Banky.cz Banky.cz Porovnání mikropůjček

Přehled a porovnání mikropůjček
Srovnání podle Splátka 2 000 Kč sestupně

Upřesněte výběr
Produkty k porovnání isazba RPSN p.a. platná pro půjčku ve výši 4 000 Kč na 30 dní RPSN 4 000 Kč isplátka úvěru platná pro půjčku ve výši 4 000 Kč na 30 dní Splátka 4 000 Kč ipoplatek za poskytnutí půjčky Sjednání půjčky isplátka úvěru platná pro půjčku ve výši 2 000 Kč na 30 dní
Kredito 24 Rychlá půjčka 2 334 % 5 200 Kč 0 Kč 2 600 Kč
Zaplo Finance Opakovaná půjčka 1 141 % 4 920 Kč 0 Kč 2 490 Kč
SOS Credit Rychlá nebankovní půjčka 780 % 4 726 Kč 0 Kč 2 371 Kč
Kamali Malá půjčka 49 % 4 132 Kč 0 Kč 2 066 Kč
Ferratum Bank Ferratum Mikro 3 037 % 5 320 Kč 0 Kč
-


PŘEHLED A POROVNÁNÍ Mikropůjčka - VÍCE O POROVNÁNÍ

Rychlá půjčka před výplatou. Takové je časté využití mikropůjček. Díky nim získáte za pár minut úvěr až několik desítek tisíc korun. Snadno tak vyřešíte například opravu pračky, i když zrovna nemáte dost vlastních peněz.

Mikropůjčky jsou proto velmi oblíbené a nabízí je stále víc poskytovatelů. Jejich podmínky se ale výrazně liší. Při špatném výběru můžete úvěr i několikanásobně přeplatit. Abyste se tomu vyhnuli, mikropůjčky nejdřív důkladně porovnejte. Jen tak vyberete nejlepší rychlou půjčku.

AKTUÁLNĚ POROVNÁVÁTE Mikropůjčka PODLE Splátka 2 000 Kč (sestupně)

Bankovní produkty kategorie Mikropůjčka jsou právě srovnané sestupně podle Splátka 2 000 Kč. Splátka 2 000 Kč znamená "splátka úvěru platná pro půjčku ve výši 2 000 Kč na 30 dní".

Jak fungují mikropůjčky?

Jak už z názvu vyplývá, rychlou půjčku získáte mnohem rychleji než klasický spotřebitelský úvěr. Většinou stačí:

 • vyplnit on-line žádost,
 • prokázat, že je vám minimálně 18 let,
 • a mít vlastní účet.

Poskytovatelé si následně prověří vaše záznamy v registrech dlužníků. Pokud nenajdou žádné vážnější prohřešky, půjčku on-line schválí a za pár minut máte peníze na účtu. Na vrácení mikropůjčky obvykle máte 30–45 dní.

Obvykle si můžete půjčit jen menší částky – typická je rychlá půjčka do 5 000 korun. Stále více poskytovatelů ale nabízí úvěry až do výše několika desítek tisíc.

Zatímco dřív byly obvyklé zejména nebankovní rychlé půjčky, v současnosti získáte podobné úvěry také u bank. Vyřízení je sice o trochu delší, většinou ale získáte lepší úrokové podmínky. Příkladem je minutová půjčka od EQUA Bank, kterou lze využít od 5 tisíc.

Výhody rychlé půjčky

Mikroúvěry nabízí hned několik výhod. Jsou to zejména:

 • Rychlost – peníze máte na účtu za několik minut. Pokud je tedy například začátek měsíce a potřebujete půjčku před výplatou, která vám pomůže s řešením nečekaných výdajů, mikropůjčka vám dokáže pomoci.
 • Snadné vyřízení – vše zvládnete on-line nebo po telefonu. O půjčku tak můžete požádat kdykoliv a nemusíte chodit na žádné pobočky.
 • První bezúročná půjčka – řada poskytovatelů nabízí klientům první mikroúvěr bez úroků. Pokud tedy vrátíte peníze včas, nezaplatíte ani korunu navíc.

Nevýhody rychlé půjčky

Zároveň mají mikropůjčky řadu nevýhod. Přestože díky novele zákona o spotřebitelském úvěru z roku 2016 zmizela naprostá většina nepoctivých poskytovatelů, stále najdete nebankovní rychlé půjčky, které můžete i několikanásobně přeplatit.

Řada mikropůjček totiž skrývá:

 • Vysoké RPSN – tento údaj v sobě zahrnuje úroky i veškeré poplatky a přesně říká, o kolik půjčku přeplatíte. U některých mikroúvěrů to jsou i tisíce procent!
 • Vysoké pokuty za pozdní splacení – někteří poskytovatelé spoléhají na to, že půjčku před výplatou nestihnete včas vrátit. A v takovém případě vám naúčtují vysoké pokuty. U takových poskytovatelů vás při půlročním nesplácení vyjdou pokuty i na několikanásobek původní částky.
 • První půjčka zdarma ve vás může vybudovat závislost. Máte prostě lehce dostupné peníze a ty snadno utrácíte.

Jak vybrat nejlepší rychlou půjčku

Samozřejmě platí, že i mezi mikropůjčkami najdete řadu poctivých a slušných poskytovatelů. Většinou jsou mezi bankami, ale najdete také férové nebankovní rychlé půjčky.

Jak tedy poznat nejlepší mikropůjčky? Soustřeďte se zejména na:

 • Částku, kterou máte nakonec vrátit.
 • Výši úroků a RPSN.
 • Poplatky a pokuty, které jsou ve smlouvě.
 • Dobu splatnosti.

Stačí tyto parametry porovnat a snadno vyberete tu nejlepší rychlou půjčku.

Dotazy v poradně k bankovnímu produktu Mikropůjčka

Články o bankovním produktu Mikropůjčka

Tipy Banky.czBanky v ČR