Banky.cz Banky.cz Nebankovní půjčky Revolut Limited
Revolut (Revolut Limited)

Revolut (Revolut Limited)

  Adresa: Westferry Circus 7, Canary Wharf, London, Spojené království Velké Británie a Severního Irska 
  IČ: UK 08804411 
  SWIFT:  
  Kód banky:  
  Na českém trhu: 2.6.2016 
  https://www.revolut.com/cs-CZ/kontaktujte-nas
  Automatická linka +442033228352

  Expertní hodnocení Nebankovní instituce Revolut Limited

  Čistě mobilní banka jako první službu uvedla bezplatnou směnu až dvaceti šesti hlavních měn. Postupně navazuje dalšími službami - platbami zdarma po celém světě, výběry z bankomatů, obchody s kryptoměnami, možností uzavřít pojištění či si vzít rychle úvěr. Banka nedisponuje pobočkami a i další uvažované služby hodlá řešit výhradně přes mobily uživatelů.
  Základní službu s určitými limity a omezeními má Revolut zdarma, chcete-li využívat všechny služby, musíte si zakoupit prémiovou verzi za 230 Kč měsíčně.
  Podoba technologické banky Limited (společnost s ručením omezeným) neposkytuje uživatelům služby stejné záruky jako běžné banky. Díky přenosu licence ze země EU fakticky dohled nad Revolut Limited, Velká Británie, nespadá pod Českou národní banku, ta jen notifikuje licenci v seznamech oprávněných institucí. 

  O nebankovní instituci Revolut (Revolut Limited)

  Revolut je moderní "fintech" bankou v mobilu, která zahájila činnost v r.2015, po dvou letech od založení bez reklamních kampaní získala 1 milion klientů (v ČR 8 tisíc), v r.2018 byla na 2 milionech klientů a v dubnu 2019 hlásila 4 miliony klientů (v ČR 60 tisíc).
  V ČR je vedená jako zahraniční instituce elektronických peněz poskytující přeshraniční služby. Umožňuje volné konverze měn, nákupy v zahraničí v cizích měnách bez přirážek k měnovému kurzu, výběry z bankomatů zdarma. Správu peněz lze provádět ve 26 měnách. Nabízí mimo jiné Auto-Exchange, tj. automatickou směnu za požadovaný kurz v době kdy tento nastane.
  Firma ruských zakladatelů je zatím stále ve ztrátě a provozní náklady na svých 400 zaměstnanců dokázala zatím "dotovat" kapitálem - získala investice asi 350 milionů dolarů.

  Flash news o Revolut (Revolut Limited)

  18.3.2020

  Revolut junior - řídíte finance vašich dětí 7 - 17 let

  Máte-li účet na Revolutu, můžete nyní podobný účet založit i vašemu neplnoletému dítěti. Rodiče získají přehled o pohybech na účtu svých dětí. Mají možnost zasílat jim peníze či kontrolovat karetní funkce jako například vypnutí nebo zapnutí online transakcí.
  Dětem účet ponechává nyní omezené možnosti - podívat se na stav účtu, či výpis transakcí. Během letošního roku by měly přibýt další funkce jako možnost úspor či nastavení limitu utrácení a později také finančního poradce, který by měl dětem pomáhat s finanční gramotností. 
  Zatím tedy nic až tak nového ... - trochu mi to připomíná prehistorický účet Beruška od Komerční banky (dnes již nahrazen Kontem Junior). Takové dětské konto Richee Junior od Banky Creditas se nám zdá použitelnější. 

  2.4.2019

  Revolut už konečně mluví česky.
  Britský fintech startup stále skokově roste a v celém světě ohlašuje 4 miliony uživatelů. Pro české uživatele dosud mohla být překážkou existence mobilní aplikace jen v angličtině. Poslední update na Google play a App store to však změnil - firma tak věří, že na českém trhu znásobí počet uživatelů z dnešních 60tis.
  Nedozvěděli jsme se ale bohužel, kdy se ale dočkáme českých IBAN účtů, které firma slibovala na podzim 2018.  Banky v ČR