Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Nečerpání hypotéky

Nečerpání hypotéky

Definice Nečerpání hypotéky

V tomto případě, pokud již máte podepsané úvěrové smlouvy, tak Vás čeká poplatek, který zaplatíte bance ve výši 5% z nečerpané části úvěru. Výše poplatku se vypočítává z nečerpané části úvěru přesahující 20% celkové výše úvěru. 
Banka si tak kompenzuje obchodní a administrativní náklady na akvizici žadatele o hypotéku, zpracování žádosti a přípravu dokumentace. 
Zvažte proto jestli je nutné hypotéku nečerpat, nebo zda lze investovat tyto prostředky formou nákupu další nemovitosti? Většina bank bude připravena vám pozměnit podmínky či dobu čerpání. Pokud máte jiné půjčky, vyplatí se ponechat si levnější hypotéku a splatit tyto dražší půjčky.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.18 %

Dotazy v poradně k Nečerpání hypotéky

EK

#7809, Jak zrušit hypotéku?, Hypoteční poradna, 22.10.2019

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat na nečerpání hypotéky, kterou jsme si vyřídili na stavbu RD. Jedná se o pružnou hypotéku s fixní sazbou Stavíme svépomocí, už jsme si jednou posunovali čerpání hypotéky, ale dodací lhůty jsou dlouhé a s manželem jsme se dohodli, že si hypotéku brát nebudeme. Chtěla jsem se zeptat, zda můžeme zrušit hypotéku bez sankce? Děkuji.

Dobrý den,

většina bank bohužel účtuje sankci 5% z nevyčerpaného objemu hypotéky. Bez sankcí lze od smlouvy odstoupit do 14 dní od podpisu úvěrové smlouvy.Banky v ČR