rád bych se Vás zeptal z Vašeho hlediska, zda máme nyní šanci, že by nám poskytla hypotéku jiná bankovní společnost a popřípadě která? Dále prosím o informaci, po jaké době dochází k výmazu v registrech. Popřípadě, kde bychom mohli zjistit a poradit se, jaké máme možnosti. Děkuji a přeji pěkný den.

Nejvýhodnější hypotéka

Dobrý den, už jsem Vám tady psala ohledně hypotéky. Chci se zeptat na úvěr při našem celkovém příjmu s přítelem 33 000 Kč. Jak postupovat a kde jsou hypotéky nejvýhodnější? Děkuji.

Na rekonstrukci

Dobrý den, rád bych se zeptal, jaký produkt, byste mi doporučili k financování rekonstrukce - ve výši 1 000 000 Kč. V současné době mám příjem ve výši 24 000 Kč čistého ze zaměstnání a 9 tisíc z pronájmu, tedy celkem 33 000 Kč. Moje celkové výdaje jsou ve výši 10 000 Kč. Myslíte, že je možné na případný úvěr dosáhnu vzhledem k bonitě? Můžu rovněž ručit nemovitostí. Děkuji za odpověď.

Spoludlužníci

Mám dotaz. U mBank byl sjednán hypotéční úvěr kde figurují 2 spoludlužnící, 2 vlastníci nemovitosti. Dokážete mi odpovědět, dřív než za dva týdny (kdy mám schůzku v bance s hypo. poradcem.), na dotazy níže? 1) jaké podmínky, kromě dostatečné bonity, musí být splněny, pokud chceme "převést" úvěr pouze na jednoho ze spoludlužníků 2) jaké požadavky jsou kladeny na typ a délku trvání pracovního poměru na dobu určitou u spoludlužníka, na kterého bude úvěr převeden (z e-zdrojů: pokud je na dobu určitou, tak ne kratší než 6 měsíců a min. 1x prodloužená u jednoho zaměstnavatele? Je to pravda?) 3) je nutné platit daň z převodu nemovitosti pokud spoludlužníci nejsou v rodinném ani manželském vztahu? Děkuji moc.

Pracovní smlouva na dobu určitou

Pokračováno dotazu č. 4024: Díky za odpověď! Další otázka. Přijedeme do České republiky, abychom pracovali na pracovní kartě. Pracovní smlouva na dobu dvou let s následným prodloužením. Jaké úvěrové produkty můžete poskytnout? Můžeme si půjčit na výstavbu domu v České republice? Můžeme si půjčit za účelem podnikání v České republice?

Máme dostatečný příjem?

Zdravím, chtěla bych se zeptat, chceme si s přítelem koupit byt a potřebovali bychom půjčit 700 000 Kč. Myslíte, že by to bylo možné? Přítel má výplatu 18 000 Kč a já 15 000 Kč. Děkuji za odpověď.

Ruská federace

Dobrý den, jsem z Ruska (Moskva). Od příštího roku budu žít a pracovat v České republice. Budeme s manželem pracovat na pracovní mapě v nemocnici. Mzda bude 20 000 Kč měsíčně (stejná pro manžela). Mohu si půjčit v České republice? Nemáme státní občanství, povolení k trvalému pobytu ani povolení k pobytu. Mám zájem o půjčku ve výši 2 000 000 Kč. Zajištění autem a bytem v Moskvě.

Pojištění nemovitosti a hypotéka

Dobrý den, chtěla bych se u Vás poradit ohledně vinkulace pojistného plnění u hypotéky. Banka nám vystavila vinkulaci na 1 mil. Kč a ve smlouvě uvádí, že finance z pojistného plnění budou vypláceny při znehodnocení nemovitosti buď oproti fakturám nebo po opravě nemovitosti svépomocí. Řeším problém, že kdyby se něco stalo, vše opravuje manžel svépomocí, tudíž nebudeme mít na opravu žádné prostředky vzhledem k tomu, že je bude mít banka. Zajímá mě, zda má na to banka právo. Pojistku si platím, abych při nějaké pojistné události mohla uvést nemovitost za pojistné plnění do původního stavu a ne aby mi na nich seděla banka. Přece si nepůjdu vzít půjčku (pokud by mi ji vůbec schválili), opravím nemovitost, doložím bance, vyplatí mi pojistné a já doplatím půjčku i s dalšími náklady? A ještě prosím o odpověď na dotaz, zda má banka právo vzít moje pojistné placené pojišťovně na nemovitost a hradit si s ním moje dluhy vůči bance (to má banka ve smlouvě, kde je uvedeno profinancování zadrženého pojistného plnění)? Na to přece slouží zástavní právo v katastru nemovitostí. Děkuji moc za odpověď.

Pojištění nemovitosti a vinkulace

Dobrý den, mám u banky hypotéku a s ní je spojeno pojištění nemovitosti. Pojištění jsem sepsal při žádosti o hypotéku přímo s pracovnicí banky. Před asi 2 lety získal banku jiný majitel. Nyní po letech kdy mi zbývají doplatit poslední asi 4 splátky (4x 4 000 Kč) banka zjistila, že smlouvy nebyly vinkulovány a žádala mě o to. Na pojišťovně mi řekli, že tato původní smlouva vinkulovat nelze. V dobré víře jsem tedy nemovitost pojistil, abych bance vyhověl. Vzhledem k nízké částce, kterou mám doplatit, jsem pojistil nemovitost na nižší částku (místo původních 300tis. na 150tis.). Jenže ve smlouvě s bankou je uvedeno pojištění na oněch 300tis. a banka novou pojistku neuznala. Banka mě tedy nutí doložit pojištění na 300tis. Podle smlouvy chápu, že na to má právo. Nicméně přijde mi nesmyslné při dlužné částce cca 16tis. jít opět na pojišťovnu a sepsat znovu novou smlouvu kvůli 16tis. dluhu na pojistění 300tis. Nehledě na to, že původně, když jsem o hypotéku žádal, všem požadavkům banky jsem vyhověl a podepsal smlouvu o pojištění jakou si přáli. Nyní se obávám ze sankcí z nedodržení smlouvy s "bankou".

Koupě nemovitosti od bratra

Dobrý den, jsem zaměstnaný již 2 roky u firmy se smlouvou na dobu neurčitou, bez evidence v dlužních registrech, s čistým příjmem 35.000 Kč je mi 39 let a zvažuji sjednání hypotéky na částku 2.000.000 Kč, na koupi rodinného domu od mého bratra. Odhad kupované nemovitosti starý 5 let je na částku 3.600.000 Kč. Bratrovi zbývá doplatit cca. 800.000 Kč z jeho hypotéky na tento dům. Kupní smlouvu na pořízení tohoto domu budeme mít na onu částku 2.000.000 Kč, kterou si chci půjčit. Zbývající částku do odhadní ceny domu si s bratrem vyrovnáme mým vzdáním se budoucího nároku na dědictví nemovitosti našich rodičů. Mé dotazy: Akceptují toto banky jako vlastní prostředky, když na nemovitost v hodnotě 3.6 mil. Kč chci půjčit pouze 2 mil. ? Daň z koupě nemovitosti ve výši 4% se platí z částky na kupní smlouvě nebo z odhadu ceny nemovitosti? Od jaké společnosti byste mi hypotéku doporučili? Děkuji Vám za odpovědi

Konsolidace půjčky a kontokorentu

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli by bylo možné sloučit hypotéku, kontokorent a půjčku. Kde a za jakých podmínek? Děkuji

Rekonstrukce

Lze z hypotéky u vás také zaplatit rekonstrukci či část rekonstrukce koupené nemovitosti?

Konec fixace a nové sazby

Dobrý den, v prosinci 2017 mi končí fixace hypotéky. V jakém termínu má banka povinnost mě informovat o návrhu nové úrokové sazby? Před 5 lety při poslední fixaci to bylo myslím 3 týdny před datem fixace. Někde jsem ale četl, že tento termín se nějakým nařízením změnil snad na 2 nebo 3 měsíce předem? Děkuji za odpověď. JK

LTV max. 90%

Dobrý den, od dubna jsou nové podmínky pro získání hypotéky, tj. žadatel musí mít 20 % hodnoty o kterou žádá, chci se zeptat, je možné mít těchto 20 % již v pozemku nebo je nutné je mít fyzicky na účtu. Např. při koupi pozemku v hodnotě 1 mil. Kč, který bych již vlastnila, je možné žádat o hypotéku na dům ve výši 2 mil. Kč? Je možné tímto pozemkem i ručit? Děkuji

Vlastník nemovitosti

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem. Ten se jedná ohledně hypotečního úvěru. Ve zkratce, s přítelem chceme kupovat byt. Už na začátku jsme se domluvili, že byt bude můj a pokud mé příjmy nebudou dostatečné k získání samostatné hypotéky, přidá se následně do hypotéky i on. O hypotéku jsem žádala v České spořitelně (na 30 let, na 2.490.000,- s 15% LTV - jen mé vlastní úspory). Tudíž od banky dostaneme 2.116.500,- Bohužel moje příjmy na tuto částku nedosáhly a přítel do hypotéky byl připojen, hypotéka nám následně byla odlepnuta. Hned na začátku jsme naši situaci říkali v ČS, že chceme, aby vlastnictví bytu bylo jen na mou osobu. Nejprve nám vše odsouhlasily. Ve chvíli kdy nám developer zaslal Smlouvy budoucí kupní s tím, že jsme oba ve hlavičce jsem se z ČS dozvěděla, že cestu že byt bude v mém vlastnictví nedělají a že zástavní právo na kupovaný byt musí být na oba. Z toho vyplynulo, že přítel bude vlastnit půlku bytu. Přes právníka jsem se ale dozvěděla, že by byla možnost u jiné banky mít hypotéku na oba, ale vlastníkem by byl jen jeden z nás (já). Mohl by jste mi poradit, která z bank toto umožňuje? V současné chvíli mám předjednanou hypotéku od ČS na 2.116.500,- na 30 let, úroková sazba 1,99% s fixací na 8 let.

Refinancování

Dobrý den, mam u nebankovky hypotéku 1,2 mil Kč. Hledám, kdo by mohl refinancoval, ale u bank narážím na CBCB, kde je zaznam ČS, kde jsem měl účet 25 let s kontokorentem 8 000 Kč. Protože jsem nebyl spokojen se službami, tak jsem účet zrušil. ČS tento kontokorent zesplatnila, udělala z tohoto klasický spotřebák, dala tomu nové číslo a hodila do CBCB a začala vymáhat a já jsem po několika splátkach zaplatil. Nyní je to v registru vedeno jako zesplatněný úvěr 8 000 Kč, který je již 1,5 roku zaplacený, ale pro banky je to velký problám pro refinancování 1,2mil. Chci se zeptat, je někdo, kdo by tento z mého pohledu drobný delikt mohl akceptovat a refinancovat 1,2 mil. na rozumný úrok?

Mimořádné splátky

Můžu platit mimořadné splátky i v době fixaci?

Volba banky

Chtěl bych si vzít na dluh 1 600 000 Kč s tím, že hodlám koupit byt, který v odhadu bude mít hodnotu 1 900 000+ Kč. Jsem zaměstnán pouze 6 měsíců a průměrný příjem mam 20 000 Kč. Kupní smlouvu s majitelem mam domluvenou 1 500 000 Kč. Co byste mi doporučil za nejvhodnější řešeni? (hypotéka u které banky, nebo popř. stavební spoření)

Záznam v registrech

Dobry den, u UB jsme měli hypoteční úvěr na byt ve výši 3 025 309 Kč, datum zahájení od 12.5.2010 a máme stále u banky vedený osobní účet, který jsme připraveni kdykoliv zrušit v případě nevyhnutelnosti okolností. Zároveň jsme dne 12.5.2010 složili u banky zálohu ve výši 93 000 Kč ve prospěch pojištění pro případ neschopnosti splácet hypoteční úvěr Smlouva o zřízení zástavního práva k pohledávce z termínovaného vkladu u banky Tato smlouva nebyla ze strany banky řádně dodržována, zejména čl. VII. Realizace zástavního práva. V roce 2015 byl v zahraničí. Komunikovali jsme s bankou, aby zálohu ve výši 93 000 Kč použila ve prospěch splátek. Ze strany banky nám byla přislíbena čekací doba na splnění zaplacení splátek. V roce 2016 jsme se rozhodli byt prodat a postavit si rodinný dům. Hypoteční úvěr jsme po dohodě s bankou splatili a ukončili dne 25.8.2016. a zápisy v bankovním registru CBCB nedělala (v korespondenci banky je uvedeno, že i v případě, že by banka pro úhradu dlužných splátek použila zastavěný termínovaný vklad, informace o porušení platební morálky by v registrech vykazovala). Úroky z vkladu ve výši 8 400 Kč byly zaslány na účet navrhovatele. Dne 6.9.2016 jsme koupili pozemek na stavbu rodinného domu, nechali zpracovat proekt a začali jsem jednat o novém hypotečním úvěru s bankami. Dne 17.10.2016 obstaral výpis z CBCB. Teprve díky tomuto výpisu z bankovního registru jsem se dozvěděl, že mi vznikly negativní zápisy od roku 2010, zejména v roce 2015 v případě nesplacení čtyř splátek ve výši 46 813 Kč (maximální výše nesplacených splátek v době od 2010 - 2016), kdy navrhovateli banka poskytla čekací dobu a v roce 2016 za zpoždění splátky v období 4/16 ve výši 1 108 Kč, zpoždění 6 dní a splátky v období 6/2016 ve výši 11 288 Kč, zpoždění 4 dny. Bulo podano nikolik reklamace 30.01 podan podmet na ČNB a bankovniho auditora poradte prosim banky pravnika cokoliv co pomuze Dekuji

Potvrzení o bezdlužnosti

Dobry den, chcem refinacovat hypoteku a banka si vyzadala doklad o tom, ze nemam na uveru zadnej dluh a kor banka mi doklad odmita dat s tym, ze som mal na uveru prodleni. No ja tam zadnej dluh nemam! Co mam delat ? Dekuji.

Refinancování

Dobrý den, rádi bychom refinancovali hypotéku u Vaší spolenčosti. Jak máme postupovat? Co je třeba za doklady potřebné při návštěvě hypotečního poradce? děkuji

Nesplácení hypotéky

Dobry den, chtela jsem se zeptat na postup banky pri nesplacení hypoteky. V manzelstvi jsme si vzali hypoteku a postavili dum. Nedavno jsme se rozvedli s tim, ze jsme se dohodli na vyporadani majetku. Byvaly manzel si nechal dum v uzivani a splaci hypotéku. Mel me z hypoteky vyvazat, ale nema v soucasne dobe dostatečný prijem, tak me banka odmitla vyvazat, takze jsem stale spoludluznik a na dome mame zastavni pravo. Jedna se mi o to, jak by postupovala banka, kdyz by prestal platit. Muzu se nejak branit?

Podmínky získání úvěru

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaké jsou podmínky pro žádost o hypotéku na koupi nemovitosti, pokud nejsem v manželství a mám pouze ručitele. Děkuji za odpověď, Veronika

Firemní financování

Dobrý den, pro účely mé diplomové práce jsem si vybrala pozemky, které jsem ocenila. Daný pozemek vychází kolem 50.000.000. Jedná se o pozemek komerční zástavby. Jako další krok by mělo být jeho zafinancování, ale zde se nachází můj problém. Klasické kalkulačky dostupné a internetu nepočítají s takovým obnosem, poradili byste mi prosím, jak toto financování řešit? Kolik by musel mít investor finančních prostředků a kolik by bylo možné půjčit? Děkuji moc za odpověď

Zesplatněný úvěr

Dobrý den, máme hypotéku na dům a už 12 let poctivě a načas splácíme. Jsme 3 spoludlužníci. Dům je v majetku dvou a ten třetí, který nemá majetkový podíl, ale je ve smlouvě, která je zástavou na katastru, vyhlásil osobní bankrot. V tom bankrotu naše banka není vůbec uvedena. Přesto nám banka vypověděla celý úvěr a chce ho zaplatit celý včetně příslušenství. To nevím co je. Obvolala jsem snad všechny jejich čísla, ale nikdo to neřeší. Chtěla jsem, aby ho vyvázali což říkali, že jde, ale teď už ne. Co s tím mohu dělat? Děkuji za odpověď. Jarmila

Rekonstrukce

Dobrý den. Rád bych si půjčil cca 800 000 Kč na plánovanou stavbu a opravu rodinného domu. Mám účet u ČS a příjem cca 20 000 měsíčně. Rád bych to splácel po cca 2500 Kč měsíčně (3 roky) s tím, že bych při navýšení příjmu zvýšil i velikost splátky (kvartální prémie atd.). Bohužel co se týče půjčování jsem naprostý začátečník a nevím, která banka mi nabídne co nejlepší podmínky. Poradíte mi, prosím? Děkuji a jsem s pozdravem

Vypořádání spoluvlastnictví

Dobrý den. Chtěl bych si pořídit vlastní byt v hodnotě cca 1 mil + vypořádat spoluvlastnický podíl rodinného domu z pozůstalosti - cca 410 tis. Lze to řešit jednou hypotékou? U koho nejlépe? Úspory jsou cca 100 tis, žádné dluhy. Díky za váš čas.

Mateřská

Dobrý den, chtěli bychom si s manželem vzít cca 80% hypotéku na dům za 5 mil. Kč, máme nový byt, kupovaný loni za 3,5 mil. Kč. Developerovi je nutné do měsíce uhradit 1 mil. Kč, ten máme k dispozici. Dostaneme hypotéku, když já jsem na mateřské? Děkuji za pomoc, s pozdravem Alena J.

Koupě staré půdy pro výstavbu bytů

Dobry den, obracím se na Vás s dotazem ohledně financování staré půdy. Rada bych koupila jednu pudu v činžovních domě a předělala ji na dva byty, z čehož bych si jeden byt nechala a druhy prodala. Potřebovala bych prosím poradit, jakým nejvhodnější způsobem lze tento projekt financovat? Hypotékou, úvěrem či nějak jinak. Předem Vám Dekuji za odpověď. S přáním hezkého dne Martinkovičová

Zvýšení úroků v průběhu fixace

Dobrý den, v průběhu fixace naší hypotéky nám MONETA Money Bank a.s. dopisem oznámila, že nám zvyšuje úrokovou sazbu hypotéky a tím i měsíční splátky. I přes písemný protest sazbu opravdu zvýšila. Je takovéto jednání ze strany banky možné???

Potvrzení o příjmu

Máme externí firmu, která počítá mzdy. Naše společnost s nimi komunikuje elektronicky. Tudíž vyplněné potvrzení o příjmu přichází emailem, tiskne se, což je jasně vidět a naše firma na něj dává oficiální razítko a podpis odpovědné osoby. Je tato forma potvrzení příjmu akceptovatelná nebo musí být vše napsáno na tiskopisu nebo vytištěném tiskopisu, aniž by část ručně psaného textu byla kopírována/tištěna a doplněna jen razítkem naší firmy? Předem Děkuji Koudelka

Nový zákon a mimořádné splátky

Dobry den, mam dva dotazy. 1. Docetl jsem se, ze od 1.12. plati novy zakon o hypotecnich uverech, ktery umoznuje bez sankci mimoradne splatit az 25% uveru kazdej rok, a to (parafrazuji) ''pro vsechny nove hypoteky a ty, kterym konci fixace po 1.12.2016.'' Logicky z toho vyplyva, ze vsechny). Je to tak spravne? Plati to i v pripade, ze ja mam ve smlouve, ze na zadne predcasne splatky bez poplatku nemam narok? 2. Z 5-lete fixace mi zbyva uz jen 3.5 roku, refinancovat tuhle pujcku na ctvrtinky tedy uz nestihnu (ciste hypoteticky, slo by to?). Nicmene, nejsem moc spokojen s bankou u ktere mam uver (nedelam si iluze ze jinde to je mnohem lepsi, ale prece) Zajimalo by me proto, jestli existuje nejaka legislativa, ktera by umoznovala refinancovat hypotecni uver takhle dlouho pred koncem fixace bez toho, aby to stalo tech 'klientsky nejprivetivejsich' 10% ze zustatku, tak jak to nyni stoji ve smlouve? moc dekuju

Stavební spoření - úvěr

Dobrý den, rád bych se zeptal, jak často aktualizujete své stránky, protože jsem si včera sjednal stavební spoření na doporučení Vašich stránek s výběrem České spořitelny, kde je úrokový úvěr 2,99%, ale při vyplnění všech dokumentů na pobočce spořitelny mi bylo místo 2,99% přiděleno 3,99%. Zajímalo by mne tedy, zda se dá na Vaše podklady na webových stránkách spoléhat či nikoliv. Děkuji za odpověď. Petr

Penzijní připojištění a stavební spoření

Pokračování dotazu č. 3267: Pokud bych uvažovala o stavebním spoření i o penzijním připojištění, které banky mi doporučujete? Určitě bych vše raději vyřizovala osobně na pobočce než formou online. Lze od ledna očekávat v těchto dvou produktech nějaké výrazné změny? Hypotéka by byla pro mě velká zátěž, naspořeno zatím mnoho nemám (cca 100 000 Kč). Bydlím v rodinném domě a v budoucnu budu určitě vlastnit jeho polovinu.

Penzijní připojištění a stavební spoření

Dobrý den, vyplatí se v dnešní době a pro mě osobně mít penzijní připojištění nebo stavební spoření? Dříve jsem měla obojí, pak ale přišly rodinné problémy, takže jsem vše zrušila. Nyní přemýšlím, jestli si mám něco znova založit, jestli se mi to vyplatí, jestliže: mám 39 let (jsem svobodná, děti nemám, na vlastní bydlení nemám dostatek financí a do zadlužení jít nechci), mám trvalé zaměstnání, běžný a spořící účet mám u Equa bank, kde si měsíčně ukládám několik tisíc. Děkuji za odpověď.

Předčasné doplacení úvěru

Kde najdu na internetu prosím formulář na předčasné splacení Hypotečního úvěru? Děkuji Petráček

Pro občany EU

Dobrý den. Jsem občan EU. Jsem od roku 2007 v ČR. Jsem zaměstnán. Mám práci a měsíční příjem. Můžu získat hypotéku?Nemam trvalý pobyt. Děkuji za odpověd

Garance úrokových sazeb

Dobrý den, mohli by jste mi prosím sdělit, jak dlouho mi může garantovat Wüstenrot úrok při refinancování hypotéky, kterou mám od KB? Fixaci mám bohužel až do 5/2018. Případně jakou banku s 2 letou garancí přislíbeného úroku byste mi doporučili? 2 roky na zarezervování úroku má KB a ČSP, ale nevím jestli ještě nějaké jiná banka. Děkuji

100% LTV

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je možné půjčit si 1 milion korun na 30 let s fixaci na 5 let, kdyz nemovitost je za 400 000. Děkuji za odpověd

Úvěr ze stavebního spoření

Dobrý den, mám úvěr ze stavebního spoření (na družstevní byt) od ČMSS s úrokem 4,8% a zbývá mi doplatit asi 230 000 Kč. Je možné refinancování, když tímto bytem nemůžu ručit? Předem děkuji za odpověď

Na hračky

Dobrý den, včera jsem si na mall.cz chtěla koupit na splátky Domeček pro panenky Woody. Jen jsem z časových důvodů objednávku nedokončila. Z Mall.cz mi však přišel e-mail, že je má objednávka v předběžném schválení. Je tomu tak? Od vaši společnosti mi žádný e-mail nepřišel. ...Objednávka byla na moje jméno tedy Gabriela Macečková. Děkuji za odpověď připadne info jaky bude další postup....

Propadnutí rezervační zálohy

Dobrý den, prosím Vás laskavě o informace. Před 2 měsíci jsme si rezervovali byt, který chceme koupit a vzít si na něj hypotéku. Tu nám ještě před rezervací předběžně schválili. Dva týdny podání žádosti, kdy se nic nedělo, jsme banku (Monetu) začali uhánět. Po třech týdnech udělali odhad a slíbili, že už to půjde rychle. Až po odhadu od nás začali postupně chtít dokumenty. Já jsem OSVČ a manžel je jednatel firmy. Nyní je to skoro 2 měsíce a stále se nic neděje. Nám ale propadne rezervační záloha. Vůbec nevíme, co máme dělat. Prosím, můžete nám poradit, jak máme postupovat?

Zástavní právo na katastru

Dobrý den, převáděli jsme hypoteku, kterou u Vás máme, z jedné nemovitosti na druhou. Na katastru nemovitostí je již zapsána u nového domu. Máme podnikat nějaké kroky pro vymazání zápisu u starého domu, nebo je to záležitost banky? Jaký je asi časový profil vymazání zápisu? Nový majitel chce mít samozřejmě vše v pořádku co nejdříve.... Děkuji a za odpověď a přeji hezký den Přikrylová

Lze započítat diety jako část příjmu?

Dobrý den, v současné době prodávám byt a chci koupit dům. Na byt mám hypotéku u mBank, kde bych si chtěl vzít i hypotéku na dům, ale nevypadá to moc nadějně. Problém je totiž v tom, že mzda je vyplácena sice převodem na účet, ale cestovní náhrady (diety) zčásti převodem na účet a zčásti v hotovosti vkladem na účet. Banka mi započítává jen to, co jde převodem na účet, což je pro ni málo. Je nějaká jiná banka, která s tím nemá problém?

Potvrzení o příjmu

Dobrý den, chci se zeptat. Vyřizuji si hypotéku. Potřebuji od zaměstnavatele potvrzení o výši příjmu. Má zaměstnavatel povinnost podle nějakého zákona nebo předpisů mi toto potvrzení vystavit nebo nemá ? Děkuji Karel

Potvrzení o příjmu

Dobrý den. Jaká je povinnost firmy u které pracuji k vystavení potvrzení o příjmu pro banku k získání hypotéky? Děkuji za odpověď O.S.

Další půjčka po osobním bankrotu

Pokračování dotazu č. 3132: dobrý den, díky za odpověd, ale vubec se mi nelíbí, jak koukáte na lidi, co prošli nebo mají insolvenci. Já jsem všeho všudy měla jednu pujčku, žila s přítelem, ted už bývalým a jemu ručila na dvě půjčky. Máme spolu syna, bohužel jsem nemohla tušit, že mě po pěti letech opustí a já zustanu sama. Neměla jsem na splátky a než exekuce tak mi poradili osobní bankrot. Tím jsem uspěšně bez problému prošla a zaplatila ..nehrnu se do pujček, jen mi dosloužilo auto a k práci ho potřebuji, tak přemyšlím, kde si na něj pujčit ..každý se do insolvence nedostane tak, že si nabere pujčky a pak je není schopen splácet víte? ale děkuji za váš názor.. lucka

Zkušební doba

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Vlastním s manželem rodinný dům. Rozvádíme se a manžel po mě chce vyplatit. V tom problém není, ale já podala výpověď z pracovního poměru a budu končit (pracuji zde 16 let) a od 1.12. nastupuji do jiného zaměstnání. Dostanu hypotéku, když budu mít pracovní smlouvu zpočátku na rok s tříměsíční zkušební lhůtou? Poté by mi měli smlouvu dát na dobu neurčitou. Prosím o radu, potřebuji mít jistotu, že ty peníze dostanu. Děkuji za odpověď.

Úvěr ze stavebního spoření

Prosím o informaci, co musí dcera udělat, aby od Vás získala údaj - kolik bylo z jejího stavebního spoření použito na koupi bytu včetně překlenovacího úvěru. Jediný údaj který má, je číslo účtu, na které byly zasílány splátky a číslo vlastního sporožirového účtu, ze kterého byly splátky odesílány. Dá se podle těchto čísel zjistit celková naspořená i vypůjčená suma + zaplacené úroky? Předem děkuji za odpověď a přeji příjemné dny.

Neznámý poplatek

Dobrý den, je možné, aby mi banka v průběhu splácení hypotéky sama zvedla dlužnou částku? Např o 800 Kč? Mám hypotéku nyní již 498 500 Kč (podle posledního výpisu) a dnes při kontrole stavu jsem zjistil, že mi navyšili dlužnou částku na 499 300 Kč. Jak je to možné? Jedná se o KB a fixace mi končí 2020-byla na 5roků! Na pobočce nejsou schopni vysvětlit mi to!

Rozestavěný dům

Dobrý den, chci prefinancovat hypoteku, ale nevím, zda lze. Zbývá doplatit cca 1,2 mil. Kč. Stavbu dokončenou nemáme. Ani zkolaudováno. Příjmy máme 30 t a 20 t. Chtěli bychom si tedy vzít něco navíc, aby to celkem dělalo 3 mil. Hodnota domu musí být jaká, aby jsme dosáhli této částky? A co když banka nepůjčí? Jsou ještě nějaké možností?

Hypotéka v před-důchodovém věku

Dobrý den, prosím Vás laskavě o informace. Mám v plánu si vzát hypotéju na byt, který mi prodává pod cenou moje sestra..je to byt v Praze -Praha Nusle. Manžel má čistý příjem 11.500. Já pracuji jako lékařka, mám dle daňového přiznání čistý příjem 39.000 Kč., je mi 56 let. Chtěla bych si půjčit 2.600 000. Byt by stál 2.800 000, 200 000 nebo 260 000 mám v hotovosti. Jaké jsou možnosti? děkuji za odpověď. Alž.Končitíková

Stálý příjem

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda po dokončení střední školy mohu dostat hypotéku na 700 000,- když jsem měla prozatím jen praxi (max. brigády), popřípadě jak dlouho bych musela pracovat, aby mi ji dali? Předem děkuji za odpověď.

100% na výstavbu RD

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda banka by mi poskytovala 100% hypotéky na stavení RD v předpokladané hodnotě 2 mil Kč, když stále splacím pravidelně hypotéku na pozemek (800 tis. Kč), čisté přímy dohromady (já a přítel jako spolužadatel hypotéky) 41 000 Kč/měsíc.

Hypotéka pro Slováka v Česku

Dobry den, Som slovak zijuci a pracujuci na Slovensku, byvam len par kilometrov od juznej moravy a chcel by som tam kupit rodinny dom. Slovenske banky maju prisne podmienky, ktore mi neumoznuju zobrat si hypoteku, chcel som sa opytat, ako je to v ceskych bankach. Dal, by mi hypoteku na dom?

Spoluvlastnictví

Dobrý den, která banka sjedná hypotéku i na spoluvlastnický podíl? Jedná se o hypotéku ve výši 700tis na byt o podílu 23/100 v bytovém domě - dům má odhad na 3mil, byt na 800tis.

5 mil. Kč

Chci vás požádat o řešení hypotéky ve výši 5mil. Kč lokalita Brno. Dekuji

100% hypotéka

Dobrý den, potřebovala jsem si vzít 100% hypotéku na 1.300.000 (ČM mám 22.000,-), ale v bance mě překvapili nejenom, že 100% již neposkytujou, ale že na zbytek do těch 100 % (200.000,-), že si údajně nemohu půjčit ani jiným byť méně výhodným úvěrem, jelikož to banka vidí a brala by to prý jako 100% hypotéku. Přitom s mým příjmem není problém na oboje dosáhnout. Opravdu není žádná cesta?

100% hypotéka

Dobrý den, synovec by chtěl si vzít hypotéku na bydlení a ptal se v Moneta bance a tam by mu půjčili jen milion ctyrista tisíc. Můžete mi poradit, v jaké bance mi mu mohli půjčit vice a jestli by mel hypotéku jistou na milion sescet tisíc. Plat ma 14 000 rodiny dum je odhadnut na milion sescet tisíc v jaké bance mu půjčí 100%dekuji Stoklasova a na kolik mu to vypocitaj

Věk žadatele

Dobrý den, můžete nam prosím poradit, u které banky posuzují v případě 2 spolužadatelu (věk 30 a 50 let) nižší věk, tj. potřebujeme čerpat úvěr co nejdéle, tj. 30 let a ne 20.. dekuji

Fixace úrokové sazby

Dobrý den, děkuji za odpověď na dotaz č. 3031. Splatit hypotéku vím, že je možné kdykoliv předem, nebo k výročí. Mně se jedná o to, jaká doba je na zafixování úroku u refinancování s jinou bankou možná předem. Všechny banky tvrdí, že je možné sepsání smlouvy nejdřív 12 měsíců k výročí fixace , jedině Modrá pyramida tvrdí, že je to možné sepsat už 18 měsíců předem. Děkuji za informaci

Refinancování

Dobrý den. Kolik měsíců předem je možné sjednat refinancování hypotéky ze zákona? Je to 12 měsíců? Modrá pyramida tvrdí, že u nich se refinancování může sjednat už 18 měsíců, není to protizákonné? Předem děkuji za informace.

Hypotéka po insolvenci

Dobrý den, v minulé době jsem absolvovala insolvenční řízení, které je nyní úspěšně ukončeno. Oddlužení proběhlo zpenežením majetkové podstaty, tedy dvou bytů v OV. Nyní bydlím již rok v podnájmu, kde platím 5 000 Kč měs. Mám práci se smlouvou na dobu neurčitou a příjmem cca 16 000 kč měs. Mám možnost koupit rodinný dům typu Okál. K tomu potřebuji půjčit cca 330 000 Kč. Existuje mezi našimi peněžními ústavy nějaký, který mi za těchto okolností bude ochoten dát hypotéku? Předem děkuji za odpověď. Reinohová

Kupuji RD bez vodovodu

Dobrý den, kupujeme domeček na 100% hypoteční úvěr a touto nemovitostí i ručíme.V domku zatím není zavedena voda, neboť vodovod je ve výstavbě...a ještě nějaký čas potrvá. Bylo nám řečeno od poradce, že nám žádná banka úvěr neschválí pokud nesplníme tuto podmínku ohledně zavedení vodovodu do objektu... Je nějaká banka, která poskytne 100% hypotéku, zároveň s ručením kupovanou nemovitostí bez podmínky zavedení vody? Děkuji za odpověď

Úvěr na 1 rok

Dobrý den, mám zájem získat u vaší banky úvěr na nemovitost - byt v OV. Ale jde o úvěr krátkodobý a cca překlenovací. Chci koupit byt v Praze (cca 3 mio. Kč) ale během max. půl roku prodávám byt v Bratislavě a celý úvěr chci následně uhradit=vyplatit. Dotaz je, zda je to možné, jaký velký byl úvěr ( ? %), jaké jsou poplatky, jaký je systém ručení v době čerpání úvěru a pod. podstatné informace. Děkuji. S pozdravem Juríková 

Bez trvalého pobytu

Zdravim, ktora banka v Cechach poskytne hypotekarny uver na kupu nemovitosti, Slovakovi dlhdobo sa zdrziavajucemu sa na ceskom uzemi, bez trvaleho ci prechodneho pobytu? i bez nahlasenia pobytu na cudzineckej policii nakolko nieje povinny

Pořízení vlastního bydlení

Dobrý den, ráda bych si v budoucnu pořídila pro sebe malý byt (1+1) v menším městě. Je to vůbec reálné, jestliže: mám naspořeno pouze 100 000, můj výdělek činí cca 18 tis. čist., je mi 39 let. Jaké jsou podmínky bank ohledně hypoték? Lze předpokládat, jak se budou hypotéky vyvíjet za 5, 10 let? Děkuji za odpověď.

Pravidla poskytování úvěrů

Dobry večer, prosim vas, Equa Bank ma pobočku niekde blízko českého tešina a ešte sa chcem opytať či neni ina banka ktora poskytne uver slovakovi pracujucem v českej republike aj ked nema v čechach pobyt a čo sa tyka hypoteky môže banka schváliť iba tolko ako je nehnutelnosť ohodnotená alebo je možne zyskať viac ako je cena nehnutelnostia ešte vas poprosim či sa sleduje uverovy register slovensky ked žiadam v českej republike o uver dakujem

Dokládání faktur u úvěru na rekonstrukci

Dobrý den, mám dotaz. Máme sjednaný úvěr na rekonstrukci domu, kde musíme pro uvolnění finančních prostředků dokládat různé dokumenty. V tuto chvíli se nám stalo, že nám banka odmítla z důvodu nedodržení termínu dokladu všech dokumentů uvolnit žádané finanční prostředky. Je nějaká možnost se odvolat? Protože, jsme dodali sjednané dokumenty. Bylo to sice po termínu, ale k získání těchto dokumentů je vždy nějaká prodleva, kterou nemůžeme ovlivnit. Předem Vám moc děkuji.

Povinný běžný účet

Dobrý den, má banka právo nutit mne k vedení běžného osobního účtu v případě, že mám s ní sjednánu hypotéku, která se platí na jiný, hypoteční účet ? Chtěl bych platit hypotéku rovnou a z osobního účtu u jiné banky.

Rekonstrukce svépomocí

Dobrý den, splácíme hypotéku a banka po nás chce účty za rekonstrukci, ale my je bohužel nemáme všechny, protože jsme si toho hodně dělali samy. Ráda bych věděla, co se s tím dá dělat? Co asi můžeme čekat od banky?

Rozdílný vlastník pozemku a stavby

Dobrý den, mám dotaz, zda poskytujete hypotéku za těchto podmínek - rozestavěná stavba se bude zapisovat na základě prohlášení vlastníka k rozestavěným jednotkám. Vlastníkem pozemku bude jedna společnost, druhá společnost bude mít právo stavby. Děkuji

Předčasné splacení

Dobrý den, máme u vás uzavřený hypo úvěr na pořízení nemovitosti. Bohužel z rodinných důvodů (rozvod manželství) budeme nuceni nemovitost prodat. Poradíte jak postupovat, popřípadě, jak vysoká bude pokuta za případné předčasné splacení hypotéky, fixace končí v září 2017. Děkuji.

UniCredit Bank a plnění podmínek

Dobrý den, mám účet a hypotéku u UniCredit Bank. Dostal jsem debetní a kreditní kartu. Řekli mi, že musím 1x krát měsíčně zaplatit z kreditní karty, aby mi nespadla úroková sazba. Nedávno jsem 2x zaplatil z kreditní karty asi 2000 Kč. Teď se chci zeptat, zda mi to automaticky strhnou z klasického účtu nebo budu muset přes trvalý příkaz na nějaký účet. Děkuji

Zesplatnění úvěru

Dobrý den, můj bývalý druh se dostal do exekuce letos v květnu. V roce 2014 prostřednictvím darovací smlouvy mi daroval 1/2 spoluvlastnického podílu na byt. Hypotéka je jen na mě a jsem teď tedy jen já vlastníkem celé bytové jednotky. Ale již v tom roce 2014 probíhalo soudní řízení ve věci, která je nyní v exekučním řízení. Jedná se o částku 300 000,- Kč. Můj dotaz zní: může exekutor zpětně napadnout darovací smlouvu? Bojím se, že by mi Hypoteční banka hypotéku zesplatnila a já nemám na zaplacení. Trvalý pobyt z bytu má odhlášený, jen navštěvuje děti. Mám se něčeho obávat? Mám velký strach. Předem děkuji za odpověď.

Refinancování hypotéky

Dobrý den, v 5/2017 nám končí fixace hypotéky u JPÚ. Chtěla bych se zeptat, jaké podmínky bychom měli při refinancování. Jedná se o rodinný dům, kolaudace 12/2012, zastavěná plocha 150 m2, rarář 40 m2, zahrada cca 700 m2, odhadní cena cca 3,5 mil. Hypotéka na 2 mil. Děkuji za info

Firemní úvěr na nemovitost

dobrý den, jsme nově vznikla obchodní společnost,zabývající se pobytovými sociálními službami. Potřebujeme pro začátek půjčit hotovost na nákup nemovitosti, abychom mohli zrealizovat svůj záměr. Která banka ba nám mohla pomoci ? děkuji Jitka Ulm.

Přistoupení syna k úvěru

Pokračování dotazu č. 2799: Dobrý den, obracím se na vás ještě jedním dotazem. Hypotéční banka požaduje při změně účtu pro splátky (i když je také u ČSOB) přistoupení mého syna i k úvěru. Mám nějakou možnost se tomuto vyhnout? Děkuji za odpověď

Splátka inkasem

Dobrý den, Hypotéční banka zrušila účet pro vklad u ČSOB s tím, že splátky provádějí už jen inkasně. Mám sice účet u ČSOB, ale je zablokovaný od FÚ. Nechci do úvěru zatahovat syna (který taktéž disponuje účtem u ČSOB). Mám nějakou přijatelnější možnost? Děkuji za odpověď.

Poplatek za vyčíslení dluhu

Dobrý den, tak jsem se nakonec rozhodla a refinancujeme úvěr, jak jste mi poradili. Byla jsem velice překvapená, že si Buřinka účtuje poplatek ve výši 4650 Kč za stanovení výše zůstatku dluhu. Teď jsme přeúvěrovali k Fio bance, kde budeme mít úrok 1,88 s fixací na 5 let a splatnost je 10 let. Doufám, že to je krok k lepšímu. Jsme těsně před podpisem smlouvy a potřebovala bych poradit co znamená, když je v zástavní smlouvě tato formulace: Zástavní věřitel i Zástavce prohlašují, že na sebe přebírají nebezpečí změny okolností. Zástavní věřitel i Zástavce se tak vzdávají svého práva domáhat se na druhé smluvní straně obnovení jednání o Smlouvě či domáhat se změny svého závazku dle Smlouvy v případě, kdy dojde ke změně okolností tak podstatnému, že změna založí v právech a povinnostech některé ze stran zvlášť hrubý nepoměr. Z důvodů právní jistoty se smluvní strany dohodly, že tímto ustanovením na sebe Zástavní věřitel i Zástavce převzali nebezpečí změny okolností podle § 1765 odst. 2 občanského zákoníku. Vůbec tomu nerozumím a nedokážu si představit, co to znamená v praxi. Budu ráda, když mi poradíte. S pozdravem a velkým díky za radu Dagmar

Nesplácím hypotéku

Dobrý den, před pár lety jsem ručil rodině a ta danou hypotéku přestala platit a vyhlásili na sebe insolvenci. Moje matka má dům, kterým ručí na moji hypotéku na daný dům a já budu muset vyhlásit insolvenci také, tedy pokud mi ji schválí. Jde mi o to, zda a pokud mi insolvenci schválí, zda moje matka nemůže přijít o náš dům jelikož do insolvence padne i moje hypotéka. Děkuji za odpověď .

Jakou zvolit banku pro refinancování?

Pokračování dotazu č. 2745: Dobrý den pane Jermáři, děkuji mnohokrát za Vaší odpověď, moc jste mi pomohl. Můžete nám pomoci ještě jednou, při zadávání jsme zapomněla zmínit, že hypotéku jsme si vzali od Moneta Money bank - doporučil byste nám nějakou banku, která by měla, pro nás lepší podmínky a mohli jsme k ní přejít? Děkuje Jarmila s dětmi. Hezké dny.

Výše splátky a úroková sazba

Dobrý den, vzali jsme si s manželem před 10 léty hypotéku na byt, výše hypotéky 1 600 000 Kč, splat. na 30 let, splácíme při druhé fixaci částku 7500 Kč, příští rok máme další fixaci, myslíte,že se částka bude postupně snižovat? Dále bych se ráda informovala, zda mohu smlouvu přepsat jen na sebe? Splácení nám začíná dělat velké fin. problémy. Děkuji, Jarmila

Mám šanci získat půjčku?

Dobrý den..Mám svoji banku GE Money Bank. Manžel u vaší banky 30 let..Ctěli jsme uvěr, ale samý problém, proč máte všude reklamy na sloučení? A vždy se najde problém, manžel v plném invalidním důchodu, takže má menší příjem..Těd nikdo nechce řešit, ale reklam máte všude...Děkuji

Hypotéka pro cizince

ake podmienky musi splnat cudzinec zijuci a pracujuci v CR aby dostal hypoteku

Zastavení pohledávek z pojistné smlouvy

Pokračování dotazu č. 2709: Dobrý den, obracím se ještě k dotazu 2709, ze včerejška, mám strach z toho, že nás může spořitelna nějak penalizovat za nedodržení podmínek, protože nechceme podepsat smlouvu o zástavě pohledávky, i když je to ve smlouvě stanoveno, že je naší povinností. Posílám Vám text, který jsem jim odeslala, zda jsem to napsala správně, bojím se, že budou chtít úvěr hned zaplatit, ale když řádně splácíme tak nevidím důvod. Zde je text, který jsem ji poslala: včera jsem psala právníkovi a ten mi odpověděl, že je velmi chválihodné, že si pozorně čtu smlouvu před podpisem a že to rozhodně není standardní a o ničem takovém se v NOZ nehovoří a nedoporučuje nám takovou smlouvu podepsat. Obecně totiž při neplnění smluvních podmínek má banka nárok na okamžité zesplatnění dluhu (tedy návrat celé dlužné částky do 30 dní), ale určitě by neměla za žádných okolností vymáhat až dvojnásobek dlužné částky, protože to už je velmi podobné nepoctivým trikům nebankovních společností. Bylo nám doporučeno úvěr refinancovat, ale to mi zatím nechceme. Chceme se s Vaší bankou dohodnout na takových podmínkách, které budou respektovat obě strany a budou pro ně stejně výhodné. Protože jsme dlouholetým klientem Vaší banky, byla bych ráda, kdybyste tuto věc konzultoval s Vašimi právníky, protože my souhlasíme a víme, že je naší povinností pojistnou smlouvu vinkulovat, protože je to tak uvedeno ve smlouvě o úvěru, kterou jsem si pečlivě přečetla ve prospěch Vaší banky a také rádi smlouvu o zástavě pohledávky podepíšeme. Souhlasili bychom, kdyby ve smlouvě bylo uvedeno, že v případě neplacení nebo nějakého problému budeme povinni uhradit okamžitě zbytek dluhu případně v případě pojistné události kdy bude částka vyšší než 100 tisíc převedena na Vámi daný účet nebo při události, kdy by došlo k totálnímu zničení nemovitosti, tak bude přednostně plněno ve Váš prospěch. Vše jde domluvit, jen se musíte chtít. Nezlobte se na mě, ale občanský zákoník říká, že záleží, jak se obě strany domluví a v tomto případě, jak jste navrhovali Vy jsme byly ve značné nevýhodě. Protože v § 2015, na který jste mě odkazoval se píše, že jistota zajišťuje úroky z peněžitého dluhu nejvýše do výše zákonné úrokové sazby; to neplatí, byl-li ten, kdo jistotu dává, seznámen před poskytnutím jistoty, jaké úroky věřitel a dlužník ujednali a to je vlastntě to, s čím mi nesouhlasíme a navrhujeme jiné podmínky viz výše. Prosím, zavolejte mi , jak bude Vaše banka postupovat a zda je možnost domluvy. Nerada bych přecházela k jiné bance, jen kvůli tomu, že jsme předělali smlouvu na dům a nemůžeme se domluvit. Pevně věřím, že se s tím dá něco dělat a že se nakonec domluvíme. Doufám, že je to napsáno srozumitelně, manžel totiž přeúvěrovávat nechce, tak snad vše dobře dopadne, potřebuji od Vás prosím jen ujištění, že náš postup není protizákonný. Moc děkuji za Vaši odpověď Dagmar

Zastavení pohledávek z pojistné smlouvy

Dobrý den, máme hypoúvěr od buřinky,platíme řádně již 3 roky a předělávali jsme smlouvu na pojištění nemovitosti. Částka úvěru byla na 461 tisíc. Z Prahy nám zaslali smlouvu o zastavení pohledávek z pojistné smlouvy a v části o zajištění dluhu je odstavec, který říká, že mohou při nedodržení platebních podmínek vyžadovat až dvojnásobek úvěrové částky. Obhajují se novým občanským zákonem platným od 1.1.2015 § 2015 a §1309 ods.1 NOZ, ale tam se nic takového nepíše. Můžete mi, prosím, sdělit, zda je tento postup v pořádku, abych se nenapálila. Děkuji Bundilová

Hypotéka pro pracujícího seniora a syna

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem týkajícím se hypotéčního úvěru. Jsem pracující důchodkyně a můj čistý měsíční příjem činí Kč 25 000,- + Kč 13000,-. Mám plnoletého syna, který studuje a pobírá pouze sirotčí důchod. Uvažuji se synem o hypotéce na rodinný domek s tím, že by převzal finanční závazek až nebudu výdělečně činná. K dispozici mám ještě družstevní byt, který bych chtěla výhledově prodat a částečně umořit úvěr. Je toto možné? Děkuji za odpověď. Hadačová

Mám šanci získat hypotéku?

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám nějakou šanci získat hypotéku na byt po splnění odlužení? Dříve než za 5let? Splatila jsem 100%, můj příjem je 22tis. čistého. Je mi 37let, děti nemám, zaměstnána jsem od roku 97 na dobu neurčitou. Děkuji za odpověd.

Hypotéka bez zaměstnání

Dobrý den, poskytuje některá banka hypotéku pro osoby se stálým příjmem, ale nejsou zaměstnaní?

Mimořádná splátka mimo výročí fixace

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám hypotéku a chci ji splatit, protože nemovitost prodávám v žádosti o provedení mimořádné splátky úvěru uvedu, že předmět žádosti je celková splátka mimo datum změny úrokové sazby a datum kdy bude mimořádná splátka splacena. Děkuji

Konsolidace půjček

Dobrý den, děláte i sloučení stávajících půjček do hypotéky?

Mám šanci získat hypotéku?

Dobrý den, jsem klientem banky a mám aktivní účet. Rádi bychom si koupili malý rodinný dům za cca 1.200 000 Kč na hypotéku. Mám partnera a letos se budeme brát. Je mi kolem 40 let a partnerovi je okolo 50 let. Já jsem zaměstnaná s čistým měsíčním příjmem okolo 12 tis Kč, partner podniká jako OSVČ s podobným příjmem před zdaněním cca 15 tis Kč. Dnes platíme byt v nájmu cca 11 tis Kč s energiemi a nedlužíme. Jít do vlastního domu by nám mohlo vyjít ekonomicky měsíčně stejně, i lépe. Ale bez Vašich kalkulací nevíme a tak prosíme o informace, zda může banka v tomto případě půjčit hypotéku. Děkuji. Zuzana Krausová, Beroun

Hypotéka na mateřské

Dobrý den, jsem na mateřské, nemám exekuce a nejsem v regisrech. Je možné žádat o hypotéku 600 tis?

Přepis na katastru

Dobry den chtela jsem se zeptat jak dlouho trva vyrizeni hypoteky a za jak dlouho prepis na katastru. Dekuji za odpoved. Potvrzeni prijmu uz mame.

Koupě domu v exekuci

Dobry den, chceme koupit dum, ktery je v insolvenci - da nam banka hypoteku? A jestli ano, jak dlouho to bude trvat. Dekuji za odpoved

Předhypotéční úvěr

Dobrý den, děkujeme za poradnu a ptáme se na hypotéku. Chtěli bychom se ženou koupit jednu bytovou a jednu nebytovou jednotku v novostavbě rodinného domu o dvou bytových a nebytových jednotkách. Kolaudace proběhne za 3-4 měsíce. Současná cena dle odhadu je 2,8 mil. a to je i cena kupní. Po dovybavení bytu bude cena rovněž dle odhadu 3 mil. Po bance u které máme účty 5 let žádáme úvěr 2 mil. na které budeme ručit kupovanou nemovitostí, příjmy máme, doplatek a vše ostatní budeme hradit z vlastních zdrojů. Naše banka nám sdělila že nelze řešit žádost o úvěr bez zápisu do katastru nemovitostí. Doplňujeme že bude po kolaudaci. Ptáme se jak lze toto řešit a kterou z bank by jste nám doporučili? Předem děkujeme za odpověď. Sedlákovi

Mám dostatečný příjem?

Dobry den, mam prumer 11 000 Kc, mohu dostat hypoteku na dum v cene 650 000 Kc? Dekuji za odpoved

Hypotéka se záznamem v registrech

Dobry den, chtela bych se zeptat zda je mozne zadat o hypoteku po splneni oddluzeni. Dekuji

Úvěr ze stavebního spoření a odpočet úroků

Dobrý den, mám od SS Modrá pyramida přidělený úvěr na rekonstrukci bytového jádra. Obdržela jsem od nich potvrzení o výši zaplacených úroků pro účel odpočtu z daní., ale zaměstnavatel mi to nechce uznat, že není přímo ve smlouvě napsaný účel a místo rekonstrukce, pouze je tam uvedeno, že musím doložit doklady o zaplacení. Doložení čestného prohlášení a faktur mi neuznává, mám si prý podat přiznání sama, ale bude to potom v pořádku?

Půjčka a hypotéka

Dobrý den, mám obecný dotaz ke kombinaci úvěru a hypotéky. Zvažuji spotřebitelský úvěr na 3-4 roky v hodnotě cca 150 000Kč. V případě, že v období, kdy budu tímto úvěrem zatížen, budu chtít zažádat o hypotéku, jak moc tato skutečnost ovlivní rozhodnutí banky o mé bonitě? Předpoklad je, že mám dobrou platební morálku při splácení úvěru. Děkuji. DK

Rekonstrukce střechy 600 tisíc Kč

Dobrý den, chci v tomto roce uskutečnit rekonstrukci střechy na rodinném domě, předpokládaná částka 600 000,- doba splácení by byla cca 12 let. V současné době již nemám stavební spoření. Jakou variantu bych měla zvolit. Děkuji za odpověď

Konsolidace nebo americká hypotéka

Pokračování dotazu č. 2449: Krásný den pane Strašák, no dlužím 500 000,-kč. Dostala jsem se do toho složitým postupem. Jsem z toho nyní úplně v koncích. Měsíční příjem činí 17000,- Kč. Mám ale obavu, že mě nebudou chtít půjčky sjednotit. Splácím dosavadní platby vždy v čas, ale všude propagují, že by se to dalo snížit, tak bych to velice ráda uvítala.

Požadavky na získání hypotéky

Dobry den, pritel by si chtel vzit hypoteku. Jak dlouho je potreba mit zalozeny ucet, aby hypoteku uznali dekuji. Lucie

Mám šanci získat hypotéku?

Dobry den, chtěl bych si pořídit byt, mam čisty přijem 14 tis. a chtěl bych se zeptat - mam šanci dostat hypoteku ve vyši 600tis?

Hypotéka na vypořádání spoluvlastnictví

Dobrý den. Nevíte, zda-li jsou banky ochotné poskytnout hypotéční úvěr na základě předložení jiné než kupní smlouvy ke kupované nemovitosti? Postačuje bance ke schválení návrhu smlouva o zrušení a vypořádání podílového spoluvlastnictví? Existuje nějaký obecný postup v této věci? Děkuji!

Rozvod a vypořádání majetku, hypotéky

Mám u vás hypotéku a ráda bych se dozvěděla jednu věc. Rozvádím se a chtěla bych vyplatit manžela, abych nepřišla o barák. Kdybych si u vás navýšila úvěr o 1 000 000 Kč, kolik bych musela měsíčně splácet. Děkuji Nováková P.S teď splácíme přes 4 000 Kč

Insolvence v zahraničí

Dobrý den chtěla bych se zeptat, jestli je mozne získat hypotéku, kdyz mam v zahranici (v Rakousku) insolvenci po neúspěšném podnikání. Rucila bych domem po rodičích a domem na ktery si chci hypotéku vzít. Zjisti vubec banka, ze mam v zahranici takovýto závazek? Dekuji

Ručitelství

Pokračování dotazu č. 2376: Dobrý večer, děkuji Vám velmi za odpověd. A může nastat situace, že pokud jsem na katastru zapsana na dům pouze ja, a pritele nepujde vyvázat z ručitelství což bych nerada, on trva na tom at dům prodam a dam mu peníze ja prodala byt a dala do domu 1 780 000 a uver jsem si vzala pouzena sebe v částce 1 100 000. Bohužel si našel prítelkyni a ted chce peníze.

Vyvázání spoluručitele

Dobrý den, mam dotaz ohledně úvěru, v roce 2009 jsem začala stavět dům ,měla jsem vlastní prostředky a uvěr od lišky jsem si vzala 1 100 000 již už je 2 roky zkolaudován. Uvěr je psaný pouze na mě a řádně je splácím, v té době jsem potřebovala přistupitele k půjčce, byl to přítel, nyní si je situace taková, že ho musím vyvázat z úvěru, nevím, zda mi bude stacit můj příjem mám v průměru 14 000 a 5200 invalidní důchod u banky mám ještě úvěr, u banky mám ještě úvěr 180 000 kč, jde mi o to zda ho mohu vyvázat a již ručit celým domem, jako záruka, dům je pojisten a odhad byl přes 3 miliony, nebo musím zaplatit u banky 180 000, a pak ho vyvázat, raději bych ručila celým domem. Podotýkám, že na katastru jsem jediný vlastník domu, přítel má sice u mě hlášen trvalý pobyt, ale na nic mi nepřispívá. Pokud si bude chtít pořídit vlastní bydlení ručitelství na mém dome mu bude dělat problém. Děkuji Vám moc za odpověd, prosím zda mi můžete odpovědět na můj e mail. Hezký den. Udržalová

Jak získat hypotéku

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Můj přítel Kanaďan se chce přestěhovat do Prahy a chtěli bychom si vzít hypotéku na pozemek a domek cca na 20 let. Zatím jsme v Kanadě a hledáme řešení. Je možné si vzít hypotéku na oboje? Koupit nejdříve pozemek a pak nechat postavit dům? A jakou banku by jste nám doporučili? Nebo jak postupovat. Děkuji Ledecká

Předčasné splácení

Dobrý den, předem chválím tuto službu, myslím, že to je super. Můj případný dotaz by zněl: Pokud bych chtěl koupit podíl v nemovitosti cca 2/3 (odhad nemovitosti 4mil vč. pozemku). Žádal bych tedy o hypotéku 2,5mil. (95-100%), s možností předčasného splacení (v nejhorším případě se splacením do 1-5let) na jakou banku se obrátit? Existuje nějáký takový vyhodný produkt? Případně obdobná varianta? Moc děkuji Dan N.

Refinancování překlenovacího úvěru od stavební spořitelny

Dobrý den, prosím o Vaše řešení. Chci se zbavit 2mil. meziúvěru od Lišky 4,2% s 6.letou fixací, která končí 11/2017, na vkladovém účtě cca 140 000,- a vzít hypotéku u Fio banky ve výši 3mil. S tím, že navýšená částka 1.mil. bude sloužit k vyplacení dědického řízení (podíl na nemovitosti). Je možné u Lišky předčasně splatit MÚ bez sankcí? Případně jak postupovat při refinancování 2.mil. překlenovacího úvěru se zástavou nemovitosti u Lišky.Děkuji za řešení Honza.

100% hypotéka a směnka

Dobry den, beru si hypoteku na rodinny dum a chtel jsem 100% jak inzeruji, ale bylo mi receno, ze musim mit svych 15% z ceny domu a zbytek mne dofinancujou. Dum potrebuje drobnou rekonstrukci a tak momentalne tech 15% bude chybet a tak majitel souhlasi, ze na tu castku mu staci smenka, vim ze ty penize budu mit do pul roku coz pocka. Muze to bance vadit pri schvaleni uveru? Dekuji za odpoved Černy

Bonita žadatele

Dobrý den, mám zažádáno o hypotéku na dům a pracuji u firmy s.r.o. a ted jsem zjistil, že za mně firma neodvedla sociální a zdravotní za 2 měsíce. Jinak firma platí vždy a nejsou s ní problémy, tvrdí že se to stalo nedopatřením. Otázka zní může to banka zjistit při schvalování a tím mi nemusí dát hypotéku ? Děkuji a s pozdravem Novotný

Vyvázání syna z hypotéky

Dobrý den, splácím 10 let hypotéku, kterou mám společně se synem, chtěla bych syna vyvázat z hypotéky, aby si mohl vzít novou hypotéku sám na sebe. V současné době je zůstatek úvěru ve výši 1.600.000 Kč. Po zaplacení veškerých poplatků mně zůstává z výplaty 5.000 Kč, tak bych chtěla vědět, jestli má smysl žádat o vyvázání syna z hypotéky. Děkuji za odpověď.

Bonita a dluh v zahraničí

Dobrý den, pracuji v Německu 20 let různě brigádně a zároven i v Cechach, kde mám hlavní příjem. Chci si vzít v ČR na rodinný dům hypotéku od české spořitelny, kde jsem dobrý klient, chtěl bych se zeptat mám v Německu úvěr kde už mám doplatit pouze 2000,- euro, což se mi momentálně nehodí z důvodu, že musím složit 15% z kupní ceny domu a tak se ptám zaměstnání budu dokládat pouze z Cech, mohou zjistit při prověřování bonity atd., že mám v Německu ještě úvěr, nebudu to do žádosti psát. Děkuji

Hypotéka na nemovitost s právní vadou

Dobrý den. Chceme se spoluvlastníkem nemovitosti zrušit spoluvlastnictví já bych mu chtěl jeho podíl vyplatit. Ovšem musím si na to vzít hypotéku. Vezme banka do zástavy barák, když je zde jedna právní vada na jeho pozemku? Kontrétně se jedná o 1/6 pozemku na kterém dům stojí. Jediná tato část pozemku, patřila mému dědovi, který zemřel a dědické řízení ještě nedoběhlo. Momentálně je pozemek spolu s dalšími věcmi z dědictví v likviditě, protože děda byl hodně zadlužený. Plánuji ho v "dražbě" vykoupit, ale kdy k odkupu bude moct dojít záleží na rychlosti úřadu, kterou já neovlivním a problém je tom, že spoluvlastník chce vyplatit co nejdříve. Nevíte jak v tomto banky postupují? Přijmou dům s takto "postiženým" pozemkem do zástavy při vyřizování hypotéčního úvěru nebo je to pro ně obecně problém a budu muset čekat až bude nařízen prodej 1/6 pozemku?

Úvěr na rekonstrukci

Dobrý den, s manželem se chystáme rekonstruovat rodinný dům od rodičů. Chceme si půjčit na rekonstrukci kolem 450.000 Kč, ale již máme úvěr na 400.000 u banky. Poskytuje Vaše společnost nějakou variantu, která by nám sloučila stávající půjčku s novou na rekonstrukci? Oba s manželem pracujeme, máme smlouvu na dobu neurčitou a společný čistý výdělek máme 37.000Kč. Děkuji za nabídku Zuzana Brůžková

Úvěr na nemovitost

dobrý den, mám následující problém: Jsem majitelem bytového domu - paneláku. Chci na něm postavit nástavbu, kde by mělo vzniknout víc než 10 nových bytů. Vzhledem k mému věku dostávám nabídky na financování maximálně na 10 let. Jak přesvědčit bankéře - ekonomicky vzdělaného člověka o tom, že nájemní dům nespadne ani nájemci nepřestanou platit dnem mých (kterýchkoli) narozenin, naopak že splácí-li hypotéku např. 35 lidí, je to o něco menší riziko, než když ji splácí jeden? Případně kam se obrátit, kde je možné čekat vstřícné jednání a pragmatické a logické myšlení? Za odpověď předem děkuji

Osobní bankrot

Dobry den, mam exekuci a rad bych vedel, jestli je mozne zazadat o osobni bankrot i kdyz mam nemovitost kde platim hypoteku. S tim resenim, ze bych za 5 let splatil cely dluh, nebo bude nemovitost prodana v drazbe? Predem dekuji za odpoved.

Equa Bank

Nenašla jsem v porovnaní bank Equa bank. Je důvěryhodná?

Příjem ze zahraničí

Dobry den pracuji v Nemecku uz 4 roky chtel bych si pozadat v Ceske republice o Hypoteku. Mam sanci kdyz mam prijem v zahranici dekuji za pomoc a za odpoved. Napiste mi prosim u ktere banky nebo spolecnosti se to da pokavad je nejaka moznost. Dekuji

Půjčka po osobním bankrotu

Dobrý den, rád bych se zeptal, po jaké době od ukončení osobního bankrotu si může klient zažádat o půjčku. Měsíční čistý příjem cca 23.000.- a pouze 3.500.- platba na domácnost. Děkuji

Renta pro seniory

Najde se banka, půjčuje rentu seniorům se zástavou nemovitosti.

Odhad ceny nemovitosti

Dobrý den, u české spořitelny, jako její klient jsem žádal 100% hypotéku ve výši 1240000czk. Bohužel se jim něco nelíbilo takže k hypotéce nedošlo. Postupoval sem přesně podle jejich pokynů, takže došlo až k zaplacení odhadu nemovitosti, který sem zaplatil. Odhad nemovitosti vyšel přesně 1240000czk. Po informaci, že mi úvěr nebude poskytnut pokud nesložím 10% žádané částky jsem se rozhodl pro jinou banku. A když sem chtěl po ČS, aby mi vydala odhad, který jsem si zaplatil, tak mi bylo řečeno, že mi odhad nevydá a že si ho mohu pouze prohlednout na pobočce bez možnosti tisku. Tímto me ČS, jako dlouholetého klienta zklamala. Myslíte že by byla možnost odhad od banky nějak dostat? Děkuji za odpověd Pavel

Refinancování SVJ úvěru

Pokračování dotazu č. 2196: Dobrý den, abychom si mohli vzít nový úvěr,chybí nám doplatit 140 000 Kč, jenž bychom zaplatili hotově a pak si vzali nový úvěr na splacení původního úvěru, jenž činí 2 700 000 Kč. Nyní naše úroky činí 3,7%, čímž bychom se mohli novým úvěrrem mohli dostat na nižšší úrokovou sazbu. Měsíčně je možno splácet 32 000kč. Proto nás zájímájí banky, ketré by nám dali nižší splácení úroků, čímž by i naše společenství ušetřilo. Děkuji

Úvěr pro SVJ - refinancování

Dobrý den, rádi bychom jako SVJ splatili původně podpořený úvěr novým úvěrem. Proto bychom se rádi zeptali, jaká banka by pro náš záměr byla nejlepší, co se týče úroků. Původní úvěr byl sjednán s Wüstenrot. (dotace panel) Děkuji

Bonita žadatele o hypotéku

Dobrý den, chceme si zažádat o hypotéku na koupi nemovitosti ve výši 2 mil Kč. Příjem domácnosti je 42 000, splátky 12 000, domácnost tvoří 2 dospělí (druh,družka) a jedno dítě 12 let. Máme byt v osobním vlastnictví v hodnotě 1,1 mil Kč, kterým bychom ručili. Vyjde bonita žadatelů? Děkuji za odpověď.

Bonita OSVČ

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na kolik mi spočítají bonitu na hypotéku. Jsem plátce DPH s obratem cca 750 000,- základ daně 560 000,- 32 let, bezdětná,žádné úvěry. Děkuji Němcová

Kolik si lze půjčit

Dobrý den Chci se zeptat kolik si jako obyčejný člověk můžu půjčit nebo vzít úvěr cokoliv chtěl bych vědět jestli se jako obyčejný člověk který chodí do práce nemá žádné dluhy nic může dostat třeba k částce 2 000 000,- korun a je v podstatě jedno jestli přes půjčku nebo hypotéku apod... v nejlepším případě tak abych docílil toho aby ty peníze byly na mém účtě

Refinancování hypotéky

26.8.2015 nám paní Huková z pražské pobočky KB, kde máme veden hypoteční a běžný účet od r.2007, domluvila schůzku ve vaší pobočce, abychom k datu refixace podepsali dodatek ke smlouvě o hypotečním úvěru. Schůzka byla domluvena na 15.00 u paní Vosátkové. Přišli jsme do pobočky ve 14.55 a celou skutečnost jsme sdělili slečně na informacích. Poté jsme čekali do 15.15. a když si nás stále nikdo ani nevšiml, odešli jsme, když jsme to předtím paní Vosátkové oznámili. Ta nám pouze sdělila, že jsme to měli oznámit na informacích, což, jak jsem již v úvodu napsal, jsme udělali. Přestože banka není akademickou půdou dodrželi jsme onu pověstnou akademickou čtvrthodinku. Čekat déle, protože si vaše pracovnice neumí zorganizovat čas, jsme již v žádném případě nehodlali. Já si ve svém pracovním i osobním životě čas přísně organizuji a snažím se být vždy dochvilný. U bankéře bych očekával přinejmenším totéž. Manželka si kvůli schůzce (velkoryse jsme nechali čas schůzky na paní Hukové a ta se zřejmě přizpůsobila vaší pracovnici) vzala v práci volno. Zbytečně. Po včerejším telefonátu s Holešovicemi to nakonec dopadne tak, že nám dodatek pošlou poštou a my si necháme podpisy úředně ověřit. I když nás to bude stát takto krom dalšího času i peníze, raději volíme tuto cestu, než další návštěvu vaší pobočky. Vězte, že velmi zvažuji svou stížnost předat i centrále.¨ Josef Kolář

Která banka má nejlepší půjčky

Prosim o vyber banky na uver na rekonstrukci strechy castka 80 000 Kč Dekuji.

Ocenění nemovitosti

Dobrý den, chci prodat byt v rodinném domě spoluvlastníkovi. Mám znalecký posudek. Druhá strana bude čerpat hypotéku nakombinovanou se stavebním spořením. Zajímalo by mě, zda je pravda, že znalecké odhady si zadávají banky či stavební spořitelny samy, jak mi tvrdí. Musí přijmout můj posudek? Nemám chuť platit další. Děkuji za informace.

Kde si vzít hypotéku?

Dobrý den, kupujeme nemovitost za 3,5mil. Vybíráme způsob jak ji financovat. 10% máme vlastní zdroje. Ptali jsme se po bankách a nejlepší nabídku máme od Modré pyramidy, jedná se o hypoúvěr. Což by měla být kombinace hypotéky a úveru ze stavebního spoření (úrok 1,89%-splatka cca 10800). Zajímalo by mě zda je na trhu něco výhodnějšího, popř. kde je u této nabídky "zakopaný pes". Jenom dodávám,že jsme oba do 30 let, smlouvy na dobu neurčitou, příjmy dostatečně vysoké. Děkuji za odpověď.

Dobry den chtěl bych získat hypoteku 100% je mi 38 let Mam častečný invalidní duchod 7020,- plus rentu ve výši 27000 Kč a manželka pracuje a jeji přijem je 12000,- cena nemovitosti je 1 900 000,- :jsme 4 člena rodina 2 dospěli a 2 děti 8-16 let mé měsíční vydaje čini 17000,- a to z duvodu uvěru na 3 roky po koupi rodinného domu budu prodávat byt v osobním vlastníctví a zahradu se zahradní chatkou asi o celkové hodnotě 1 200 000,- peníze získane z prodeje budou na uhrazeni stávajiciho úvěru. Máme s manželkou šanci získat 100% hypotéky. Děkuji: předem za odpověď

Finanční poradci

Dobrý den pane Jermář, přečetla jsem si vaši odpověď na dotaz stornování z databáze dlužníku, kde pán žádá o hypotéku a finanční poradce mu sdělil, že lze požádat o výmaz. A informujete ho, že nemá v žádném případě spolupracovat s finančními poradci. Nepřipadá vám vaše osočování neetické a neseriózní, jak můžete všechny poradce házet do jednoho pytle. Mezi poradci, tak jako mezi zaměstnanci bank i bankami i věřiteli jsou špatní i dobří pracovníci i poskytovatelé. Jak může klient, který pracuje úplně v jiném oboru a o finančních produktech nemá vůbec žádný přehled spoléhat na banku. Kolik je u nás bank a jiných poskytovatelů hypoték, 30-40 nebo i více? Někde jsem četla, že malých zprostředkovatelů půjček je u nás, myslím, několik desítek tisíc, hrozné. Dobře víte, že každá banka má jiné úroky, jiné poplatky, jiné pojištění atd. a jejich zaměstnanci jsou také odměňování od výše uzavření smluv a všichni budou tvrdit, že ta jejich hypotéka je ta nejlepší, jsou k tomu tlačeni. Copak vy si dokážete například sám postavit dům, sám opravit auto, ušit šaty atd. ne, každý rozumí tomu svému a je jen otázkou zákonu a jejich uplatňování v praxi, jaké podmínky se na trhu vytvoří . V dnešní době finanční poradce, který pracuje pro makléřskou firmu, může klientovi udělat modelový příklad a analýzu od více bank které nabízí hypotéku, ale pracovník banky pracuje jen pro danou banku. ČNB dělá dohled nad finančními poradci, nevím komu patří tento portál, jestli ČNB a vy jste jejich zaměstnanec, tak je to smutné, že chováte tak neeticky, jaký je pak rozdíl mezi těmi špatnými finančními poradci a vámi. Každý hájíte jen své zájmy a klient jde bokem. Pracovala jsem v tomto oboru 10 let a možná se vrátím, mám dost zkušenosti. Není to jen otázka poradců, ale hlavně dodržování etiky, morálky, neupřednostňování zisku za každou cenu a zisk mají hlavně poskytovatele finanční produktu, ne zprostředkovatele. Když jsem začínala, tak jsme byli vychováváni k etice a nedej Bože, když bychom zrušili klientovi nějakou smlouvu třeba v pojištění, většina starých smluv byla dobrá, sice na malé částky, ale s vysokými úroky a garanci, dnes je to každému jedno, hlavně, že je zisk. Tlačí se na zaměstnance, na poradce, na klienty, opravdu jste přesvědčen, že za to mohou jen poradci? V takovém prostředí, kde se vytváří dobré podmínky pro lichvu, kde se nedodržují zákony, mimochodem, není to tak dávno, co jsem četla, že při kontrole 10 bank měli jen dvě správně RPSN, ostatní to měli v neprospěch klienta. Tady v těchto podmínkách bují nekalé praktiky, přibývá věřitelů, zprostředkovatelů, vymahačů, lichvářů, rozhodců, exekucí a v neposlední řadě právníku kteří si z práva udělali byznys. Jsem zvědavá, kdo bude za 10-20 let živit tento stát a vytvářet hodnoty, státní úředníci určitě také ne. Ale přesto se najdou slušní a poctiví lidé, tak je neházejte do jednoho pytle.

Mám šanci získat hypotéku?

Dobry den, chtela bych si vzit hypoteku na byt, plat mam 18500, manzel 11000, mam ale spotrebitelsky uver ve vysi 250000, mesicni splatka cca 5000. Je mozne ziskat hypoteku 2 000 000 + uhradu na spotr.uver? Je nejaka moznost? Mame jeste 16 syna, starsi jiz pracuje. Dekuji

Dotaz na hypotéku

Dobry den mam k vam dotaz ohledne hypoteky pracuji v zahranici mam veskere doklady v anglickem jazyce chtel bych zadat v ceske repub.o hypoteku muzete mi poradit ktera banka je akceptuje a nebo kde se daji prelozit dekuji predem

Dotaz na hypotéku

prosím o pomoc ---v roce 1992 jsme brali u české spořitelny pújčku na dum ve výši 50 000kč dúm byl jako ručení .mohla bych někde dostat dodatečné potvrzení o zaplacení teto pujčky??MARSZALKOVÁ MARIE --MOST U JABLUNKOVA 

Dotaz na hypotéku

Dobrý den, kam a na koho se mohu obrátit ve věci splátek úvěru. Byla jsem v kontaktu s paní Lucii Kabatovou,ale bohužel její mailová adresa je nedostupná. Jsme v insolvenci a manžel loni vážně onemocněl, bohužel byl podnikatel a neschopenka, která mu byla vystavena, VZP zamítla. Tedy necelý rok nemůžeme splácet úvěr a nyní jsem onemocněla i dlouhodobé ja. Chci se tedy zeptat, zda se vztahuje pojištění úvěru na pracovní neschopnost, což je sice uvedeno v úvěrové smlouvě, v článku VIII. Pojištění, ale jak máme doložit dlouhodobou pracovní neschopnost? Situace je pro nás v současné době nepříznivá a Insolvenční spravce nám pre poslal mailovou zprávu o zpeněžení zástavy věřitelem a to dražbou. Co se tedy dá v tomto případě dělat? Děkuji za pochopení a odpověď. Dagmar Borojevic

Dotaz na hypotéku

Dobrý den chcela by som sa opýtat či sa dá vybavit Hypotéka v KB pre Slovákou a čo ktomu potrebujeme? Bývame v Liberci,ja mám prechodní pobyt,priatel si ho vybavuje pracujeme 5ti mesiac normálne pod firmou nie pod agentúrou,Mistrová je ochotna nám dat aj písomne rozhodnutie,že snami počitá do budúcnosti lebo až po roku sa nám zmluva predlži.Ja mám učet v Unicredit tam sme sa boli pýtat ale oni chcú aby aj moj priatel mal 6mesiace u nich učet,lebo mi máme jeden učet a tam chodí aj jeho výplata.Dakujem za radu

Dotaz na hypotéku

Dobry den mam dotaz ohledne hypoteky jsem momentalne 10 rokem zamestnan v zahranici a chtel bych zadat o hypoteku muzete mi poradit o jake doklady jde a jestli kazda banka chce preklad do cestiny dekuji vam predem

Dotaz na hypotéku

ČMSS mi vypověděla smlouvu z důvodu, že jsem neplatil stanovenou částku. Peníze jsem si zatím nevybral. Je možné si vzít ještě hypotéku. Částku i délku spoření jsem splnil.

Dotaz na hypotéku

Je potreba k zajisteni hypotecniho uveru Fio bankou zastava nabyvane nemovitosti - bytu? Je potreba dolozit radny znalecky posudek o vysi trzni ceny - kdo takovy posudek vypracuje? Bude to odhadce zajisteny Fio bankou, anebo muze byt odhadce mistni s opravnenim tyto posudky vypracovat? Dekuji, Kubů

Dotaz na hypotéku

Pokračování dotazu č. 1962: Děkuji za informaci, jedná se o moji sestru, která bydlí v Ostravě Porubě, je méně pohyblivá a nemá Internet. Proto mne požádala, abych se na to někde zeptala. Já bydlím v Praze. Samozřejmě má mobil. Poskytnou jí vaši operátoři radu? Ráda jí vaše telefonní číslo předám. Sama se ale dostavit osobně nemůže. Přeji pěkný den. Marie Jiříčková

Dotaz na půjčku

Dobrý den,chtěla bych poradit,kde nejvýhodněji zřídit konsolidaci úvěrů.Není problém ani s registry,ani s příjmy-nad 15 000 kc, pracovní smlouva na dobu neurčitou.Jen si chci snížit splátku pro další možné věci do budoucna-hypotéka...Děkuji

Dotaz na hypotéku

Paní (76 let) má starší domek, který potřebuje občasné opravy, i menší zahrádka udržbu a také na vnitřní úklid si již potřebuje najímat pomoc, kterou platí ze své penze, protože malou rezervu si drží pro náhlou potřebu domu, třeba opravu střechy. Domek má hodnotu asi 4 000 000, před 8mi lety byl odhadnut na 5,5 milionů. Domek bude dědit její syn, který se o údržbu nestará a brání jí v prodeji, má na něm nějaký podíl po otci. Ráda by si půjčila peníze v nějaké bance , aby mohla důstojně dožít. Prý po 70ti letech jí žádná banka nepůjčí, i když může ručit domem. Je tam jako ve vězení, protože ani do domova důchodců ji nevezmou, když má domek. Prosím o informaci, zda existuje banka, která by jí půjčila při ručení domem. Děkuji Marie

Dotaz na půjčku

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Můj přítel má 4 exekuce, dohromady to dělá cca 700tis. Je nějaká společnost nebo banka, která by půjčila na zaplacení dluhů, aby splácel normálně příkazem nebo inkasem z účtu? Má stále zaměstnání a pracovní dobu na neurčito. Exekuci má již na platě. Děkuji za odpověď Ilona

Dotaz na půjčku

Dobrý den, velmi Vás prosím o radu. Otec je živnostník k 31. 12. 2015 chce po 30 ti letech podnikání odejít do důchodu. Jeho firma má veškeré vybavení pro provoz podniku, vč. budovy, kterou koupil cca před 15 ti lety za 2,5 mil.Kč, má také stálé klienty a zaměstnance. Já bych v jeho podnikání chtěl pokračovat a to tak, že bych založil s.r.o., která by od něj odkoupila majetek, který slouží k podnikání vč. budovy. A tak bych se chtěl zeptat, zda na tuto transakci je možné získat nějaký úvěr, případně u které banky? Jednalo by se o 3 mil. Kč. Bude to vlastně nově vzniklá společnost, která za půjčené peníze odkoupí vybavení vč. prostor. Mockrát Vám děkuji.

Dotaz na hypotéku

Dobrý den potřebuji hypotéku na vyplacení bratra všichni po mě chcou rozhodnutí o vyplacení a to já nechcu mam darovací smlouvu kde jsme se dohodli na nějaké částce které bance by to stačilo to už je naše věc kolik si vyplatíme. Děkuji

Dotaz na hypotéku

Dobrý den Chtěl bych si založit u vas hypoteku jenže nejsem klientem banky navic mam po insolovenci častečně ukončena brzdi mi hypotečni banka tu chci vyplatit a potřebuji někde založit uvěr abych tu hypoteku zaplatil poradite mi kde se obratit na nějakou banku? děkuji

Dotaz na hypotéku

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jak fungují mimořádné splátky hypotéky? V květnu 2016 bude končit fixační doba 5 let, chtěla bych po této době vložit mimořádnou splátku cca 200000 Kč, chtěla bych vědět, zda se tato částka odečítá z jistiny nebo se použije na úroky, prostě jak to ovlivní zůstatek? Děkuji za odpověď.

Dotaz na hypotéku

Dobrý den, žádám o hypotéku a banka si vyžádala kompletní výpis z bankovního účtu, na který mi chodí výplata. Problém je v tom, že bankovní účet, na který výplata chodí, není můj. Majitel účtu samozřejmě odmítá poskytnout tento výpis, z důvodu, který je jasný a sice, že nechce ukazovat své osobní údaje o pohybu jeho financí. Lze udělat to, že se po vytisknutí kompletního výpisu z účtu znečitelní své pohyby a čitelné zůstanou pouze ty mé? Přijme to banka jako dostatečné prokázání toku mých financí? Nebo je jiný způsob? Děkuji

Dotaz na hypotéku

Dobrý den, jakou banku byste doporučil pro hypotéku 2,3 mil., s možností vrácení nevyčerpaných prostředků, s možností mimořádných splátek bez sankce a nutnosti dokládat faktury (co největší část realizována svépomocí)? Nutnost povolení výjimky pro věk jednoho z manželů (52 + 35) pro co nejdelší dobu splácení z důvodu únosných splátek. Vlastní pozemek, stavební povolení, projekt, hotova základová deska, (panelový 3+1 v OV, garáž v OV v panelovém domě - po kolaudaci prodej a umoření části hypotéky). Na nemovitostech nevázne žádná zástava, žádný záznam v negativních registrech. Děkuji a přeji úspěšný den.

Dotaz na hypotéku

Dobrý den, jsem jedn z těch, který bohužel šel do "poplatky zpět". V Dubnu 2014 mi emailem bylo sdělěno, že má žaloba nebyla podána a ani nebude, pokud to nebudu písemně požadovat. I přes to bych se Vás chtěl zeptat, kde a jakým způsobem si mohu ověřit, zda opravdu nejsem dlužníkem soudních poplatků, o kterých se mluví? Děkuji za odpověď. Přeji hezký den.

Dotaz na hypotéku

Dobrý den, ráda bych se informovala na možnosti hypotéky na vyrovnání společného jmění manželů. Jaké jsou podmínky pro její získání a zda je možné u nějaké banky ručit "pouze" družstevním bytem. Byt v osobním vlastnictví nemám. Děkuji, Hana Muzikantová

Dotaz na hypotéku

dobry den, rozhoduji se o tom, ke ktere bance prestoupit se svymi financemi + rovnou vyuzit tzv.americkou hypoteku. slusnou nabidku mi udelala ge money, ale samozrejme me trochu odrazuji recenze klientu na webu, nicmene, at si zadate jakoukoli banku, vzdy se najde mnoho nespokojenych recenzi a je tezke spravne zvolit. Nechtela jsem k uplne male nezname bance. Jaky je Vas nazor ? pripadne lze odkazat na nejake verohodne recenze ? dekuji

Dotaz na banku

Dobrý den, na konci roku 2014 jsem si zřídila osobní účet u mBank. Její bankomat nemám ve svém městě (Uherský Brod), v obchodech platím hotově a ne kartou, tudíž mám měsíčně poplatek za výběr z jiného bankomatu - 9 Kč (s tím jsem dopředu počítala). Tento měsíc mám však i poplatek za kartu -29 Kč. Nechápu, proč a jestli to bude pravidelně. V současné době se jeví jako vhodná nízkonákladová banka Equa bank (žádné poplatky) - má smysl k ní přejít? Obávám se, aby ta bezpoplatkovost nebyla pouze dočasná s cílem nalákat co nejvíce nových klientů. Ještě nedávno bylo např. podmínkou zaslat více než 10 000 Kč na účet, a pak teprve byly výběry z jiných bankomatů zdarma. Proto jsem si tuto banku nezvolila. Teď váhám, zda přejít či ne. Kde je kamenná pobočka Equa bank ve Zlínském kraji (Zlín?)? Děkuji.

Dotaz na hypotéku

Dobrý večer, potřebuji hypotéku a chtěla jsem se zeptat pokud chci hypotéku na 1 500 000 a hodnota odhadu rodinného domu je 4 000 000, proč mi všichni nabízí 3 000 000 já je, ale nechci. Potřebuji jen mnou požadovanou sumu. Dalo by se s tím něco dělat jsem již bezradná. Děkuji moc

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den pane Jermáři, prosím, jaký je Váš názor na Unicredit Bank, která v posledním období nabízí U Konto bez poplatků (s podmínkou příjmu 12.000,- Kč měsíčně na účet). Vedení účtu , internetbanking, výběry z bankomatů doma i v zahraničí zdarma, s garancí na 10 let. V čem spočívá ta garance? Finanční poradci ji v současné době hodně doporučují, dokonce více než nízkonákladové banky např .Fio Banku, Equa Bank , Air Bank, Zuno, mBank atd. Děkuji za odpověď a Vaši velice záslužnou činnost ve zvýšování finanční gramotnosti a cenné rady v této oblasti. Hezký a příjemný den.

Dotaz na hypotéku

Dobrý den,chtěla bych se zeptat zda je možné získat úvěr či hypotéku od buřinky na nemovitost,která je v prodeji kvůli exekuci.Její cena je 580 000,- kč.Děkuji Irena

Dotaz na hypotéku

dobry den zeptam se chci si vybrat penize a chteji po me IBAN co je to? jak se s tim zachazi? dekuji .

Dotaz na hypotéku

Pokračování dotazu č. 1790: Dobry den, chctel bych reagovat na svuj drivejsi prispevek a vasi odpoved ohdle odpoctu dani pri hypotece. Pisete, ze 2.35 je moc. Ono to bylo 2.66 a sjednalo ze to o 0.3 mene. Je to vic nez maji jine banky, to mate pravdu, ale ja jsem zakaznikem equa banky, a teda jsem nejrpve zkousel tam. Ukazalo se, ze equa neumi nove pujicky, ze pry se specializuji na refinancovani. Nez jsem dosel k tomuhle poznani, zdrzali me asi o mesic. Muj problem je, ze kupuji jenom projekt v jeste nedostavene novostavbe. A do kolaudace je vic nez 6 mesicu, takze spousta bank do toho nechtela jit. A navyse nejsme Cesi, a potrebovali sme 86-87% z kupni sumy, takze to vyradilo dalsi spoustu bank. Nakonec jsem musel zklonit hlavu a akceptovat 2.66 a doufat v nejakou slevu. Mate na tohle nejaky nazor? K tem danim, takze muzu cekat ze cca 12000 se mi vrati z urooku na hypotece? Lidi kolem mi rikali vyssi cislo. Ale jak tam ctu ty odpovedi v tom blogu, tak mate asi vetsi prehled. :) Dekuju za info Filip (nejmenuji se Alfons)

Dotaz na hypotéku

Doby den, Rad bych se zeptal jak to je s odecitavanim uroku z hypoteky na danovem priznani. Vite mi odhadem rict, protoze je nemam ani zdani, kolik procent spatky bychom asi mohli ocekavat (rocne) pri hypotece kolem 3.5mil a uroku 2.35. (jeste ji nemam) Je na vypocet nejaky sikovny klic, kde nemusim dohazovat spoustu cisel, kdyz mi jde jenom o odhad? Moc dekuju. (manzele, bezdetny, spolecny prijem kolem 50tis cistyho)

Dotaz na hypotéku

Pokračování dotazu č. 1778: Dobrý den pane Jermař, zde posílám korespondenci, kde jsou naše konkrétní pochyby a připomínky. Navazuje reakce právního oddělení Hypoteční banky k našemu požadavku na úpravu a vysvětlení. Mám pocit, že vůbec neodpověděli věcně k dotazů, ale jen stroze konstatovali, že to je prostě standardní. Žádné vysvětlení ani ochota ke změnám či dodatkům ke smlouvě. Vidíte zde nějakou možnost řešení, abychom nemuseli hledat jinou banku ?

Dotaz na hypotéku

Dobrý den, vážený pane, mohu si dovolit poradit se s Vámi s nezávislým odborníkem znalým standardních postupů bank ve věci smluvních ujednání v návrhu smlouvy o hypotečním úvěru? Jsme před podpisem smlouvy, jejíž znění ve dvou ustanoveních jsou dle našeho mínění zavádějící a vzájemně se vylučující. Obchodní referentka nás staví do pozice, buď podepíšeme nebo ne. Takový prý je standardní postup. Opravdu nám nezbývá než buď podepsat aniž by bylo znění upraveno srozumitelně a nebo odstoupit? Detail pošlu po potvrzení Vaší ochoty mi poradit. S pozdravem Ing. Olga Hruboňová

Dotaz na hypotéku

Dobry den Jaky je Vas nazor na fakt, ze ve vetsine bank je hypotecni uver se 3letou fixaci obycejne nizsi nez 5 letou, jen ve Sberbank je to opacne. Je to jenom snaha odlisit se nebo se opravdu vseobecne neocekava, zeby se uroky tak brzo vratili do predkrizovych hodnot. Zda se Vam urok na urovni kolem 2.5% na 5 let fix bez pojistky jako vyhodny? Dekuju, Alf

Dotaz na hypotéku

Co kdyz budu mit treba fixaci urokove sazby na 3 roky a po 3 letech se rozhodnu prevest hypoteku do jine banky? Ty 3 roky jsem splacel kazdy mesic uroky z CELE pujcene castky a trochu z jistiny, ze? Kazdy mesic se podil uroku na mesicni splatce snizuje a podil jistiny na mesicni splatce zvysuje... Dejme tomu, ze jsem mnel hypoteku na 30 let a za ty 3 roky jsem splatil z jistiny jen 5% a prevedu hypoteku do jine banky... Tedy prvni bance jsem zaplatil podstatne vic uroku nez jsem mnel zaplatit, jelikoz jsem u ni nemnel hypoteku celych 30 let, ale jen 3 roky... Kdyz budu takhle prevadet hypoteku vzdy do jine banky kazde 3 roky, tak ji nesplatim ani do smrti... V kazde bance zaplatim strasne moc na urocich, ale z jistiny vzdy jen trochu, treba ty 5%, tedy za 30 let budu mit splacenych jen 50% z jistiny... Nebo je to tak, ze banka mi za ty 3 roky vypocte kolik jsem splatil a kolik mnela na mne vydelat na urocich za to, ze mi pujcila castku na 3 roky a ne na 30 let? Tedy za 30 let (pripadne i drive...) muzu hypoteku splatit i kdyz ji budu kazde 3 roky prevadet do jine banky? Predpokladam, ze neplatim nikdy po 3 letech zadnou pokutu bance, ze ktere hypoteku prevadim...

Dotaz na hypotéku

Dobrý den.Potřeboval bych americkou bezúčelovou hypoteku.Částka 300 000 Kč na 5 let splácení je nejvýhodnější/RPSN/ u které společnosti.Dům na zástavu,příjem atd. je zaručen. děkuji

Dotaz na hypotéku

Dobry den jake podminky by mela banka kdybych se zarucil rodinnym domem, chtel bych po bance pujcit 1200000kc

Dotaz na hypotéku

Doplnění k otázce č. 1681: Ohledně Hypobanky, tak tam jsem byl již osobně, ale paní říkala, že na tento druh nemovitostí vůbec nepůjčují......

Dotaz na hypotéku

Dovoluji se zeptat, chtěl bych si založit běžný účet s možností jeho ovládání pomocí internet bankingu. Bydlím totiž na Slovensku a potřebuji to sledovat online. Něco podobného mám ve Slovenské sporitelne. Poradíte mi prosím? Jan Brouček, Nitra

Dotaz na běžný bankovní účet

Dobrý den, nevíte kde všude nabízejí hypotéku na nákup komerční nemovitosti určené k pronájmu (ubytovna) pro fyzické osoby v rozmezí 3-10mil korun s uznáním příjmu z pronájmu? Například Česká spořitelna má Business hypotéku která se zdá mít vše co potřebuji, jen má 80%LTV. Nebylo by ale někde něco s 90%LTV? Díky

Dotaz na hypotéku

Dobrý den, mám hypotéku o Raiffesen banky, platim měsíční splátky +povinné spoření, to co naspořim, tak mi po zaplacení hipotéky sice vrátí, ale mě by se hodilo spíše to nemuset platit...Napadlo mě si tedy hip.převést do jinné banky kde bych nemusela mít spoření které nechci. A také jsem vzorný splátce který za 5let nezaplatil ani jednou o den pozdě.Takže bych chtěla určitě do nějaké banky kde vracejí třeba nějakou částku za vzorné splácení. Poradíte mi prosím, kterou si vybrat?? A samozřejmě i nějakou s nízkým úrokem.Děkujié

Dotaz na půjčku

Dobrý den, ráda bych se zeptala na možnost "rychlé půjčky" ve výši cca 1.800.000,-, kterou by bylo možné realizovat velmi rychle - do dvou týdnů. Splatit půjčku je možné za 2 měsíce. Děkuji za odpověď.

Dotaz na hypotéku

Dobrý den, blíží se konec mého hypotečního úvěru (30.11.2014). Jakým způsobem se postupuje ohledně zrušení zástavy v katastru nemovitostí, zrušení vinkulace mého životního pojištění a zrušení plnění pojištění nemovitosti ve prospěch ČS. Budu ČS vyzván k nějakému kroku ? Děkuji za odpověď.

Dotaz na hypotéku

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda je nějaká šance u kterékoliv banky na půjčku/hypotéku - chtěla bych koupit družstevní byt jeho hodnota i s anuitou je 700tis.(po dohodě se dá splácet měsíčně),ale bohužel mám již úvěr u ČS, který splácím pravidelně cca 4200,-Kč , hypotéku/úvěr bych si vzala i na tento úvěr abych platila jednu celkovou splátku, v současné době bydlím v nájmu a platím 6500,-/měsíčně i s poplatky, můj čistí příjem je cca 13 500,-Kč, jsem státní zaměstnanec. Od září jsem v nové práci a smlouvu mám na dobu určitou, ale s velkou pravděpodobností mi smlouvu prodlouží, pracuji tu již šestým rokem. Děkuji Vám za ochotu.

Dotaz na hypotéku

Co znamena vyse uveru,doba fixace

Dotaz na hypotéku

Dobrý deň, Chel by som sa spýtať na jednu vec. My sme odovzdali banke pri začiatku čerpania hypotéky výpis z katastra nemovitostí s vyznačením zástavního práva banky na prvom mieste. Banka tvrdí, že sme im tento výpis neodovzdali a tak si stiahli z účtu 850,-Kč. Banka si tvrdí svoje a my nemáme vlastne potvrdenie, že sme im daný výpis odovzdali, takže sa mohlo stať, že banka výpis nezaložila ale stratila a tým pádom zistili, že im chýba až po 10-tich mesiacoch. Samozrejme, že v zmluve je uvedené, že ak im tento výpis nedodáme do 24.1.2014, tak si banka môže stiahnuť na svoje náklady tento výpis s ich cenníkom a po nás potom vyžadovať uhradiť tento poplatok. Banka si stiahla tieto peniaze o 10 mesiacov neskôr. Chcel by sa vás spýtať na názor, či sa dá s týmto problémom niečo ešte robiť? Ďakujem za každú radu

Dotaz na hypotéku

Pokračování dotazu č. 1600: Muj cisty prijem je 14500-15000,chtel bych koupit barak za 500 000kc takovej nedodelanej...jak dlouho chci splacet je mi to prispusobim se bance ..... prvni pujcku jsem vzal na 3 roky

Dotaz na hypotéku

Vzal jsem pujcku 50 000kc pravividelne se to plati na ucet mi bezi mesicni vyplata chtel bych se zeptat jestli by mi poskytla banka hypoteku 500 000-700 000kc ,platim to uz skoro pul roku

Dotaz na hypotéku

Dobrý den, mám technický dotaz - lze v dnešní době přejít s překlenovacím úvěrem stavební spořitelny k jiné spořitelně? Nebo je možné tento překlenovací úvěr převést na jinou osobu? Děkuji za odpověď.

Dotaz na hypotéku

Dobrý den, je možné u nějaké banky dosáhnout na hypotéku bez doložení příjmu? Někde jsem četl, že když budu mít u banky účet, na který mi bude pravidelně chodit dostatek peněz, tak je možné hypotéku získat bez zmíněného doložení příjmů. Díky za odpověď.

Dotaz na hypotéku

Dobrý den, lze si refinancovat úvěr stavební spořitelny, který mám nyní 5% na nižší u stávající spořitelny, kde ho mám veden? Když jsem jejich klient? Než nový zákazník, který přijde po mě a má nižší úroky než já stávající? Děkuji za dotaz

Dotaz na hypotéku

Dobrý den,prosím odpověď na otázku: zda se mění úroková sazba za předčasné splacení. např.půjčka 50000kč na 6let ,roč.úrok kolem 30%,ale tuto půjčku splatím do 2let,musím doplatit do 6let úrokovou sazbu?

Poplatky při přechodu do jiné banky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na poplatky, které bych musela uhradit, kdybych u Vás zrušila účet a převedla své finance do jiné banky? Děkuji za informaci Petra R.

Půjčka na rodinný domek 430 tisíc

dobrý den, potřebujeme půjčit 430tis. Je možné u vás a za jakých podmínek?? Na rodinný domek...
Děkuji J.B.

Ukončení hypotéky, výmaz zástavního práva

Dobrý den, příští rok nám končí hypotéční úvěr na naší nemovitost. Chtěla jsem se dotázat, zda musíme vyřizovat nějaké náležitosti na katastru nemovitostí (např. zrušení břemene, zapsání mě a manžela jako vlastníky nemovitosti) nebo zda tyto náležitosti vyřizujete vy. Čísla našich smluv: XXX
Děkuji Jana Husáková XXX

Hypotéka bez doložení příjmů

Dobrý den, chci si vzít hypotéku ve výši 700 tis. na nemovitost v hodnotě 850 tis. Mám nízký příjem a přítel, který je vedený v registru dlužníků, má zase příjem vysoký. Existuje na trhu banka, která by hypotéku poskytla bez doložení evidence příjmů a výpisu z registru?
Děkuji. Betka

Řešení hypotéky v insolvenci

Dobrý den, z důvodu mé nemoci jsme byli nuceni požádat o insolvenci, která nám byla schválená splátkovým kalendářem. Bohužel jsme netušili, že když máme na dům hypotéku, bude jej chtít banka prodat v dražbě a nebo budeme muset sehnat třetí osobu, která "za nás" bude hypotéku splácet. Je to dost velký problém, zatím jsme nikoho takového nenašli. Máme s manželem dobré příjmy, zaplatíme za pět let cca 74% pohledávek. Je ještě nějaká jiná možnost, jak nepřijít o dům? Je možné hypotéku přeúvěrovat např. u jiné banky s tím, že souhlasíme, že po pěti letech budeme oddluženi kromě hypotéky? Existuje i jiná možnost úvěru v takové situaci?
Děkuji, V.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chci se zeptat na Repůjčky. Můžete my poradit na jakou banku je dobré se obrátit? Mám půjčky z GE,České spořitelny nemohu najít všechny smlouvy a mám dost vysoké splátky, ty samozřejmě vzorně splácím. Mám napujčováno opravdu dost a skoro každá banka chce bohužel ručitele a v dnešní době je to opravdu problém. Máte pro mne nějakou radu či pomoc? Děkuji JP.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na doporučení nejvýhodnější banky na sprostředkování úvěru či hypotéky na částku 125 000,- za účelem koupi chatky se zahrádkou. Chtěla jsem úvěr ze stavebního spoření, aby byl co nejmenší úrok a ČS mi oznámila, že stavební spoření se nestahuje na koupi chatky :-( a nabídli mi půjčku s 15% úroku, což je hrozný :-(

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, uvažuji o hypotéce v EUR. Nabízí některá Česká banka vyhovující produkt? Děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, jaké jsou možnosti získat finanční produkt na zakoupení zemědělské půdy. Jedná se o částku 800 000 Kč. Mám hypotéku u ČSOB ve výši 5000 Kč na stávající nemovitost. Děkuji Malínek

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, prosím , mám volných asi 300 tisíc. Je rozumné rozložit finance po více bankách na spořící účty? Myslíte že jsou banky stabilní? Bojím se případného pádu banky, proto jsem se rozhodla pro rozložení. Dále mně zajímá jsou li stabilní air bank, sterbank(možná mám špatně název?) a fio banka? to jsou banky ke ketrým jsem se rozhodla kč vložit. děkuji za odpověď, Zuzka

Dotaz v bankovní poradně

Dobry vecer jak muzu zjistit ze me banka uzira mam fixaci na 7 let Raiffeisen bank a platim 8,19 % z uveru muzete mi pomoct

Dotaz v bankovní poradně

Dobry den mám dotaz je možné dostat hypoteku bez ručení děkuji

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den, chtěla bych se zeptat,jaká z bank v této době nabízí nejvýhodnější úvěr nebo hypotéku? Chceme kupovat byt a ČMSS nás zklamala, jelikož počítají úroky i z naší naspořené částky. Těch bank je tolik, že už se v tom i docela ztrácíme. :-( Děkuji Vám za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Když mi bylo 19 let tak si na mě moje rodina vzala hypotéku na rekonstrukci. Teď mi je 28 let. Rodiče špatně splácí tento závazek, musel jsem si vzít už dvě půjčky abych tam doplatil dluh, mám svojí půjčku a do toho jsem měl dvě exekuce kuli mámě a jejímu podnikání. Tyto exekuce se přičinili oto že jsem neměl na splácení svých závazků a teď jsem totálně na dně. Potřebuji sehnat nějakou solidní společnost která by mi půjčila na splacení všech závázků a Já platil jen jedno. Banky Mě se smíchem odmítaj. Mám plat (když nemám exe) přez 20 000kč, po vyplacení exe a hypo dům vhodnotě 3mil a ženu na mateřské s 11 000kč. Prředem mockrát děkuji za rady Miroslav Na Dně

Dotaz v bankovní poradně

Pokračování dotazu č. 971: Chtěl bych si půjčit 700tis. příjem mám 20tis./měs., splácet co nejméně. Moje manželka by chtěla úvěr po mateřské za cca 2 roky ve výši max 500 tis. na koupi nemovitosti. Děkuji.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den ,chtěl bych se zeptat.Před rokem mi zkončila exekuce,na jejím základě mi bylo v mé bance řečeno že ikdyž už jsem ji doplatil tak po dobu 4 let mi nemůže být u žádného bankovního ústavu poskytnuta půjčka,hypotéka,kontokorent atd.Chtěl bych vědět jestli existuje nějaká žádost o prominutí této časové lhůty,děkuji za odpověď.

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den. Měl jsem hypotéku u Českomoravské stavební spořitelny, pro nedostatek mých finančních prostředků splácet měsíčně mi vypověděli smlouvu. Chtěl jsem se zeptat můžu prodat byt když Liška má zástavní právo na byt s hypotékou? Mám kupce, ale byt bych prodal za nižší cenu než je hypotéka. Dá se to nějak udělat? Poradkyně co jsem měl u Lišky řikala, že se s tím nedá nic dělat. A tím to končilo. Jak se zbavit bytu se zástavním právem? Děkuji Martin

Dotaz v bankovní poradně

Pokračování dotazu č. 418: DOBRY VEČER JE TO ASI 2.8 MIL A PŘÍJEM 40-45 tis měs.

 

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den,chtěla bych vědět co je to umořování dluhu.Máme 2hypotéky u Wůstenrotu na 20let jednu větší tu platíme už 5let a menší platíme 4 roky.Zajímalo by mě jestli jde sloučít ty dvě Hypotéky,aby jsme měly menší splátky.Děkuji za odpověď

Dotaz v bankovní poradně

dobrý den moc vás prosím o pomoc už nevím kam se mam obrátit před časem moji rodiče paní Zdenka karová a Ludovít Kara ručili na uvěr rodiným domem sestře paní Zdence martinkové nar 30.4.1954 hypotéka byla splacená komerční banka pobočka Praha 4 poslala rodičum potvrzení aby si mohli nechat vymazat zastavní pravo v katastru nemovitostí .Rodiče ten dokument někam založili a ted nevim kam se obrátit aby jim byla poslaná kopie . pohledávka byla ze dne 12.12.1991 Z-7900002/1992-610 rodné čísla rodiču jsou Kara Ludovít 470123/788 Karová Zdenka 355531/O96 věřím že mi pomužete aspon dodat nějaký kontakt kam se mám obrátit děkuji VL.Bažantová

Dotaz v bankovní poradně

Dobrý den ! Chtěl jsem se zeptat jestli je možné převést hypotéku unicredit banky . Ta hypotéka je na rodinný dům v Itálii přes unicredit . A jestli je možné převést tu hypotéku na jiného člověka . A udělat to v čr přes jejich pobočku . Děkuji mockrát Meruna !

80% Hypotéka

Je nejčastěji sjednávaný hypoteční úvěr z více důvodů.
Jde o typickou hypotéku, kde hypotéční banka dokáže dobře obhájit vůči ČNB poměr hodnoty nemovitosti a hodnoty financování. (ČNB s ohledem na růst ceny nemovitostí a krytí bankovních rizik omezila poskytování 90% hypoték a úplně zakázala poskytovat 100% hypotéky)
Jde o hypotéku s nejvýhodnější úrokovou sazbou na trhu - v tomto segmentu je nejvyšší konkurence mezi bankami poskytujícími hypotéky

Příklad: pokud máte odhad nemovitosti na 1.000.000,- Kč, tak vám banka poskytne 800.000,- Kč formou hypotečního úvěru za nejvýhodnějších podmínek. Z vlastních prostředků tedy financujete 200.000,- Kč.

90% Hypotéka

Je hypotéka, kde hodnota 90% představuje výši půjčené částky bankou na hypoteční úvěr oproti hodnotě zastavované nemovitosti. Tuto výši hypotéčních zdrojů v porovnání s hodnotou nemovitosti banky stále poskytují, avšak v omezeném množství z důvodu doporučení k omezení rizikových obchodů ze strany ČNB. Oproti nejčastěji poskytovanému hypotéčnímu úvěru s 80% LTV jsou tyto 90% LTV výrazně dražší, a to v průměru o 1%. 

Příklad: pokud bude zástavní hodnota vaší nemovitosti 1.000.000,- Kč, tak při 90% LTV vám banka poskytne 900.000,- Kč a vy musíte financovat vlastními zdroji 100.000,- Kč.

Postupné čerpání hypotéky

Je v čase následující sled čerpání prostředků od hypotéční banky, vždy realizovaný na základě předem uzavřené hypotéční smlouvy. Banka v této smlouvě o hypotéčním úvěru s ohledem na hodnotu nemovitosti v daných okamžicích výši a termíny možného čerpání žadatelem o hypotéku

Toto čerpání se využívá u výstavby nemovitosti, rekonstrukce nemovitosti a nebo při koupi nemovitosti z developerských projektů, jejichž dokončení následuje sjednání hypotéčního úvěru.

Realitní kancelář

Je obchodní firma, zabývající se prodejem, nákupem a zprostředkováním obchodů s nemovitostmi. V realitce pracují realitní makléři, kteří dokáží klienta provést celkovým postupem investice do nemovitosti, nebo obchodu s ní. Makléři se mají celkově starat o komfort klienta, když vytipují vhodné nemovitosti, vyjednávají o ceně a podmínkách prodeje či nákupu, připravují veškerou smluvní dokumentaci ke konkrétnímu obchodnímu případu.
Makléři jsou odměňování provizí z objemu obchodu, která zpravidla činí 3-5 procent. V individuálním případě může být cena služby realitní kanceláře stanovena s ohledem na výhodnost nákupu či prodeje (success fee).
Makléř většinou pro kupujícího neumí zajistit hypotéční spolufinancování, ani refinancování.

Úrok z hypotéky

Je část pravidelné měsíční splátky hypotéky, která je klasifikována jako odměna bance za zapůjčené peníze, tedy vypočítává se z výše sjednané úrokové sazby, počtu dní čerpání a jistiny hypotéky. Nejčastějším typem splácení hypotečního úvěru je anuitní, u kterého se s každou měsíční splátkou úrok hypotéky snižuje a úmor hypotéky zvyšuje.


Zpracování hypotečního úvěru

Je proces při poskytování hypotečního úvěru, kdy zaměstnanec banky obdrží buď od klienta nebo od hypotečního makléře veškeré dokumenty pro zpracování hypotečního úvěru. Spolu s předložením dokumentů se vyžaduje formální písemná žádost o hypotéku a celá řada informací a potvrzení o žadateli.

Na základě všech takto doložených dokumentů rozhodne schvalovatel banky, jestli bude hypoteční úvěr schválen, zamítnut, případně bude žádost vrácena k přepracování, či doplnění.Rychlé odkazy

Banky v ČR