Banky.cz Banky.cz Hypoteční slovník Přeúvěrování hypotéky

Přeúvěrování hypotéky

Definice Přeúvěrování hypotéky

Je proces, kdy svůj stávající hypoteční úvěr u banky splatíte a nahradíte novým hypotečním úvěrem u jiné banky. Tento proces označujeme taktéž jako refinancování hypotéky.


Účel hypotéky
CO JE TO LTV? TEXT LTV
Zavřít
ABYCHOM VÁM MOHLI NAJÍT VYPOTÉKU, vyplňte své kontaktní údaje
Co znamená LTV?Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
Anglická zkratka Loan To
Value. Značí poměr výše úvěru oproti hodnotě nemovitosti.
LTV %
NAJDEME VÁM HYPOTÉKU S ÚROKEM
již od 2.38 %

Dotazy v poradně k Přeúvěrování hypotéky

J

#12514, Insolvence, Exekuce a insolvence, 19.1.2021

Dobrý den, splácím necelý rok insolvenci a můj ins. spravce nemá zájem zpeněžit 1/6 domu z dědictví, který měla sestra vyplatit před 4 měsíci. Po urgování aby se tím zabýval mi odpovědě,l že neví o žádném dědictví. Přitom vše je u soudu poslané, ví o tom. Jde změnit ins. správce? A jak šetrně požádat sestru o vyplacení, když propásla 3 roční lhůtu na vyplacení (sjednanou u notáře)? Můžu podepsat prodloužení o vyplacení aby si mohla vyřídit přeúvěrování hypotéky?

Dobrý den,

jste asi první dlužník, který by proaktivně pobízel ins. správce ke zpeněžení své nemovitosti. Insolvence se řeší splátkovým kalendářem a/nebo zpeněžením majetkové podstaty dlužníka. Vaší povinností je nahlásit ins. správci všechny své příjmy (i mimořádné, např. z dědictví) a majetek. A pak je v kompetenci správce se rozhodnout, jak bude dále postupovat (který majetek zpeněží, atd.). Nemůžete tedy správce do zpeněžení nemovitosti nutit. 

Pokud Vám sestra dluží peníze více než 3 roky, může být její dluh promlčen (pokud nepodepsala uznání dluhu či jste dluh aktivně nevymáhal). Banky v ČR