Banky.cz Banky.cz Porovnání mikropůjček

Přehled a porovnání mikropůjček
Srovnání podle Max. výše úvěrů sestupně

Upřesněte výběr
Produkty k porovnání isazba RPSN p.a. platná pro půjčku ve výši 4 000 Kč na 30 dní RPSN 4 000 Kč isplátka úvěru platná pro půjčku ve výši 4 000 Kč na 30 dní Splátka 4 000 Kč ipoplatek za poskytnutí půjčky Sjednání půjčky imaximální výše půjčky
Ferratum Bank Ferratum Mikro 3 037 % 5 320 Kč 0 Kč 50 000 Kč
Kamali Malá půjčka 49 % 4 132 Kč 0 Kč 20 000 Kč
Zaplo Finance Opakovaná půjčka 1 141 % 4 920 Kč 0 Kč 20 000 Kč
Kredito 24 Rychlá půjčka 2 334 % 5 200 Kč 0 Kč 20 000 Kč
SOS Credit Rychlá nebankovní půjčka 780 % 4 726 Kč 0 Kč 15 000 Kč


PŘEHLED A POROVNÁNÍ Mikropůjčka - VÍCE O POROVNÁNÍ

Rychlá půjčka před výplatou. Takové je časté využití mikropůjček. Díky nim získáte za pár minut úvěr až několik desítek tisíc korun. Snadno tak vyřešíte například opravu pračky, i když zrovna nemáte dost vlastních peněz.

Mikropůjčky jsou proto velmi oblíbené a nabízí je stále víc poskytovatelů. Jejich podmínky se ale výrazně liší. Při špatném výběru můžete úvěr i několikanásobně přeplatit. Abyste se tomu vyhnuli, mikropůjčky nejdřív důkladně porovnejte. Jen tak vyberete nejlepší rychlou půjčku.

AKTUÁLNĚ POROVNÁVÁTE Mikropůjčka PODLE Max. výše úvěrů (sestupně)

Bankovní produkty kategorie Mikropůjčka jsou právě srovnané sestupně podle Max. výše úvěrů. Max. výše úvěrů znamená "maximální výše půjčky".

Jak fungují mikropůjčky?

Jak už z názvu vyplývá, rychlou půjčku získáte mnohem rychleji než klasický spotřebitelský úvěr. Většinou stačí:

 • vyplnit on-line žádost,
 • prokázat, že je vám minimálně 18 let,
 • a mít vlastní účet.

Poskytovatelé si následně prověří vaše záznamy v registrech dlužníků. Pokud nenajdou žádné vážnější prohřešky, půjčku on-line schválí a za pár minut máte peníze na účtu. Na vrácení mikropůjčky obvykle máte 30–45 dní.

Obvykle si můžete půjčit jen menší částky – typická je rychlá půjčka do 5 000 korun. Stále více poskytovatelů ale nabízí úvěry až do výše několika desítek tisíc.

Zatímco dřív byly obvyklé zejména nebankovní rychlé půjčky, v současnosti získáte podobné úvěry také u bank. Vyřízení je sice o trochu delší, většinou ale získáte lepší úrokové podmínky. Příkladem je minutová půjčka od EQUA Bank, kterou lze využít od 5 tisíc.

Výhody rychlé půjčky

Mikroúvěry nabízí hned několik výhod. Jsou to zejména:

 • Rychlost – peníze máte na účtu za několik minut. Pokud je tedy například začátek měsíce a potřebujete půjčku před výplatou, která vám pomůže s řešením nečekaných výdajů, mikropůjčka vám dokáže pomoci.
 • Snadné vyřízení – vše zvládnete on-line nebo po telefonu. O půjčku tak můžete požádat kdykoliv a nemusíte chodit na žádné pobočky.
 • První bezúročná půjčka – řada poskytovatelů nabízí klientům první mikroúvěr bez úroků. Pokud tedy vrátíte peníze včas, nezaplatíte ani korunu navíc.

Nevýhody rychlé půjčky

Zároveň mají mikropůjčky řadu nevýhod. Přestože díky novele zákona o spotřebitelském úvěru z roku 2016 zmizela naprostá většina nepoctivých poskytovatelů, stále najdete nebankovní rychlé půjčky, které můžete i několikanásobně přeplatit.

Řada mikropůjček totiž skrývá:

 • Vysoké RPSN – tento údaj v sobě zahrnuje úroky i veškeré poplatky a přesně říká, o kolik půjčku přeplatíte. U některých mikroúvěrů to jsou i tisíce procent!
 • Vysoké pokuty za pozdní splacení – někteří poskytovatelé spoléhají na to, že půjčku před výplatou nestihnete včas vrátit. A v takovém případě vám naúčtují vysoké pokuty. U takových poskytovatelů vás při půlročním nesplácení vyjdou pokuty i na několikanásobek původní částky.
 • První půjčka zdarma ve vás může vybudovat závislost. Máte prostě lehce dostupné peníze a ty snadno utrácíte.

Jak vybrat nejlepší rychlou půjčku

Samozřejmě platí, že i mezi mikropůjčkami najdete řadu poctivých a slušných poskytovatelů. Většinou jsou mezi bankami, ale najdete také férové nebankovní rychlé půjčky.

Jak tedy poznat nejlepší mikropůjčky? Soustřeďte se zejména na:

 • Částku, kterou máte nakonec vrátit.
 • Výši úroků a RPSN.
 • Poplatky a pokuty, které jsou ve smlouvě.
 • Dobu splatnosti.

Stačí tyto parametry porovnat a snadno vyberete tu nejlepší rychlou půjčku.

Dotazy v poradně k bankovnímu produktu Mikropůjčka

Články o bankovním produktu Mikropůjčka

Tipy Banky.czBanky v ČR