Banky.cz Banky.cz Bankovní slovník PayPal

PayPal


Definice PayPal

je mezinárodní internetový platební systém, který umožňuje přesuny peněz mezi majiteli virtuálních účtů i bez klasického bankovního převodu. Účty PayPalu jsou identifikovány e-mailovými adresami a každý účet je propojen s jednou nebo více platebními kartami, které musí mít povoleny internetové platby. 
Systém Pay-Pal si zakládá na své bezpečnosti, když přenáší data v zašifrované podobě a strany obchodu nemají ke svým údajům navzájem přístup. 
Výhodou Pay-Palu je nulový poplatek pro kupujícího, ale prodávajícímu strhává provozovatel tučný poplatek až deset procent. PayPalem aktuálně lze posílat nebo obdržet peníze z více než 200 zemí v 26-ti měnách. Dotazy v poradně k PayPal

J

#11296, Platba přes PayPal, Platba, 23.9.2020

Dobrý den, obchodník z eBay mi vrací platbu. Je tam uvedeno poslední čtyřčíslí karty. Zaplatila jsem přes PayPal, ale kartě, kterou jsem platila už skončila platnost a mám novou, se kterou už jsem přes PayPal platila. Ve zprávě o návratku je uvedeno poslední čtyřčíslí původní karty, není problém, že už není platná?

Dobrý den,

obchodník Vám peníze pravděpodobně vrátil na Váš PayPal účet (ne na platební kartu, tedy expirovaná původní karta by vadit neměla).

MK

#11214, Proč platby do Ruska nefungují lépe a rychleji?, Platba, 12.9.2020

Dobrý den pane Jermáři, narazil jsem na vaši reakci na platby do Ruska a nedalo mi to, tak reaguji svou zkušeností. Sám hledám způsob, jak zaplatit online dárek (hudební nástroj) v ruském obchodě kamarádovi z RF. Zadání prakticky elementární: On přijde s učitelem do obchodu, s trochou štěstí si vybere kytaru, prodavač ji mým jménem (mají všechny náležitosti pro e-shop k dispozici) nakliká do e-shopu a zavolají, že se mám přihlásit a zaplatit platební bránou. Já si pak změním heslo pro případ dalšího užití. Konec pohádky. Ukazuje se, že obchod, jako mnoho jiných, přijímá jen Sberbank kartu. Tu nemám a ani necítím potřebu si ji zřizovat. Moje VISA je jim na dvě věci, i když s ní platím online na mnoha e-shopech světa. A teď proč vlastně píši: Není pravda, že výsledek transakce se musíte dozvědět dost včas... (nechme konkretizaci to na představě každého.) Loni jsem odeslal převodem nevelkou částku na Sberbank do RF a nejméně týden se nic nedělo. Pak se najednou objevilo hlášení, že jsem dostal peníze zpět bez vysvětlení. Samozřejmě bez poplatků. Vysvětlení, myslím PODSTATU, co se dělo, nemám do teď, ani když jsem zahájil oficiální šetření skrze mBank, odkud jsem finance na Sberbank účet posílal. Odpověď přišla, takže podobně jako u státních institucí, dodrží termín a nepomohou NIJAK. Z ruské strany přišla odpověď taková, že se jedná o vnitřní nastavení ruské banky. Šmitec, nic hmatatelného, prostě NULA informací. Takže já nevím, jak online zaplatit za zboží, protože u nich to řeší zadání telefonního čísla napojeného na platební kartu platnou v RF, ani jak převést peníze mamince toho dítěte, protože mi to prostě skrze jejich účty neodejde (mimochodem manipulaci s financemi mají udělánu zajímavě a celkem pohodlně díky fungování interních převodů telefon-telefon, který mají k účtu napojen. Nemusíte nikde vyplňovat čísla účtů atd., pro malé platby za pár tisícovek ideální řešení, mezi všemi tamními operátory a bankami.) Takže my prostě ve 21. století neumíme poslat člověk - člověku pár korun na podporu rodinných přátel jinak než skrze Western Union, což mi nakonec zbylo jako jediné, ne-onlinové, pomalé a drahé řešení. Vy byste měl lepší? ;) Jen pro info - jedná se o pěstounskou péči, kluk ze všeho vyrostl, na hudebku ho vzali minulý týden a nemají fin. rezervy, aby to platili hotově a já jim to pak posílal pozpátku. Určitě to nějak podobně dopadne, škemráním u známých, ale je to ponižující a znamená to neskutečný, absolutně zbytečný opruz. Ostatně jako téměř všechno kolem peněz.

Dobrý den,

ve 21. století samozřejmě umíme technicky zasílat platby v řádu vteřin. Vámi popsaný problém je čistě o politické vůli jednotlivých zemí odstraňovat administrativní překážky, otevírat trh a umožňovat volný pohyb peněz. 

V ČR máme okamžité platby (podporuje již 8 bank, další se postupně přidávají), které umožňují zasílat platby v řádu vteřin a to v režimu 24/7. Platby v rámci EU (SEPA) trvají max. 1 pracovní den. Platby do ostatních zemí trvají déle a v určitých případech (Rusko, Čína) je to poměrně komplikované a velmi nestandardní. Mimo bankovní platby tu dále máme PayPal, platby kartou a jiné nástroje. Některé země (Rusko, Čína) tyto celosvětově rozšířené a funkční nástroje a platební karty nepodporují a místo toho nasazují vlastní lokální nástroje (např. WeChat) a karty. Není to technika ale politika, která staví bariéry zamezující rychlejším a pohodlnějším transferům. 

KJ

#11213, Platba za zboží nedorazila, Podvod, 12.9.2020

Pokračování dotazu č. 11211: Ještě jednou dobrý den, po poskytnutí těch informací v předchozím dotazu mi přišlo od kupujícího že poslal platbu a její potvrzení přes Paypal (podle mě podvrh).Teď mi ale začal vyhrožovat touto zprávou:

I really dont understand what i really going on.you need to understand that i have sent the money out to your account as you requested.I risked everything to send the money to you in the first place but now you are making me to feel cheated and stupid about what happened now.i have emailed paypal and what they told me was that they are unable to credit the money to your account due to the fact that they need the bitcoin details verification from you which you were unable to provide.so that they can release all your money,if i dont hear from you in couple of hours,i will contact paypal and report what is going on to them because i have my i have my integrity to protect. 

Pro jistotu jsem ze svého účtu převedl všechny finance na spořící účet. Co si o tom myslíte? Je to určitě podvodník, ale mám teď strach si na svůj účet peníze vrátit.

Dobrý den,

pro prodávajícího platí jednoduché pravidlo - dokud nemáte peníze na účtu, nemůžete zboží odeslat. Jestliže platba na Váš účet nedorazila, je to problém dlužníka, který si vše musí vyřešit na své straně a zajistit připsání peněz smluveným způsobem na Váš účet. Kupující po Vás chtěl číslo účtu a měl zaplatit v CZK či EUR. Není tak důvod do věci plést bitcoiny. Podvodníci mají často velmi bujnou fantazii a vyhrožují absurdně třeba i vyšetřováním FBI (což je zcela nesmyslné).

JM

#11182, Nákup na eBay a platba přes PayPal, Osobní a rodinné finance, 9.9.2020

Dobrý den, koncem srpna 2020 jsem učinil nákup přes eBay, platba 65 USD provedena přes platební kartu k mému běžnému úctu. Dne 01.09.2020 byl nakonec obchod zrušen, po domluvě s prodejcem (vyšší náklady na přepravu atd.) Téhož dne mi přišel mail od PayPal, ze peníze mi vrací prostřednictvím původního způsobu platby a že pokud nebudou moci peníze prostřednictvím daného způsobu platby vrátit, vrátí je na účet PayPal. Já však žádný PayPal účet nemam a na můj běžný účet mi do dnešního dne, tj. 09.09.2020 žádné peníze nepřišly. Je možná takto dlouhá doba než se peníze připíšou běžný účet? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

byla-li platba uskutečněna přes eBay s pomocí platební karty, pak šla pravděpodobně přes PayPal (tak se řeší většina plateb na eBay, které nejsou zadány jako přímé bankovní platby přes internetbanking). Účet u PayPal tak s největší pravděpodobností máte.

JM

#11097, Proplacení šeku, Banka, 1.9.2020

Dobry den, dostavam pravidelne seky z USA. Ted me dalsi banka vykopla. Je to mozne ukladat u Vas?

Dobrý den,

šekové služby nenabízíme. Šeky se v Evropě téměř nepoužívají, proto je akceptuje jen velmi málo bank a obvykle za nevýhodných podmínek. Doporučuji se s odesílatelem peněz domluvit na jiném způsobu převodu (např. bankovní převod na běžný účet, PayPal, atd.). 

Články o PayPal

Cena bitcoinu zažila prudký růst (a mírný pád). Analytici odhadují, že brzy přijde další

Cena bitcoinu zažila prudký růst (a mírný pád). Analytici odhadují, že brzy přijde další

23.7.2019, Akcie a investice

…ení bitcoinu totiž bylo oznámení nové kryptoměny Libra, kterouchystá Facebook. A podporují ji významné finanční společnosti jako Visa,MasterCard a PayPal. Analytici se shodují, že i díky tomu začínají lidékryptoměny vnímat jako legitimní úložiště peněz. Pozice kryptoměnna trhu by tak měla dál …

Jak na zahraniční platby?

Jak na zahraniční platby?

25.4.2017, Banka

… většinu z nás je mezinárodní bankovníplatební styk sváteční záležitostí. Nákupy v zahraničních eshopech hradímenejčastěji platební kartou či přes Paypal. Když už ale na ryze bankovní převodza hranice dojde, je dobré věnovat pozornost výši poplatků, které mohou být iv řádu stokorun. Rozdíly js…

Rozhodčí doložka ve spotřebitelských úvěrech, jak na mezinárodní platby - zpravodaj duben 2014

Rozhodčí doložka ve spotřebitelských úvěrech, jak na mezinárodní platby - zpravodaj duben 2014

1.5.2014, Půjčka

…ou. Tudíž při použití poplatkové dispozice „OUR“ tyto poplatky nezahrnují položky bank zahraničních. Pokud vzahraničí nakupuji a mohu platit přes paypal či kreditní kartu (a prodejce za tyto platby neúčtuje dodatečné poplatky), je vždy jednodušší (a pro kupujícího bezplatné) platit těmito ins…

Nakupujeme na internetu - jak platit bezpečně a rychle

Nakupujeme na internetu - jak platit bezpečně a rychle

11.2.2014, Peníze

…Peníze odmBank, Platba 24 přes Servis 24České spořitelny, atd.) či přes online nástroj někoho jiného než své banky, tedy prostředníka (nejznámější Paypal.com nebo česká alternativa PayU). A jak zaplatit rychle, bezpečně a ke své plné spokojenosti? Pojďme si podrobně popsat výše zmíněné způsoby…Banky v ČR