Banky.cz Banky.cz Štítky koupě nemovitosti

koupě nemovitosti

Koupě podílu na nemovitosti v dražbě

Pokračování dotazu č. 8687: Pokud se stanu spoluvlastníkem 1/4 nemovitosti, mohu si tedy za asistence PČR vyžádat vstup do nemovitosti. Z toho tedy plyne, že se mohu pohybovat v nemovitosti celé, přestože v nemovitost užívá většinový vlastník? Není mi jasné jak docílím vyklizení podílu, kterou bych koupil v dražbě pokud se nedohodnu se spoluvlastníky. Děkuji za odpověď.

Koupě podílu na nemovitosti v dražbě

Dobrý den, pokud se stanu menšinový spoluvlastníkem nemovitosti kterou získám v dražbě a budu chtít vstoupit do nemovitosti, musí mi další spoluvlastníci umožnit vstup? Nemovitost má pouze jednu bytovou jednotku a je přízemní. Pokud se nedohodneme se spoluvlastníky o užívání, jak se bude řešit rozdělení? Děkuji za odpověď.

Koupě podílu na nemovitosti v dražbě

Dobrý den, chci výhodně koupit v dražbě 1/4 podílu nemovitosti. Kdo určuje jakou část nemovitosti bych mohl užívat?

Koupě nemovitosti v dražbě s exekucí

Kdo zajišťuje a zaplatí poplatek na katastru nemovitostí za výmaz exekuce? Koupila jsem nemovitost elektronickou dražbou od insolvenčního správce a na nemovitosti mám stále evidovanou exekuci původního majitele. Který zákon nebo vyhláška tuto povinnost upravuje? Děkuji.

Koupě společnosti místo nemovitosit

Dobrý den, rád bych koupil dům s více bytovými jednotkami. Nicméně, dům je momentálně vlastněn společností s.r.o. Prodej je podmíněn koupí tohoto s.r.o. (která vlastní pouze tento dům, nic jiného). Je možné získat hypotéku i v této situaci? Děkuji mnohokrát

Koupě nemovitosti v záplavové zóně

Dobrý den, měli bychom zájem o koupi nemovitosti, nicméně je ve 4. zóně záplavové oblasti a máme problém s pojištěním a tedy i s hypotékou. Do nemovitosti se ale voda nemá šanci dostat, za posledních 20 let nebyla ani v ohrožení (dle městského úřadu). Lze nemovitost nějak vyjmout z této povodňové zóny a zařadit do jiné? Děkuji a přeji hezký den.

Koupě pozemku a stavba RD

Dobrý den, uvažujeme o stavbě rodinného domu, pozemek máme již sehnaný, nyní bychom měli přistoupit k podpisu kupní smlouvy. Chtěla bych se zeptat, zda když pozemek nyní zaplatíme z vlastních peněz, zda nám bude tato částka počítána již do 20% vlastních úspor, které musíme mít při žádosti o hypotéku k dispozici. Děkuji předem za odpověď

Hypotéka a spoluvlastnictví

Dobrý den, s přítelem jsme se rozhodli koupit nemovitost (rodinný dům), momentálně jsme v procesu kupní smlouvy. Cena nemovitosti je 2,5 mil. Kč, přičemž jsme se rozhodli použít hypoteční úvěr 90% LTV. Momentálně jsem první měsíc v nové práci, ve zkušební době, se smlouvou na dobu určitou. Nepřipadá tedy v úvahu, abychom byli žadatelé o hypotéku dva. Žádat tedy bude pouze přítel. Ráda bych věděla, zda-li můžu být spoluvlastníkem nemovitosti, kterou koupíme, když na mě není psaná hypotéka. Předem moc děkuji za odpověď.

Můžeme průběžně měnit výši spoluvlastnického podílu?

Dobrý den, chceme si s partnerem (nejsme manželé) koupit nemovitost s tím, že hypotéka by byla psaná jen na něj (to není problém). V praxi bych na její splácení přispívala taky, ale není jasné, jak moc – to by záleželo na vývoji mých příjmů. Chtěli bychom nějak smluvně ustanovit, že jsme spoluvlastníci a každý má takový podíl nemovitosti, jakým podílem se účastní splácení hypotéky (což se ale bude možná v čase měnit). Je možné smluvně ošetřit spoluvlastnictví bez pevně daného podílu, a jakým případně způsobem? Děkuji!

Hypotéka v cizí měně

Dobry vecer, stehujeme se z Anglie, kde prodavame dum. Chtela bych se zeptat, jestli si muze muj manzel Anglican tady zakoupit nemovitost a pokud bude potreba i vyridit hypoteku - jsou v Cechach banky, ktere vydavaji cizincum hypoteky? A jestli ano, jake jsou zapotrebi vec. On tam jeste par mesicu zustane pracovat a pak se prestehuje sem a ja nastoupim do prace dekuji.

Osobní a družstevní vlastnictví

Dobrý deň, mám dotaz ohľadne typu vlastníctva v kúpnej zmluve. Vzali sme sa s manželom na Slovensku. Banka pri zariaďovaní hypotéky nepozadovala od nás zriadenie prechodného pobytu (stačili doklady o príjme a nájomná zmluva). Otázkou je chceme kupovat nemovitost v ČR. Aký typ vlastníctva máme požiť v kúpnej zmluve? Ďakujem za odpoveď. Názory právnikov sa líšia.

Koupě nemovitosti

Rodiče koupí 2/3 nemovitosti a syn se snachou 1/3 nemovitosti na hypotéku. Otázka: 1) Zástavní právo smluvní v katastru nemovitostí bude na 1/3 nemovitosti nebo na celou nemovitost? 2) V případě zástavy celé nemovitostí: potřebují vlastníci 1/3 souhlas se zástavním právem od spoluvlastníků 2/3? 3) V případě zástavního práva na 1/3 nemovitosti, za jaký úrok dostanou hypotéku? Děkuji za odpovědi.

Koupě, prodej, pronájem a hypotéka

Dobrý den, prosím o Váš názor k následující situaci, kdy s manželkou plánujeme pořízení nového bydlení a hledáme pro nás do budoucna nejlepší řešení. Aktuálně vlastním byt 3+1 v ceně cca 2-2,2 mil. Kč. Byt kupován na hypo - zbývá při řádném splácení doplatit cca 800k (vč. úroků a poplatků). Nové bydlení plánujeme pořídit v ceně cca 3 mil Kč. Máme úspory 2,2 mil. Kč + nějaká rezerva a nemůžeme se rozhodnout, jestli stávající byt při výročí fixace doplatit a prodat a teprve potom koupit nový již bez hypo nebo jestli si stávající byt ponechat, pronajmout a vzít si další hypo cca 800k (pokud by nám banka další hypo dala - manželka je na rodičovské a příjmy máme okolo 40k a hypo nyní 8k). No a poslední varianta stávající hypo z úspor splatit, pronajmout a vzít si novou hypotéku cca 1,5 mil. Varianta první nás láká z důvodu, že bychom byli bez hypo, ale variantu 2 a 3 zvažujeme z důvodu investice na "důchod" nebo pro děti, kdy bychom teoreticky za deset let, kdy nám bude 50 měli 2 splacené byty, proto se stále nemůžeme rozhodnout. Děkuji za Váš čas.

Koupě nemovitosti s bankovní zástavou

Dobrý den, vnučka si vzala hypotéku na stavební pozemek. Je možné si část pozemku od banky odkoupit? A jestli ano, jak to máme provést a také kolik a co si může banka účtovat? Děkuji

Koupě nemovitosti s bankovní zástavou

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jaký je postup, když kupuji byt, na kterém je zástava 500 000 Kč u jiné banky, než té, u které chci vyřídit hypotéku? Děkuji Vám za případnou odpověď.

Nezapomeňte na daň z nabytí nemovitosti při její koupi

Ať již kupujete byt, dům, pozemek či jinou nemovitost, nezapomeňte na úhradu daně z nabytí nemovitých věcí (dříve známá jako daň z převodu nemovitosti). Někteří politici sice usilují o zrušení této daně, nicméně tato legislativní změna prozatím nebyla schválena a prozatím ani nic nenasvědčuje tomu, že by tato daň byla v nejbližší době zrušena.

Průběh realitní transakce

Prodej nemovitostí má mnoho specifik, která není radno podceňovat. K čemu je dobrá rezervační smlouva a jak dlouho trvá přepis vlastnického práva na katastru? V následujících řádcích si popíšeme průběh realitní transakce krok za krokem. 

Jak dlouho trvá vyřízení hypotéky?

Kupujete nemovitost na úvěr nebo jen refinancujete hypotéku? Vyřízení hypotéky trvá obvykle 2-4 týdny. Jak vše urychlit a čeho se naopak vyvarovat?

Koupě nemovitosti: Na které poplatky se připravit?

Vlastní úspory, provize RK, daň z nabytí nemovitosti, hypotéka, odhad zástavní hodnoty či poplatky na katastru. Koupě nemovitosti není levnou záležitostí. Poradíme, na které výdaje se připravit. Rychlé odkazy

Banky v ČR