Banky.cz Porovnání půjček

Přehled a porovnání půjček a úvěrů
Srovnání podle Účelová půjčka sestupně

Půjčky a úvěry - Podmínky půjček a jejich srovnání

Bankovní půjčka je základním úvěrovým produktem, kde banka poskytne peníze a tuto jistinu klient splácí ve sjednané době se smluveným úrokem. Půjčka od banky je vždy z právního pohledu úvěrem, na který se vztahuje zákon o spotřebitelském úvěru.

Připravili jsme pro vás pravidelně aktualizovaný přehled  podmínek a porovnání půjček a úvěrů pro rok 2022

Upřesněte výběr
Produkty k porovnání isazba RPSN p.a. platná pro půjčku ve výši 100 000 Kč na 48 měsíců RPSN 100 000 Kč iměsíční splátka úvěru platná pro půjčku ve výši 100 000 Kč na 48 měsíců Splátka 100 000 Kč imaximální výše půjčky, není-li stanovena její přesná hranice, je max. výše úvěru závislá na bonitě klienta Max. výše úvěru ipůjčené peníze je možné použít jen na přesně definovaný účel, např. na rekonstrukci bytu, koupi auta či výdaje spojené se studiem
Minutová půjčka 3,87 % 2 249 Kč 600 000 Kč Ne Sjednat online
mPůjčka Konsolidace 5,01 % 2 298 Kč - Ne Sjednat online
Půjčka 6,07 % 2 358 Kč 900 000 Kč Ne
RePůjčka 3,87 % 2 249 Kč - Ne Sjednat online
Převedení půjčky 6,07 % 2 358 Kč - Ne
Reklama

Chci spočítat nejvýhodnější půjčku

Výše půjčky
 
Měsíční splátka
Potřebujete půjčit
 
Úroková sazba p.a.
Celkem zaplatím:

Pozn.: Spočítejte si orientační výši splátky při nejlepší dosažitelné úrokové sazbě na trhu. Kalkulace nezohledňuje individuální podmínky žadatele. Kliknutím na tlačítko můžete přejít do on-line žádosti vybrané banky.

AKTUÁLNĚ POROVNÁVÁTE všechny Půjčky PODLE Účelová půjčka (sestupně)

Stačí jen srovnat konkrétní podmínky bankovních úvěrů i online půjček. A hravě vyberete tu nejvýhodnější půjčku! Porovnávejte u půjček až 20 parametrů, hlavně výši RPSN (úrokovou sazbu), výši splátky, či maximální dobu splácení. Porovnáním bankovních produktů Půjčka najdete ty nejlevnější půjčky na trhu. O vybranou půjčku lze zažádat on-line.

Hledáte půjčky v městě, nebo hledáte konkrétní částku půjčky?

Zajímá vás, ve které bance se dá sjednat půjčka 300000, půjčka 200000půjčka 100000, nebo půjčka 50000? Banky mají různě omezené kategorie půjček a limitovanou nejvyšší či nejnižší částku půjčky. Proto jsme pro vás kromě tohoto přehledu půjček připravili i rozcestník pro půjčky. K dispozici máte i sadu stránek, které již mají vybrané instituce poskytující půjčky v dané obci či v konkrétní částce. Můžete tak hledat jak a u které banky se dá získat půjčka Brno, půjčka Ostrava, či půjčka Praha 1.

Hledáte půjčky ihned, půjčky online, nebo nebankovní půjčky?

On line půjčka je v našem srovnávači půjček označená tlačítkem. Kliknutím na něj se dostanete přímo do procesu sjednání půjčky on line. Buďte tedy připraveni vyplnit kompletní sadu informací o vás, o svých příjmech, výdajích a připojit sken dokladu totožnosti. Dnes již banky i nebankovky umí jednoduše on-line prověřit vaši platební schopnost a historii a žádost o půjčku může být posouzena za 5 minut. Zažádat o čerpání půjčky pak můžete zase jen přes počítač a potvrdit vše mobilním telefonem.

Náš srovnávač půjček obsahuje i nebankovní půjčky peněz. Pro ně je vytvořena specifická subkategorie, protože často jde o půjčky s vysokou RPSN. Výhodou ale může být, že jde o půjčky ihned, byť i jejich splatnost je zpravidla jen ve dnech, maximálně v měsících.

Bankovní produkty kategorie Půjčka jsou právě srovnané sestupně podle Účelová půjčka. Účelová půjčka znamená "půjčené peníze je možné použít jen na přesně definovaný účel, např. na rekonstrukci bytu, koupi auta či výdaje spojené se studiem".


NEJVÝHODNĚJŠÍ PŮJČKA - která banka ji poskytne?

Výběr nejvýhodnější půjčky je složitější, než se na první pohled zdá. Je nutné důkladně prozkoumat nabídku půjček od EQUA Bank, Zonky, AirBank, Sberbank, mBank, či Moneta Money Bank. Rovněž velké banky jako Česká spořitelna, ČSOB, nebo Komerční banka vám mohou nabídnout výhodné podmínky půjčky, pokud jste jejich klienty. Hledání nejvýhodnější půjčky vám zjednoduší náš přehled všech bankovních půjček na této stránce.

Každý si pod pojmem nejlepší půjčka představí něco jiného. Pro někoho je nejvýhodnější online půjčka, kterou má hned na kontě. Další zase sleduje výši úroků a jiný hledí například na poplatky za předčasné splacení úvěru.

Přesto existuje několik parametrů, kterým byste měli vždy věnovat pozornost!

Řada lidí řeší zejména výši úrokové sazby. Věří, že jim prozradí, jak je půjčka levná. Jenže to tak docela neplatí - poplatky mohou cenu půjčky zásadně zvýšit. 

Proto musíte sledovat i další parametry půjček a úvěrů. Jsou to:

 • RPSN – neboli roční procentuální sazba nákladů. Přesně říká, o kolik úvěr přeplatíte – tedy jak je půjčka levná. Tato RPSN sazba totiž zahrnuje nejen úroky, ale také různé poplatky. Například za sjednání úvěru nebo za pojištění schopnosti splácet, kterým někteří poskytovatelé online i „offline” půjčku podmiňují.
 • Doba splácení – platí, že čím dřív půjčku splatíte, tím méně zaplatíte na úrocích. Rychlejší splácení ale také znamená větší splátky. Kalkulačka půjček vám umožní vypočítat, jak vysoké splátky úvěru si můžete dovolit. Podle toho zvolte u půjčky nejlepší dobu splácení. Nezapomínejte přitom, že po zaplacení všech pravidelných nákladů vám musí zbýt dostatečná rezerva i na nečekané výdaje.
 • Mimořádné splátky a předčasné splacení úvěru – ideální je, když bankovní nebo nebankovní půjčka umožňuje mimořádné splátky a předčasné splacení úvěru. A to bez zbytečných sankcí či poplatků. Díky tomu můžete půjčku částečně nebo plně doplatit, kdykoliv se vám to hodí.
 • Účelovost půjčky – účelové půjčky bývají zpravidla finančně výhodnější než neúčelové. Nabízí je ale jen někteří poskytovatelé (většinou banky) a jen v některých případech. Jde například o spotřebitelské úvěry na nákup auta nebo na rekonstrukci bytu či domu.
 • Rychlost sjednání půjčky – pokud potřebujete peníze opravdu rychle, hraje prim online půjčka. Peníze díky ní získáte téměř okamžitě. Nezapomeňte si ale pohlídat RPSN, dobu splácení a možnosti mimořádných splátek. Jen tak se vám online půjčka opravdu vyplatí.
 • Pojištění splácení půjčky – mezi další sledované podmínky patří například povinné pojištění schopnosti splácet nebo zřízení běžného účtu u dané banky. V takovém případě si ověřte, jaké jsou náklady spojené s pojištěním nebo poplatky za účet. I zdánlivě levná půjčka se tak může na dodatečných poplatcích výrazně prodražit.

Základní tipy - jak vybrat nejlepší půjčky?

Alespoň malou půjčku potřeboval někdy každý. Jenže získat opravdu výhodný spotřebitelský úvěr není jednoduché. Experti doporučují nabídky bank a nebankovních společností porovnat a při výběru postupovat s rozvahou.

 • Dobře si rozmyslete, kolik peněz potřebujete, jak vysoké splátky si můžete dovolit a za jak dlouho můžete půjčku bezpečně splatit. Následně si ověřte, jestli poskytovatelé podobnou dobu splácení umožňují (tedy jestli například maximální doba splácení není kratší, než potřebujete).
 • Zkontrolujte RPSN. Pamatujte, že čím nižší je RPSN, tím méně půjčku přeplatíte.
 • Zjistěte, jestli poskytovatel umožňuje mimořádné splátky, které vám umožní předčasné splacení úvěru. Je mimořádná splátka bez poplatku?
 • Ověřte si, jestli je s bankovní půjčkou spojená povinnost zřídit si běžný účet (cenu za pojištění už vidíte započítanou v RPSN). Pokud ano, zjistěte, jaké poplatky jsou s účtem spojené. Následně je přičtěte k měsíční splátce úvěru.
 • Projděte si specializované produkty. Když hledáte úvěr na auto nebo na rekonstrukci kuchyně, zaměřte se nejdřív na účelové půjčky. Specializované spotřebitelské úvěry jsou zpravidla půjčky s nejnižším úrokem.

Neváhejte například zde zažádat o půjčky on-line. Neřešíte-li zrovna hypotéku, nebo velký úvěr na podnikání, je právě online žádost o půjčku tou nejlepší. Díky možnostem prověření v registrech obyvatel, neplatičů, či ověření dluhů u telefonních operátorů dokáže banka rychle prověřit vaši schopnost splácet. Musíte samozřejmě doložit příjmy, výdaje a informace o sobě. Každopádně nejrychlejší žádost o půjčku online zvládnete vyplnit do 10ti minut a výsledek vám banka sdělí do 5ti minut. Čerpat online půjčku pak můžete již jen na základě ověření bankovního spojení a žádosti potvrzené SMS zprávou.

A pokud už nějaké půjčky či úvěry máte a chcete snížit výši splátek, soustřeďte se na konsolidaci a refinancování úvěru.

Hledáte REpůjčky nebo jinou specialitu?

Konsolidace půjček, refinancování půjček, někdy repůjčky, jsou často vyhledávaným tématem. Proto jsme pro vás přichystali celou sekci Konsolidace a refinancování půjček. Můžete porovnat desítky půjček od různých bank. Díky naší metodice porovnání lehce seřadíte půjčky podle výhodnosti RPSN, nebo podle výše splátky při vybrané částce půjčky. 

Pomůže vám úvěrová kalkulačka

Když nevíte jakou půjčku si můžete dovolit? Nebo kolik bude činit vaše splátka, když si chcete půjčit částku a splácet ji po předem určené období? Ověřit si výši orientační splátky vám pomůže naše kalkulačka půjčky hned pod tabulkou s přehledem všech půjček. Jenom kalkulačka půjček vám dá odpověď na otázku jakou výši půjčky a za jaké období dokážete pohodlně splácet.

Pozor - kalkulace úvěru vychází z průměrné úrokové sazby poskytované nejlepšími třemi bankami z našeho přehledu půjček. Výše úroku z půjčky se může měnit podle bonity a konkrétní situace žadatele, rovněž podle typu produktu.

V kalkulačce půjček se jednoduše dozvíte výši splátky půjčky při zadání částky půjčky a doby splácení. Zároveň vám vypočítá kolik za půjčku zaplatíte celkem. Naše kalkulačka půjček funguje interaktivně - stačí když pomocí myši posunete výši půjčky nebo období. Automaticky se vám vypočítá výše splátky i kolik celkem zaplatíte bance za dobu trvání půjčky.

Nově vás naše kalkulačka půjčky umí přesměrovat na bankovní půjčku, kterou aktuálně experti hodnotí jako nejvýhodnější. Hodnocení výhodnosti obsahuje úrokovou sazbu, jednoduchost a možnost on-line sjednání, rychlé vyhodnocení žádosti o půjčku a snadné čerpání. Pro on-line žádost si připravte osobní dokumenty a kontaktní údaje, které bude banka v on-line žádosti potřebovat.

Právní minimum - co je to půjčka a co úvěr?

Z hlediska půjčujícího si člověka rozdíl mezi půjčkou a úvěrem není příliš znatelný. Pod vlivem reklamy posuzujeme spíše názvy jako nejlepší půjčka, první půjčka zdarma, půjčka ihned, půjčka on-line, či mikropůjčka. Rozdíl mezi půjčkou a spotřebitelským úvěrem přitom spočívá v právní úpravě. Úvěry poskytují výhradně společnosti s licencí ČNB, zatímco půjčku může poskytnout každý. 

Půjčka (právní termín půjčka) definuje ji Občanský zákoník. Zapůjčeny mohou být peníze či libovolná movitá věc. Smlouva o zápůjčce peněz nabývá platnosti až po předání peněz. Půjčku může poskytovat libovolný subjekt, smlouva nabývá platnosti až předáním věci a vydlužitel se zpravidla zavazuje zapůjčenou věc vrátit ve sjednané lhůtě.

Spotřebitelský úvěr poskytují licencované banky nebo i nebankovní společnosti a jeho předmětem jsou výhradně finanční prostředky. Smlouva o úvěru nabývá platnosti podpisem a věřitel se zavazuje poskytnout finance, dlužník se zavazuje splatit jistinu a úrok, případně poplatky. Existují i bezúročné úvěry, ale selský rozum každému napoví, že po prvním bezúročném úvěru bude následovat druhý dražší.

Spotřebitelských úvěrů existuje velké množství. Specifickým druhem spotřebitelského úvěru kromě půjčky je i hypotéka, úvěr ze stavebního spoření (úvěry na bydlení), nebo kreditní karta. Úvěrem je i kontokorent (přečerpání běžného účtu, většinou u podnikatele), podobné znaky má leasing, nebo splátkový prodej.

U jaké banky si vzít půjčku či spotřebitelský úvěr?

Výběr správné instituce je důležitý! Půjčky poskytují banky a spořitelny, družstevní záložny, ale i nebankovní instituce

Klasickou půjčku vám tedy poskytne Česká spořitelna, ČSOB či Poštovní spořitelna, EQUA Bank, Komerční banka, mBank, Moneta Money Bank a mnoho menších bank. Rychlou půjčku za podmínek jako v bance vám poskytne Zonky (nemusíte se bát neznámého názvu - službu provozuje AirBank). Ostatní poskytovatelé nebankovních půjček většinou nemají srovnatelné úrokové podmínky! Zejména mikropůjček byste se měli vysloveně bát - stačí se podívat do kolonky RPSN (úroková sazba a poplatky). 

Snad si podle těchto bodů v našem přehledu a porovnání půjček a úvěrů snadno vyhledáte ty nejzajímavější nabídky. vyberete tu nejvýhodnější půjčku.

Dotazy v poradně k bankovnímu produktu Půjčky

Články o bankovním produktu PůjčkyRychlé odkazy