Banky.cz Banky.cz Štítky důchod

důchod

Účet pro příjem důchodu ze zahraničí

Dobrý den, pobíráme důchod se zahraničí. Uvažujeme o založení bankovního konta v ČR, na které by nám byl důchod v eurech zasílán. Nevíme jak je to s poplatky a náklady na takové konto. U které banky bychom si měli konto otevřít? Kde je to vzhledem k výši nákladů optimální? Můžete nám poradit?

Výplata důchodu ze Slovenska

Dobrý den, byl mi přiznán invalidní důchod ze Slovenska, kde sem pracovala nějaký čas. 27.7. 2019 mně přišla výměra. Kdy mně prosím přijde na český účet peníze zpětně? Předem děkuji za odpověď.

Kolik nám zbude z důchodu?

Jsme důchodci, chceme si zažádat o insolvenci. Náš měsíční příjem činí 18 748 Kč. Kolik nám zbude na přežití?

Srážky z důchodu

Dobrý den, mám dotaz ohledně exekuce na starobní důchod. Tu částku, co mi strhávají každý měsíc z důchodu, posílají to hned exekutorovi každý měsíc, nebo to posílají najednou ve chvíli kdy mi postupně strhli celou exekuci? Jde o to, že exekutor mi tvrdí, že je stále zapotřebí zaplatit 230 000 Kč a přitom mi to už strhávají několik let. Tak jestli nějaká částka neleží někde na sociálním zabezpečení. Děkuji za odpověď.

Důchod ze Slovenska

Dobry den, pritelova babka je Slovenka a bydli v CR. Je ji zasilan duchod, ale pri vyberu penez v bankomatu v CR prijde na poplatcich asi o 2 000 Kc. Kdyby sly eura vybrat z bankomatu je to ok. Jak se to da resit?

Důchod mi chodí na účet manžela

Dobrý den, manžel má v bance zařízený účet, kam mu chodí důchod. Můj důchod přichází také na jeho účet. V případě úmrtí bude účet celý zablokovaný i s mým důchodem, nebo se k němu ještě dostanu a budu moci vybrat? Děkuji za odpověď.

Příjem důchodu z Ameriky

Jsem Čechoameričan, žijící trvale v ČR. Je mi zasílán důchod z USA v USD do banky ČSOB. Platím celkově vysoké poplatky. Mám dotaz. Je výhodnější banka v ČR, kde nebudu muset platit tak vysoké poplatky? Nebo je výhodnější si zařídit u americké ambasády zasílání důchodu šekem a šek měnit v bance nebo na poště? Poradíte, kterou nejvýhodnější banku vybrat? Děkuji

Insolvence

Pokračování dotazu č. 4244: Můj důchod je celý zasílán insolvenčnímu správci a posílá mi zbylé peníze na účet. Bohužel velmi nepravidelně (někdy i po týdnu). Je nějaká norma, do kdy je povinen mi vyplatit peníze na žití?

Důchod

Do kolika dní musí insolvenční správce vyplatit zbytek peněz z důchodu?

Lze započítat důchod jako příjem?

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zdali příjem ze smlouvy o důchodu (jsem měsíční příjemce peněz) lze započítat jako příjem pro získání úvěru nebo hypotéky? Děkuji a přeji hezký den.

Banka pro důchod z Německa

Dobrý den, v nejbližší době budu pobírat starobní důchod ze SRN, můžete mi prosím poradit banku v ČR, která si účtuje nejmenší poplatky za takovéto pravidelné příchozí platby z této země ?
Děkuji. Jirka

Půjčka pro důchodce po insolvenci

Dobrý den, mám dotaz, jsem v registru dlužníků, byla jsem v konkursu, který je už za mnou. A chci se Vás zeptat, myslíte že si můžu požádat o půjčku, dá mi ji ještě někdo. Jsem již na starobním důchodu a konkurs skončil letos v roce 2014.
Děkuji za odpověď a přeji hezký den,Barešová

Služby k běžnému účtu ČS

Dobrý den. Jsem invalidní stará žena, nemohu osobně navštívit Českou spořitelnu v Uničově, kde mám účet. Prosím o sdělení E-mailové adresy, kde bych mohla vykorespondovat: E-mailové zasílání výpisu z účtu, automatické zaslání karty k tomuto účtu, protože stávající končí platnost.
Předem děkuji. Jitka J.

ČSSD opět upřednostnila seniory před rodinami s dětmi

Zatímco průměrný důchod letos přesáhl 13 000 Kč a každoročně výrazně roste, nejčastěji vyplácená rodičovská činí necelých 8 000 Kč. Podle Maláčové v pořádku. Proč při dělení eráru vždy ostrouhají rodiny s dětmi?

Základní nepodmíněný příjem

Univerzální celoživotní dávka, na kterou by měl nárok každý. Nahradí důchod i přídavky na děti. Testuje se ve Finsku, Švýcaři naopak tento koncept odmítli v referendu. Šla by zavést v ČR? A kolik by to bylo?Rychlé odkazy

Banky v ČR